Helvacı'dan Olay Açıklamalar - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Helvacı'dan Olay Açıklamalar

Cevap: Helvacı'dan Olay Açıklamalar

melo kötü transfer sadece burayı okudum gerisini okumaya gerek yok zaten sen galatasaraya çok küçük gelirsin helvacı git fbye başkan ol

Millet pişkin pişkin düzenini devam ettirebilmek adına hakemlere ateş püskürür gibi yapar, biz hala bu düzeni yıkmak için birlik olacağımıza kendi içimizde bölünmeye devam ediyoruz.

İsmet İnönü'nün lafını ters düz edip futbola uyarlarsak : " Dünyada hiçbir taraftar ve yönetici yoktur ki içinde Galatasaraylı gibi hain taşısın ! "

Uyan Galatasaraylı....! Türk futbolunun geleceğini ipotek altına aldıklarında başını taşlara vuracaksın !

yav siz ne tarz adamlarsiniz? adam meloya iyi bir transfer degil cunku enteresan hareketleri var demis. bakiyoruz, gercekten de bu sezon iki macta atilabilirdi. birincisi ibbbbspor macinda rakibi kafayla durtmesi (bence kirmizi degil) digeri de antep macinda olcana top gittikten sonra arkadan yaptigi gereksiz mudahele (kirmiziya daha yakin). iki pozisyona da kirmizi verebilirdi hakemler. oyle olmus olsa kafadan melo iki macta ilk yaridan oyundan atilmis, sonuc olarak toplam 4-5 mac ceza almis sorunlu bir oyuncu olacakti. o zaman da cikip "daha once soyledik bu adam disiplinsiz diye" diyen profesorler olacakti. melo muthis bir topcudur ama soylenen seyleri kicinizdan anlamayin.

ayrica rehhagel terimden 10 kat daha iyi hocadir. adam tarihin en buyuk basarilarindan birine imza atti. taktiksel bir deha kendisi. keske gelseydi. feldkampin bilgisi ve lucescunun taktiksel zekasi var kendisinde. ama gidip 50. kez terimi getirdik. hayirli olur insh.

Rehhagel'in oynattığı futbola tahammül edebilecek miydiniz merak ediyorum? Şahsen ben Yunanistan'ın şampiyon olduğu sene futboldan soğumuştum.Ayrıca Lucescu'ya pek çok açıdan saygı duyuyorum ama onun döneminde bir Diyarbakırspor-Galatasaray maçından sonra bir kez daha futboldan soğuma tehlikesi atlatmıştım:b5:

simdi muthis mi oynuyoruz? hayir.

rehhagel ve lucescu sartlarin gerektirdiklerini yapmislardi. rehhagelin yunanistanin korucu tipli futbolcularina barcelona futbolu oynatacak hali yoktu. :ka21:

"HAYROLA! ŞİKE Mİ YAPACAKSINIZ?"

- Herkes verilen cezalar üzerinde duruyor sayın Helvacı?

"Şimdi deniyor ki, 'Çok ağır'. Neden? Şike yapmaya mı karar verdiniz? Kime ağır bu karar? Şike yapacak olanlara ağır, maçın sonucu değiştirmeye çalışanlara ya da teşvik primi verenlere ağır. Ben olsam, bu yasayı değiştirmeye çalışanlara tek sorum; 'Hayrola, şike yapmaya mı karar verdiniz?' şeklinde olurdu. Şike yapmayacaksanız zaten, bunlar neden ağır olsun ki... Üstelik bu ağır da değil.. Oraya kimse keyfi olarak 8 yıl 10 yıl yazamaz. Ceza hukukunun bir matematiği vardır. Tabii bazı şeyleri anlayabiliyorum. Oradakiler bizlerin arkadaşları, dostları ancak bu durumu maneviyat hissi ile değerlendiremeyiz. Bu tarz konuları kişiler üzerinden konuşursak; yanlış sonuçlar çıkartırız. Hepsi bu."

