Galatasaray'ın Dernek ve Şirket Borcunun Bitirilmesi - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın Dernek ve Şirket Borcunun Bitirilmesi

Liseli hırsız dinazorlar bertaraf edilirse borç kendiliğinden kapanır zaten ,kongre yi halka açmak lazım o yüzden ayrım olmaması lazım

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu takımın bu kulübün hiç mi masrafı olmayacak ?
Kur farkı faiz yükü ne olacak?
Bence senin dediğin gibi sonuçlanmaz o işler. Kaba hesap 500 milyon lira borç kalır diye düşünüyorum.

Gscimbom Mobile

İnşallah tüm hesaplar senin dediğin gibi olur ve artıya geçeriz.

Ancak unuttuğun çok önemli birnokta var bizim yiyici tayfa yemeden duramaz.
Mustafa başkan bir kaç tane liseliyi işten attı ve maaşlarından oldular diye hemen karşısına rakip koyup devirmek istediler.
Yarın o bir gün mustafa başkan komisyon işine el atıp transferde yapılan usuülsüzlüklere izin vermezse eğer ilk sendelemesinde bu yiyici tayfa imza toplayıp ayağını kaydırır ve artıya geçmemize izin vermezler

Bu takımın bu kulübün hiç mi masrafı olmayacak ?
Kur farkı faiz yükü ne olacak?
Bence senin dediğin gibi sonuçlanmaz o işler. Kaba hesap 500 milyon lira borç kalır diye düşünüyorum.

Gscimbom Mobile
Üstat lig gelirlerini ayrı tutuyorum ve bonservis geliri olarak da sadece cavanda-telles-melo gibi isimleri değerlendiriyorum...

İnşallah tüm hesaplar senin dediğin gibi olur ve artıya geçeriz.

Ancak unuttuğun çok önemli birnokta var bizim yiyici tayfa yemeden duramaz.
Mustafa başkan bir kaç tane liseliyi işten attı ve maaşlarından oldular diye hemen karşısına rakip koyup devirmek istediler.
Yarın o bir gün mustafa başkan komisyon işine el atıp transferde yapılan usuülsüzlüklere izin vermezse eğer ilk sendelemesinde bu yiyici tayfa imza toplayıp ayağını kaydırır ve artıya geçmemize izin vermezler
Üstat zaten gelişmeler oldukça ben bu başlığa güncelleyici post gireceğim...Misal Kemerburgaz'da devlet gerekli masrafı karşılayacak dendi sonra fizibilite çalışmasına göre sadece 20 trilyon verilecek 60 trilyon gerekiyormuş 40'ı sizin dendi...İşkillendiğimiz durumlar olabiliyor yahut bir bonservisli oyuncu satarız o zaman da güncellememiz gerekir yahut 4 yıllık sözleşmesi olan bir oyuncunun akdi feshedilir 100 trilyon fark eder bu hesap uzun vadeli borçlardan düşer vesaire...

Fenerbahçe'nin patladığını söylediğimde inanmayanlar Ali Koç'un borcu 3.3 katrilyon olarak açıklamasından sonra kani olmuştur...Bu arada yıllık 450 trilyon faiz ödediklerini ve 9 ay içerisinde 800 trilyon daha paraya ihtiyaç duyduklarını ve 2023'e kadar da tüm gelirlerinin temlikli olduğunu ancak şampiyonlar liginden bir esktra gelir gelebileceğini de ikrar etti adam...Yani seneye bu borç net borç alacak farkında rahatlıkla 4 katrilyonu geçecektir...

Ben bu konuda ilgili başlıklarda yazınca bizde durum nedir diye özelden ve genelden yazan rektaşlarıma cevaben bu postu atıyorum...Evet renktaşlar en son bu başlıkta yazdıktan sonra kabaca neler oldu bir bakalım;

1) Futbolculara şampiyonluk primleri ödendi
2) Nagatomo'nun bonservisi alındı
3) Muğdat Çelik alındı
4) Onyekuru kiralandı
5) Cavanda satıldı
6) Sermaye artışı gerçekleşti
7) Yeni kredi çekildi

Dolayısıyla tüm bu girdi ve çıktılarla Temmuz 2018 itibariyle 996 trilyon net borç-alacak farkımız var hala...

Peki bundan sonraki durum ne?

