Hala Rijkaard'a laf edenler, çılgın mısınız ? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hala Rijkaard'a laf edenler, çılgın mısınız ?

Cevap: Hala Rijkaard'a laf edenler, çılgın mısınız ?

Yazdığım genel bir yazıydı diyorsun ama bir dolu zırvalayıp sonuna "Neden Co'yu getirmiyoruz...üüüü" gibi değişik bir biçim cümle koyarsan üstüme alınmam normal.Bana seviyeli ve mantıklı bir eleştiriyle gelseydin,diğer üyelerle olduğu gibi şimdiye çoktan susup,seviyeli bir şekilde bitirmiştik tartışmamızı.Sorun bende değil sende ve anlamayan beyninde.Olay budur ! Sana bir öğüt vereyim.İnsanların laflarını tam anlayıp dinlemeden,anlamı olmayan laflar etme.En azından senin tipinde,senin gibi adamlara et,bana gelme.

ok

dün Ntv Sporda Yensen de Yenilsen de programında aslında Rijkaard'ın bugünkü durumuyla alakalı güzel bir örnek verildi ;

Hollanda'dan aşçı getiriyorsun ama ona kebap yap diyorsun, veya Hollanda'nın en iyi yemeğini türk malzemeleriyle yapmasını istiyorsun.

Bence güzel ve şuanki durumu açıklayan bir örnek.

Rijkaard kovulsa Cevat Hoca gelse bu takımı bu futbolcularla şampiyon yapar.

TRANSFER KONUSU

Fb'nin 10 yıl şampiyon olamadığı karanlık dönemiş bir hatırlayın aynı tartışmalar yaşanıyordu. Para bastırıp en ünlü ve kaliteli futbolcuları alıyorlardı. Sonuç hep hüsran oldu.

NEDEN?

fb ile aynı yolda gitmeye ısrar ediyoruz.

Bu takım yeni transfer edildikçe batar Emir Satriani arkadaşım. Lincoln'ü yönetime bastırsa elde tutacak kudreti olan ama bunu bile kullanmayan Rijkaard yeni yabancı transfer etse ne olur etmese ne olur.

Başarı yerlilerin etrafında en çok 3 kaliteli yabancı oynatılarak sağlanır.

Aykut

Sabri Neill Hakan Çağlar

Serdar Ayhan Barış Çolak Arda

Kewell (Baros)

Kimse alay etmesin 10 yıldan beri Gs ile ilgili mantıksal öngörülerim hep tutmuştur.

Sar, Servet, Cana, Elano ilk 11 de oynatılmamalı.

Trabzonspor'da oynayan,herkesin kasap olduğu konusunda hem fikir olduğu Egemen bile nasıl geliştirdi kendini.Ama bizimkilerde tık yok.Ya bu adamlar ya inanılmaz yeteneksiz,ya bizle dalga geçiyorlar,ya Galatasaray'ın içine sızdırılmış Fenerli ajanlar,ya da Rıjkaard'la aralarında inanılmaz bir iletişim kopukluğu var.

Kalli aynı adamlarda şampiyon oldu. Skibbe daha güzel futbol oynattı. Ondan öncesine gitmeye gerek yok. Eleştirdiğimiz budur. Adamlar yapamıyor işte, diretme 4-3-3 diye. Malzemene göre taktik kur. Ve gelişme olsun biraz, birazcık ilerleme görmek istiyorum ne olursa olsun. Geçen seneki Sivas deplasman maçından farkı nedir onu söyleyin? Susacağım.

Aynen.Bu takıma kimi getirirsen getir iyi oynayacak gibi durmuyor.

Bize 4-3-3 oynat bizi Barca yap diye davul zurnayla adam getir. Bize sistem kur de, ondan sonra takımın yarısını ilk sezonun sonunda sat yerini de vasat adamlarla doldur. Ondan sonra kabahatli Rijkaard olsun peki oldu...

dün Ntv Sporda Yensen de Yenilsen de programında aslında Rijkaard'ın bugünkü durumuyla alakalı güzel bir örnek verildi ;

Hollanda'dan aşçı getiriyorsun ama ona kebap yap diyorsun, veya Hollanda'nın en iyi yemeğini türk malzemeleriyle yapmasını istiyorsun.

Bence güzel ve şuanki durumu açıklayan bir örnek.

Bencede çok güzel bir örnek.Madem bizim sadece kebap yapacak paramız vardı, neden hollandadan ahçı getirdik.Bence ayağımızı yorgana göre uzatalım bizim sistemimize uyacak hoca ile devam edelim.

Not: Amacım rikardın beceriksiz yada bu işi bilmediğini söylemek değil.Rikarda da yazık.Sivasin dallama yardımcı antrenörünü gördükce bunların hakkından Fatih Terim geliyordu.

Rijkaard'a gerçekten üzülüyorum. Müthiş bir kariyer ve ardından sivas gibi bir takımın yardımcısı hocasıyla kavga etmek. Bildiğin üzülüyorum bunlara muhtaç bıraktığımız için adamı. Takıma da bu yüzden kızıyorum işte.

Bize 4-3-3 oynat bizi Barca yap diye davul zurnayla adam getir. Bize sistem kur de, ondan sonra takımın yarısını ilk sezonun sonunda sat yerini de vasat adamlarla doldur. Ondan sonra kabahatli Rijkaard olsun peki oldu...

İlk sezon bir arpa boyu yol alınmışmıydı ki bu yolda? Ya siz gerçekten bu sistem safsatasına inanıyor musunuz gerçekten merak ediyorum. 15 aydır hangi maçta hangi sistemin kırıntısını gördünüz de bu kadar ümitlisiniz sistem diye? Ya da iki sezondur hangi futbolcumuz kişisel anlamda ilerleme kaydetti, eskisinden iyi konuma geldi? Hangi altyapı oyuncumuz futbolunu ilerletti? Türk futboluna hangi yetenek kazandırıldı?

Bunlar olması gereken şeylerdi ama hepsinin tam tersi oldu. Aydın, Serdar Eylik, Semih Kaya,Murat Akça, Erhan Şentürk ve diğerleri ilerleme kaydedemedikleri için kaybedildi, Emre Çolak'ın kaybedilmesi için elden gelen yapıldı son olarak sağ açıkta oynatılarak kötü duruma düşürüldü. İyi oyuncuların kişisel beceri ve performansları düştü, oyuncular bildikleri şeyleri dahi yapamaz duruma geldiler. Türkiyede hiçbir pozisyonda hava topu bırakmayan Servet dünkü maçta bir karış zıplayamaz haldeydi. Elano, Keita, Arda gibi dünya çapında oyuncular gözleri kapalı yaptıkları şeyleri yapamaz hale geldiler. Keita'nın sezon başı ile sezon sonu performanslarına bir göz atın derim.Takım kolay gol yer, zor gol atar hale getirildi. Takımın fizik kondüsyon düzeyi sıfıra indirildi, maçları çıkaramaz hale getirildi. Fiziki yetersizlik herşeye yansıdı, futbolcularda sinir, hırçınlık, bazılarında ise gamsızlık alametleri başladı. Teknik ekibin bu kadar başarısız olduğu bir dönemde futbolcu kalitesinden bahsetmek yanlış olur.

Bundan Kasımpaşaspor ya da İ.B.B yakınabilir, çünkü adamlar takır takır pas futbolu oynuyorlar ama takımın futbolcuları zayıf. Ama biz onlar kadar dahi oynayamadık hiçbir zaman.

Rijkaard'a tek konuda kiziyorum. Neden Sarp ile Ayhani tercih ediyorsun hoca ? Transfer yapmiyorlarsa koy Cumhur'u, Musa'yi oynasinlar. Kaybediyorsak bunlarla kaybedelim. Bugun oynayan takimin gecen seneden farki ne ? ayni adamlarla gecen sene denedin olmadi.

Aynı fikirdeyim. Ayrıca adamın elinde bir kadro yok ki. Ne kaleci var ne bir şey.

bırakın arkadaşlar elinde kadro yokmuş...

sivastan da mı kötü kadro var elinde yoksa 2007 2008 sezonunda 83 puan toplayan takımdan daha mı kötü kadrosu

geldiğinden beri güzel futbol adına ne gördük

hangi maçta sürekli topa hükmederek güzel futbol oynadık

en ufak bir ışık gösterse ben de sabredicem ama en küçük bir gelişme bile yok takımda

yardımcıları falan da gayet kötü bence

barcelonanın kondisyoneri geldi oooo diye sevindik ama ne oldu ne fark gördük

hep son dakikalarda gol yiyip puan kaybediyoruz bunun en önemli sebebi de yetersiz kondisyon

bu takım hala duran toplarda sorunu çözemedi

hem defansif hem ofansif olarak çoooook büyük duran top sorunu var takımda

hem sürekli gol yiyoruz hemde biz hiçbir zaman etkili duran top kullanamıyoruz

olmuyo işte rijkaardla olmuyo...

İlk sezon bir arpa boyu yol alınmışmıydı ki bu yolda? Ya siz gerçekten bu sistem safsatasına inanıyor musunuz gerçekten merak ediyorum. 15 aydır hangi maçta hangi sistemin kırıntısını gördünüz de bu kadar ümitlisiniz sistem diye? Ya da iki sezondur hangi futbolcumuz kişisel anlamda ilerleme kaydetti, eskisinden iyi konuma geldi? Hangi altyapı oyuncumuz futbolunu ilerletti? Türk futboluna hangi yetenek kazandırıldı?

Bunlar olması gereken şeylerdi ama hepsinin tam tersi oldu. Aydın, Serdar Eylik, Semih Kaya,Murat Akça, Erhan Şentürk ve diğerleri ilerleme kaydedemedikleri için kaybedildi, Emre Çolak'ın kaybedilmesi için elden gelen yapıldı son olarak sağ açıkta oynatılarak kötü duruma düşürüldü. İyi oyuncuların kişisel beceri ve performansları düştü, oyuncular bildikleri şeyleri dahi yapamaz duruma geldiler. Türkiyede hiçbir pozisyonda hava topu bırakmayan Servet dünkü maçta bir karış zıplayamaz haldeydi. Elano, Keita, Arda gibi dünya çapında oyuncular gözleri kapalı yaptıkları şeyleri yapamaz hale geldiler. Keita'nın sezon başı ile sezon sonu performanslarına bir göz atın derim.Takım kolay gol yer, zor gol atar hale getirildi. Takımın fizik kondüsyon düzeyi sıfıra indirildi, maçları çıkaramaz hale getirildi. Fiziki yetersizlik herşeye yansıdı, futbolcularda sinir, hırçınlık, bazılarında ise gamsızlık alametleri başladı. Teknik ekibin bu kadar başarısız olduğu bir dönemde futbolcu kalitesinden bahsetmek yanlış olur.

Bundan Kasımpaşaspor ya da İ.B.B yakınabilir, çünkü adamlar takır takır pas futbolu oynuyorlar ama takımın futbolcuları zayıf. Ama biz onlar kadar dahi oynayamadık hiçbir zaman.

Aynı alametler Skibbe zamanında da vardı zaten. Tek Rijkaard mı suçlu bu durumda? Oyuncunun hiç mi kabahati yok? Servet bir karış sıçrayamıyormuş bu da mı Rijkaard'ın kabahati ayağına pranga mı taktı? Servet'in nasıl oyuncu olduğunu 7 cihan biliyor. Alan açılınca boşluk bırakılınca Servet kötü oynar. Daha iyisini alamıyorsun buna mecbur ediyorsun ondan sonra da yönetim olarak zeytinyağı gibi üste çıkıyorsun. Yönetici olmak varmış. Adam resmen "Hocanın son şansı yoksa gider" diyor. Sanki kendisi kazık çaktı beyefendi. Bu adamlardan takım kuruyorsun işte.

Rijkaard gençleri yedi evet. Feldkamp, Gerets, Lucescu zamanında altyapıdan adam fışkırıyordu da Rijkaard suyun yolunu tıkadı. Aydın'ı değerlendiremedi değil mi? Gençler konusundaki sorun Türkiye'nin sorunu. Genç oyuncu sever deriz Fatih Terim'in ikinci dönemi de ortada. Bana kalırsa o konuda en akılcı politika Hagi'ye aittir ya neyse.

Örnek verdiğin oyuncularda da Arda'yı o hale tribün getirdi, Elano orta sahanın gerisine hapsedildi, sezon sonunda maç kazanabildiysek de Keita'nın sayesindeydi. Ön liberolar sağolsun ayaklarına gelen topları daha kontrol bile edemediklerinden Elano bari top alsın diye geriye çekildi. Doğrudur yanlıştır, ama ne yapalım oraya atılan her topu kaptırmak daha mı iyiydi?

