Hazırlık Maçı | Galatasaray 0–0 Inter | Maç Sonucu - Sayfa 136 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hazırlık Maçı | Galatasaray 0–0 Inter | Maç Sonucu

Cevap: Hazırlık Maçı | Galatasaray 0–0 Inter | 24 Temmuz | Maç Sonucu

mactan geldim arkadaslar, kale arkasinda hic susmadik :D bende mesale olayini pek begenmedim acikcasi.

İnter taraftarı kendine "idiot" çeksin. Türkiye'den kilometrelerce uzakta maça çıkmışız ve stad full. Maçın genelinde de GALATASARAY iyidi. Sneijder ve Eto'o 11'de başladı, yedek kadro diyenler gitsin voleybol maçlarını izlesin. İnter'de Cesar,Maicon,Milito,Cambiasso hariç hemen hemen herkes oynadı. Bu isimlerde zaten Copa Amerika'dan yeni döndüler, izinlilerdir. Bu arada Forlan gol. :)

Maci izlerken, iste Fatih Terim´in Galatasaray´i bu diye düsündüm. Hala oyuncu anlaminda eksiklerimiz olsa da, Terim´in sistemini hatasiz uyguladilar. Uzun zamandir göremedigimiz mücadele ruhunu, pas isabetini sahaya yansittilar.

- Selcuk müthis oynadi. Takimin beyni olacagi cok acik

- Hücumsal anlamda Kazim hala takimin en iyi oyuncusu. Bu da Galatasaray´in neden gol atamadigini gösteriyor zaten.

- Hakan Balta baya iyi oynadi bugün.Elestirmek haksizlik olur.

- Ujfalusi´yi elestirenler utanacak diyordum, haksiz cikarmadi beni. Müthis oynadi

- Aykut´un da bu maclik hakkini verelim. Güzel mac cikardi

- Arda daha iyi, ama hala hazir degil

beyler maç istatistiklerini bulabilir nisiniz ? pas sayısı oynama yüzdezi felan

Tuttuğun takım ayda yılda bir geliyor diye coşmak için illa meşale mi yakmak gerekiyor.Adam gibi tezahüratını yapsınlar otursunlar efendi efendi.Bu 1

İkincisi ben dengesize dengesiz derim.Zaten gurbetçilerin hepsine demiyorum ki benim akrabalrımdan da gurbetçi var ama dengesiz olanlar da çok oraya gidince bişey olduklarını zannediyorlar ayrıca o almanca konuşmalarını nasıl yapıyolar biliyomusun sokak ortasında yürüyoz 2 tane adam bağıra bağıra almanca konuşuyo sonra ya işte öyle biliyonmu diye cümleyi türkçe tamamlıyo sadece bununla da sınırlı değil toplu bir ortamda gürültü yapıyolar bizim alt komşumuz yazın geliyor.Gece 3 e kadar yapmadıkları gürültü kalmıyor bütün apartman şikayetçi ben gördüklerim söylüyorum gördüklerimde hiç azımsanacak sayıda değil bu da 2.

O zaman boyle soyle, senin etrafindakiler oyleymis meger... Suc bizdemi... Turkiyedede mesale yakiyorlar, yakmiyorlarmi? Mesale rekoru bile bizim elimizde, o zaman problem degildide simdimi problem? Tamam bi yerde haklisin mac durdu felan, o yuzden bende sey yapmadim ne derler hani iyi bisey yaptilar demiyorum ama onlarida anlayabiliyorum... Bende Hollanda'da yasiyorum ama buyugumu kucugume hic saygisizlik yapmam, en azindan eger yaptiysamda haklarini helal etsinler isteyerek olmamistir...

Ben en azindan tanimadigim etmedigim kisilere, hemde ayni millet ayni irktaniz...Ayni renklere asigiz... Su cumleleri sarf etmiyorum...

Ama çoğu öyle buraya gelip almanca konuşuyolar bizim aramızda görgüsüz görgüsüz hareketler...

Bu gurbetçilerin çoğu dengesiz ben sana söyleyim...

Mesale konusunda haklisin ama bu cumlelerle dogruluk seyinide kendi kendiligine ortadan kaldirdin bence...!

lanet olsun yaaaa böyle işine ben................... bir hazırlık maçını bile izleyemiyoruz emegi geçen herkezin Allah bin türlü belasını versin :mad: ulan altı üstü bi hazırlık maçı bee

Beyler ben maçı ızleyemdımde Galatasaray nasıl oynadı

Maçtan 15-20 dakika önceki yorumlar :) :

Fark yersek Fatih Terim'in istifasini simdiden bekliyorum.

