GSC Nightline - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Nightline

bazen, "beni diğer insanlardan ayıran şey nedir?" diye kendime sorarım, tabii sonra etrafımdaki g.zekalı insan topluluklarını görünce sorumun cevabını almam geç olmaz.

Bir special Snowflake daha

okudum şimdi bahsettiğin sendromu da, special snowflake değilim.

ciddi manada beni diğer insanlardan ayıran şeyin ne olduğu üstüne düşünüyorum. genel anlamda aynı şeyleri yapıyoruz. aynı araçlara binip, aynı yerlere oturup, aynı yemekleri yiyoruz. hatta aynı maddelerden oluşuyoruz fakat hayatında kendi için açıp 2 kitap okumamış, ana akım ve trendler onu nereye sürüklüyorsa oraya giden insanları gördükçe ne düşünmem gerekir?

Son düzenleme:

ciddi manada beni diğer insanlardan ayıran şeyin ne olduğu üstüne düşünüyorum. genel anlamda aynı şeyleri yapıyoruz. aynı araçlara binip, aynı yerlere oturup, aynı yemekleri yiyoruz. hatta aynı maddelerden oluşuyoruz fakat hayatında kendi için açıp 2 kitap okumamış, ana akım ve trendler onu nereye sürüklüyorsa oraya giden insanları gördükçe ne düşünmem gerekir?
Hepimiz farklıyız.
Hepimiz aynıyız.

İnsanlar gerçekten yaşamak istediği hayatı yaşıyor mu... İstekler gerçekten birseyel istekler mı ?

Bence aile, dost ve toplumsal dışardan çok büyük etki ediyor bu konuda...

http://www.azquotes.com/picture-quo...less-because-theodore-roosevelt-112-97-51.jpg

Sen (gerçekten ) istediğin hayatı yaşıyor musun ?

Sigmund Freud'un "İd, ego ve süperego" den yola çıkıp diyorum ki... süper ego çok büyük etkin alıyor

bir kıza fotoğrafından yola çıkarak, id, ego ve süperego kavramlarından bahsetmiştim, bana egolu mu diyorsun diye karşılık vermişti

Son düzenleme:
Sen (gerçekten ) istediğin hayatı yaşıyor musun ?

Sigmund Freud'un "İd, ego ve süperego" den yola çıkıp diyorum ki... süper ego çok büyük etkin alıyor

Kendi istediğimiz hayat, şartlar ve değer verdiklerimiz tarafından elbette ki etkileniyor. Lakin bir insan kendisi ile başbaşa kaldığı zaman kendisini soyutlar, o zaman diğerlerinden farklı oluyor, sosyal topluma karışıncada pek farkı kalmıyor, yani döngü şeklinde hayatlarımız.

Kendi istediğimiz hayat, şartlar ve değer verdiklerimiz tarafından elbette ki etkileniyor. Lakin bir insan kendisi ile başbaşa kaldığı zaman kendisini soyutlar, o zaman diğerlerinden farklı oluyor, sosyal topluma karışıncada pek farkı kalmıyor, yani döngü şeklinde hayatlarımız.
Maddi konu bunda büyük etkin alıyor.
Maddi zorunluluk olmasa insanlar sevdiği işlerin peşinde daha çok koşar.

Üst Alt