# Halil Çolak - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Halil Çolak

Cevap: Halil Çolak

O yüzden hollanda takımları avrupanın zirvesinde demi :D Floryaya gelen Premier League topçusu bile tesislerimizi överken sen kalkmış tesisleri kötülüyorsun.. 3. sınıf bir futbol ülkesi şuanda hollanda.. Ne ligdeki takımları ne de milli takımları eski hollanda gibi... Gerçi bunlar iyi bir topçu çıkaramayacakları manasına gelmez.. Ama sen o mantıkla baktığın için söyledim.. Gelecek futbolcunun neden gelmemesi gerektiğini açıkça yazmışım orda.. Bunu geçtim benim yorumlarım beni bağlar; nerde kime saklayacağım da beni bağlar.. Bu yüzden bi daha yorumlarıma böyle bi yorum getirme gafletine düşme..

Hollanda'yı 3.sınıf futbol ülkesi olarak gören bir zihniyetle ne tartışabilirim ki?

Zamane gençliği. Bi de kendi inansa dediklerine. :rolleyes:

sen bide bu hollanda 2.ligini niye küçük görüyorsun. gören lalliga 'a futbol oynuyosun zanneder. senin bank asya ligin hollanda da amatör lig diye oynatılıyor. Türkiyedeki alt yapı tesisleri bir elin parmağını geçmezlen, Hollanda'da her kasabada ikişer üçer adet alt yapı tesis var. Bişey bilmeden çamur atmak çok kolay.

Tabii ki küçük görülür Hollanda 2. ligi. Senin o Bank Asya diye küçümsediğin ligdeki tüm takımlar Hollanda 2. ligindeki takımların hepsini tokatlar. Çok küçümsüyorsun Türkiye'deki futbolu. Hollanda 1. liginde kim var Galatasaray'ı feneri beşiktaşı yenebilecek kalitede. Çok geride kaldı Hollanda'nın o iyi dönemleri. Sen 10-15 yıl öncesinde yaşıyorsun hala. Hollanda liginden bir golcüyü beğenip almak da çok zor. Defans yapmayı bilmiyor adamlar. Kezman, Afonso Alves hatta son zamanlarda yere göğe sığdırılamayıp alınan Huntelaar bile gittiği her takımda kovulmaktan beter oldu...Halil'in de iyi bir adam çıkma ihtimali çok çok düşük..Yedek için bile yeterince iyi değil bence. Video'da attığı 2 golle frikik ustası ilan etmeyin şöyle adamları...Ayrıca altyapı tesisinden banane..Fener de hep tesisleşip duruyor. Önemli olan eğitmek adamları adam gibi..Fildişi sahillerinde çok mu iyi tesisler var da drogbalar keitalar çıkıyor:p Fener de tesisleriyle övünür durur ama 1 tane adam çıkmaz altyapısından. Yoksa Eagles'ın altyapı tesisleri fenerinkinden felan da mı iyi? Önemli olan yetenek ve iyi eğitim verebilmek adamlara..Halil'de de yetenek olsa Twente onu alır oynatırdı. 2. ligden bir takıma satmazdı..

Cevap: # Halil Çolak

serkan çalık gidiyor halil çolak geliyor :D soyadlar benziyor emre çolakla akrabamı ne bu :D mubarek çolak ailesi gibi oldu takım :D

Gelmiyormuş, forumdan birinin "yigeni" diğerinin kardeşi yada Halil'in "yigeni" forumdan birinin kardeşi ile kanka-okul arkadaşıymış, sormuş.

HALİL ÇOLAK-GALATASARAY HADİSESİ

1.jpg

"Türk basınını biraz tanıyorum. Her gün yeni bir oyuncunun ismini kulüpler için yazmayı çok seviyorlar".

Halil Çolak

"Frank'la birçok konuda konuşuyoruz zaman zaman. Ama Halil hakkında? Hiç konuşmadık. Diğer bazı kulüplerle onun için konuştuk, hatta teklif de sundular."

Marc Overmars

Dün Türk basınına Go Ahead Eagles'ın genç oyuncularından Halil Çolak'ın Galatasaray ile anlaştığı, bu transferde Rijkaard ile görüşen Go Ahead Eagles "teknik direktörü" Marc Overmars'ın, eski takım arkadaşına tavsiyesinin büyük rol oynadığı ve Galatasaray altyapısının başına getirilen Evert Jan Derks'in eski öğrencisi Halil'i kadrosuna katmak istediği yazıldı. Haber baştan aşağı yaradana sığınıp sallanmıştı tabii ki. Haberi yapan sanıyorum milliyet gazetesinin Hollanda muhabirlerinden Nevzat Dindar isimli arkadaş, zira bu arkadaşın daha önce de Hollanda'dan gönderdiği sallamasyon haberler mevcuttu.

