Haklısınız Rijkaard Suçlu - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haklısınız Rijkaard Suçlu

Cevap: Haklısınız Rijkaard Suçlu

Rijkaard gitti başka biri geldi.Ayni şeyleri yaşadık oda gitti başka biri geldi.Sıkıldım ben bu kısır döngüden.Bu kısır döngüde inşallah Rijkaard ile bozulacak.Artık birilerine sabretmeyi öğreneceğiz ve bu aşamayı umarım Rijkaard yardımıyla aşacağız.

Rijkaard suçsuz, suçlu olan transfer yapmayıp kadroyu güçlendirmeyen yönetim ise bu forumda transfer forumunun adının neden "Haldun Üstünel Transfer Forumu" olarak değiştirildiğini bir allahın kulu açıklayabilir mi bana acaba?

suçlu yönetimdir...ne olup olmadığı belli olmayan pino'yu alan,son gün kara verip adam alıp(adamlar iyi tamam da..) 2 ay önce 5 adam alcaz demelerine rağmen bi b.k alamamaları.Orta sahaya hala mustafa sarp,barış ikilisini görmemizi sağlayan de yönetim.

Adnan polat'ın robot gibi gs'yi yönetmesine aşırı kıl oluyorum.Ekonomik yönden iyi atılımlar yapsa niyeyse aşırı şaşkın bi b.k anladğığ yok futboldan sanki

biz 2008de şampiyon olduğumuzda sahada yine sabri-barış-ayhan-hakan-servet vardı, 2 senede bu oyuncular büyük yetenek kaybına uğradılar da mı bu haldeler, oyuncuların isteksiz olmasında hocanın hiç mi suçu yok? futbolcularına "yeteneksiz" diyen bir hoca!ya hangi futbolcu güvenir ya da saygı duyar, ronaldinho-etoo-deco gibi oyuncularla bile zıtlaşan bir adam , nasıl bir yetenek arıyor ben henüz kavrayabilmiş değilim? hem çok yetenekli olup da hem de kendine itaat eden oyuncu falan mı arıyor acaba. Sistem deseniz %5 bile işlemiyor, bi takım karabük karşısında bile 3 pas üst üste yapamayacak kadar aciz mi olur, ben son 2 senede izlediğim galatasaraydan çok utanıyorum ve bu dönemde rijkaardın hoca olması sadece bir tesadüf olamaz.

biz 2008de şampiyon olduğumuzda sahada yine sabri-barış-ayhan-hakan-servet vardı, 2 senede bu oyuncular büyük yetenek kaybına uğradılar da mı bu haldeler, oyuncuların isteksiz olmasında hocanın hiç mi suçu yok? futbolcularına "yeteneksiz" diyen bir hoca!ya hangi futbolcu güvenir ya da saygı duyar, ronaldinho-etoo-deco gibi oyuncularla bile zıtlaşan bir adam , nasıl bir yetenek arıyor ben henüz kavrayabilmiş değilim? hem çok yetenekli olup da hem de kendine itaat eden oyuncu falan mı arıyor acaba. Sistem deseniz %5 bile işlemiyor, bi takım karabük karşısında bile 3 pas üst üste yapamayacak kadar aciz mi olur, ben son 2 senede izlediğim galatasaraydan çok utanıyorum ve bu dönemde rijkaardın hoca olması sadece bir tesadüf olamaz.

Sonuç?

Rijkaard kötü o yüzden oldu değil mi ? Gene yazmak zorundayım, zaten sürekli aynı eleştiriler aynı cevaplar şekline gelmeye başladı burasının durumu. A sisteminde iyi oynayan bir oyuncu B sisteminde iyi oynamak zorunda değil. Rijkaard oyunculara göre mi sistem kuruyor, yoksa sistemine göre mi oyuncu tercihinde bulunuyor? İlk önce buna bakmak gerekir. İstediği oyun tarzına dediğin oyuncular alışık olmadığından bir şekilde geri düşüş yaşayabilirler. Oyuncunun burda iyi-ya da kötü olmasından ziyade sisteme uygun olup-olmaması önemli.

Yönetim Rijkaard'ı başa getirirken bilmiyor muydu bunları ? Çok yetenekli, dünya yıldızı oyuncular istediğine inanmıyorum. Sonuçta sistemine uyan oyuncular istedi ve bu istekleri de bence yerine getirilmedi. Halen işte bu kadro şampiyon oldu vs. vs. Olabilir mesala Terim bu kadroyu şampiyon da yapabilir. İşte günü kurtarırsın bu şekilde. Artı o kadro o zaman ertesi sene ya da bir önceki sene niye şampiyon olamadı? Sonra şampiyon yapan teknik direktörler ertesi yıl neden kovuldu?