Fizik kondisyon diyorsan da Skibbe ve Bülent Korkmaz'lı maçların son yarım saatlerinden sonra Rijkaard'a laf atamam ben.

Kalli döneminde şampiyon olurken süper bir Servet vardı, Hakan vardı. Futbola açtı o zaman takımda ki gençler. Ve onları kenetleyen de Hakan Şükür vardı, bunlara ek olarak süper bir de Nonda ve Ayhan vardı, Ümit Karan'da çok iyiydi, Hakan Şükür'de aynı şekilde güzel bir sezon geçirmişti.

Skibbe ile sadece ilk yarıyı değerlendirirsek süper formda bir Lincoln vardı, sakat olmayan ve Lincoln ile iyi anlaşan Baros vardı, Kewell vardı. Arda'da bunlara destek vermişti güzel bir şekilde. Ve bu sezon Ayhan'da çok iyiydi.

Rijkaard döneminde ise Baros yoktu, Kewell'dan 2.yarı yararlanılamadı, Arda forvet oynatılmak zorunda kaldı, Ayhan'da sakatlıklarla boğuştu, Elano orta saha yokluğundan geriye çekildi.

Yani bırakalım bence bu aynı adamlarla xxx bizi şampiyon yaptı felan laflarını.

Yahu Rijkaard'ın elinde Keita diye bir adam vardı. NE Skibbe'de ne de Kalli de vardı o güçte bir eleman. Kewell Skibbe döneminde de sakatlandı. Skibbe kadar sakatlıklardan çeken olmadı. Sezona müthiş başlayan, belki de en iyi sezonunu geçirecek olan Hasan Şaş sezon başında 6-7 ay gitti. Stoper muhabbetine girmiyorum hiç. Orta sahada Barış-Mehmet'i oynattı her ikisinden de ve mükemmel verim aldı.

Demişsin süper bir Servet Hakan vardı diye. Bu adamların iyi olmasında Skibbe'nin, Kalli'nin hiç katkısı yok muydu Allah aşkına? Mehmet-Barış-Ayhan-Servet-Hakan hepsi formdaydı. Şans mıdır yani bu??? Kalli döneminde en önemli transferler Linderoth ve Lincoln'den hiç verim alamadı. 200 bin eurolara aldığı barışla, mehmet topalla, serkan çalıkla şampiyon yaptı takımı.

Tek bir soru soruyorum, geçen seneki sivas deplasman maçından farkı neydi bu maçın. Basit bir soru, her şeyi anlatıyor.

Yahu Rijkaard'ın elinde Keita diye bir adam vardı. NE Skibbe'de ne de Kalli de vardı o güçte bir eleman. Kewell Skibbe döneminde de sakatlandı. Skibbe kadar sakatlıklardan çeken olmadı. Sezona müthiş başlayan, belki de en iyi sezonunu geçirecek olan Hasan Şaş sezon başında 6-7 ay gitti. Stoper muhabbetine girmiyorum hiç. Orta sahada Barış-Mehmet'i oynattı her ikisinden de ve mükemmel verim aldı.

Demişsin süper bir Servet Hakan vardı diye. Bu adamların iyi olmasında Skibbe'nin, Kalli'nin hiç katkısı yok muydu Allah aşkına? Mehmet-Barış-Ayhan-Servet-Hakan hepsi formdaydı. Şans mıdır yani bu??? Kalli döneminde en önemli transferler Linderoth ve Lincoln'den hiç verim alamadı. 200 bin eurolara aldığı barışla, mehmet topalla, serkan çalıkla şampiyon yaptı takımı.

Tek bir soru soruyorum, geçen seneki sivas deplasman maçından farkı neydi bu maçın. Basit bir soru, her şeyi anlatıyor.

Kalli zamanında daha defansif bir takım vardı rakibi bozan oynatmayan bir takım vardı. Zaten kendisi de birşey oynayamayan bir takımdı o şampiyon olduk diye birbirimizi kandırmayalım şimdi. Öyle bir takım yapısına uygun oyunculardı ve başarılı oldular. Kendisi oynayan pozisyona giren golü kovalayan bir takım olunca oyuncuların kimyası ile uyuşma olmadı ve şimdiki durum oluştu. Hadi ilk sene Rijkaard sistemi kuramadı oturtamadı. Peki iyi kötü oynayan adamları satıp bu sisteme uymayan oyuncuları takımda tutanların kabahati de Rijkaard'a mı yüklenecek? Geçen sene olmayan işlemeyen bir sistem iyileşsin diye hiçbir takviye yapmamak aynı kadroyu fazlalıklarını da budayarak hocanın eline vermek nedir? Buradan sonra iyileşme beklemek nedir?