:tiphat: Yalnız bu bölüm çok iyiymiş:coffee:

Türkiye'de bu kısmı dile getiren tek adam oldu şuana kadar.

Mükemmel oynadığımızı söylemiyorum, hatta iyi bile oynamıyoruz belki.Ama en azından pek çok Galatasaraylının özlediği saldırgan ve oyunu kontrolünde tutan bir futbol anlayışı yolunda ilerliyoruz diye düşünüyorum.İyi yoldayız bence.Her zaman söylerim futbol basit bir oyun, bu basit oyunda saldırgan ve ayağında topu tutabilen takımın oyunu bana her zaman zevk vermiştir. Lucescu ve Rehhagel ( en azından benim) desteklediğim takımın hocası olmasın isterim.

"Hayrola!Şike mi yapacaksınız?" bence slogan haline getirilmesi gereken bir soru. Kulüpler Birliği'nin toplandığı salonun girişine pankart yapıp asılmalı!

yav siz ne tarz adamlarsiniz? adam meloya iyi bir transfer degil cunku enteresan hareketleri var demis. bakiyoruz, gercekten de bu sezon iki macta atilabilirdi. birincisi ibbbbspor macinda rakibi kafayla durtmesi (bence kirmizi degil) digeri de antep macinda olcana top gittikten sonra arkadan yaptigi gereksiz mudahele (kirmiziya daha yakin). iki pozisyona da kirmizi verebilirdi hakemler. oyle olmus olsa kafadan melo iki macta ilk yaridan oyundan atilmis, sonuc olarak toplam 4-5 mac ceza almis sorunlu bir oyuncu olacakti. o zaman da cikip "daha once soyledik bu adam disiplinsiz diye" diyen profesorler olacakti. melo muthis bir topcudur ama soylenen seyleri kicinizdan anlamayin.

ayrica rehhagel terimden 10 kat daha iyi hocadir. adam tarihin en buyuk basarilarindan birine imza atti. taktiksel bir deha kendisi. keske gelseydi. feldkampin bilgisi ve lucescunun taktiksel zekasi var kendisinde. ama gidip 50. kez terimi getirdik. hayirli olur insh.

"Taktiksel bir deha kendisi." Evet öyle tabi hı hı.

Almanya'da geçen kariyerini bir incele istersen. Neden hep küçük takımların antrenörlüğünü yaptığını, büyük takımlarda neden başarısız olduğunu.

Mehmet Scholl'ün Rehhagel hakkında bir açıklaması vardır Bayern Münih döneminden:

'8 haftadır lig oynanıyor ve bizim hala takım olarak bir taktiğimiz yok. Bütün oyun bireysel güce dayalı.'

Rehhagel başarısını tamamiyle otoritesiyle ve ufak takımlarda oynattığı catenaccio ile sağlamıştır. Terim'den 10 kat iyi hocadır falan filan geçiniz bunları.

Terim 'in gelmesini ben de istemiyordum ama takımı sahada en azından bir düzene soktu. 3 yıldır darmadağınık olan futbolcuları sahada toparladı. Hücumdan önce defansı kurmaya çalıştı ve beni yanılttı. Ama Rijkaard konusunda katılmıyorum Helvacı 'ya.

Geri kalan konularda yanlış bişey dememiş. Melo 'yu İBB maçındaki hareketinden sonra ben de eleştirmiştim. Sırtını sıvazlamasınlar kulağını çeksinler yazdım. Çünkü bu hareketler ilerde başımızı öyle ağrıtır ki 1 yılın emeği gider. Sonra da değil 13 milyon € 3 milyonu çok görürüz. Kötü futbolcu asla değil ama takımı zora sokacak hareketleri yapmamalı Melo.

Almanya'da geçen kariyerini bir incele istersen. Neden hep küçük takımların antrenörlüğünü yaptığını, büyük takımlarda neden başarısız olduğunu.

Mehmet Scholl'ün Rehhagel hakkında bir açıklaması vardır Bayern Münih döneminden:

'8 haftadır lig oynanıyor ve bizim hala takım olarak bir taktiğimiz yok. Bütün oyun bireysel güce dayalı.'