Kalitesiz işte kadro, kabul etmek lazım bu gerçeği. Ne olacak başa Wenger gelince bu kadro ile takım uçup, kupalara mı koşacak? En pahalı stoper denilen insanı kesmiş, Hakan'ı oynatmış zamanında. Bakmıyor oyuncunun fiyatı ne kadar, nasılmış daha önce vs. vs. diye, kendi sistemine uygun olup-olmamasına bakıyor.

Tabi ülkede kimse Arda gibi bir oyuncunun 4-4-2'yi milli takımda öğrendim açıklamasını irdelemiyor, var olan kaosu sorgulamıyor, yönetimi sorgulamıyor, futbolcuları sorgulamıyor, federasyonu sorgulamıyor, medyayı sorgulamıyor, tüm suç Rijkaard' da. Gitsin de tüm suç ortadan kalksın sonra bu yıl şampiyon olup, ertesi yıl kupalar alalım Avrupa'da.. Öyleki oyununun temellerinden olan orta saha merkezde milli takıma giden bir tane yerli yok. Gidenler defans oyuncuları, milli takımın defansta nasıl defans herkes tartışıyor zaten.

Son olarak A sisteminde iyidir, birisi gelir B sistemi getirir, oyuncu oynayamaz, bocalar geri düşer. Biraz da sorunu yıllardır neden yerli kalitesi bu kadar düşük, neden alt yapı sorunlu vs. vs. problemlerinde arayın. Tek sorunumuz Rijkaard, o gidince herşey çok güzel olacak. Dream on..

Her başarımızın arkasında yönetim+futbolcu+taraftar varsa başarısızlıkta da bu sıralamalardan aramak gerek,Rijkaard'ı körü körüne suçlamıyorum,yeni t.d gelse de farketmeyecek diyenlerdenim,çünkü köklü değişime ihtiyacımız var örneğin bir çok boş oyuncunun takımda işi yok,yönetim ucuz etin yahnisini sevdiği için önce eleştirmeye oradan başlamalıyız.

Sistemli ve köklü bir yapılanma şart yukarıdaki yazıda denildiği gibi. Takımda huzursuzluk yaratanları ve sisteme uymayanları direk kadro dışı bırakmak, gençlere şans vermek, genç oyuncuları transfer etmek, bu konuda bir basın açıklaması yaparak bunu deklare etmek ve bu şekilde taraftara da bir kaç yıl başarı beklenilmemesi gerektiğini vurgulamak tarzında adımlar atılmalı. Yok bu kadro ile işimiz gerçekten zor, bir şekilde bu seneyi farklı bir td kurtarabilir ki ona bile inancım sıfır, Mustafa, Ayhan, Aydın, Pino vs. vs. zor gibi. Sonra Rijkaard ile sözleşme uzatılmalı, sonra da çalışsınlar sürekli ama gerçekten çalışsınlar. Tabi bunlar hayal hiç biri olmayacak bundan eminim, çok zor çünkü bu şekilde bir sorumluluğu almak. Ki bu sürecin şöyle bir de avantajı olur, skor taraftarı, günlük başarı peşinde koşan taraftar ile gerçekten geleceği düşünen taraftar ayrımı iyice belirginleşir, Türkiye'de bir kısır döngü zinciri kırılır..

Sistemli ve köklü bir yapılanma şart yukarıdaki yazıda denildiği gibi. Takımda huzursuzluk yaratanları ve sisteme uymayanları direk kadro dışı bırakmak, gençlere şans vermek, genç oyuncuları transfer etmek, bu konuda bir basın açıklaması yaparak bunu deklare etmek ve bu şekilde taraftara da bir kaç yıl başarı beklenilmemesi gerektiğini vurgulamak tarzında adımlar atılmalı. Yok bu kadro ile işimiz gerçekten zor, bir şekilde bu seneyi farklı bir td kurtarabilir ki ona bile inancım sıfır, Mustafa, Ayhan, Aydın, Pino vs. vs. zor gibi. Sonra Rijkaard ile sözleşme uzatılmalı, sonra da çalışsınlar sürekli ama gerçekten çalışsınlar. Tabi bunlar hayal hiç biri olmayacak bundan eminim, çok zor çünkü bu şekilde bir sorumluluğu almak. Ki bu sürecin şöyle bir de avantajı olur, skor taraftarı, günlük başarı peşinde koşan taraftar ile gerçekten geleceği düşünen taraftar ayrımı iyice belirginleşir, Türkiye'de bir kısır döngü zinciri kırılır..