1) Yeni transfer olarak sadece 1 stoper alacağız
2) Bu saatten sonra satıp gelir getirecek bir oyuncumuz da yok
3) Telles hikaye çıktı her zamanki gibi Emre Utkucan'ın mavralarına geldik...
4) Basketbol ve Voleybolda 7103 sayılı yasanın teşvikinden faydalanamadık ama buraya kaynak akıtmaktansa mart 2018'de açıklanan bütçelerinde altına ineceğiz;

2018 Futbol Dışı Şube Bütçe Tahminleri

996-254 (Riva Bakiyesi) = 744 Trilyon

742-240 (Florya İhale Bedeli) = 502 Trilyon

502-138 (Boşta Kalan 30 Loca ve Kombineler) = 364 Trilyon

364-85 (%7'lik Sportif AŞ Hisse Satışı) = 279 Trilyon

279-144 (Şampiyonlar Ligi Minimum Katılım Bedeli) = 135 Trilyon

135-70 (Mağazacılık AŞ'nin İletişim AŞ ile Birlikte Derneğe Devir Bedeli) = 65 Trilyon

Böylece 2019'da planlandığından bile önce tüm borç 2018'de bitebilir teknik olarak...Yıl sonunda eğer riva bakiyesi alınırsa zaten diğer tüm kalemlerin tahsilatı yetişir...

Yayın Geliri-Merchandising Geliri-Sponsorluk Geliri-7103 Stopaj İadesi-Maç Günü Hasılatlarını hesaba katmadım zira bunlar zaten ancak 2018-2019 operasyonel faaliyetlerimizi karşılayacak ve borç ödemede etkileri olmayacak...

Fenerbahçe'nin patladığını söylediğimde inanmayanlar Ali Koç'un borcu 3.3 katrilyon olarak açıklamasından sonra kani olmuştur...Bu arada yıllık 450 trilyon faiz ödediklerini ve 9 ay içerisinde 800 trilyon daha paraya ihtiyaç duyduklarını ve 2023'e kadar da tüm gelirlerinin temlikli olduğunu ancak şampiyonlar liginden bir esktra gelir gelebileceğini de ikrar etti adam...Yani seneye bu borç net borç alacak farkında rahatlıkla 4 katrilyonu geçecektir...

Ben bu konuda ilgili başlıklarda yazınca bizde durum nedir diye özelden ve genelden yazan rektaşlarıma cevaben bu postu atıyorum...Evet renktaşlar en son bu başlıkta yazdıktan sonra kabaca neler oldu bir bakalım;

1) Futbolculara şampiyonluk primleri ödendi
2) Nagatomo'nun bonservisi alındı
3) Muğdat Çelik alındı
4) Onyekuru kiralandı
5) Cavanda satıldı
6) Sermaye artışı gerçekleşti
7) Yeni kredi çekildi

Dolayısıyla tüm bu girdi ve çıktılarla Temmuz 2018 itibariyle 996 trilyon net borç-alacak farkımız var hala...

Peki bundan sonraki durum ne?

1) Yeni transfer olarak sadece 1 stoper alacağız
2) Bu saatten sonra satıp gelir getirecek bir oyuncumuz da yok
3) Telles hikaye çıktı her zamanki gibi Emre Utkucan'ın mavralarına geldik...
4) Basketbol ve Voleybolda 7103 sayılı yasanın teşvikinden faydalanamadık ama buraya kaynak akıtmaktansa mart 2018'de açıklanan bütçelerinde altına ineceğiz;

2018 Futbol Dışı Şube Bütçe Tahminleri

996-254 (Riva Bakiyesi) = 744 Trilyon

742-240 (Florya İhale Bedeli) = 502 Trilyon

502-138 (Boşta Kalan 30 Loca ve Kombineler) = 364 Trilyon

364-85 (%7'lik Sportif AŞ Hisse Satışı) = 279 Trilyon

279-144 (Şampiyonlar Ligi Minimum Katılım Bedeli) = 135 Trilyon

135-70 (Mağazacılık AŞ'nin İletişim AŞ ile Birlikte Derneğe Devir Bedeli) = 65 Trilyon

Böylece 2019'da planlandığından bile önce tüm borç 2018'de bitebilir teknik olarak...Yıl sonunda eğer riva bakiyesi alınırsa zaten diğer tüm kalemlerin tahsilatı yetişir...

