# Hatem Ben Arfa - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Hatem Ben Arfa

Cevap: # Hatem Ben Arfa

Balon'dan kastım, futbol piyasasındaki algı ile gercek ve de uzun vadede gosterecegi performans/klas sınıfı arasındaki farkın buyuklugudur. Ben Arfa ilk gençliğinde A+ yıldız adayı idi. Yani gelecekte Arsenal, Milan, Barcelona gibi takımların ana oyuncularından biri olması bekleniyordu. Tipik beklenen patlamayı gosteremedi, takıma uyum saglayamadı algısı ise, Lyon-Marsilya hattında yasandı. A+ sınıftan bir asagı basamaga dogru evrildi beklentiler. Diego, L.Fabiano'nun Porto sonrası donemi gibi, ama o da olmadı. Şimdi buradan da bir basamak asagı iniyor ve bence referanslarını vb. kagıt ustu verileri, ismini bir yere bırakıp oyuncuyu izledigimde istikrarsız, sahada ve saha dısında ne yaptıgının tam farkında olmayan birini goruyoeum. Yetenekli ama asla ne A sınıf bir adam ne de eski Lincoln, Lucho, Simao, Queresma gibi B sınıf bence. Oyuncunun ne olacagını 3-4 sene sonra daha iyi goruruz. Cunku hala 23 yasında. 26-27 yasına geldiginde, olgunluk cagında asıl degeri ortaya cıkacaktır. Benim tahminim genel cizgisinin biraz daha duserek orada sabitlenmesi. Fiyatı mı, hakkındaki algının yıldız adaylıgından nereye dogru baktıgınıza gore degisir. Bana gore olgunluk cagındaki Ben Arfa (25-28 yas arası) 5m euro civarı ancak eder o kadar.

Karsı cıkmamın asıl sebebi, ne oyun stili aradıgımız tarife birebir uyuyor ne de maliyeti. Ustelik elimizdeki bir atımlık barutun yine yanlış bir adama harcanması hiç istemiyorum. Elano geldiginde de sevinmemiştim, kaygılanmıstım. Para bir yana bir yılımızı daha cope atmalayım.

[video=youtube;Z-jdjb705-M]https://www.youtube.com/watch?v=Z-jdjb705-M[/video]

Gelirse Keita'yi unutturabilir.

ntv sporda sabahleyin bir adam gökmen özdemirin yanında arfa nın menejeriyle görüştüğünü ve arfa ile ciddi cidi ilgilendiğimizi söyledi

Kanat adamı da ikinci jo lafını kim uydurdu .Nereden biliyorsunuz arkadaş.Bu adam gayet yetenekli ve iş disiplini olan bir futbolcu.

Disiplini falan bilmem de , Arda´yı ortada oynatma planı varsa Rijkaard´ın ancak bu transfer mantıklı olur .

arkadaşlar bu adam hem sol açık oynar hem ortasaha youn kurucu oynar hem geleceğe yatırımdır. ama bana göre türk basının baskısı ve bizim beklentilerimiz ondan bi hagi beklentisi oluşacağından adam harcanır bizim buralarda. o yüzden sol açık oynarsa ve arda ortasaha oynarsa bence çok faydalı olabilir en azından arda bizim çocuk kaldırır her türlü baskıyı bence

Hatem gelirse Arda ortada oynayacak. O yüzden Hatem yerine orta saha transferi yapılmasını isterim. Umarım bu iş olmazda iyi bi orta saha alırız o parayla. Zaten menajeri Milan da oynamak istiyor dedi

Arda'nın solda yeteneklerini kullanmak varken ortaya hapsetmek saçma olur zaten.Haklısın.Ben Arfa şu durumda biraz lüks kaçıyor gibi müthiş bir yetenek te olsa.Durumumuz varsa bir orta saha bir yedek forvet alıp Elano'yu takımda tutarsın yeter.

Ben Arfa Forvet arkası bir oyuncu , bizim takımımız icin gereksiz bir oyuncu diye düsünüyorum . Arda Ben Arfa'dan yetenekli bir oyuncu kesinlikle ...

Üst Alt