O iş için sabırlı taraftara ihtiyacımız var ki yok denecek kadar az.

Rijkaard'ın geçmişinde ne yaptıkları beni ilgilendirmez diyenler var,

Afedersin ama, "babayı ilgilendirmez".

Bal gibide ilgilendirir, "şu gelsin, bu gelsin, ona hafif gelir, kariyeri yok" gibi konuşmalar yapmasını biliyorsunuz.

Madem Rijkaard'ın Barcelona kariyeri hiç önemli değil,

Ne gerek var ki Rijkaard'a, Mancini'ye, Martin O'Neill'e vs.

Bu forumdan mesela Muhammet Gülhan'ı ele alan topluca bir mesaj atalım yönetime. Onu teknik direktör yapsınlar. Muhammet'in de futbol bilgisi gayet yüksek.

Veya yerli Arsen Wenger'imizi önerelim. Serhat'ı yani.

Geçmişin önemi yok madem.

O iş için sabırlı taraftara ihtiyacımız var ki yok denecek kadar az.

Biliyorum ama hiç bir klüp de bunu denemedi. Hiç birisi çıkıp böyle bir açıklama yapmadı. Belki gerçekten dürüst olsalar bu konuda, gerçekten yeni yapılanma yolunda adımlar atsalar, umudum yok ama belki de taraftar bir şekilde olumlu yaklaşabilir. Yok artık olmuyor, Lincoln geliyor problemli, Elano geliyor ayrı bir problem, Misi ne olacağını bilmiyoruz, Cana ne olacağını bilmiyoruz, takımlar artık kadrolarını gençleştiriyor. Mesala o gün Manu sistesine girmiştim, oyuncuların çoğu hiç duymadığım isimler vs. vs. Ben artık bu şekilde inişli çıkışlı bir Galatasaray görmek istemiyorum, sürekli td değiştiren, sürekli bir takım sorunları olan. Yok artık biz de olalım en azından Lyon gibi, Arsenal gibi, Porto gibi vs. vs. Gerçekten işlemiyor artık bu sistem Türkiye'de. Dön dön aynı kısır döngüye çıkıyoruz sürekli. Ya gerçekten Rijkaard'ın gitmesi falan bizi ileri taşımaz ki ve Rijkaard dışında ben böyle bir sorumluluğun altına girecek bilmiyorum var mı öyle birisi bizim takıma gelecek.

Biliyorum ama hiç bir klüp de bunu denemedi. Hiç birisi çıkıp böyle bir açıklama yapmadı. Belki gerçekten dürüst olsalar bu konuda, gerçekten yeni yapılanma yolunda adımlar atsalar, umudum yok ama belki de taraftar bir şekilde olumlu yaklaşabilir. Yok artık olmuyor, Lincoln geliyor problemli, Elano geliyor ayrı bir problem, Misi ne olacağını bilmiyoruz, Cana ne olacağını bilmiyoruz, takımlar artık kadrolarını gençleştiriyor. Mesala o gün Manu sistesine girmiştim, oyuncuların çoğu hiç duymadığım isimler vs. vs. Ben artık bu şekilde inişli çıkışlı bir Galatasaray görmek istemiyorum, sürekli td değiştiren, sürekli bir takım sorunları olan. Yok artık biz de olalım en azından Lyon gibi, Arsenal gibi, Porto gibi vs. vs. Gerçekten işlemiyor artık bu sistem Türkiye'de. Dön dön aynı kısır döngüye çıkıyoruz sürekli. Ya gerçekten Rijkaard'ın gitmesi falan bizi ileri taşımaz ki ve Rijkaard dışında ben böyle bir sorumluluğun altına girecek bilmiyorum var mı öyle birisi bizim takıma gelecek.

Rijkaard ile öyle bir sorumluluk altına giremiyorsak başka hiçbir hoca ile giremeyiz. Ama ben şuan için altyapıdaki oyuncuların geçmişte iyi yetiştirildiğini düşünmüyorum. Fizik olarak çok güçsüzler. İşte Emre Çolak örneği önümüzde. 1,5 2 sene oldu A takıma çıkalı halen aynı fizikte. Gelişemiyor neden ? Fiziki olarak gelişim gösteremeyecek oyuncular seçiyoruz.

