GSC Scout - # Haji Wright - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Scout # Haji Wright

Fizik gücü, hızı, hızlanması ve ileride sürekli hareketli olması bizim ihtiyacımız olan yırtıcı yedek forvet özelliklerine uyuyor. Bitiricilik kötü yalnız onu geliştirmesi gerekir yoksa saç başta yoldurabilir. Takas+ 3- 4 milyon civarı bir meblağ kendisine değer bence.

bu arkadaşımızın transferini isterim fakat şartları önemli. bence emre kılınç ve taylan antalyalı, bir anadolu takımı için oldukça değerli oyuncular. bu iki oyuncu da, ankaragücü'ne gitmeyi kabul ettiler ise, bence antalya'da oynamayı hayli kabul ederler.

bu iki oyuncunun dahil olduğu bir takas opsiyonu ile bu transfer gerçekleşir ise, tadından yenmez. zira ikisi de bize sıfır bonservis ile gelmiş, aynı zamanda da maaşı düşük oyuncular.

muhtemelen haji'nin de maaşı gayet uygun olur. icardi'nin arkasına alternatif forvet için biçilmiş kaftan. seferoviç tutmadı malaesef, onunla yoları ayır, icardi-gomis-haji ile lig için gayet süper bir forvet rotasyonu edin.

kendisini hic alici gozu ile izlemedim , denildigi kadar iyi bir dopcu mu ?
Geniş alanlarda evet, hızlanması topla ilişkisi filan hiç o fizikten beklenmeyecek kadar iyi. Zaten göründüğü gibi fizik üstünlüğü var, kendisini sağ/sol tarafa atarak topla ilişkisiyle filan bayağı defansın dengesini bozar ama pivot santfor oynasın, oyunu yönlendirsin veya üstün golcülüğünü konuştursun oyuncusu mu? Uzaktan yakından alakası yok

Atanamamış Embolo diyebiliriz Haji Wright için. Ben ister miyim? Gerçekten isterim bizim takımda bu tipte bir forvet öyle güzel iş yapar ki, aslında Barış Alper bunun en güzel kanıtını son haftalarda gösterdi. Gelsin geniş alan yakaladığında rakip defansı geri koştura koştura çürütsün, fizik üstünlüğü sağlasın, iyi kötü topla birlikte ilerlesin filan özellikle bizim oyun tarzımızda gerçekten iş görür

İstiyordum kendisini ancak bitiriciliği kötü olan oyuncuların büyük takımlara transferinden emin olamıyorum.
Başta öyle denildi diye bu argüman tutturuldu gidiyor da AS gibi çok da baskın futbol oynamayan, hatta birçok maçta mahkum oynayan formsuz bir takımda 16 lig maçında biri penaltıdan da olsa 10 gol attığı göz ardı ediliyor sanki. Böyle durumlarda oyuncular için ''Efenim takım onun üzerine oynuyor da ondan'' diyenlere, ''Rakip oyuncular da onun üzerine oynuyor ama!'' şeklinde cevap veririm hep...

Evet, müthiş bir bitirici değil ve muhtemelen hiçbir zaman da olamayacak. Ancak halen genç bir oyuncu, tecrübe kazandıkça daha iyi olması beklenir ki şu anda bile ortalamayı tutturduğunu kabul etmek durumundayız (Vasat sözcüğünü kullanmaktan özellikle kaçınıyorum, aklı yeten var yetmeyen var!)...

İlle alınsın demiyorum. 7-8 milyon gibi rakamlarla transfer edilmesine pek olumlu da bakmıyorum, ayrı konu...

Üst Alt