Hangi Forma Daha Çok Satıyor? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hangi Forma Daha Çok Satıyor?

Cevap: Hangi Forma Daha Çok Satıyor?

GS Store internet sitesinde iki tane parçalı gözüküyor.

k18905-2.JPG

k18910-2.JPG

Niye öyle?

Yaka... Kumaşlar da farklı bu arada.

United formaları TL değeriyle kısa kollu 130 uzun kollu 140 TL değerlerinde satılıyor yaklaşık olarak.Oranın alım gücüyle ülkemizdeki alım gücüne bakacak olursak bu fiyatlarla 1 milyon satış istemek çok büyük bir fedakarlık demek;ya 70-80 TL bareminde satılabilinir ya da 300-400 bin civarı bir ihtimal Türk taraftarlara olursa sezon içi yapacağımız reklamla ki bu Avrupa'da ilerleyerek olur,yurt dışına iyi bir pazarlama göstermemiz lazım Uzakdoğu pazarı gibi.

Bende onu söyleyecektim. Hesaplar yapılıyor,

17tl maliyet işte 119-17 = 102TL kar... Yok öyle birşey yahu. Nike'a verilen bir ücret var, GS Store'un işletmecisine kalan bir kar var. Bunları düşün kalan rakam da bazı masraflar ve vergiler hariç fiyatıdır işte.

Bir formanın satış rakamından kulübe kalan pay %10 veya %20 tam emin değilim. 10 olabilir.

Emin olma çünkü yanlış. Hemde çok. Perakente sektöründe dahi kar % 10'un üzerindedir. Tekstil sektöründe kar çok yüksektir. Hem marka değeri hem perakente mağazalar Galatasarayın. Satış fiyatının minimum % 50si net kardır.

Arkadaslar kâri hesaplarken isci ücretlerini, nakliye masraflarini, internet vs. bilmem ne hepsini cikartmaniz lazim. Bu yüzden 1/4 dedim. Gercek anlamdaki kâr'dan bahsediyorum. Sizin hesapladigini kâr'dan cok gelir anlamina geliyor/ gelebilir.

Arkadaslar kâri hesaplarken isci ücretlerini, nakliye masraflarini, internet vs. bilmem ne hepsini cikartmaniz lazim. Bu yüzden 1/4 dedim. Gercek anlamdaki kâr'dan bahsediyorum. Sizin hesapladigini kâr'dan cok gelir anlamina geliyor/ gelebilir.

Öyle de bir gelir olmaz işte. Sanki mesela Ankara'daki GS Store'un çalışanlarının ve dükkan kirasının Kulübe maliyeti varmış gibi yazıyorlar. Orayı bir girişimci işletiyor. Adam 119-17 = 102TL'yi direkt kulübe veriyor gibi bir anlam çıkıyor. Öyle saçmalık mı olur yahu :D Haa GS Store açarken kulübe belli bir franchising parası ve aidat ödüyor o kadar. Nakliye, baskı, paketleme, üretim ve bazı masrafları da ürün başına hesap etmek lazım.

Öyle de bir gelir olmaz işte. Sanki mesela Ankara'daki GS Store'un çalışanlarının ve dükkan kirasının Kulübe maliyeti varmış gibi yazıyorlar. Orayı bir girişimci işletiyor. Adam 119-17 = 102TL'yi direkt kulübe veriyor gibi bir anlam çıkıyor. Öyle saçmalık mı olur yahu :D Haa GS Store açarken kulübe belli bir franchising parası ve aidat ödüyor o kadar. Nakliye, baskı, paketleme, üretim ve bazı masrafları da ürün başına hesap etmek lazım.

Iste ürün basina gelir-gider hesabi yaparsan, belli bir ürün icin kârini hesaplayabilirsin. Onu diyorum bende.

Yarın Maltepe'den alacağım kırmızı formayı ben. Oradaki kızla ahbap olduk artık, ayıracak gelince.

Keşke Türk bayrağı solda, Nike amblemi ortada olsaydı.Umarım en kısa zamanda değişir

2008 beyaz, turuncu, 2007 kirmizi, 2007 parcali,mor,bu seneki siyah formalarim var

amma simdiki kirmizi formayi sabirsizlikla bekliyorum.

Arkadaşlar bu sene kırmızı forma açık ara satış rekoru kıracak gibime geliyor. Yine kırmızı formanın hiçbir bedeni kalmamış gsstore.org da. :yenieek:

Üst Alt