Başarısızlığın perde arkasında rikaardın altının oyulmasında bambaska sebepler var hepimizin çok sevdiği prens dediği insanlar var 2 yıldır sahaya çıkarken yüzü gülmeyen bu prens ve prensler bu başarısızlığın sorumlusu olan takıma taraftara ve rijkaarda oldu ...

İnsanlar gene kızacak da ben Emre Çolak'ın iyi bir futbolcu olacağına inanmıyorum. Umarım beni yanıltır bu konuda. İlk önce bence örnek aldığı oyuncu yanlış. Arda bence örnek alınmamalı. Arda'yı kötülediğimden dolayı demiyorum, Xavi örnek alınabilir, Gerard alınabilir. Sonuçta orta sahada oynayacak, iki yönlü oynaması gerekir. Alexvari oyuncular artık zor günümüz futbolunda. Benim izlediğim Emre'de Alexvari oynuyordu biraz. Yok zaten altyapıdan 2000'lerden beri tek iyi oyuncu Arda çıktı.. Gerçi o konuda bile Rijkaard eleştiriliyor bazen altyapıdan oyuncu çıkarmıyor, onlara şans vermiyor şeklinde. Baştan bir yapılanma onlarla gitse olabilir de öyle bir yapılanmamız da yok zaten. Ki oyuncular iyi olsa altyapıdan çıkan neden oynatmasın Rijkaard.

İnsanlar gene kızacak da ben Emre Çolak'ın iyi bir futbolcu olacağına inanmıyorum. Umarım beni yanıltır bu konuda. İlk önce bence örnek aldığı oyuncu yanlış. Arda bence örnek alınmamalı. Arda'yı kötülediğimden dolayı demiyorum, Xavi örnek alınabilir, Gerard alınabilir. Sonuçta orta sahada oynayacak, iki yönlü oynaması gerekir. Alexvari oyuncular artık zor günümüz futbolunda. Benim izlediğim Emre'de Alexvari oynuyordu biraz. Yok zaten altyapıdan 2000'lerden beri tek iyi oyuncu Arda çıktı.. Gerçi o konuda bile Rijkaard eleştiriliyor bazen altyapıdan oyuncu çıkarmıyor, onlara şans vermiyor şeklinde. Baştan bir yapılanma onlarla gitse olabilir de öyle bir yapılanmamız da yok zaten. Ki oyuncular iyi olsa altyapıdan çıkan neden oynatmasın Rijkaard.

Yani. Şuan Necip örneği var önümüzde.

Rijkaard'ın geçmişinde ne yaptıkları beni ilgilendirmez diyenler var,

Afedersin ama, "babayı ilgilendirmez".

Bal gibide ilgilendirir, "şu gelsin, bu gelsin, ona hafif gelir, kariyeri yok" gibi konuşmalar yapmasını biliyorsunuz.

Madem Rijkaard'ın Barcelona kariyeri hiç önemli değil,

Ne gerek var ki Rijkaard'a, Mancini'ye, Martin O'Neill'e vs.

Bu forumdan mesela Muhammet Gülhan'ı ele alan topluca bir mesaj atalım yönetime. Onu teknik direktör yapsınlar. Muhammet'in de futbol bilgisi gayet yüksek.

Veya yerli Arsen Wenger'imizi önerelim. Serhat'ı yani

Geçmişin önemi yok madem.

Ya geç bu ayakları.Zico Feneri Şampiyonlar Liginde Çeyrek Final oynattı diye çok büyük hoca mı oldu ? Şimdi her gittiği kapıdan kovuluyor.Rijkaard da henüz çok büyük bir Hoca değil.Kendini biraz daha aşması gerekiyor.Asla Bi Morinho,Wenger,Mancini,Ferguson,Pellegrini etmez.

Madem geçmişine önem vereceğiz.O zaman Fatih Terim deyince niye hemen yamuluyorsunuz.Fatih Hoca da en az Rijkaard kadar kariyerlidir.Rijkaard nasıl geçmişte o hayvani kadroyla ŞL aldıysa Terimde UEFAyı aldı.Rijkaard kötü kadroyla Rotterdamı batırdı Fatih Terim Galatasarayı.

Birde sürekli aynı senaryodan bıktık diyenler şuan hiçbir zaman olmayan bir durumla karşı karşıyayız.Aynı senaryo filan yok.Hiç bir zaman bu kadar kötü olmadık.Rijkaard babanızın oğlu değil.Şu an olağan üstü bir durum var ve Rijkaard giderse krizden çıkabilirz.Bende bıktım sürekli değişmesine ama Rijkaard sabredilecek biri değil.Adam gibi biri gelsin 5 yıl kalsın

Birde Kadroda Dev bir değişim ve Revizyon yapılmalı diyenler.Geçin bunları.Sisteme uygun oyuncu alınacakdıysa bu sezonun başında alınırdı Revizyon yapılırdı.3 sezon geçecek öyle mi sistem oyuncusu bulacaz.

