GSCimbom el ele | Somali, Etiyopya, Eritre ölüyor! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSCimbom el ele | Somali, Etiyopya, Eritre ölüyor!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: GSCimbom el ele | Somali, Etiyopya, Eritre ölüyor!

O bölgeye El Kaidenin bir uzantısı terör olarak hakim, diğer ülkeler ile olan "normal" ticari ve lojistik ilişkilerine takoz olmuş durumda, bu o coğrafyadaki genel bir durum terörist lerin ambargosu. Fakat bu gibi olağanüstü durumlar onları biraz aşıyor Şuan bölgede zaten Türk Kızılay'ı mevcut, Türkiye yada büyük diğer ülkelerden gelecek yardımın ulaşmama gibi bir lüksü yok.

Bu yardımlar burdan afrikaya haydi bismillah diyip yayan çıkmıyor yola, Gıdalar ve techizatlar hava yolu ile gerkli bölgelere acil şekilde ulaştırılıyor. O örgütler daha ziyade zimbavve, nijer gibi ülkelerin birbirilerine olan ticari trafiklerini engelleyebiliyor sadece.
Ben zaten sadece Somali hakkında konuşmadım Devrim Yalın arkadaşımız konuyu yukarda çok güzel anlatmış. Ben genel olarak yapılan yardımların istediğimiz şekilde insanlara ulaşmadığını anlatmaya çalıştım.

file.ashx

file.ashx

file.ashx

file.ashx

file.ashx

file.ashx

file.ashx

Afrika'da açlığın fotoğrafları!.. Açlığın kol gezdiği Afrika ülkelerinden Zimbabwe'de, halk, milli parkta doğal yollardan ölen bir fili 1 saat 47 dakika içinde yedi. İngiliz Daily Mail gazetesi fotoğrafları "Sizden özür dileriz, ancak Zimbabwe'deki bu durumu ve insanların çektiği açlığı ne yazsak anlatamazdık" sözleriyle yayımladı. (Fotoğraflar: David Chancellor)

12.03.2010

Afrika'da açlığın fotoğrafları!.. - Foto Galeri CNNTurk.com

Bu haber 2010 yılına ait. Daha eski yıllara ait haberlerde var bir sürü.

Yorum yapmaya gerek yok, her şey ortada. Yıllardır açlık çekiyor bu insanlar.

Az demeden çok demeden herkes bir şeyler yaparsa çok iyi olur.

LÜT-

FEN!

216837_149027828511405_148327765248078_293951_6401322_n.jpg

Açlıktan ölmeyi beklemek çaresizlik olmasın, yardım çağırısında hep birlikte destek verelim.

AFRIKA yaz 5601 - (Türkiye Diyanet Vakfı)

AFRIKA yaz 2868 - (Türk Kızılayı)

AFRIKA yaz 3072 - (İHH-İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı)

ACLIK yaz 5777 - (Kimse Yok Mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği)

Edit: Bu işin ayrıntıları ile bugün oldukça zaman harcadım, Yardımlar Kenyadaki BM kamplarında bulunan güvenli noktalardan sevkiyatı sağlanıyor. Dünyanın dört bir yanından yardım çağrısına cevap geliyor. İçinizde şüphe kalmasın.

file.ashx

file.ashx

file.ashx

file.ashx

file.ashx

file.ashx

file.ashx

Afrika'da açlığın fotoğrafları!.. Açlığın kol gezdiği Afrika ülkelerinden Zimbabwe'de, halk, milli parkta doğal yollardan ölen bir fili 1 saat 47 dakika içinde yedi. İngiliz Daily Mail gazetesi fotoğrafları "Sizden özür dileriz, ancak Zimbabwe'deki bu durumu ve insanların çektiği açlığı ne yazsak anlatamazdık" sözleriyle yayımladı. (Fotoğraflar: David Chancellor)

12.03.2010

Afrika'da açlığın fotoğrafları!.. - Foto Galeri CNNTurk.com

Bu haber 2010 yılına ait. Daha eski yıllara ait haberlerde var bir sürü.

Yorum yapmaya gerek yok, her şey ortada. Yıllardır açlık çekiyor bu insanlar.

Az demeden çok demeden herkes bir şeyler yaparsa çok iyi olur.

LÜT-

FEN!

up

Adres bulamadım facebook adresindede yazmıyor. Adres ve gönderiliş şekli, içerik hakkında bilgi varsa Paylaşalım.

Edit: Kargo gönderileri, Ümit İsmailoğlu adına, Fethi mah. Köseoğlu sokak no:67 Ataşehir- İstanbul olacaktır. Lütfen kargo gönderilerinizin ödemesini yaparak gönderiniz.

en güvenilir tavsiye edeceğiniz kurum hangisiyse ona göndereceğim cevap bekliyorum ve tüm heryere yayalım arkadaşlar twitter facebook ?

AFRIKA yaz 5601 e gönder. Yetkili olarak bu kurumun yetkilisi bizzat açıkladı diyanet işleri başkanı ve Cumhurbaşkanıda değindi. Bu ilk kampanyaydı daha sonra kızılay işbirliği halinde oldu sonrada tüm sivil toplum kuruluşları katıldı.

Adrese gideceğini bilsem 50 tl yollayayım ama burası türkiye insan kuşkulanıyor yahu.Ama yinede göndereceğim inşallah ne olur ne olmaz.

Adrese gideceğini bilsem 50 tl yollayayım ama burası türkiye insan kuşkulanıyor yahu.Ama yinede göndereceğim inşallah ne olur ne olmaz.

işte sıkıntı orada aynen ben 50 yollamasam bile 20 30 yollamaya çalışırdım ama 5 tl sms attım sadece adrese ulaşması sıkıntılı diye

Özellikle şu mübarek günlerde dahada farkına varıyoruzdur açlığın ne demek olduğunun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt