gscimbom sigarayı bırakma kulübü - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

gscimbom sigarayı bırakma kulübü

Arif açtığım konuları kilitle tükete tükete bitiremedin sende..
aa4d2a9eb2be1ddfe24f7a95270fa322.jpg

Hanım yada aileden biri çok fena tüttürüyo sanırsam:)

Pasif tükenme daha da kötü.
Resmen Seks yapmadan AIDS olmaya benzer :D

Aile den birisi içiyor ise...şöyle ki dışarda içsinler

Hayır resmen ben içiyorum. :asd22:

Daha fazla uzatmamayım. Açıklayayım :)

Alkolle beraber arada sırada içiyorum. Açık alanda. Kapalı alanda içmem içene de izin vermem. 10 senedir içiyorum. İlk sigaramı içtiğim günden beri "biz de böyle başladık; biz de alkolle başladık; biz de günde, haftada bir tane ile başladık..." gibi laflar ederler. Çok gülüyorum öylelerine ve yüzlerine üfürüyorum dumanı :)
Çok şükür bağımlısı olmadım. Öyle ki bir kaç gün önce dolaptan ceketimi çıkarıp giydiğimde geçen kıştan kalma içinden bir tane alınmış sigara paketim duruyordu. "Bozulmuştur ulan bu" dedim ve çöpe attım :D

Sigara içmek zaten bildiğin aptallık.
Hayır okadar madde varken sana en az zevk veren madde yı seçmek de enteresan..

Sırf toplumda yasal olduğu için....

Bana kalsa boşverin... için, yiyin ve yaşayın. Az ama öz yaşamak benim felsefem.

Yinede bırakmak daha iyi seçim olur.
Pasiflora bitkisel çözümleri var, bırakma da yardım eden... denemekte fayda var.
Öncelikle bende biraktim 2013 mayis ayiydi. Çok fazla icmiyordum, haftada 1-2 paket.

Herseyi yiyip, içip, az ve öz yaşama olayı iyi güzelde, malesef öyle sorunlar cikiyor ki vücudun da, öldurmek yerine sündürüyor, o yüzden en iyisi yedigimize ictigimize dikkat edip aktif bir yasam sürmek diye düşünüyorum hocam.

17-20 yaş arası kullandım.. 4 yıl ağzıma sürmedim yaklaşık 5 yıldır içiyorum tekrar.. Ama bu sefer sınır koydum 1 paket yetiyor 1 hafta.. başlarda haftada 2-3 daldı ama ister istemez artıyor..en son 1 pakette sabitledim 12yıldır.. kesiyor beni fazla içsem hemen rahatsız oluyorum inşallah bu şekilde devam ederim..eşimin sert duruşu da etkili oluyor mesela işten eve gittikten sonra sigara aklıma bile gelmiyor :)

Sigara kullanmayıp yanında aynı anda 3-4 kişi sigara içtiğinde boğaz yanması başlayıp akabinde de(ertesi gün gibi) gribe yakalanan kaç kişiyiz?

10 senedir içerim. son 2 senedir fabrikasyon sigarayı bırakıp direk doğal tütüne geçtim. Hem daha az içiyorum hemde fazla kazıklanmıyorum.

Ortalama haftada 40 gr tütün içiyorum. Paket bazında da 1.5 pakete denk geliyor.

Paket sigara içsem günde 1 pkt bitiriyorum. Bence tütün, sigarayı bırakmak için iyi bir başlangıç.

Birgün bırakacağım ama o gün hangi gün bilemiyorum.

Icmeyin şu zıkkımı arkadaslar. Benim babam koah oldu sonra birakinca atlatti. Çok tehlikeli.

SM-J710FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Benim babam da koah olmuştu. Durun dahası var. Adam 50 senedir içiyordu. Kalp krizi geçirdi bırakmadı. koah oldu, gözleri iyi gözmez oldu, kulaklık takmaya başladı bırakmadı. Diyalize girmeye başladı. Yine devam dedi. en son geçen sene bağırsakları tıkandı. Niye biliyor musunuz? İçtiği sigaradan bağırsak damarları tıkanmış ve bağırsaklar beslenememiş ve yedikleri ilerlemedi. Hastaneye kaldırdık. Damarlarını açmak için kan sulandırıcılar kullanıldı. O sıradan diyaliz için girdiği kolu da tıkanmış.Anjiyo yapmadan önce acil diyaliz için boğazından katater taktılar. Anjiyo olduktan sonra katateri çıkardılar. Ancak katateri çıkardıkları yerde kan sulandırıcı ilaçtan dolayı aşırı kanama meydana geldi. Kan pıhtılaşması kan sulandırıcı ilaçtan dolayı olmadığı için 8 saat başında bekleyip tampon yaptım.Hatta doktor 'sadece 2 saat tampon yapsan yeter ' dediği için tamponu kaldırdığımda atardamardan oluk oluk kan aktı.Tekrar üstüne bastırıp 6 saat daha tampon yapmak zorunda kaldım. Normalde bağırsaklarından ameliyat olması lazımdı. Ama ameliyatı kaldıramayacağından doktor 'babanız masada kalır' dediler. Sonra eve getirdik 2 hafta yine içmeye devam etti. Yürürken Koah iyice nefes almasını zorlaştırınca baktı ki ölecek.... BIRAKTI. Bağırsakları için afyonda simbiyotik bitkisel ilaç satan bir adam sayesinde düzeldi. En azından artık ağrıları kalmadı. Sigarayı bırakınca nefesi de daha iyi oldu. Ama asla gençliğindeki gibi olmayacak

Son düzenleme:
10 senedir içerim. son 2 senedir fabrikasyon sigarayı bırakıp direk doğal tütüne geçtim. Hem daha az içiyorum hemde fazla kazıklanmıyorum.

Ortalama haftada 40 gr tütün içiyorum. Paket bazında da 1.5 pakete denk geliyor.

Paket sigara içsem günde 1 pkt bitiriyorum. Bence tütün, sigarayı bırakmak için iyi bir başlangıç.

Birgün bırakacağım ama o gün hangi gün bilemiyorum.
Hiç gerek yok bunlara üşenip bittiğinde almaya gitmeyeceksin bir kaç gün psikolojin bozulur o kadar. Her şey kafada bitiyor.

Üst Alt