Artık cidden bi revizyon lazım bize.Rijkaard ve Yönetim gitsin.İşte değişim böyle olur.Ve eminim Elano,Misimovic,Canayı kullanmasını bilen biri gelirse değişim gece ile gündüz kadar açık olur. Birde Lütfen Kişisel saldırı ve hakaret istemiyorm..

Lucescu Gerets gibi hocalar kat kat daha iyidir Rijkaard'dan O zamanlarda kadro bundan daha kötüydü ama takım oyunu oynayabiliyorduk Oyuncularda istek vardı Ben bu kadar rezil bir takım görmedim 2 senedir burdasın 2 pas yapmayı öğretemedin takıma Geçen seneki skandal oyuncu değişikliklerini çabuk unuttunuz galiba Bu takımın bu kadar kötü olmasında Yönetimle beraber Rijkaard'ta var Şu adamın dokunulmazlığını kaldırın artık Rahat rahat eleştirelim

Ben dahada ileri gidecegim ,Rijkaard'in gecmisini nasil barcelonanin basina gectigini cok iyi bildigimden ,

diyorum ki geri kalan teknik direktorluk yasaminda basinda Cruyff durup kendisini soyle yap boyle diye yonetmedigi surece hic bir ulkede ve takimda kupa kazanamaz ve basarili olamaz.Bu kadar kesin konusuyorum.Hep beraber izliyip gorecegiz ,hodri meydan.

Yalnız bu şampiyon yapma işi fazla küçümsenmeye başladı. Tamam herşey değil ama çok şey.

"Eee ne olmuş günü kurtardı şampiyon yaptı" denilebilcek bir durum değil. Uzun zamandır olmadığımızdan unuttuk sanırım:) Gerets, Kalli küçümseniyor, Rijkaard'ı savunmak uğruna hatta Fatih Terim. Üzücü bir durum...

Şimdi sistemden taviz vermemek güzel birşey olabilir ama Mustafa Sarp'a yapamayacağı %100 kesin olan bir işi vermek marifet değil. Mustafa'nın yapabileceği bir iş bulmak marifettir bana göre. Yoksa 1,5 senedir her maçımızda futbolcular kafası kesik tavuk gibi dolanıyor ortalıkta. Hmm sistem mi? Tamam...

Denemeden bulamazsın. İlla ki yıldız çıkartmana gerek yok. Yedek oyuncu çıkart. Gerets Ferhat-Uğur-Mehmet Güven-Arda'yı çıkarttı. Hepsi de işe yaradı, uzun süreler forma şansı buldular, yedekte beklediler. Şimdi yedeği gidip satın alıyorsun hem de Ali Turan'ı, Çağlar'ı... Aydın'ın yerine Serdar'ı alıyorsun. Demek istediğim alt yapıdan illa ki Arda çıkmaz. Belli zamanlarda kullanabileceğin bir iki oyuncu yetiştirebilirsin "en azından". O kadarcık bile yoksa adam alt yapıda, yazıklar olsun bize... Ali Turan kadar sağ bek oynayabilecek gencimiz yoksa yazıklar olsun bize...

Emre Çolak'ın iyi bir futbolcu olmama ihtimali yok. Sakatlık falan geçirmezse tabii. Bu konuda seninle iddiaya girebilirim. Aynı şeyler Berkin için de geçerli. Ama Emre Çolak daha farklı bir adam.

Ayrıca Alexvari adamlar büyük takımlarda da var. Ronaldinho Milan'da, Mesut real Madrid'de, Totti Roma'da, Kaka yine Madrid'de... Tabii iki yönünü oynaması daha iyi olur. Ama bunu ona öğretecek olan da yine Rijkaard'dır.

Ben dahada ileri gidecegim ,Rijkaard'in gecmisini nasil barcelonanin basina gectigini cok iyi bildigimden ,

diyorum ki geri kalan teknik direktorluk yasaminda basinda Cruyff durup kendisini soyle yap boyle diye yonetmedigi surece hic bir ulkede ve takimda kupa kazanamaz ve basarili olamaz.Bu kadar kesin konusuyorum.Hep beraber izliyip gorecegiz ,hodri meydan.

Cevap vermeye değecek bir insan değilsin bomboş savlar, bomboş iddialar. Provokatörlüğü bırak.

Üst Alt