Fazla zorlamaya gerek yok. 5 hazirlik maçi oynandi, takim geçen senekinden DAHA KOTU arkadas.

kadroyu beğenmedim bütün heycanım kaçtı bu kadroyu görünce :eek:

İlk 11 leş olmuş. Teknik direktörlerin Sabriyi orta sahada oynatma fantazilerini hiç anlayamadım adam sağ bekte gayet iyi bence.

8-0 falan yenilirsek biraz zor yapar böyle bir kadro hazırlık maçıymış bu heriflerle 100 tane hazırlık maçına çıksak gene hazır olmayız

acaba fark yesek Ünal baba kizip arshavine felan yüklenirmi :D

Duran toptan gol yermiyiz?

oda sorumu kralini yeriz

yemedikmi daha golü ?

Sabri orta saha oynuyor beyler kapayın televizyonu hadi..

beyler çok korkuyorum ya çok yemesek bari :D

Etoo ile Snijder'e adım attırmadık lan. Çok şaşırıdm doğrusu. Ujfalusi müthiş oynadı. Selçuk ve Sabride öyle..

takım iyi oynadımı evet ama hala ofansif manada sıkıntılar varmı kanımca herkes hemfikir,ltf aartık şunları görsünki yekta,cluio falan ilk 11 için yeterli değiller kanımca cluio zaten gidici ve stancu da bu kervana katılırsa şaşrmam hiç,selçuk ve melo nun yanına mutlaka birisi lazım ve bugüne kadar forvet trasnferine hep karşı çıkmıştım ama ne elmander ne baros malesef bu takımın forveti olmayı haketmiyorlar,ilk önce ama mutlaka kreatif bir orta saha lazım bize

Selçuk İnan bana Tugay Kerimoğlu'nu hatırlattı. Tugay'ın futbol oynamayı İngiltere'de öğrendim dedikten sonraki müthiş yıllarına.

Uzun yıllar sonra ilk kez sahada baskı kuran, yırtıcı bir Galatasaray vardı.Bence rakibine resmen korku verdi.Başta Aykut, Hakan olmak üzere geçen yılki enkazdan geriye kalan futbolcuların özgüveni yerine gelmiş gözüküyor.Yenilerden Selçuk ve Ujfalusinin katkısı olağanüstü.Sahadaki takımın teknik direktörünün Fatih Terim olduğu bu maç itibariyle anlaşılıyor.Sahada topa sahip olmak isteyen ,bunu yapmak için rakibe press yapan, maç içinde birbiriyle yardımlaşan, konuşan takım geri gelmiş.Ama bu takımın eksikleri olmadığı anlamına gelmez.Hala forveti gol yollarında topla buluşturamıyoruz.Son vuruşlarımız zayıf.

Takımın en zayıf halkası ne yazık ki Ayhan ,kesinlikle tempoyu engelliyor.Önceleri takımda tecrübeli ve ihtiyac olduğunda daima hazır iyi bir yedek olacağını düşünüyordum ama şu an bugüne kadar verdiği emeklere teşekkür edip yollanması gerektiğini düşünüyorum.

Bir küçük eleştiri ;futbolculardan- en azından- maç günleri sakal traşı olarak maça çıkmaları rica edilemez mi.O güzelim formanın içinde çok salaş görünüyorlar.Girdiğim her yabancı forumda "terörist görünümlü insanlar" olarak tanımlanmak biraz yaralayıcı oluyor.

Ve bir tebrik;gurbetçilerimizi maç boyu yoğun desteklerinden ve takımımızı yalnız bırakmamalarından dolayı kutluyorum.

Bir de kınama;futbol denen oyunu organize eden mercilerin kesinlikle yasakladığı maddeler olan meşaleleri sahaya atıp maçın durmasına ve "bu işi kuralına göre oynamayı bilmiyorlar" imajının yeniden hortlamasına neden olanları kınıyorum.

Öncelikle sistem olarak süper.

4-1-2-3 sisteminde oynadık. Tek ön libero nun önünde pas trafiğini yönetecek 2 orta saha, kanat denen şey ortadan kalkmış ve 2 li top dağıtıcıların önünde Arda-Elmander- Kazım üçlüsü.

Takım defanstan top çıkartırken bir de bakıyoruz, defans 3 lüye dönmüş. Balta-Servet ve Zan. Ujfalusi ise orta sahada sağ kanat gibi duruyor.

