Harry Kewell Ntvspor'a Konuştu - Sayfa 29 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Harry Kewell Ntvspor'a Konuştu

Cevap: Harry Kewell Ntvspor'a Konuştu

İlerleyen zamanda taraftar karşısında zor durumlara düşebilir. O yüzden ayrılığın tatlı bir şekilde olmasını istiyorum. Sonradan eklenen +2 olmasa "%100 gitmeli" derdim. 10 tane yabancı hakkı var diye onunu da kullanmak zorunda değiliz ayrıca. İyi yerlilerle takviye edilirse 5-6 tane yabancı dahi takımı uçurmaya yeter.

Ondan beklentiler abartılı olmazsa taraftarla neden zor durumlara düşsün? Ayrıca ben de normalde son +2'nin kullanılmaması taraftarıyım ama eğer 8 tane Kewell'dan katkısı çok olacak yabancı alınabilecekse Kewell da o kontenjandan da olsa kalmalı çünkü maliyeti zaten yabancı maliyeti değil, katkısı da hem saha içinde hem saha dışında çeşitli şekillerde olur. Resmi veya gizli kaptanlık yapar. Takıma yeni bir yapılanma olursa en az 4 tane falan yabancı gelecek, onların adaptasyonuna çok katkısı olur. Gençlere örnek olur, bakarsın ileride altyapıda görev alır, Kewell'ı neden uzaklaştıralım ki bu takımdan?

Ayrıca son sezon bu katkı azalsa da 3 sene içinde takıma çok katkı vermiş bir adam. Sadece son sezon değil önceki sezonlarda da sakatlıklardan çekti ama buna rağmen 80 kusur maçta 33 gol 16 asistle oynamış, bunların önemli bir kısmında sonradan falan girdiğini de biliyoruz. Tamam takım başarı kazanamadı bu dönemde ama bunda saha dışındaki sorumluları geçtim saha içindeki sıkıntının da Kewell'dan olmadığını biliyoruz.

Benim için Frank Rijkaard ile çalışmak kariyerimin en önemli şeylerinden biriydi. Rijkaard'ın gittiğini duyduğumda büyük hayal kırıklığına uğradım. Sezona iyi başlayamamıştık ama yavaş yavaş daha iyiye gidiyordu.

Burası yanlış olmuş.8 maçta tek hak ederek aldığımız galibiyet İbb maçı.Oda sadece ilk yarısı.Dahada kötüye gidiyorduk.Gidecektikte.Hatta daha öncedende kötüydük.

Şöyle bir düşünüyorum.Karlı havada Antepi 1-0 yendiğimiz maçta acaba rakip takım 10 kişi kalmasa ne yapardık.Geçen senenin 2.döneminde 16 maçta sadece 7 galibiyet almışız.5 kez yenilmişiz.4 kezde berabere kalmışız.Son 9 maçta 4'ü Diyarbakıra olmak üzere sadece 9 gol atmışız.Kimle Keita Elano Baros Jo Santos Caner Ardayla.

2.yarıda tam 16 maç yaptık.K.paşa,D.bakır(Bu 2 takımı yenmemek komik olurdu)A.gücü maçlarından başka iyi oynadığımız maç var mı yok.Mücadele olarak Bjk maçı var.

Yanisi Kewell röportajın güzeldi ama Rijkaardla biz hiçbir zaman düzelmedik düzelmeyecektikte.Düzeliyoruz dediğinde karabüğe karşı pozisyon bulamıyorduk ve muhammet-deumi ikilisine karşı ezilmiştin.Toplam 12 maç yapmışız 5 galibiyet almışız bu 5 galibiyetin biri Belgrada ki o maçtada tam 5 net pozisyon vermişiz.Yani 12 maçta sadece İbb ilk yarısı ve Bursaya karşı iyi oynayan takım düzeliyor olamaz.

Burası yanlış olmuş.8 maçta tek hak ederek aldığımız galibiyet İbb maçı.Oda sadece ilk yarısı.Dahada kötüye gidiyorduk.Gidecektikte.Hatta daha öncedende kötüydük.

Şöyle bir düşünüyorum.Karlı havada Antepi 1-0 yendiğimiz maçta acaba rakip takım 10 kişi kalmasa ne yapardık.Geçen senenin 2.döneminde 16 maçta sadece 7 galibiyet almışız.5 kez yenilmişiz.4 kezde berabere kalmışız.Son 9 maçta 4'ü Diyarbakıra olmak üzere sadece 9 gol atmışız.Kimle Keita Elano Baros Jo Santos Caner Ardayla.

2.yarıda tam 16 maç yaptık.K.paşa,D.bakır(Bu 2 takımı yenmemek komik olurdu)A.gücü maçlarından başka iyi oynadığımız maç var mı yok.Mücadele olarak Bjk maçı var.

Yanisi Kewell röportajın güzeldi ama Rijkaardla biz hiçbir zaman düzelmedik düzelmeyecektikte.Düzeliyoruz dediğinde karabüğe karşı pozisyon bulamıyorduk ve muhammet-deumi ikilisine karşı ezilmiştin.Toplam 12 maç yapmışız 5 galibiyet almışız bu 5 galibiyetin biri Belgrada ki o maçtada tam 5 net pozisyon vermişiz.Yani 12 maçta sadece İbb ilk yarısı ve Bursaya karşı iyi oynayan takım düzeliyor olamaz.