Rehhagel başarısını tamamiyle otoritesiyle ve ufak takımlarda oynattığı catenaccio ile sağlamıştır. Terim'den 10 kat iyi hocadır falan filan geçiniz bunları.

ne kucuk takimi bilader :asd: 15 sene werder bremeni calistirmasa aa haklisin gardas diyecegiz. mehmet scholle inanacaksak isimiz var

al sana ben de quote buldum burdan yak

"It was after that, in 1996, that he served a calamitous year in Munich. Germany's most famous club were in their "FC Hollywood" phase when the players were better known for their activities off the pitch than achievements on it. Faced with a dressing room full of established stars rather than hungry unknowns, Rehhagel's siege mentality and cod philosophy was laughed at by his players. His nadir was during a game against Hansa Rostock when he substituted the tempestuous winger Mehmet Scholl. The player was caught live on television calling his coach an "a******e" and from then on the scope of the insubordination in the squad became clear. Rehhagel was fired on the eve of the UEFA Cup final, which Bayern won without him."

:ka21:

oynattigi futbola gelince yunanistan disinda baska takimda izlemedigin icin catenaccio lafini ustaca kullanmissin. baska takimlarda izlediysen soyle izlemediysen cevap bile vermem.

ayrica taktik falan diyosun da fatih terim nasil basarili oldu? otoritesi ile degil mi? malta karsisinda turk milli takiminin dustugu halleri hatirliyorum. rehhagele soyledigin laflari terime iyade ediyom

ne kucuk takimi bilader :asd: 15 sene werder bremeni calistirmasa aa haklisin gardas diyecegiz. mehmet scholle inanacaksak isimiz var

al sana ben de quote buldum burdan yak

"It was after that, in 1996, that he served a calamitous year in Munich. Germany's most famous club were in their "FC Hollywood" phase when the players were better known for their activities off the pitch than achievements on it. Faced with a dressing room full of established stars rather than hungry unknowns, Rehhagel's siege mentality and cod philosophy was laughed at by his players. His nadir was during a game against Hansa Rostock when he substituted the tempestuous winger Mehmet Scholl. The player was caught live on television calling his coach an "a******e" and from then on the scope of the insubordination in the squad became clear. Rehhagel was fired on the eve of the UEFA Cup final, which Bayern won without him."

:ka21:

oynattigi futbola gelince yunanistan disinda baska takimda izlemedigin icin catenaccio lafini ustaca kullanmissin. baska takimlarda izlediysen soyle izlemediysen cevap bile vermem.

ayrica taktik falan diyosun da fatih terim nasil basarili oldu? otoritesi ile degil mi? malta karsisinda turk milli takiminin dustugu halleri hatirliyorum. rehhagele soyledigin laflari terime iyade ediyom

Ben Terim'i kesinlikle savunmadım. Sadece Rehhagel Terim'den 10 kat iyi hoca değildir dedim. Bana kalırsa ikisi de birbirine benziyor tarz olarak. Aralarındaki tek fark Rehhagel'in savunma oyununu daha çok öne çıkarması.

Ben Rehhagel'i yaşımın elverdiği kadarıyla ve Almanya'da yaşadığımdan dolayı Kaiserslautern ve Yunanistan milli takımından tanıyorum. Bu iki takımda kesinlikle ve kesinlikle catenaccionun kralını oynatmıştır.

Bremen'e gelince:

Büyük takım dediğin Bremen'i ikinci ligde alıp birinci lige çıkarmıştır, aynı Lautern'de yaptığı gibi. Oturttuğu güzel sistemle de başarılı olup Avrupa'da kupa dahi kazanmıştır, haklısın.

Ama kesinlikle ne Galatasaray büyüklüğünde bir takımı yönetebilecek kapasite vardır kendisinde, ne de sanıldığı kadar büyük bir taktik adamıdır.

Hacı bu adam Alman vatandaşlığından falan atılmış galiba sebebi ne?

Üst Alt