GSC Üyelerinin Kitaplığı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Üyelerinin Kitaplığı

fcb90d8cb1150e3e5132dc03ac2abb26.jpg

d6d8907d6be02bb25b5c399b0ecc4ef3.jpg

1f91cc1b74f9f89b2726a61291bcb4a5.jpg

759a50d8aaf8881952c33110f09e8d3b.jpg

Arkalarında da var

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Beğendim. Aydın insanın pek çok alanda kitabı bulunmasını, okumasını ve bilgi sahibi olmasını savunan biriyim.
Kıymetli kitaplar. Kutlarım.

Ekli dosyalar

• F402CC9F-7A95-4E5D-820F-97B95C0E51E6.jpeg
    F402CC9F-7A95-4E5D-820F-97B95C0E51E6.jpeg
    256.1 KB · Görüntüleme: 45
  • 67898677-4873-473C-931C-5621A630F799.jpeg
    67898677-4873-473C-931C-5621A630F799.jpeg
    277.3 KB · Görüntüleme: 40
  • F63E53BB-A6A0-4EE0-9803-9B5C46826F63.jpeg
    F63E53BB-A6A0-4EE0-9803-9B5C46826F63.jpeg
    253 KB · Görüntüleme: 33
  • 0B8216EB-8643-41A3-9736-95938C2D855B.jpeg
    0B8216EB-8643-41A3-9736-95938C2D855B.jpeg
    126.7 KB · Görüntüleme: 33
  • 75467303-9780-442F-AA8A-9378A50E903B.jpeg
    75467303-9780-442F-AA8A-9378A50E903B.jpeg
    134.8 KB · Görüntüleme: 32
  • 0CA863AC-F39E-4748-B0B7-F53CEB835D2C.jpeg
    0CA863AC-F39E-4748-B0B7-F53CEB835D2C.jpeg
    228.1 KB · Görüntüleme: 29
Ekli dosyayı görüntüle 47372Ekli dosyayı görüntüle 47374

Hazır bump gelmişken benimkini update'liyim
23 Hazirana (Yüksek Lisans Başvurularına) kadar boşum, kitap abanayım dedim, şu anki hedefim Lotr serisini bitirip bir yandan Dune bir yandan Witcher'ın ilk kitabına başlamak :)
hurin silmarillion da da geçiyordu reis o ayrı ciltte farklı olarak ne anlatıyorki

edit. orjinal dilinde galiba. gondolin, beren ve lutiende var koleksiyon ıcın sanırım. güzel duruyor

Son düzenleme:
Şahsen insanların kişisel kütüphanelerini çok merak ederim.​
Belki benden başka paylaşmak isteyenler de olur.​

99038dfae62.jpeg
28a743e1b37.jpeg
İlk rafta kalbimi yıllar evvel çalan sevgili Ernesto ve anarşik duygularımın kitapları yer almaktadır, hemen yanına Hitler Bey'i koyarak güzel bir iş başardım ve birkaç tarih alakalı matbu daha mevcut.​
72ee61efadd.jpeg
İkinci raf babamın sitem ettiği bir bölüm, şöyle diyor; "Ne o elin papazlarının kitapları felsefe melsefe, bırak oğlum ya." :rolleyes: Bu kitaplardan benim ne anladığımı sanıyor bilmiyorum ama ben bu kitaplardan babamın anladığından farklı şeyler anlıyorum.​
147a092e814.jpeg
Üçüncü raf göründüğü gibi. Antropoloji, evrim ve evrenle alakalı.​
c81834ddaa4.jpeg
Dördünce raf kitaplığımdaki ve okuduğum az sayıda roman moman barındırıyor, adam akıllı okuduğum ilk kitap Panait Istrati'nin Arkadaş'ı ve şu Şerlok kitabıdır. Özellikle Şerlok ile kitap okumaya başladım diyebilirim, sonraki aldığım ilk kitaplar sanıyorum "Büyük Türk" , "Yavuz" ve "Çakırcalı Efe" kitaplarıydı.​
Bu kitabı da kapağı ve kitap adı çok güzel diye aldım. Evet sadece bu yüzden aldım ve halen okumadım. Bir gün okuyacağım, sadece kitabın adı bile bana birçok şey anlatıyor...​
Bu kitap rafların herhangi birinde yer alıyor mu bilmiyorum, çok ilginç bilgilerin olduğu garip bir kitap, fazlasıyla severim.​
718c47c5f7d.jpeg
2018 - 2019 dergileri var burada da, Aktüel Arkeoloji, Atlas Tarih, Bilim ve Gelecek vb.​
Ve yeni kitap siparişlerim:
059a4051b60.jpeg
c8c9c49cb34.jpeg
9068fe83972.jpeg
8a187f0c8d0.jpeg
aldın mı bu kitapları lan zengin kom*nist

