Tier 1 - Galatasaray'dan Sam Adekugbe Atağı | Sağlık Kontrolünden Geçti - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tier 1 Galatasaray'dan Sam Adekugbe Atağı | Sağlık Kontrolünden Geçti

Nasıl olamıyor yahu. Adam gayet form tuttu. Asistler de yaptı. Fizik seviyesini de oynadıkça yükseltti. Sınırlama olmasa banko Dubois oynar.
Bir bek oyuncusu için en önemli kriterim, başka her mevkiiden daha fazla olmak üzere dinamizmdir. Hepimizin bayıldığı Boey' in sıradışı dinamizmi olmasa, geriye pek bir numarası kalmaz, hem defansif, hem ofansif yönden aksar mesela...

Dubois, hazırlık maçlarında şahane görünüyordu, atletizm olarak eksik kalmadığı gibi, çevre kontrolü, pas oyununa katkısı filan oyun kurucu orta saha kalitesindeydi adeta; en garanti transfer oldğunu düşünmüştüm hatta. Herif bir sakatlandı, döndüğünde o eski halinden eser yok; sağbek performansını da yetersiz buldum. Umarım sakatlık ve antranmansızlığın etkisidir, daha iyi olması lazım, iki yıl daha sözleşmesi, 2 milyona yakın maaşı var. Böyle devam ederse, bedava göndermeye yer aranması ihtimalini düşük görmüyorum maalesef...

Bir bek oyuncusu için en önemli kriterim, başka her mevkiiden daha fazla olmak üzere dinamizmdir. Hepimizin bayıldığı Boey' in sıradışı dinamizmi olmasa, geriye pek bir numarası kalmaz, hem defansif, hem ofansif yönden aksar mesela...

Dubois, hazırlık maçlarında şahane görünüyordu, atletizm olarak eksik kalmadığı gibi, çevre kontrolü, pas oyununa katkısı filan oyun kurucu orta saha kalitesindeydi adeta; en garanti transfer oldğunu düşünmüştüm hatta. Herif bir sakatlandı, döndüğünde o eski halinden eser yok; sağbek performansını da yetersiz buldum. Umarım sakatlık ve antranmansızlığın etkisidir, daha iyi olması lazım, iki yıl daha sözleşmesi, 2 milyona yakın maaşı var. Böyle devam ederse, bedava göndermeye yer aranması ihtimalini düşük görmüyorum maalesef...
Biraz daha dikkatli izleyelim derim. Döndüğünde öyleydi ancak son 1 aydır öyle değil. Hatta Boey kadar git gel yapıyor oyun içinde. Hem de hücumda Boey'den çok daha doğru pozisyon alıp hücumdaki oyunculara pas opsiyonu olabiliyor. Bu da hücumda akışkanlığı getiriyor. Defansta da zaaf yarattığını pek görmedim. Ümraniye maçında oyuna girdikten sonra Geraldo ismini pek durmadık mesela. Ne zaman geçiş yakalasak Boey kanat oyuncusuyla çarpışırken, Dubois hep doğru pas opsiyonunda, doğru açıda duruyor. Bu özelliğiyle gol bile attı. Pek dikkat çekmeyen bir durum herhalde. Ben baya beğeniyorum kendisini.

Bu oyuncular sürekli oynadıkça verimi artar. Ara ara oynadığında aynı istikrarı yakalayacağını sanmıyorum.

"Spor Toto Süper Lig'de bu futbolcular müsabaka isim listesine yazılabilir ve bu futbolculardan biri sahadaki 8 yabancıya ilaveten aynı anda müsabakaya devam eden kadroda 9. yabancı futbolcu olarak sahada yer alabilecektir."

yani 9 yabancı oynatabiliriz bu şekilde.

Biraz daha dikkatli izleyelim derim. Döndüğünde öyleydi ancak son 1 aydır öyle değil. Hatta Boey kadar git gel yapıyor oyun içinde. Hem de hücumda Boey'den çok daha doğru pozisyon alıp hücumdaki oyunculara pas opsiyonu olabiliyor. Bu da hücumda akışkanlığı getiriyor. Defansta da zaaf yarattığını pek görmedim. Ümraniye maçında oyuna girdikten sonra Geraldo ismini pek durmadık mesela. Ne zaman geçiş yakalasak Boey kanat oyuncusuyla çarpışırken, Dubois hep doğru pas opsiyonunda, doğru açıda duruyor. Bu özelliğiyle gol bile attı. Pek dikkat çekmeyen bir durum herhalde. Ben baya beğeniyorum kendisini.

Bu oyuncular sürekli oynadıkça verimi artar. Ara ara oynadığında aynı istikrarı yakalayacağını sanmıyorum.
Dediğim gibi, formunu yükseltmesini bekliyorum, kalitesinden şüphem yok zaten. Kamp dönemindeki o iç ferahlatan adamın bu denli düşmesi normal değil...

ÜS maçının ikinci yarısında hem rakip takım, hem de Geraldo epey yorgun düşmüştü ki Geraldo iyi oyununu 90 dakikaya yayabilen bir oyuncu olsa, bizim büyük takımlara bile zor düşerdi diye tahmin ediyorum; FB li defans oyuncularını da yaprak gibi titretmişti oyuna girdikten sonra...TS maçında da kondüsyon eksikliği çok bariz belli oluyordu; rakip yarı sahada güçsüz kalıp yığıldığı için defalarca top kaybı yaptı, defansif aksiyonlarda da pek çok defa ucu ucuna, nefes nefese canhıraş son müdahaleler yapmak zorunda kaldı. Bu deprem arasında fiziksel yönden diğer oyuncularla arayı kapatmasını umuyorum...

Sam Adekugbe sana burada elimizden gelenin fazlasıyla Moral, Motivasyon verip yüzünü güldüreceğiz. Yaşadığınız felaketi tabiki unutman mümkün değil ama Galatasaray ve taraftarı her zaman seninle. İşin teknik kısmında ise gayet iyi bir sol bek. Kazımcan ile güzel bir rekabet olur. Hoşgeldin InCollage_20230215_165637914.jpg

SM-M127F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Alayım Atanamayan Alphonso Davies'imi.. Sam Adekugbe gayet iyi sol bek. Vesilesi Kötü bir vesile olsa da çok değerli transfer oldu bizim için. Gerek atletik gerekse orta açabilen ayrıca Kanada Milli Takımında Davies ile rekabete girecek kadar da kaliteli bir oyuncu. Hoşgeldin Aslanım benim InCollage_20230215_165608747.jpg

SM-M127F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt