Galatasaray'ın Santrafora İhtiyacı Var mı? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın Santrafora İhtiyacı Var mı?

Cevap: Galatasaray'ın Santrafora İhtiyacı Var mı?

Yıllardan beridir SABRİ orta yapmayı öğrenemedi... dağlara taşlara orrta yapıyor...

Bizim iki kanadımız : Kazım ve Rierra'yı adam geçip sıfırdan kavisli bir orta yaparken görüyor muyuz ? hayır ..

İki kanat yeterince ne ofansa ne defansa yardımcı oluyorlar....

Kanatlarımız ölü olunca ortadan araya atılan toplarla etkili olmaya çalışıyoruz .. akıllı bir rakip ortayı kapatsa mümkün değil gol bulamayız ancak karambol golü atarız...

Bizim forvete değil ... 2 tane adam gibi SAFKAN kanat adamına ihtiyacımız var... bu iki kanat adamının ortalarına da diego-lincoln-ronaldinho-arshavin kılıklı birini koyduk mu bu iş tamamlanır...

Kazım ve rieranın yerine keita ve hazard ayarında sağ sol kanat.Selçuk ve melonun önünede alexin gençlik hali gibi bir adam lazım bize.O zaman bir daha oturup izlemek lazım takımı bakalım santrfora ihtiyacı varmı yokmu?

Bunu atlıyoruz hep. Maddi olarak temlikler ve borç altındayız.

Nokta isimler ve yerli-ucuz isimler alınmalı (yani genç ve henüz göz önüne çıkmamış).

Nokta isimler aciliyet taşıyan mevkiiler için olabilir. Yani Sağ Açık-Ofansif ortasaha. 2 de genç isim alınır. Biri Alper olmalı. Selçuk İnan-Melo çıktıklarında Ayhan'a kalıyoruz.

Para yok, Yerli ucuz isimler alınmalı ?

Biri Alper olmalı ?

Yerli ve Ucuz ?

Adamın bonservisini 10 milyon Euro belirlediler arkadaşım.

Bizim santrforlar gol pozisyonuna kendi kendilerini sokmak zorundalar.Tabi az gol atarız o zaman.Golcü dediğin adam en fazla 1-2 adam eksilterek gol vuruşu yapar.Ortasahanın önünden cebelleşerek top taşıyarak son vuruşu yapacak ve istikrarlı şekilde gol atacak bi messiyi tanıyorum ben.

Bankasya-1.lig gibi liglerde formamızı hakeden birileri kesinlikle bulunur.. iyice bir araştırma yapılsa...

Yapma arkadaşım.

Kadro kalitesizliğinden yakınıyoruz. Ne bank asyası 1.lig'i. Önümüz play-off.

Fener gidecek zımba gibi santrafor alacak. Beşiktaş gidip eksiklerini kapatacak.

Bizde gidip Bank asya'dan adam alıp medet mi umacağız?

Şampiyonluğun tek bir kilidi var. Kasayı açacaksın Sağ sol açığına adam gibi oyuncular alacaksın parayı basıp.

Bu takımda kanatlar çalışırsa hermaç 4-5 atarız.

Kanatları çalışmayan bir takım olarak ligin en fazla gol atan 2.takımıyız hesap edin.

Net olarak yok!!! Öncelikle 10 numara, Sol bek ve çok iyi 2 açığa ihtiyacımız var!!!

Sorunu iyi analiz etmek lazım. Gol atmakta mı yoksa gol pozisyonuna girmekte mi sıkıntı var? Bence pozisyona girmekte sıkıntı var. Kadrosunda Baroş, Elmander, Sercan gibi golcüleri bulunan takımın santrafor ihtiyacının olduğunu söylemek bana mantıksız geliyor. Dolayısıyla hücum organizasyonlarınde insiyatif alacak orta saha ve kanat oyuncuları alınmalı. Öncelikli mevkiler bunlar bence.

Siz Türkler nasıl diyor; "Aklın yolu bir" !!! ;)

Sorunu iyi analiz etmek lazım. Gol atmakta mı yoksa gol pozisyonuna girmekte mi sıkıntı var? Bence pozisyona girmekte sıkıntı var. Kadrosunda Baroş, Elmander, Sercan gibi golcüleri bulunan takımın santrafor ihtiyacının olduğunu söylemek bana mantıksız geliyor. Dolayısıyla hücum organizasyonlarınde insiyatif alacak orta saha ve kanat oyuncuları alınmalı. Öncelikli mevkiler bunlar bence.

Takıma dribbling ile kaleye dikine gidecek iki tane adam alsınlar (bu isterse savunma isterse orta saha isterse forvet olsun) bu takım her maç 3-4 tane net gol pozisyonuna girer gol atma problemimiz de kalmaz.