Muhteşem bir diziliş.

Ve bu dizilişteki eksiklere bakalım.

Ujfalusi----Zan-------Servet--------Balta

----------------------------------------

--------------Ayhan--------------------

---------Sabri--------Selçuk------------

----Kazım------------------Arda---------

--------------Elmander------------------

Maçta çok net biçimde gördük ki F.T 'nin futbol felsefesi iyice özümsenmeye başlanmış. Ancak Transfer hala şart.

Sağ Bek'e Eboue, Orta sahada selçuğun yanına Lucho Gonzalez, Kallström, Lassana Diarra gibi bir adam şart. Forvet olarak transfere gerek yok.

Orta saha kuvvetlendiğinde goller ardı ardına gelmeye başlayacaktır zaten.

Yedekler de bir o kadar güzel. Yekta, Emre Çolak, Ceyhun, baros, Stancu vs.

Hakan Balta ve Servet iyi idi. Bu sene idare ederler ama seneye yerlerine adam şart.

Bu sene şu anda tek ihtiyacımız olan bir sağ bek ve bir orta saha.

Bu arada Sabri'ye de değinmek istiyorum. Bu adam bence en güzel orta sahada oynuyor. Daha geniş alanları görüyor çok koşuyor, pres yapıyor ve daha faydalı.

Sabri orta saha için bence en güzel yedek oyunculardan biri olacak. Umarız bir daha sağ bek ve kanatta görmeyiz.

Ujfalusi ise görev verilince sağ bek'te ne kadar iyi oynadığını gösterdi. Ancak onun yeri stoper ve onu orada görmek istiyoruz. Sağ bek'e ise bitmek bilmeyen enerji dolu bir adam istiyoruz. Gel artık Eboue.

Orta sahaya umarım Kallstrom yada Lassana Diarra gibi bir adam gelir ve olay kopar. Elmader ileride tek forvet gibi gözüksede Arda ve Kazım destekli.

Yorulduklarında da Baros-Stancu giriyor ve yine diri bir ileri hücum hattı oluşuyor.

Forvet transferine gerek yok.

Orta saha ve sağ bek'e transfer yapın yeter. Belki bir de Arda ve Kazım'a alternatif kanat oyuncusu alınırsa iyi olabilir.

Şuanki transferlere göre ideal kadromuz şu şekilde olacak;

-----------------Muslera-------------------------

--Ujfalusi-------Zan---------Servet------Balata--

-------------------------------------------------

--------------------Melo-------------------------

--------Sabri------------------Selçuk-------------

--Elmander----------Baros-------------Arda----

Şayet yeni transferler gelirsede şu şekil olabilir

--Eboue-------Ujfalusi---------Servet------Balata--

--------------------Melo-------------------------

--------Sabri------------------Selçuk-------------

--Kazım----------Adebayor-------------Arda----

forvet kısmında beli kazım ile adebayor yer değiştirip barosu ön tarafa koyabilir terim.veya adebayor-baros ikilisini çift forvet yapıp,elmanderi onların tam arkasına yerleştirip şu şekilde alternatif bir şablonda yapabilir;

--Ujfalusi-------Zan---------Servet------Balata--

-----------------------Melo-----------------------

-----Sabri------------Selçuk--------------Arda----

--------------------------------------------------

-------------------Elmander-----------------------

------------Baros-------------Adebayor------------

Burada önemli olan adebayor tarzı yırtıcı bir forvetin alınıp alınmayacağı,birde yaratıcı bir orta alan oyuncusuda istenmekde ama buda kadro derinliği anlamında takımı olumlu etkileyeckdir zira terimin aklında 1 değil,en az 2 farklı şablonu oynayabilen bir takım yaratma var,zaten günümüz futbolunda rakip takıma karşı bir strateji üretmessen ve benim şablonum bu bunu oynarım dersen kaybediyorsun dolayısı ile terimin bence en büyük değişimi bu oldu,yani benim şablonum bu ,herkez bunu kabullenecek demiyor,tam tersine elindeki kadroya uyacak bir şablon üretmeye çalışıyor,bugünki inter maçındada bu olumlu düşünceleri gördük dolayısı ile 4-4-2,4-1-4-1 yada klasik anlamdaki 4-3-3 tarzı şablonları oynar bu takım 1-2 takviye ile..

lan ''futbol'' izlemeyi özlemişim.içim içime sığmıyor.hiç bitmesin istedim maçın.harikaydık.süper oynadık.inşallah daha iyi günler görecegiz.

Üst Alt