Yayın Geliri-Merchandising Geliri-Sponsorluk Geliri-7103 Stopaj İadesi-Maç Günü Hasılatlarını hesaba katmadım zira bunlar zaten ancak 2018-2019 operasyonel faaliyetlerimizi karşılayacak ve borç ödemede etkileri olmayacak...
Bizim borç 2 seneye mantıken bitiyor zaten. Eğer gidip bir topçuya 15-20 milyon euro bonservis ödemesek. Burdaki tek yanlış 1 transfer yapılması ki oda senin yorumundur muhtemelen. Onun dışında her şey iyi gidiyor. Basketbol konusunda yanlış yaptılar Küme düşmezsek iyidir. Onun dışında normaliz Bu sene de şampiyon olup CL ye gidersek + 2 sene sonra stat isim hakkından 60-70 milyon euro civarı bir parayı aldık mı İş tamamdır. Artık biz de 20-30 milyonluk transferler yapabiliriz.

amatör giderler 57milyon tl civarı bir şey verdiğin bilgilere göre Futbol giderimizi şuan bilmiyorum. Onu da düşünce bu sene ki gelirler borcu kapatmaya yetiyor mu gerçekten?

Valla Trabzonspor da bitiriyor borcu...Bursaspor eğer frene basarsa onlar da iyi...Gençler çok iyiydi kasalarındaki parayla lig düştüler :) 2 seneye tekrar çıkamazsa onlar da batık olur...Akhisar çok iyi...Fener ve bejeke bitmiş okey...

İbebe de batmaya başladı ama onlar kulübü satıp çıkarlar...Kasımpaşa da iyi ve 3 senedir saılmaya çalışılıyor Ciner Holding tarafından ama alıcı çıkmadı henüz...

Diğer tüm külüplerde berbat ve iktisadi olarak hayat bulma şansları hem camialarının yetersizliğinden hem de faiz sarmalına düşmüş olduklarından mümkün değil...

Valla Trabzonspor da bitiriyor borcu...Bursaspor eğer frene basarsa onlar da iyi...Gençler çok iyiydi kasalarındaki parayla lig düştüler :) 2 seneye tekrar çıkamazsa onlar da batık olur...Akhisar çok iyi...Fener ve bejeke bitmiş okey...

İbebe de batmaya başladı ama onlar kulübü satıp çıkarlar...Kasımpaşa da iyi ve 3 senedir saılmaya çalışılıyor Ciner Holding tarafından ama alıcı çıkmadı henüz...

Diğer tüm külüplerde berbat ve iktisadi olarak hayat bulma şansları hem camialarının yetersizliğinden hem de faiz sarmalına düşmüş olduklarından mümkün değil...
Fener batar gençler batmaz.

Bizim Atletico Madrid gibi yönetilmemiz lazım. Çok çok az harcayıp nokta atışı işler yapmalıyız. Paramız olsa bile harcamamalıyız. Eldekileri parlatmak öncelik olmalı. Her sene çok iyi bir forvet alıp bir tane de alt yapıdan adam çıkarıp gerisi ucuza mal edilmiş ham yetenekler şeklinde ilerlemek lazım. 5-6 yıl böyle yapsak sonra uçarız zaten maddi açıdan. 2 şampiyonluk öndeyiz sportif kırılmayı yarattık rakiplere karşı, sıra maddi güçte farkı basmakta. Sonrası Bayern Münih, Juventus. Tabi bunlar kolay değil. Lise ve siyaset bizi aşağı çekmeğe çalışacaktır bu periyotta.

sayın @Uğur Güzel bizim kulübün finansman raporlarını bana özelden atabilir misin , bütün borçlarımıza ve bütün alacaklarımıza bakmak istiyorum da dengeli mi yoksa fenerdeki gibimi bir borç sirkülasyonumuz var onu görmek istiyorum o yüzden.

sayın @Uğur Güzel bizim kulübün finansman raporlarını bana özelden atabilir misin , bütün borçlarımıza ve bütün alacaklarımıza bakmak istiyorum da dengeli mi yoksa fenerdeki gibimi bir borç sirkülasyonumuz var onu görmek istiyorum o yüzden.
Artık dengeli riva ödemesi sonrası denizbank ve aktifbanktan kurtulduktan sonra;

Cengiz Dönemi güncellenmemiş ama şuradaki linklerden 3'er ay arayla güncelleniyor...Ben de buradan bakıyorum...Hürmetler...

Bağımsız Denetim Raporları | GALATASARAY SPORTİF A.Ş.

Faaliyet Raporları | GALATASARAY SPORTİF A.Ş.

Baslik sahibi iki senedir niye CL geliri hesaplamiyordu simdi mi aklina geldi!!!

komik gercekten Fenerbahce'nin batacagini saniyorsa avucunu tuzlayipta yalar

Üst Alt