Hayvanlar Alemi Bilgi ve Paylaşım Başlığı - Sayfa 29 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hayvanlar Alemi Bilgi ve Paylaşım Başlığı

Zaten: Köpekler > Kediler
Net yanı. Tartışmaya açık bile değil.

3f39d1c3022754ae0402791bca78901a.jpg

Ilk bulusma anindan bi kare yakalamis arkadas. Suan yanimizda mesaisini yapiyor aksamlari isletmeyi bekliyor :D

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
cfb44dd27407f4edf83903d48b74a0cf.jpg

Son düzenleme:
Twitter’da dodo diye bir hesap var Stalin etmenizi öneririm

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kedisi olup da kronik grip türü hastalığı olanlara bir yardımım dokunsun. Ben benimkini Kasım-Aralık gibi gördüm sokakta ilk kez, aşağı yukarı ilk gördüğüm zamanlardan beri hayvanın gribi var. Ocak ortası önce apartmana aldım sonra Mayıs'ta da eve. Kaç kere aşıya götürdüm kaç tane antibiyotik iğnesi oldu (geniş spektrumlu da dahil) birkaç gün düzelir gibi oldu ama sonrasında fayda etmedi. Bütün gün salya sümük geziyor, üstüne ara ara yere çömelip öksürüyordu. Veterinerler de bu artık iyileşmez çünkü biz ne kadar antibiyotik kullanırsak hastalık o kadar güçleniyor dediler. Kan değerlerine baktırdık steroid kullandı o da fayda etmedi. Veterinerler ısrarla viral dediler ama bizim diğer kediye de bulaşmadı Allahtan, onu da çözemedim.

Sonra abim netten bakarken aynı bizimkinin durumunda olan bir kedi sahibinin yazdığını görmüş. Azitro adında bir çocuk antibiyotik ilacı varmış (toz halinde). Sordum veterinerlere işe yarayabilir bir denemek lazım dediler. Evde başka bir kedi olduğu için mecbur 5 gün boyunca orada kaldı, suyuna günlük koyuyorlarmış. Her gün gittim bakıyorum hayvanda hareketlenme var (zaten yerinde duramıyor da) ama severken yine suratımıza hapşırıyor hayvan, değişme yoktu yani. 5 günün sonunda alırken de veteriner dedi bir gelişme yok, işe yaramadı gibi duruyor. Neyse götürdük eve 1 gün hapşırmadı, 2 gün hapşırmadı, 1 hafta, 2 hafta... %95 oranında iyileşti resmen hayvan. Ara ara çok azıcık burnunda akıntı oluyor o da rahatsız edecek seviyede değil. Bütün davranışları, hareketleri coştu resmen. 1 saniye duramıyor yerinde acayip bir hayvan. Bir de şeytan tüyü var her gün kaç tane hayvan gören veterinerler bile kucaklıyorlar hayvanı, deli gibi seviyor herkes.

Velhasılıkelam şu an maşallahı var. Hiç umudum da kalmamıştı işin aslı ama mucize gibi bir şey oldu. Varsa aynı durumda olan muhakkak bir denesin.

Panda komik.jpg

Bir de ekleme yapayım, o kadar rezil bir hastalık ki 4 kardeşi varmış bunun (mahallede ilgilenen bir abimiz söyledi) 4'ü de bu virüsten ölmüş. Bir bu hayatta kaldı işte.

Son düzenleme:
Üst Alt