Galatasaray'ın Borcu Açıklandı! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın Borcu Açıklandı!

Kalamis icin filan rakam yazilmasi abes , bize ait degil ki orasi , keza adanin cogu bize ait degil , ustelik bir deger ifade etmesi icin uzerinde imar uygunlugu da lazim

Oyle mulk zengini filan degiliz

Riva Florya acilimi da budur

C4E2EA97-65B8-42A5-ABDD-1F41EA717B7C.jpeg

Yani riva + floryadan elde edilmesi garanti edilen toplam gelir 1 milyar TL

Bugunku kurla 164 milyon euro. Fazlasi ancak insaatlar (ya da satislar diyelim) gerceklesince olabilecek

Yapılan villalardan % 20 gibi bir pay Galatasaray' ın olacaktı, diye hatırlıyorum. Dedim ya, ''Ben öyle biliyorum''. Buyur, doğrusunu söyle de öğrenmiş olalım. Şu mesajın bile ukalaca, tarzın çok iğrenç; defalarca söylenmiştir ama anlayabilecek biri değilsin...
Ben de öyle biliyorum, galiba öyle gazete haberi de değil idi. Hafızam yanıltmıyor ise tanıtım yapılırken söylenmişti.

@Mustafa Canaslan renktaşım, șöyle bir şey de buldum.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz de açıklamasında, "Galatasaray Kulübü tarihte belki de ilk defa bir arsa üzerinden bir spor kulübü kazanç elde ediyor. Arazimizde doğal yaşamla iç içe örnek bir proje hayat buluyor. Emlak Konut’un burada bulunması müşterek bir yararlanma. Hem devlet hem Galatasaray yararlanıyor. Onların payı yüzde 20, bizim yüzde 80. Burası çok değerli bir arazi. Burada müthiş bir yerleşim var. Bu arazide hedeflerimizden birisi de; burada Galatasaray ilkokulunun olmasıdır. Bu konuda devlet olumlu yaklaşıyor. Riva deresinde bir arazimiz var. Orada kayıkhane yapmayı planlıyoruz. Kürekçilerimizin orada antrenman yaparak, Olimpiyatlar’da Türkiye’yi tanıtıp, madalya almasına çalışıyoruz. Bugün ulusların doğru algı ile tanıtmanın en doğru en sağlıklı yolu spordur" şeklinde konuştu.

Bu yüzde seksen bilgisinden emin olamadığım için arama yaptım ve bir çok yazı bu miktarı onaylamış. Ne kadar doğru artık onu işin içinde olmadığımız için bilemeyiz. Kulübün içinde olanların da pek bir bilgisi yok gibi.

Son düzenleme:
Kalamis icin filan rakam yazilmasi abes , bize ait degil ki orasi , keza adanin cogu bize ait degil , ustelik bir deger ifade etmesi icin uzerinde imar uygunlugu da lazim

Oyle mulk zengini filan degiliz

Riva Florya acilimi da budur

Ekli dosyayı görüntüle 33693
Maslakta ki arsa var.. Maltepe.... Kalamış konusu nedir? Üst kullanım hakkımı mevcut sadece?

Galatasaray arasında 165 metrekaresi bizim. Orayı ama saymadım zaten şimdilik. Oranın ne olacağı bir türlü beli değil.

Bizim icin en aciliyeti olan sey spor tesisi mevzusu . Bu mandira ve madem ruhsati isi yuzunden kemerburgaz isi yatiyor buyuk ihtimalle

Yer de yok , ancak sancaktepede 1000 donumluk bir alan konusulmus , ama tabi anadolu yakasi ne alaka denmis ilk etapta

Bu is donup dolasip devletin floryayi birakmak istemeyecek olmasindan oturu bizim riva milli takim tesislerini kullanmamiza baglanacak gibi bir his var icimde

Bizim icin en aciliyeti olan sey spor tesisi mevzusu . Bu mandira ve madem ruhsati isi yuzunden kemerburgaz isi yatiyor buyuk ihtimalle

Yer de yok , ancak sancaktepede 1000 donumluk bir alan konusulmus , ama tabi anadolu yakasi ne alaka denmis ilk etapta

Bu is donup dolasip devletin floryayi birakmak istemeyecek olmasindan oturu bizim riva milli takim tesislerini kullanmamiza baglanacak gibi bir his var icimde
Florya anlaşmasında yeni tesis arsa sözü tutulmuş imzalı şekilde?