hurin silmarillion da da geçiyordu reis o ayrı ciltte farklı olarak ne anlatıyorki

edit. orjinal dilinde galiba. gondolin, beren ve lutiende var koleksiyon ıcın sanırım. güzel duruyor

Hocam hatırlar mısın bilmiyorum, Amazon'un yapacağı dizi açıklandığında 2.çağda geçeceği söylenmişti, ben de size sormuştum 2.çağ içeriklerini

O güne kadar gözümde çok büyüyordu LOTR kitaplarına kafa atmak (Şu an GoT'un büyümesi gibi), o günden sonra gelen gazla sardım lanet şeye, Hobbit ve LoTR'i bitirdim, Silmarillion'u hala okumaktayım. GoT'da boh gibi bittiği için, onun verdiği üzüntüyle onun kitaplara da kafa atacağım yakında, hatta resimli baskısı çıkıyormuş eğer ilginizi çekerse.

Sorunuza kendim cevap veremiyorum, ama kendim alırken araştırdığım kadarıyla cevap vereyim :
Silmarillion'un içinde Children of Hurin, Fall of Gondolin vs geçiyor, ancak bu kitaplarda ayrı olarak çok daha detaya iniyor, mesela 7-8 süper kahramanlı hikaye olur, 2-3'ünü takip edebilirsin, diğerlerinin sadece görevini yerine getirdiğini bilirsin ya, bunda onların neler yaptığını da gösteriyor. Bir de Silmarillion farketmişsinizdir anayasa gibi, ona kıyasla Children Of Hurin daha roman tarzı ve okuması akıcı olduğunu duydum ve bahsedilen karakterler ve kişilikleri hakkında çok daha fazla detaya ulaşabiliyormuşsunuz. Yani abartmıyorsam, özet ile kitabın kendisini (Türkçe çevirisi 334 sf) okumak arasındaki fark gibi bir durum.

O yüzden bana verilen tavsiye Silmarillion'da Turin Tarambar'ın olduğu chapter'a kadar okumak, oradan sonraki kısımda Children of Hurin'i okuyup geri Silmarillion'a dönmekti. Fall of Gondolin ise Silmarillion'da birkaç sayfa, onun detayını da çok merak ediyordum, onun için Türkçe çevirisini bekleyemedim, direk Amazon'dan 3lüsünü(Bende Hurin'in Çocukları olmasına rağmen) söyledim, bir bakıma da güzel göründüğünden.

Benim İngilizcem vasatın üzeri, Lise ve Üni Koç'taydı, ama Beren and Luthien eski ingilizce ve şiir formatında yazılmış, ona göz atarken pes ettim, türkçe çevirisi önümüzdeki sene çıkacakmış, Gondolin'den de çevirisinden haber yok, Hurin'den sonra onu okuyacağım gibi duruyor (Hobbit / LOTR / Silmarillion / Hurin / Gondolin roman tarzı yazılan eserler, diğerleri bitmemiş öyküler, kayıp öyküler vs adamın yazarlara ve yayınevlerine attığı mektuplardan, karısına yazdığı şiirlerden falan oğlu tarafından toparlanıp bitirilen şeyler. Oğlu zaten ekliyor 4-5tane opsiyonel son, babam bunu demiş ama şunu kastetmiş olabilir, ben olsam böyle yazardım tarzı :D , onları okumak çok zevkli değil ne yazıkki de dediğiniz gibi bir kere almışken herhalde koleksiyon yapmak isteyip kaçırmak istemedim) Kusura bakma, basit bir soruna 1 sayfayla cevap verdim de, anladığım kadarıyla LoTR evreni sizin de ilginizi çekiyor / hakimsiniz, bildiklerimi paylaşmak istedim belki olur da işinize yarar diye.

