GSC Tenis Başlığı - Sayfa 50 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Tenis Başlığı

O kıyasta da her ikisini ezip geçmiştir. İflah olmaz bir Sampras hayranı ve en büyük hobisi tenis oynamak olan birisi olarak söylüyorum bunları...

Sampras doğuştan yeteneği en yüksek tenisçidir bence de ancak yetenek her şey değil, daha 30 yaşında pili bitti ve bırakmak zorunda kaldı. ''Yarı profesyonel'' gibi takılıp, 1 saat antrenmanı yeterli gören biriydi. Federer ise hem yetenek, hem profesyonellik, hem mental yeterlilik bakımından Tenis Sporu' nun kitabını baştan yazmıştır...
Ay-nen katılıyorum. Ben de beckeri de izleyen biri olarak sampras hayranıydım gençlikte ama şuan dediğin gibi federer bambaşka bir boyutta oynadı ki o yüzden de bu kadar sempati ve saygı topluyor.

5 saat maç mı olur

18.30-19.15 arası seyrettim baya baya zevkliydi

federer psikolojik olarak dağıtmaya başlamıştı djokoviçi

maç artık bitmek üzere galiba dedim dışarı çıktım şimdi geldim yeni bitmiş

5 saat boyunca tenis maçı izleyen var mı acaba

son 1 saatini izlesen daha iyi

tenis maçları kısaltılmalıdır

Goran ivanisevic vardi ben kucukken, maci kazandığı anda dizlerinin uzerine cokup kafayi havaya kaldirisini hic unutmuyorum

—————————
Yasama, Yürütme, BELHANDA!

Spor konusunda en kıskandığım millet Sırplar. Bu kadar az nüfuslu bir ülke nasıl bu kadar büyük sporcu yetiştirebilir..

Futbol,Basketbol,Voleybol,Tenis.. Her dalda büyük sporcuları var. Zengin ülke desen değil, tesisleri de baya eski, hatta pek çoğu hala Tito döneminden kalmaymış.. Ancak adamlar başarıyor.

İmkanım olursa bir gün Belgrad'a gitmeyi çok istiyorum. İnanılmaz bir genleri varmış. Kendi gözlerimle de görmek istiyorum o genleri.

5 saat maç mı olur

18.30-19.15 arası seyrettim baya baya zevkliydi

federer psikolojik olarak dağıtmaya başlamıştı djokoviçi

maç artık bitmek üzere galiba dedim dışarı çıktım şimdi geldim yeni bitmiş

5 saat boyunca tenis maçı izleyen var mı acaba

son 1 saatini izlesen daha iyi

tenis maçları kısaltılmalıdır

Beş saat 50 dakika süren Avustralya açık Djokovic-Nadal finali var. (2011 ya da 2010) Üstelik dünkü maçtan daha heyecanlıydı. Tenis maçının uzunu makbuldür. (Geçen seneki wimbledon yarı finali hariç tabi.)

Futbol yorumuna ve bilgine saygım var takip ediyorum biliyorsun. Lakin tenis hakkında yorum yapma bence. Bugünkü ikinci faulün bu. Sakatlanmazsa Djokovic 40'ı görür! Net!
Yav bir boş konuşma içip içip foruma giriyorsun denileni bile anlamıyorsun.

Bu seviyelerde oynayacağını sanmıyorum yazıyor orada çünkü çok fiziksel odaklı bir adam, Federer tekniği ve zekası sayesinde bu seviyelerde hala.

Onu da geçtim bu yorumdur, Novak'ın 40 yaşında oynamaya devam edip dünya ikincisi olacağını sanıyorsan bu da yorumdur, ve sonuçta muhtemelen yine sen yanlış çıkacaksın ya neyse.

Dünku mac sonrasinda Mats Wilander ustanin "Federer cacik bir jenerasyona karşı oynayarak kupa sayısını arttırdı." yorumunundan yola cikarak biraz arastirma yapip sok edici sonuclara ulastim. Federer harbiden de kariyerinin basinda skmsonik rakiplerle oynayarak epey bir kupa kasmış. Daha sonra 2008den itibaren Nadalin, 2011den itibaren de Djokonun işe dahil olmasıyla GS şampiyonlukları komik denecek oranda düşmüş. Federerin 2009-2019 arasi sadece 5 GS sampiyonlugu var(10 senede 5 kupa yuh) ve bunlarin 2 tanesi Djokovicin sakat oldugu 2017 senesinden. Ayni donemde Djokonun 15 kupasi var. lol. Djokovic 2017de sakatlanmasa muhtemelen su anda 18-18diler. Baska bir bilgi olarak da Djokoyla Federer kariyerlerinde beş kez karsilikli GS finali oynuyorlar ve bu beş macin dördünü Djoko bey kazanıyor. Kaybettiği tek mac ise 2007de bıyıkları henüz terlememişken oynanan mac. Daha yazilacak cok sey var lakin uzun lafın kısası federer balondur, Djoko Usta Goat'tir ve kariyerini sonunda federere en az 6 gs sampiyonlugu fark basacaktir. Hürmetler.