Skibbe dönemi de anlata anlata bitirilemedi. Sanki trafik kazası geçirdi de öyle gönderdik takımdan. Geçen sene neysek o zamanda oyduk işte. Lincoln farkı vardı yarım devrede 20 asist yapıp 7-8 gol de kendisi atınca takımın çehresi değişti. O da formdan düşünce Skibbe sezon sonuna kadar bile dayanamadı. Bana sorarsanız yanlış karardı keşke o kalsaydı kovulmasaydı. Ama şu durumla karşılaştırılınca Skibbe'yi de övmek anlamsız.

Geçen seneki Sivas maçıyla aradaki fark yönetimin yapıp yapmadıklarıdır.

Kalli zamanında daha defansif bir takım vardı rakibi bozan oynatmayan bir takım vardı. Zaten kendisi de birşey oynayamayan bir takımdı o şampiyon olduk diye birbirimizi kandırmayalım şimdi. Öyle bir takım yapısına uygun oyunculardı ve başarılı oldular. Kendisi oynayan pozisyona giren golü kovalayan bir takım olunca oyuncuların kimyası ile uyuşma olmadı ve şimdiki durum oluştu. Hadi ilk sene Rijkaard sistemi kuramadı oturtamadı. Peki iyi kötü oynayan adamları satıp bu sisteme uymayan oyuncuları takımda tutanların kabahati de Rijkaard'a mı yüklenecek? Geçen sene olmayan işlemeyen bir sistem iyileşsin diye hiçbir takviye yapmamak aynı kadroyu fazlalıklarını da budayarak hocanın eline vermek nedir? Buradan sonra iyileşme beklemek nedir?

Yahu oyunu kuramıyorsan, elindeki adamlar ona uygun değilse, bozacaksın tabii. En azından Feneri yendik, kupada eledik, şampiyon olduk. Yani Mustafa-Barış gibi adamlara yapamayacağı işleri vermek marifet değil. Onların yapabileceklerine göre bir taktik oluşturmak marifet. Kalli de isterdi sanırım Ledesma'yı, Rosicky'yi. Linderoth şanssızlığını da yaşadı tabii.

Yönetimi savunmuyorum zaten. En büyük hata tartışmasız onlarda.

Skibbe dönemi de anlata anlata bitirilemedi. Sanki trafik kazası geçirdi de öyle gönderdik takımdan. Geçen sene neysek o zamanda oyduk işte. Lincoln farkı vardı yarım devrede 20 asist yapıp 7-8 gol de kendisi atınca takımın çehresi değişti. O da formdan düşünce Skibbe sezon sonuna kadar bile dayanamadı. Bana sorarsanız yanlış karardı keşke o kalsaydı kovulmasaydı. Ama şu durumla karşılaştırılınca Skibbe'yi de övmek anlamsız.

Geçen seneki Sivas maçıyla aradaki fark yönetimin yapıp yapmadıklarıdır.

Lincoln'ü oynatan da skibbedir hatırlatırım. Bunu ona müsamaha gösterdi manasında söylemiyorum. Oyun planı açısından diyorum. Lincoln sezon başladığında çok kötüydü,i steau maçlarında falan. Hatta kayseri maçında yedek kalmıştı. Barış ve Mehmet Topal'ın orta sahayı toparlamasıyla Arda-Lincoln ve Kewell'ın formu zirveye vurdu. Hertha, Benfica, Olmpiakos, Bordeaux ve Hamburg maçlarının yarısı kadar hiçbir maçta oynayamadık geçen sezon.

Tamam elindeki kadro kötü, hatta iyi olanlar da satıldı. Ama bir takımda zerre değişme olmaz mı bir senede? Sadece ARda daha iyi şut çekiyor ki zaten euro2008 sonrası kendisi de söylüyordu bu durumu. Geçen seneki maçtan hiçbir farkı yoksa, yönetim kadar Rijkaard'da suçludur.