Hocam hatırlar mısın bilmiyorum, Amazon'un yapacağı dizi açıklandığında 2.çağda geçeceği söylenmişti, ben de size sormuştum 2.çağ içeriklerini

O güne kadar gözümde çok büyüyordu LOTR kitaplarına kafa atmak (Şu an GoT'un büyümesi gibi), o günden sonra gelen gazla sardım lanet şeye, Hobbit ve LoTR'i bitirdim, Silmarillion'u hala okumaktayım. GoT'da boh gibi bittiği için, onun verdiği üzüntüyle onun kitaplara da kafa atacağım yakında, hatta resimli baskısı çıkıyormuş eğer ilginizi çekerse.

Sorunuza kendim cevap veremiyorum, ama kendim alırken araştırdığım kadarıyla cevap vereyim :
Silmarillion'un içinde Children of Hurin, Fall of Gondolin vs geçiyor, ancak bu kitaplarda ayrı olarak çok daha detaya iniyor, mesela 7-8 süper kahramanlı hikaye olur, 2-3'ünü takip edebilirsin, diğerlerinin sadece görevini yerine getirdiğini bilirsin ya, bunda onların neler yaptığını da gösteriyor. Bir de Silmarillion farketmişsinizdir anayasa gibi, ona kıyasla Children Of Hurin daha roman tarzı ve okuması akıcı olduğunu duydum ve bahsedilen karakterler ve kişilikleri hakkında çok daha fazla detaya ulaşabiliyormuşsunuz. Yani abartmıyorsam, özet ile kitabın kendisini (Türkçe çevirisi 334 sf) okumak arasındaki fark gibi bir durum.

O yüzden bana verilen tavsiye Silmarillion'da Turin Tarambar'ın olduğu chapter'a kadar okumak, oradan sonraki kısımda Children of Hurin'i okuyup geri Silmarillion'a dönmekti. Fall of Gondolin ise Silmarillion'da birkaç sayfa, onun detayını da çok merak ediyordum, onun için Türkçe çevirisini bekleyemedim, direk Amazon'dan 3lüsünü(Bende Hurin'in Çocukları olmasına rağmen) söyledim, bir bakıma da güzel göründüğünden.

Benim İngilizcem vasatın üzeri, Lise ve Üni Koç'taydı, ama Beren and Luthien eski ingilizce ve şiir formatında yazılmış, ona göz atarken pes ettim, türkçe çevirisi önümüzdeki sene çıkacakmış, Gondolin'den de çevirisinden haber yok, Hurin'den sonra onu okuyacağım gibi duruyor (Hobbit / LOTR / Silmarillion / Hurin / Gondolin roman tarzı yazılan eserler, diğerleri bitmemiş öyküler, kayıp öyküler vs adamın yazarlara ve yayınevlerine attığı mektuplardan, karısına yazdığı şiirlerden falan oğlu tarafından toparlanıp bitirilen şeyler. Oğlu zaten ekliyor 4-5tane opsiyonel son, babam bunu demiş ama şunu kastetmiş olabilir, ben olsam böyle yazardım tarzı :D , onları okumak çok zevkli değil ne yazıkki de dediğiniz gibi bir kere almışken herhalde koleksiyon yapmak isteyip kaçırmak istemedim) Kusura bakma, basit bir soruna 1 sayfayla cevap verdim de, anladığım kadarıyla LoTR evreni sizin de ilginizi çekiyor / hakimsiniz, bildiklerimi paylaşmak istedim belki olur da işinize yarar diye.
o mevzuyu hatırladığım ıcın sordum bırazda dedım bu ne hız. kısa zamanda baya da guzel bırıkım yapmssın bravo valla. kolay değil bunların hepsını bı araya getırıp baslamak :tbr:
dediğin gibi detayllar muhakkak tek ciltte daha fazladır ama busefer işin içine bitmemiş öyküler kitabı giriyor. silmarilliondaki olayların daha derinlemesine analtıyor. silmarillionu okurken aklında olsun bölümleri bitirdikce bitmemiş öyküler kitabına alakalı bölümlere bi göz at. silmarillionda gecmeyen detaylar orada var ve diğer kitaplarda göremiyeceğimiz karşılaşmalar veya ilginç olabilecek karsılasmalara teyet gecmeler vs orada var. senin ıcın daha yararlı olur ben ılk bastan o fırsatı kacırdım. ıkısını ayrı ayrı okumustum maalesef

Üst Alt