Öyle tutulmuş ise seve seve bulacaklar bir yer bize. Florya dan çıkmayız o zamana kadar.

Tesis deyince aklıma geldi.

Eski başkanlardan Adnan Polat bey bize tesis olarak yıkılması öngörülen Abdi İpekçi Spor Salonunun üst kullanım hakkını almak istemiş alamayınca da suçu taraftara atmıştı.

Sonrasında Ünal başkan stadın yanına çok güzel bir salon projesinin ilk adımını attı, ama sonraki yönetimlerden değil projeyi devam ettirmek, ne ses ne seda var.

Şimdi Florya'nın yerine nereye gideceğimiz bile değil.

Diyecek bir şey bulamıyorum.

Florya anlaşmasında yeni tesis arsa sözü tutulmuş imzalı şekilde?

Öyle tutulmuş ise seve seve bulacaklar bir yer bize. Florya dan çıkmayız o zamana kadar.

Cikmayacagiz zaten ama bu konunun suruncemede kalmasi , modern ve cok nizami olcude sahaya o kadar gec kavusmamiz demek

Floryadan fazla bir gelir beklentimiz yok zaten cunku hepi topu 22 donumumuz var orada . 20 donumluk kisim spor amacli kullanilmaya devam edecek , bizim 22 ile hazinenin 60 lik yeri birlestirip bina dikecekler

Yalniz bu arada bize su sekilde bir zorlama yapilabilir , protokol ve bu arasi anlasmasi haricinde o 60 donumluk hazine uzerindeki kullanim hakki suremiz dolmus ve devlet yenilememis/uzatmamis

Bizi cikarabilirler bu gerekce ile .

Cikmayacagiz zaten ama bu konunun suruncemede kalmasi , modern ve cok nizami olcude sahaya o kadar gec kavusmamiz demek

Floryadan fazla bir gelir beklentimiz yok zaten cunku hepi topu 22 donumumuz var orada . 20 donumluk kisim spor amacli kullanilmaya devam edecek , bizim 22 ile hazinenin 60 lik yeri birlestirip bina dikecekler
2025-30 yıllar arası doğru taşınırız bu tempoda

Gorunen o malesef . Dedigim gibi riva iyice genisletiliyor , orasi milli takim senede 4 gun kullanacak sekilde atil birakilacagina bize tahsis edilebilir

Gorunen o malesef . Dedigim gibi riva iyice genisletiliyor , orasi milli takim senede 4 gun kullanacak sekilde atil birakilacagina bize tahsis edilebilir
Ümit milli takımlarda orada oluyor ise bu iş biraz zor olur.

Milli maç döneminde antrenman yapabilecek yer darlığı doğar. Yönetimsel darlık doğar. Milli takımlar veyahut bizim takım rahatsızlık hiseder yakınlarında aynı ortamda başka takım ve ülke insanı olduğundan.

Milli takımın diyelim Belçika ile maçı var.
Bizim takımda da Belçikalı bir futbolcu var ama milli olmayan. Al sana dedikodu cenneti. Türkiye burası sonuçta. Olurmu olur

Hollandada sanirim bir donem vitesse calismisti onlarin kendi ulke milli takim tesislerinde

Hatta bazi kulup takimlarinin isvicrede uefa nin sahalarini kullandigi oldu

Hollandada sanirim bir donem vitesse calismisti onlarin kendi ulke milli takim tesislerinde

Hatta bazi kulup takimlarinin isvicrede uefa nin sahalarini kullandigi oldu
UEFA'nın sahası başka konu.

Vitesse konusunu tam olarak bilmiyorum ama oda yanlış bence. Gerçi orada burada gibi herşeyden dedikodu art niyetli yaklaşılmıyor.

Burada Ahmet Çakarlar bilmem neler demin verdiğim Belçikalı örneğinde varan hainliği ile suçlar ve peşinde binlerce kişiye alır.

kısa dönemde çıkabilmemiz için milli takımın antreman sahaları çok mantıklı olur lakin bu sefer de başka takımlar kendi antreman tesislerinden çıktığında(yenilemek için ) onlarla paylaşmak zorunda kalırız en iyisi kendi antreman tesislerimizin olması.

Bu florya mevzusu ilk dillendirildiginde bir akparti milletvekili olimpiyat stadi ornegi vererek Gs rivada calisabilir gibi bir sey soylemisti

Ama sen diyorsan ki bu is hic bir sekilde olmaz , onu bilemem , belki de dogrusu odur

Üst Alt