GSC Üyelerinin Kitaplığı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Üyelerinin Kitaplığı

1984'ü bitirdiyseniz yorumunuzu merak ediyorum dogrusu. baya övülüyor ama tarz olarak beni sarmaz diye düsündügüm icin henüz almadim.
Dogrusu okuyali uzun zaman oldu ama bence tarz olarak herhangi bir sey okumak isteyen birini dahi asla sikmaz, oldukca akici. Gunumuz Turkiyesine benzerlikler icerdigi soylemiyle zamaninda bir hocam onermisti, okudugum icin mutluyum ama kitapta gecen surec bizim ulkemizde her seyde atifta bulunan ust akil tarzi bir olusum negatif olsa dahi komplike ve duzenli calisan bir sistem ulkemizde ise basit koylu kurnazligi seklinde surulen bir hukum oldugundan pek bagdastiramadim. Bu demek degil ki bu eserde gecenler yasanmiyor belki simdi tekrar okusam daha cok kesisen nokta bile bulunabilir. Hasili cekilmis distopik bir fotografin gunumuz manzaralari ile bagdastigi veya degistigi noktalar ilgini cekiyorsa gayet okursun.

Aylık may baby's.
71037651a57.jpeg

Hayatım boyunca çok kitabım oldu, ama zorla okuduğum şeylerdi dersler için, ince memed, çalıkuşu vs hiç zevk almamıştım(hepsine saygı duyuyorum ama benim tercihim değil). Çoğu şeyi çıkardım eski kitaplığımdan, LOTR'ın dizisi anons edilince dizinin konusunu öğrenmek için kitaplarına sardım, şu an yeniden kuruyorum kitaplığımı. LOTR'u da okuyorum böylece (Eskiden sadece filmleri izlemiştim) Silmarillion'a başlamadan, 700üncü sayfadayım şu an.

45628

Bu fotoğraftakilerin de 30%unu falan okudum daha, 24 yaşında edinme şansı buldum kitap okuma alışkanlığını, mazur görün :D

Şu an aynı anda 2 kitap okuyorum, yüzüklerin efendisi serileri ve bir yandan distopya kitapları (fahrenheit 451, 1984 ve hayvan çiftliği bitti, sineklerin tanrısı sıradaki hedefim) . Bunlar bitince sağdakileri üst rafa taşıyıp A song of ice and fire kitaplarını alıp başlayacağım (sadece birini okudum), dizi özellikle kötüleşmişken, hikayeyi adil yargılayabilmek için o da (bir de kolumda baratheon dövmesi olduğu için xd)

edit: bir aşamada Witcher(sadece 3.oyunu oynadım ama çok iyiydi) ve Metro 2033(yine sadece oyununu oynadım) serilerine başlamayı düşünüyorum, şu an okuyacak çok kitabım olmasa, direk onları almak istiyorum hatta da kendime hakim oluyorum şimdilik, okumuş biri varsa yorum yapabilirse sevinirim, Türkçe'ye çevirilince lost in translation'lık kitaplar mı merak ediyorum doğrusu, Witcher'ın origini lehçe, İngilizce çevirisi daha kötü diyor Polaklar Lehçe versiyonundan mesela.

Hayatım boyunca çok kitabım oldu, ama zorla okuduğum şeylerdi dersler için, ince memed, çalıkuşu vs hiç zevk almamıştım(hepsine saygı duyuyorum ama benim tercihim değil). Çoğu şeyi çıkardım eski kitaplığımdan, LOTR'ın dizisi anons edilince dizinin konusunu öğrenmek için kitaplarına sardım, şu an yeniden kuruyorum kitaplığımı. LOTR'u da okuyorum böylece (Eskiden sadece filmleri izlemiştim) Silmarillion'a başlamadan, 700üncü sayfadayım şu an.

Ekli dosyayı görüntüle 45628

Bu fotoğraftakilerin de 30%unu falan okudum daha, 24 yaşında edinme şansı buldum kitap okuma alışkanlığını, mazur görün :D

Şu an aynı anda 2 kitap okuyorum, yüzüklerin efendisi serileri ve bir yandan distopya kitapları (fahrenheit 451, 1984 ve hayvan çiftliği bitti, sineklerin tanrısı sıradaki hedefim) . Bunlar bitince sağdakileri üst rafa taşıyıp A song of ice and fire kitaplarını alıp başlayacağım (sadece birini okudum), dizi özellikle kötüleşmişken, hikayeyi adil yargılayabilmek için o da (bir de kolumda baratheon dövmesi olduğu için xd)

edit: bir aşamada Witcher(sadece 3.oyunu oynadım ama çok iyiydi) ve Metro 2033(yine sadece oyununu oynadım) serilerine başlamayı düşünüyorum, şu an okuyacak çok kitabım olmasa, direk onları almak istiyorum hatta da kendime hakim oluyorum şimdilik, okumuş biri varsa yorum yapabilirse sevinirim, Türkçe'ye çevirilince lost in translation'lık kitaplar mı merak ediyorum doğrusu, Witcher'ın origini lehçe, İngilizce çevirisi daha kötü diyor Polaklar Lehçe versiyonundan mesela.
fantastik kitap okumayı seviyorsun heralde ahbob

Ekli dosyayı görüntüle 43780

Ekli dosyayı görüntüle 43781

Ekli dosyayı görüntüle 43782

bu forumda kimsenin eline su dökemem belki ama son zamanlarda kitaplara ilgi duymaya basladim nedense. daha önce hic okumayan biriydim. yilda en azindan 30-40 civari kitap okuma hedefim var. suan bende bulunanlar bunlar. en azindan cahil kalmayip kendimizi daha düzgün bir türkce ile ifade edebiliriz sanirim. faydasi olacaktir. 10 tanesi falan bitti ama siyasete eskisi kadar ilgili degilim sanirim, biraz daha durabilirler :D benim seviyeme göre kitap önerilerine acik oldugumu bildirmek isterim.

Canan Tan, Elif Şafak falan.. Araya 1-2 Ferzan Özpetek filmi attırdın mı tamamdır.

Feminist bir hava seziyorum sende murph :unsure:

Ekli dosyayı görüntüle 45628

Bana kitap okumayı sevdiren seridir İnce Memed. O kadar kitap okudum onun zevkini hiçbir kitap vermedi.

Üst Alt