Galatasaray'ın Santrafora İhtiyacı Var mı? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın Santrafora İhtiyacı Var mı?

Cevap: Galatasaray'ın Santrafora İhtiyacı Var mı?

Teknik heyet devre arasında Baros'un gideceğini(transferin son günleri gitmeyi istiyordu) düşünerek o bölgeye adam istiyor.Baros giderse ihtiyaç var gitmezse ihtiyaç yok.

Sag ve sol kanatlara ve forvet arkası beyın denılen oyuncuya mutlak ıhtıyac vardır...Bu uc oyuncu olmadan sampıyonluk gelmez.Tamam forvetlerımız kalıtelı fakat kanatlarda iş olmayınca forvetlerın hıcbır ozellıgı kalmıyor onları pozısyona sokacak kanatlara ve beyne ıhtıyac var acılen

Sercan, Galatasaray'ın santraforu olamayacağına göre demek ki var :) Ama öyle süper bir adama gerek yok ve yerli olması lazım. Muhammet olabilir. Baros ve Elmander ilk 11 için yeterli bu sene.

kesinlikle yok. adamları pozisyona sokacak kanat yok ki adamları tartışalım. kesinlikle sağ kanada ihtiyacımız var. ben neden ısrarla sağ kanat diyorum çünkü riera'ya güveniyorum o adam ne olursa olsun kendini bulacaktır. ayrıca etkili bir sağ açık riera'nın da performansını etkileyecektir. ben hiç öyle uzatmadan söylüyorum arkadaş Abdulkader KEİTA'dır bu işin ilacı.

öncelik kanatlara verilmeli forvetede ihtiyac var tabiki ama kanatlar cökük bizde.

olcanı almak gerekiyor. gene golünü atmış reis. bir sag kanata keita mı olur artık ne olursa olsu hızlı bir adam almak lazım. solada olcanı alırsın. süper takım oluruz.

1. Sol Açık

2. Oyun Kurucu (Forvet arkası)

3. Sağ Açık

4. Santrfor

5. Sol Bek

Önem sırasına göre bence böyledir oyuncu gereken mevkiler.

Ben de santrafor ihtiyacımız olmadığını düşünenlerdenim.Aciliyet arz eden yerlerimize oyuncu almak yerine forvet aramak bana pek mantıklı gelmiyor.Sağ kanat,sol kanat ve Alex tarzında bir 10 numaraya şu aşamada forvetten daha çok ihtiyacımız var.:eek:

bir sağ açık bir sol açık ve birtanede 10 numara alınısa forvette düşünülebilir

forvet oynayabilen adamlara bir bakalım:

baros

elmander

sercan

kazım (asıl etkili olacağı pozisyon bence forvettir, sağ tarafta çok çok etkisiz)

elimizde bu pozisyonda oynayabilen 2si üstün kaliteli, 2si TSL standardı üzeri adamımız var.

bu takıma sadece ve sadece sağ + sol açık ve belki bir orta saha ortasına rotasyon için adam lazım, gerisi boş.

stoper, sol bek ve sağ bek sene sonuna kadar rahat idare eder.

Cevap: Galatasaray'ın Santrafora ihtiyacı varmı?

Bizim sorunumuz forvetimizi pozisyona sokamamamız. Bunun nedeni de kanat oyuncularımızın delici olmaması. Riera-Kazım yerine bizimle adı geçen Podolski-Keita ikilisi olsaydı bugün kanatlarımızda şuan açık ara liderliğimizi konuşuyor olurduk +25 gol ile birlikte.

Aynen. Hücumda çoğalamıyoruz ne kanatlardan ne de ortasahadan ceza alanı içine giren oyuncumuz yok. Kazım zaman zaman yapıyor bunu ama kaçırdığı o pozisyonlardan sonra hiç girme daha iyi dedirtiyo bana

Bence Santrafor ihtiyacımız önem sırasına göre bakarsak üçüncü dördüncü sırada falan yer alır.Bizim önce sağ kanat (Kazıma güvenerek bi sezon geçmez) sonra forvet arkasında oynayabilecek Lincoln gibi bir oyuncu(tabi disiplinli olucak)ondan sonrada 4-3-3 ve 4-2-3-1 in solunda oynayabilecek bir oyuncu almamız gerekiyor ve bu oyunculardan en az birisi türk olması gerek(yabancı sınırlamasına takılmamak için).