Yav bir boş konuşma içip içip foruma giriyorsun denileni bile anlamıyorsun.

Bu seviyelerde oynayacağını sanmıyorum yazıyor orada çünkü çok fiziksel odaklı bir adam, Federer tekniği ve zekası sayesinde bu seviyelerde hala.

Onu da geçtim bu yorumdur, Novak'ın 40 yaşında oynamaya devam edip dünya ikincisi olacağını sanıyorsan bu da yorumdur, ve sonuçta muhtemelen yine sen yanlış çıkacaksın ya neyse.

Bak işte sen diyorsun. Fiziksel odaklı bir adam ve Novak kendine çok iyi bakıyor. 38 yaşında kaçıncı olur bilmiyorum ama Wimbledon finali görmesi sürpriz olmaz. Sakatlık olmasa kesin diyebiliriz.

Dünku mac sonrasinda Mats Wilander ustanin "Federer cacik bir jenerasyona karşı oynayarak kupa sayısını arttırdı." yorumunundan yola cikarak biraz arastirma yapip sok edici sonuclara ulastim. Federer harbiden de kariyerinin basinda skmsonik rakiplerle oynayarak epey bir kupa kasmış. Daha sonra 2008den itibaren Nadalin, 2011den itibaren de Djokonun işe dahil olmasıyla GS şampiyonlukları komik denecek oranda düşmüş. Federerin 2009-2019 arasi sadece 5 GS sampiyonlugu var(10 senede 5 kupa yuh) ve bunlarin 2 tanesi Djokovicin sakat oldugu 2017 senesinden. Ayni donemde Djokonun 15 kupasi var. lol. Djokovic 2017de sakatlanmasa muhtemelen su anda 18-18diler. Baska bir bilgi olarak da Djokoyla Federer kariyerlerinde beş kez karsilikli GS finali oynuyorlar ve bu beş macin dördünü Djoko bey kazanıyor. Kaybettiği tek mac ise 2007de bıyıkları henüz terlememişken oynanan mac. Daha yazilacak cok sey var lakin uzun lafın kısası federer balondur, Djoko Usta Goat'tir ve kariyerini sonunda federere en az 6 gs sampiyonlugu fark basacaktir. Hürmetler.

Bu yüzdendir ki maalesef totale bakıyorlar. Şampiyon kim? Bu önemli rakibe bakmıyorlar. Yapacak bir şey yok. Durum böyle!

Bu kadar federer dilosunun oldugu bir ortamda mats wilander ustanin bu cacik rakiplerle oynama durumunu canlı yayında tüm dünyaya çatır çatır söylemesi de takdire şayan bir durum.

Bak işte sen diyorsun. Fiziksel odaklı bir adam ve Novak kendine çok iyi bakıyor. 38 yaşında kaçıncı olur bilmiyorum ama Wimbledon finali görmesi sürpriz olmaz. Sakatlık olmasa kesin diyebiliriz.
Hiç rakip kalmazsa belki, alttan birileri çıkarsa zor. Şu anki rekabet tarihin en iyi rekabeti olarak gösteriliyor nasıl olsa.

Fiziksel odaklı oynadığı için kendi oyununu o yaşta kaldıramayacaktır diyorum ben, kolay değil.

En geç üç seneye totelde geçer zaten. Biraz daha sabir.

Bu arada iki ay sonra en uzun süre 1. sirada olma rekorunu da kıracak. Daha 32 yasinda oldugunu düşünürsek rekoru erişilmez bir seviyeye taşıyacaktır.

Novak 2011-2015 yılları arasında uzay tenisi oynamıştır. Bunu Federer de 2014’teki ya da 2015’teki final sonrası söyleşisinde söyler. 2016-2017 sakatlığı olmasaydı dediğin gibi kırılması çok zor rekorlara ulaşırdı kariyerinin sonunda. İmkansız değil ama biraz zorlanacak. Arkadan Zverev gibi sağlam isimler geliyor.

Djokovic şimdiki disipliniyle devam ederse 38 yaşına geldiğinde, dün Merkez Kortta onu yuhalayanlar ayakta alkışlayacaktır.

Hiç rakip kalmazsa belki, alttan birileri çıkarsa zor. Şu anki rekabet tarihin en iyi rekabeti olarak gösteriliyor nasıl olsa.

Fiziksel odaklı oynadığı için kendi oyununu o yaşta kaldıramayacaktır diyorum ben, kolay değil.

İşte ben tam tersini düşünüyorum. Fiziksel olarak bir çöküntü olacağını düşünmüyorum. Çünkü kendine çok iyi baktığını biliyorum. Yazdığı bir kitap var. Onu okusan aslında iyi olur. Adam kariyeri için neler yaptığını görürsün. O hedef devam ederse 38 yaş ona koymaz.

Üst Alt