Helvacı'dan Olay Açıklamalar - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Helvacı'dan Olay Açıklamalar

Cevap: Helvacı'dan Olay Açıklamalar

Ben Terim'i kesinlikle savunmadım. Sadece Rehhagel Terim'den 10 kat iyi hoca değildir dedim. Bana kalırsa ikisi de birbirine benziyor tarz olarak. Aralarındaki tek fark Rehhagel'in savunma oyununu daha çok öne çıkarması.

Ben Rehhagel'i yaşımın elverdiği kadarıyla ve Almanya'da yaşadığımdan dolayı Kaiserslautern ve Yunanistan milli takımından tanıyorum. Bu iki takımda kesinlikle ve kesinlikle catenaccionun kralını oynatmıştır.

Bremen'e gelince:

Büyük takım dediğin Bremen'i ikinci ligde alıp birinci lige çıkarmıştır, aynı Lautern'de yaptığı gibi. Oturttuğu güzel sistemle de başarılı olup Avrupa'da kupa dahi kazanmıştır, haklısın.

Ama kesinlikle ne Galatasaray büyüklüğünde bir takımı yönetebilecek kapasite vardır kendisinde, ne de sanıldığı kadar büyük bir taktik adamıdır.

sen demissin iste iki kere ikinci ligden takim alip sampiyon yapmis diye

Galatasaray'i calistirmanin sarti nedir peki? Rijkaard gibi barcelonadan gelmek mi? Fatih Terim milandan mi geldi bize? yoo, 96da geldiginde kulup takimi olarak ankaragucu ayarinda takimlari calistirmis biri olarak geldi. peki takimi ankaragucu gibi mi yonetti yoksa lagiyiyla mi yonetti?

bir ust lige cikarttigi takima catenaccio oynatmasinin degil de o takimi basta birinci lige cikarmasina odaklanmak daha dogru olur. bremeni ihya eden (catenaccio da oynatmamis orda), kaiserslauternle kisa surede muthis basarili olan, yunanistanla tarihin en buyuk basarilarindan birini yakalayan adam gordugun uzere her tip takimla, her turlu basariyi yakalamis. bayernde basarisiz olmus sadece ama bu olcu degil. barcada basarili olanin o zaman otomatikman burda basarili olmasi gerekir, ama gordugumuz uzere olmadi.

sen demissin iste iki kere ikinci ligden takim alip sampiyon yapmis diye

Galatasaray'i calistirmanin sarti nedir peki? Rijkaard gibi barcelonadan gelmek mi? Fatih Terim milandan mi geldi bize? yoo, 96da geldiginde kulup takimi olarak ankaragucu ayarinda takimlari calistirmis biri olarak geldi. peki takimi ankaragucu gibi mi yonetti yoksa lagiyiyla mi yonetti?

bir ust lige cikarttigi takima catenaccio oynatmasinin degil de o takimi basta birinci lige cikarmasina odaklanmak daha dogru olur. bremeni ihya eden (catenaccio da oynatmamis orda), kaiserslauternle kisa surede muthis basarili olan, yunanistanla tarihin en buyuk basarilarindan birini yakalayan adam gordugun uzere her tip takimla, her turlu basariyi yakalamis. bayernde basarisiz olmus sadece ama bu olcu degil. barcada basarili olanin o zaman otomatikman burda basarili olmasi gerekir, ama gordugumuz uzere olmadi.

Haklısın, Fatih Terim bize geldiğinde büyük takım yönetmemişti, ama yaşı daha 40 küsürlerdeydi ve en önemlisi: Fatih Terim Galatasaray'ı en iyi bilen insanlardan biri. 70li yıllardan beri bu camianın içinde bulunmuş.

Rehhagel ise şu anda 75 yaşında falan. Aradaki fark sanıyorum ki belli oluyor.

Neyse burada Rehhagel - Terim tartışmasını uzatmanın pek lüzumu yok. Sonuçta Terim şu anda takımın başında ve kötü de başlamadı.

bence de kotu degil. ama rehhageli tercih ederdim. feldkamp da yardim ederdi kendisine. gerci kim ilk gidecek diye beklerdik ama takimi diriltirlerdi

Üst Alt