Baros eski Baros olsa ki şu an fiziken bitmiş durumda eski sürati hızı top ile kaleye dikine gidebilme özelliği yok forvete gerek yok derdim ama Baros kesinlikle sırıtıyor forvette onun yerine atletik özellikli bir forvet alınmalı.

cevap 'evet var' ama galatasarayın santrfor bölgesinde terimin adamı varmı şeklinde soruyu değiştirirsen cevap 'hayır yok' olacaktır

cevap 'hayır yok' ama galatasarayın santrfor bölgesinde terimin adamı varmı şeklinde soruyu değiştirirsen cevap yine 'hayır yok' olacaktır

Forvetten önce bize 1 sol açık,1 sağ açık bir tane de yaratıcı özelliği olan orta saha lazım.Orta saha oyuncusu illa 10 numara olmak zorunda değil oyunu çift yönlü oynayan iyi bir oyuncu da olabilir.Bizimkilerin transfere harcadığı para ortada,kısaca para harcamaya korkuyorlar.O yüzden Keita,Rosicky bir de eğer olursa Elia(biraz kıysınlar artık paraya) kısa vadede epey fayda sağlar bu takıma kanımca.Yok bu isimler uymaz denirse yine de bu özellikte,oyun zekası yüksek,hızlı,tempolu adamlar lazım bize.

Santrafora ihtiyaç var ama santrafora pozisyon hazırlayacak adama daha fazla ihtiyaç var.Bence kanada alınacak adama ayrılmalı devre arası transfer bütçesi.

Bana göre şu şartlarda devre arası yapılması gereken transferler,maliyet de gözetilerek

1)Pierre Webo(İbb) :2-2.5 Milyon Euro'ya alınabilir bir isim.Ligi tanıyor,top tekniği bizim bütün forvetlerden daha iyi,çok tecrübeli ve eldeki oyunculardan farklı nitelikleri var.

2) Lukas Podolski /Veya kalibresinde bir isim gerekirse 12 Milyon Euro'ya kadar bütçe ayrılmalı bu mevkiye.Çünkü hem sol açık hem forvet oynayabiliyor.Yaratıcı oyuncu eksikliğini kapatabilecek bir isim/veya o olmasa da bu isim öyle olmalı.

3)Niko Kranjcar :Bonservis bedeli 5-5.5 Milyon Euro'ya kadar düştü eğer gelmek isterse düşünülmeli.

Muhammet Demir veya Cenk Tosun kesinlikle alinmasi lazim..

Baros ve Elmander fena forvetler olmasada 30 yasindaki oyunculara bel baglamamak gerek.

Elmander sag forvet de oynar o ayri.

Ayrica Elia ve Keita bizi pozisyona sokar ama bunlar skorer isimler degil..

Keita, Bony ve Kalou üçlüsünü getirseler ne güzel olurdu. :D

Para yok, Yerli ucuz isimler alınmalı ?

Biri Alper olmalı ?

Yerli ve Ucuz ?

Adamın bonservisini 10 milyon Euro belirlediler arkadaşım.

İnanmıyorum o habere. 10m Euro ise başka ALPER(ler) bulmamız lazım. Altyapımızı zorlamamız lazım. Ben inanmıyorum 10m euro çeksinler. Evet çekmişlerse bunun anlamı satmıyoruz. Arda'nın 13.5 ettiği yerde Alper kim be ?

Yapma arkadaşım.

Kadro kalitesizliğinden yakınıyoruz. Ne bank asyası 1.lig'i. Önümüz play-off.

Fener gidecek zımba gibi santrafor alacak. Beşiktaş gidip eksiklerini kapatacak.

Bizde gidip Bank asya'dan adam alıp medet mi umacağız?

Şampiyonluğun tek bir kilidi var. Kasayı açacaksın Sağ sol açığına adam gibi oyuncular alacaksın parayı basıp.

Bu takımda kanatlar çalışırsa hermaç 4-5 atarız.

Kanatları çalışmayan bir takım olarak ligin en fazla gol atan 2.takımıyız hesap edin.

Asıl sorun açılacak kasanın olmaması dostum. Bizim burdaki sıkışımız da bu nedenle. Para yok oğlu yok. Açıklamamın başında da yazdım. Şu dönemde bize öyle lüks isimler ağır gelir. Ne zaman Avrupa'ya gideriz o zaman. Sıcak para girmesi lazım. Evet oraya gitmek için oyuncu lazım. Ama benim gördüğüm bizim kötü futbol oynamadığımızdır. Eksikliklerimiz var. Bunun içinde devre arası gibi kısıtlı ortamda kasmanın manası yok. 1 Sağ açık ve 1 ofansif ortasaha ile bu sorun çözülür. Ofansif ortasaha yerli alternatif sadece Alper ya da Antepteki eleman. Yabancı ise bütçemize uygun görünen Kranjcar. Podolski'yi bende çok isterim ama şuan lüks. Sol açık mevcut takımda. En azından kanat özellikleri var. Sağ açığımız ise "yok".

Üst Alt