Orada o aciklamalarini tamamlayan diger aciklamasi da var futbolcularin Rijkaard'i anlamadiklarina dair. Yani temelde bakis farki varmis ortada. Sistem taktik falanin cok uzerinde mentalite farki.

Kewell'dan gelsin cevaplar:

"Yeni bir teknik direktöre birşeyler yapması için en az 2-3 sene vakit tanınmalı"

"Bazı oyuncuların Rijkaard'ı anlamadığını düşünüyorum."

"Rijkaard oyuncuların hazır olmadığını gördüğü için asıl sisteminden farklı şeyler denedi."

"Rijkaard'ın istediklerini yapabilmek için çok fit ve hazır durumda olmanız lazım."

"Oyuncular oynatılmadığı için küsebiliyor. Halbuki Rijkaard ilk geldiğinde beni de oynatmadı. Küsmek yerine daha çok çalışmak lazım." (Biri Servet mi dedi?)

Kadronun yetersiz olduğunu ve gerekli mevkilere transfer yapılmadığını da ben ekleyeyim. Kadronun yetersiz olduğu da sonradan tekrar ispatlandı. Rijkaard'ın şikayeti de buydu, buna rağmen gerekli transferleri yapmadıkları gibi, Misimovic gibi kandırmacalar peşinde koştular...

onu bunu bilmem de en onemli sozu budur : "Rijkaard geldiğinde beni de oynatmadı. 7-8 maç bekledim. Sonuçta hepimiz yetişkiniz ve elimizden geleni yaparak yerimizi kazanmalıyız Bir menajer seni oynatmıyorsa, seni sevmiyor demek değildir. Geri dönüp daha çok çalışmalısın. Bu da Türk futbolcularının öğrenmesi gereken şeylerden biri. Bu herkes için geçerlidir." rijkaardı sabote olayını dogrulamaktan baska bişi diildir bence bu..

1044__440-HarryKewell.jpg

Yilin en onemli macinda sonradan oyuna girdiginde eli ayagi tutmayan adami +2'ye koysan ne oluuuuuuuuuuur koymasan ne olur

Ya Hayri Lincoln diyeceğim şimdi tartışma uzayacak. Onun kaç önemli maçta güçsüz olduğunu görmedik mi? İlk sezonunda uzun sakatlıktan çıktıktan sonra çok mu iyi oynadı her maç mesela? (Yanlış olmasın ben sakatlıktan yeni çıkan adamı güçsüz diye eleştirmem, ne o zaman ne şimdi Lincoln'u o sebeple eleştirmedim) Kewell sakatlıktan yeni çıkmıştı (evet çok sakatlanıyor ama bu konudaki görüşlerimi yazdım) ve kötü oynadı. Ama genel olarak kötü oynayan bir adam değil oynadığı maçların %80 civarında iyi oynayan birisi. Bu sene sakatlıklarla (daha sezon başında adamı 3 günde bir maç yapmaya zorlamamızın da katkısı ile) çok boğuştuğu için önceki senelere göre düştü performansı, buna rağmen takımda oynadığı zaman az çok katkı veren adamlardan biriydi. Takım kötüyken onun performansının düşmesi de doğal. Bir derbide 20 dakika girip kötü oynadı diye kötü mü oldu şimdi Kewell?

onu bunu bilmem de en onemli sozu budur : "Rijkaard geldiğinde beni de oynatmadı. 7-8 maç bekledim. Sonuçta hepimiz yetişkiniz ve elimizden geleni yaparak yerimizi kazanmalıyız Bir menajer seni oynatmıyorsa, seni sevmiyor demek değildir. Geri dönüp daha çok çalışmalısın. Bu da Türk futbolcularının öğrenmesi gereken şeylerden biri. Bu herkes için geçerlidir." rijkaardı sabote olayını dogrulamaktan baska bişi diildir bence bu..

Kesinlikle öyle!

Malesef dogrulari soyleyince hep suclu olunuyor burada adam oynasin oynamasin muzmin sakat olsun olmasin dogrulari soylemis

alexi hz. yapan arkadaş hagi ile kıyaslıyordu. ondan sonra bi kaç şey yazıp çıktım. geldim hala devam ediyor tartışma :)

harry iyidir hoşdur,klas adamdır,efendidirde ama sene sonu gitsin gayri ,avustralyada falan oynasın , biz neredeyse kümeye düşecegiz, içi boşalmış,müzmin sakat yıldız eskileri ile vasatın vasatınında altı kalitesiz oyuncuların hepsi artık gitsin ,harryde,sarpda say say bitmez ancak bir kac oyuncu kalır geriye ,alayı gitsin , harry konusunda kimse martaval atmasın adam bitmiş hemde uzun zaman önce...

harry iyidir hoşdur,klas adamdır,efendidirde ama sene sonu gitsin gayri ,avustralyada falan oynasın , biz neredeyse kümeye düşecegiz, içi boşalmış,müzmin sakat yıldız eskileri ile vasatın vasatınında altı kalitesiz oyuncuların hepsi artık gitsin ,harryde,sarpda say say bitmez ancak bir kac oyuncu kalır geriye ,alayı gitsin , harry konusunda kimse martaval atmasın adam bitmiş hemde uzun zaman önce...

Ünal reyiz toparlar takımı.

bence servet bu laflardan sonra kapının önüne koyulmalı Kewell bile artık takım arkadaşına karşı gerçekleri basına anlatıyorsa demekki Kewell servet'den ve bazı oyunculardan rahatsız onu röpörtajındada ima ediyor zaten ama anlayabilene

Üst Alt