Türkiye'de bir iki maç, şampiyonluk kaybederek hocaların kellesinin uçurulması geleneğine karşı isyanın adıdır Frank Rijkaard. Bugün ligimizin neden dünyada marka ligler arasında olmadığı, y.dışında 1-2 yıldız futbolcumuz yer almadığı, büyük şampiyonalarda hakemlerimize bile görev verilmediği ve milli takımımızın büyük ölçüde istikrarsız olduğu bir ortamda Türk futbolunun bütün suçlusu teknik adamlar mıdır bunu sorgulamanızı gerçekten canı yürekten isterim. Olabilecek en optimum seviyede imkanlarla kurulmuş bir futbol takımında elindeki malzemeye kendine göre şekil veren bir adamı sorgulamaktan çok bu adama destek olmamız gerektiği kanısındayım. Tarihe baktığımızda ise Sir Alex Ferguson'un kaç yılda M.United'ı o mertebeye getirdiğini ve daha sonra oturttuğu sistem (altyapı, saha dışı v.b. alanlarda dahil) ile bugün o takımın hangi kulvarlarda ne şekilde mücadele ettiğini hepimiz hayranlıkla izlemekteyiz. İşte bu nedenle bu sorgulamaları yaparken tam anlamıyla bir futbol seyircisi ve Galatasaray taraftarı olarak Frank Rijkaard'a destek olmamız gerektiğini düşünüyorum. Aksi halde hepimiz o gazete köşelerindeki ve televizyonlardaki futbol cahillerinden oluruz. (futbol duayenlerinden değil)

NOT: Rijkaard'la beraber her alandaki Galatasaray S.K.deki değişimi iyi bir şekilde gözlemlemenizi dilerim.Bunun meyvelerini 3-5 yıl sonra aldığımızda umarım bu adamı saygıyla anarsınız.Bırakın 1-2 sezon heba olsun.

Bu oyuncu yapısının reykardın istediği topu oynaması imkansız.bu kadroya göre top oynatmazsada bu işin sonu hüsran.Galatasarayın önce ne istediğine karar vermesi lazım.geçmişte nasıl başarılı olduk ortada .hep rakipleri bozarak oynatmayarak.öyle bir orta sahamız vardıki piranha sürüsü gibi kendimizden çok daha üstün rakiplere bile sahayı dar ederdik.yıldırırdık pes ettirirdik.şimdi dünyanın en donanımlı en güçlü en büyük heybetli savaş gemilerinden birine barcelonaya başarıyla dünya denizlerinde kumanda etmiş birini reykardı aldık getirdik takımın başına koyduk.aldık getirdik koyduk koymasına ama eline öyle güçlü donanımlı bir savaş gemisi değil temelin takasından biraz daha hallice döküntü bir gemiyi verdik ve al bununla barcelonada yaptığın işi yap diyoruz.Mesele bence şu;Galatasarayın şuanda ne böyle bir komutana ihtiyacı var nede öyle büyük donanımlı güçlü bir savaş gemisine.zaten öyle bir gemiye sahip olacak finansal gücümüzde şuan yok.Galatasarayın şuanda sahip olması gereken geçmişte olduğu gibi öyle bir geminin onda bir maliyetine bulacağı öyle güçlü bir gemiyi batırma kudretine sahip füzeler ve o füzeleri gemilerin en zayıf noktalarına isabet ettirme yeteneğine sahip bir füze bataryacısı.Hülasa benim istediğim ne batista ne küçük mozart istediğim sadece onların onda bir maliyetine yeni suatlar okanlar ve onları doğru dürüst kullanacak bir hoca.biz böyle başarılı olduk geçmişte.Öyle güçlü heybetli bir gemiye sahip olacak finansal güç ilerde oluşursa o zaman yeni şartlara göre duruma bakarız.ama şu an için ilacımız maalesef reykard değil.Bu yanlış maceranın sonunun hüsran olacağını anlamak içinde kahin olmaya gerek yok.geçen seneki kadro bir acaba olurmu dedirtti hepimize ama geçen sene bu işi yapamayan bu seneki neredeyse gücü yarı yarıya azalmış kadroyla bu işi mümkün değil yapamaz.

Suçu tek başına hocaya, yönetime ya da oyunculara yıkmak doğru değil. Paylaştırırsak %35 yönetim, %30 hoca, %30'da oyuncu sorumlu. Kalan %5'de taraftara, ses getirecek bir tepki ortaya koyamadığımız için.

Üst Alt