Bunlar gidip forvet'in yanina birde kaleci alip gelirler. Kaç senedir ayni sey.

bir tane sag ve sol acik oynaya bilecek birisi lazim keske Keita gelmis olsaydi diyorum

Elmander ve Barosdan iyi bir gelecekse santraforada ihtiyac var Hatta bir tane defansin gobeginede ihtiyacvar

Marcello var ya realde sol bek oynayan oda keske bizde olmus olsaydi

Öncelikli Matias Suarez iyi olur

Hücumun birçok yerinde oynar

Hamit+Alper ilede orta sahayı güçlendiririz

Birde ofansif orta saha alınmalı

Skorer bir isim olmalı

Devre arası 4 transfer zor ama bu sene play off var

Takıma bunlar şart

Rosicky alınsın yok Engin var

Keita alınsın yok Kazım var

Engin bu sene 8 maçta oynamış

441 dk süre almış

Ve Engin bu takımın ofansta önemli oyuncusu

Alternatifi kim yok

Kazımın alternatifi kim yok

Rekabet edecek takım arkadaşı yok

Eboue falan sağ sol açık oynadı

Transferde çok kısmır davrandık

Hücuma kreatif oyuncu almadık

Rosicky alınsın yok Engin var

Keita alınsın yok Kazım var

Engin bu sene 8 maçta oynamış

441 dk süre almış

Ve Engin bu takımın ofansta önemli oyuncusu

Alternatifi kim yok

Kazımın alternatifi kim yok

Rekabet edecek takım arkadaşı yok

Eboue falan sağ sol açık oynadı

Transferde çok kısmır davrandık

Hücuma kreatif oyuncu almadık
Geçen sene savunmamız o kadar kötüydü ki,transferde hep ortasahanın defansif tarafı ve defans ve kale üstüne oldu bide Ardayı gönderince ofansif adam kalmadı takımda,alınan bütün ofansif adamlar son gün transferi Elmander haricinde

Geçen sene savunmamız o kadar kötüydü ki,transferde hep ortasahanın defansif tarafı ve defans ve kale üstüne oldu bide Ardayı gönderince ofansif adam kalmadı takımda,alınan bütün ofansif adamlar son gün transferi Elmander haricinde

Arda da durdu durdu tam zamanında gitti

İdeallerim var diyip Haziranda gidebilirdi

Bizi zor durumda bıraktı

Bizimde B planımız yokmuş

Sınıfta kaldık

Öncelik sırası santrafor olmasa da Galatasaray'ın santrafora ihtiyacı var. Öncelik sırası ise, hangi sistemde oynarsak oynayalım hem sağa hem de sola, tempolu ve kreatif iki isim almak. O bölgenin rotasyonu da tam bir facia. Bugün Riera ve Kazım'ı eleştiriyoruz ve bu futbolculardan biri sakatlandığında ilk düşünülecek ismin {mecburen} Aydın Yılmaz olduğunu unutmayalım. Bir Merthan sürprizi gelir mi bilmem ama şu aşamada öncelik o.

İkinci öncelik 10 numara. Tabii 4-2-3-1, 4-3-3 gibi sistemlerde oynamaya devam edeceksek, 4-4-2'ye dönüşte böyle bir sıkıntı ortada olmaz, 10 numara aramazsın.

Forvet şu noktada şart. Elmander her şartta oynar, onun altını çizelim. Organize olamıyoruz, kanatlardan etkili olamıyoruz ve bu durumda da gelen forvet ne yapacak soru işareti elbette ama bir forvetten önce gol atmasını beklersiniz. Bastonla bile oynasa gol attığı sürece o oynar. Elmander farklı bir adam. Yanında oynayan forveti yüceltecek bir forvet tipi. Elmander işin farklı rollerine soyunuyor. Hücumda basıyor, savunmayı en önde o başlatıyor, sürekli hareketli ve pas aksiyonunun içinde. Ama bitirici olan o değil, o geriye geldiğinde hücumda kimseyi bulamıyoruz.

Eldeki alternatifler Baros ve Sercan. İyi bir Baros varken elbette santrafora ihtiyaç yok ama o iyi Baros'u göremiyoruz. Malesef geçirdiği sakatlıklar ondan çok şeyler götürdü, ne kadarını getirecek göreceğiz. Şu ana kadar edindiğim izlenim çok da iyi değil. Sercan ise farklı bir adam, üzerinde durmak lazım ama şu ortamda zamanı değil, onun da zamanı gelecek. Bu yüzden Elmander'in yanına iyi bir santrafor, Berbatov gibi mesela istikrarlı bir golcüyü şart görüyorum ama öncelikler arasında 3. sırada.

Üst Alt