Galatasaray'ın Borcu Açıklandı! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın Borcu Açıklandı!

Biliyorum elbet ama paylasmak noktasina gelince tonla sacma sapan yorum , hatta bilgi adi altinda garip gureba cikarimlar olunca geri adim atiyorum

Ekonomi acisindan actigimiz herkese gorunmeyen VIP basliga benzer bir GS Ozel tarzi baslik acilsin , cer cop haric kayda deger , meseleleri dogru degerlendirme yetisine sahip insanlarla tartisalim catir cutur

Guzel sonuclar cikar

Borcumuz 215 milyon euro. Ödedigimiz yillik maas ivir zivirla birlikte 60 milyon euro'yu buluyor. O 215'in icinde Tarik var, Hajrovic var, bir sürü sacma sapan oyuncu transferi var. Futbolun borca etkisi en az %70'dir.

Tursun yerine basaka biri Florya ve Rivayi satsaydi, herseyi beyini var diye dolardan ayarlardi. Lira nin düsmesi borc tarafindan bakarsak o zaman bizim isimize gelmezmeydi?

selam verene 2milyon euro maaş verirlerse olacağı bu.nasılsa kendi paraları değil ya yöneticiler bol keseden dagıtıyor..

Alacaklarda Riva ve Florya parasi dahil mi?
Eger dahilse hala cok kotuyuz
Kendi kendimi cevaplayayim. Ugur'un mesajini hatirladim. Alinmayan paralar dahil degildi. Hatta Riva ve Florya ile UCL parasiyla 2019 Eylul ayinda borc 100 milyon euroya kadar iniyordu. Bu sene 2. de olsak bence UCL'ye kalacagiz. O zaman borcumuz ciddi sekilde inecek.

Kendi kendimi cevaplayayim. Ugur'un mesajini hatirladim. Alinmayan paralar dahil degildi. Hatta Riva ve Florya ile UCL parasiyla 2019 Eylul ayinda borc 100 milyon euroya kadar iniyordu. Bu sene 2. de olsak bence UCL'ye kalacagiz. O zaman borcumuz ciddi sekilde inecek.
Uğur Güzel gibi aydınlatıcı bir renktaşimizi forumdan kaçıranlar utansın.
Varsa yoksa insanları dışlayıp forumdan kaçırin.

Uğur güzelin hesaplarında kur farkı yoktu ve o zamanın kuruna göre hesap yapılıyordu ve o zaman borcumuz 900-1100 arasıydı

Bizim asıl yapmamız gereken bu sene pozitif gelir-gider ile bitirmeniz ki uefa tarafından ceza yemeyelim.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bugun divanda icim karardi , tablolar berbat , hemen hemen hic pozitif bir sey yok

Sadece ekonomik tasarruf politikasi ile yara buyutulmemeye calisiliyor ama geri kalan yurumekte olan her sey durmus

-Otelde tik yok , harabe oldu orasi
-Kemerburgaz sanirim olmayacak , sancaktepe onerilmis yerine
-Riva ve florya odemeleri taksit taksit alinabildigi icin anaparaya bir turlu faydasi dokunmuyor , faize giderek eriyormus
-Kapali spor salonu konusu muglak durumda halen
-Ada davasinda bir gelisme yok

Yani iyi olan hemen hic bir sey yok

Daha beter bir tablo bekliyordum açıkçası. Kulüp doğru yönetilebilse; vizyon-vefa vs ayağına olmadık külfetlerin altına girilmese; Galatasarayımız ölçeğinde bir kulüp için faso fisodur bu rakamlar. Borcun miktarından daha önemlisi, döndürülebilir olmasıdır...

Riva konusunda, zaten proje nihayete ulaşınca ciddi bir yüzde ile mülk sahibi olacağız ki o vakit ciddi rahatlama olacaktır; ben öyle biliyorum...

Yapılan villalardan % 20 gibi bir pay Galatasaray' ın olacaktı, diye hatırlıyorum. Dedim ya, ''Ben öyle biliyorum''. Buyur, doğrusunu söyle de öğrenmiş olalım. Şu mesajın bile ukalaca, tarzın çok iğrenç; defalarca söylenmiştir ama anlayabilecek biri değilsin...

Riva, Florya projeleri henüz bitmedi. Oradan iyi para gelecektir. Bunun yanında belki de en önemli bir başka gelir kaynağı stadın isim hakkının yakında yeniden yazabileceğimiz bir duruma gelmemiz olacaktır.

Ayrıca diğer tapulu mülklerinin niye değerlendirmeye alınmadığını merak ediyorum açıkçası.

Bu borç çok kolay kapanır bir duruma sahibiz aslında

mecidiyeköy'de arsa 2.5 40-70
küçükçekmece'de arsa 41 30-50
kalamış tesisleri 40 100-200
maltepe'de arsa 6 5-100
galatasaray adası 2.5 100-150
beyoğlu'nda kulüp binası 3 katlı 15-20
maslak'ta arsa 39.8 250-400
sapanca'da arsa 8 1-2
sefaköy'de arsa 79 140-160
seyrantepe arazisi 384 400-700

Üst Alt