Bir kere transfer haberinin kendisinin asparagas olması bir yana içerikte de bir dolu yanlış var. İlk olarak Marc Overmars Go Ahead Eagles'ın teknik direktörü değil. Kulübün hocası 3 yıldır Andries Ulderink. Overmars'ın görevi "Tecnische Zaken", yani teknik konular. Herhalde "teknik" lafını görünce basmışlar hemen "teknik direktör" diye. İkinci olarak Evert Jan Derks'in "eski öğrencisi" olan Halil'i istediği belirtiliyor. Halil 1988 doğumlu. Evert Jan Derks'in Go Ahead Eagles'da görev yaptığı yıllar 2000'li yılların öncesi, kendisi hakkında yazdığımız yazı burada. O yıllarda Halil henüz 10'lu yaşların başlarındaydı. Kariyerine Ijsselstreek takımında başladıktan sonra DVV Go-Ahead takımına geçti. GA Eagles'ın şehri Deventer'ın bir diğer takımı ve Go Ahead'le de bazı ilişkileri var. Zaten oradan Twente altyapısına transfer oldu. Hollanda profesyonel futboluna adım attığı kulüp de, hiç forma giyememesine rağmen Twente'dir. Sonradan Cambuur Leeuwarden ve GA Eagles'a kiralanmıştır. Bu "eski öğrencisi" lafına da biraz şüpheyle yaklaşmak lazım. Son olarak şunu da not düşeyim. Halil'in Hollanda 2. Ligi'nde en değerli oyuncu seçildiği belirtilmiş. Hollanda'da ikinci lig 6 maçlık periyodlar halinde oynanır. Her periyodun en iyi oyuncusuna "Gouden Stier" (Altın Boğa) adında bir ödül verilir. Bir de sezon sonu tüm sezonun en iyi oyuncusu ve bazı ödüllerin sahibi seçilir. Geçtiğimiz sezonun galibi VVV Vnelo'dan Keisuke Honda idi. Bu sezon Halil ilk 2 periyodda ligin en iyi oyuncusu seçildi ama 2. ligin en değerli oyuncusu lafı daha çok sezon sonundaki seçimi ifade ediyor. Ona daha 6 ayımız var.

Dün Halil ve GA Eagles tarafında, Türk medyası kendi kendine gelin güvey olurken yaprak kımıldamıyordu. Sonunda gele gele yalanlama geldi. Çolak'ın menajeri Erkan Alkan'dan gelen açıklama ise Galatasaray'ın değil Trabzonspor'un onunla ilgilendiği, hatta 4 kez izlemek için bir temsilci gönderdiği.

Halil bu sene 21 maçta 10 gol attı ve sayısız asisti var. Yalnız Hollanda 2. Ligi'nden Turkcell Süper Lig'e transfer olacak bir oyuncudan ilk anda çok şey beklememek lazım. Zira bırakın Türkiye'yi, Eredivisie'ye transfer olan oyuncular dahi bocalayabiliyor, ki bizim blogda birçok kez ele aldığımız Serhat Koç bunun bir örneği. İkinci ligde takımlar bir hayli zayıflar. Şöyle diyeyim, Süper Lig ile Eredivisie arasındaki futbol kalitesi tartışılabilir ama Bank Asya ile Jupiler League arası söz konusu bile olamaz. Herhangi bir Jupiler League takımını Bank Asya'ya alırsanız, son 4 sıradan kurtulabileceğini sanmıyorum. Bu arada Voetbal Internationaal sitesinin haberine göre Halil, herşeye rağmen "Galatasaray benim hayalimdeki kulüp, transfer olursam çok mutlu olurum" şeklinde görüş bildirmiş.

Tabii ki küçük görülür Hollanda 2. ligi. Senin o Bank Asya diye küçümsediğin ligdeki tüm takımlar Hollanda 2. ligindeki takımların hepsini tokatlar. Çok küçümsüyorsun Türkiye'deki futbolu. Hollanda 1. liginde kim var Galatasaray'ı feneri beşiktaşı yenebilecek kalitede. Çok geride kaldı Hollanda'nın o iyi dönemleri. Sen 10-15 yıl öncesinde yaşıyorsun hala. Hollanda liginden bir golcüyü beğenip almak da çok zor. Defans yapmayı bilmiyor adamlar. Kezman, Afonso Alves hatta son zamanlarda yere göğe sığdırılamayıp alınan Huntelaar bile gittiği her takımda kovulmaktan beter oldu...Halil'in de iyi bir adam çıkma ihtimali çok çok düşük..Yedek için bile yeterince iyi değil bence. Video'da attığı 2 golle frikik ustası ilan etmeyin şöyle adamları...Ayrıca altyapı tesisinden banane..Fener de hep tesisleşip duruyor. Önemli olan eğitmek adamları adam gibi..Fildişi sahillerinde çok mu iyi tesisler var da drogbalar keitalar çıkıyor:p Fener de tesisleriyle övünür durur ama 1 tane adam çıkmaz altyapısından. Yoksa Eagles'ın altyapı tesisleri fenerinkinden felan da mı iyi? Önemli olan yetenek ve iyi eğitim verebilmek adamlara..Halil'de de yetenek olsa Twente onu alır oynatırdı. 2. ligden bir takıma satmazdı..

önce buraya gel eagles stadyumuna tesislerine bak, daha sonra böyle konuş :-)

Hollanda'yı 3.sınıf futbol ülkesi olarak gören bir zihniyetle ne tartışabilirim ki?

Zamane gençliği. Bi de kendi inansa dediklerine. :rolleyes:

Arkadaşların yorumları yeterince açıklayıcı olmuş sanırım.. :2_thumbs_up_-_anima

Galatasaray Hollanda’nın Go Ahead Eagles takımında forma giyen Türk asıllı Halil Çolak ile anlaşmaya vardı.

Takımın hocası Andries Ulderink, Voetbal Primeur isimli siteye verdiği demeçte gelecek sezon için Pasveer (Heracles), Reimerink ve Gerritsen (Twente) gibi oyuncular için araştırma yaptıklarını açıkladı. Ulderink, özellikle gelecek sezon G.Saray'a gidecek olan Halil Çolak'ın yerine iyi bir golcü almaları gerektiğini açıkladı.

Fotomac haberi: Fotomaç - G.Saray ilk bombayı patlattı

Bugün Fotomaç'ta çıkan haber normalde kaale almam ama bir araştırma yaptım ve hakikatten böyle bir röportaj cıkmıs galiba

adı geçen yazının kaynagı:

VoetbalPrimeur - Ulderink houdt rekening met vertrek spelers

bilen birileri çeviri yaparsa memnun oluruz arkadaslar

Galatasaray Hollanda’nın Go Ahead Eagles takımında forma giyen Türk asıllı Halil Çolak ile anlaşmaya vardı.

Takımın hocası Andries Ulderink, Voetbal Primeur isimli siteye verdiği demeçte gelecek sezon için Pasveer (Heracles), Reimerink ve Gerritsen (Twente) gibi oyuncular için araştırma yaptıklarını açıkladı. Ulderink, özellikle gelecek sezon G.Saray'a gidecek olan Halil Çolak'ın yerine iyi bir golcü almaları gerektiğini açıkladı.

Bugün Fotomaç'ta çıkan haber normalde kaale almam ama bir araştırma yaptım ve hakikatten böyle bir röportaj cıkmıs galiba

Yalan dolan.

Ben çevirdim.

GA Eagles'in hocasi diyor ki: Ilk 11'de oynayan oyuncularimizdan bir kaçini isteyen var. Mesela Galatasaray Halil Colak için bize basvurdu.

Takiminin iyi performansi, bazi oyunculari gözler önüne koydurdu.

gerek yoktu be..Yav bu transfer politikasını ben anlamıyorum ya.Önce genç oyuncu alalım diyoruz.Sonra gidip 2.ligden adını sanını bilmediğimiz bir oyuncu alıyoruz.İş yapmayınca 'bize genc oyuncu yaramaz diyip kestirip atıyoruz.Bari Eredivisie den,Almanyadan bir iki türk alınsa gene gam yemicem.Böyle olmuyor ki.

İlk transfer Cimbom'dan

Fotomaç'ın haberine göre takımın hocası Andries Ulderink, Voetbal Primeur isimli siteye verdiği demeçte gelecek sezon için Pasveer (Heracles), Reimerink ve Gerritsen (Twente) gibi oyuncular için araştırma yaptıklarını açıkladı. Ulderink, özellikle gelecek sezon G.Saray'a gidecek olan Halil Çolak'ın yerine iyi bir golcü almaları gerektiğini açıkladı.

Üst Alt