Her Şeye Rağmen Destek Zamanı! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Her Şeye Rağmen Destek Zamanı!

sen o örneği verirsen ben de Pep örneğini veririm. Adam geçen sene rezil ötesi durumdaydı. Şimdi herkesi ezerek yeniyorlar. Aynısı Mourinho için de geçerli. Bu işlerde tek doğru yoktur. Bazen devam etmek,bazen yollamak doğrudur.

Ayrıca mesele Tudor'u desteklemek değil Galatasaray'ı desteklemek. Sürekli ortalık yangın olursa kimseye fayda getirmez.
Yok, bunlar aynı örnekler değil. Pep de Mourinho da performans üzerine eleştirilir.

Bizimkinde ise Yiğit karagöz kardeşimizin bir gözleri kapalı göreceği taktiksel hatalar ve teknik yetersizlikler var.

Pep geçen sene takımını şampiyon yapamadı diye "hoca falan değil bu adam" diyebilir miyiz? Diyeni Allah çarpar.

Ama Tudor'un takımı şuan liderken bile ben, "bu adam hoca falan değil" diyebiliyorum. İşkembeden uydurarak söylemiyorum bunu. Sırf ibnelik olsun diye de demiyorum böyle bir şeyi. Aldığım izlenim, başka türlüsünü söyletmiyor.

Alnitak Alnilam Mintaka

Başka bir kişi yok malesef. Denayer'den daha sert Çalık. Eldeki malzeme bu.
Ikisi de vasat stoper ancak bence denayer daha iyi.

Ben olsaydim denayeri sol bek olarak kullanirdim ( tabii linnes sakat ise )
Ahmet Denayerden daha iyi

En azından top rakipteyken mal mal izlemiyor

Hava toplarında da kötü değil

Casper Via A1 cihazimdan Gscimbom mobil uygulamasi ile gönderildi.

Ikisi de vasat stoper ancak bence denayer daha iyi.

Ben olsaydim denayeri sol bek olarak kullanirdim ( tabii linnes sakat ise )

Casper Via A1 cihazimdan Gscimbom mobil uygulamasi ile gönderildi.

Neresi daha iyi aga

Teknik ve pas desen hak veririm ama bir stoperin en önemli özellikleri defansif özellikleri [pozisyon bilgisi, hava toplarında iyi olmak, man marking vs. vs.]

Ahmet bu konuda denayerden daha iyi bence.

Denayerle hava topuna çıkalım alırım çok eminim
Adebayor dan yediği çalımı başkası yese futbolu bırakırdı

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Denayer bu takimin Maiconla as stoperidir. O yedigi calimi X bir stoper yiyebilirdi, daha gecen mesela Ramos ayni calimi yedi, Aydinla konusmustuk. Girona maci yanilmiyorsam.

Serdar Azizin ne yaptigini daha gecen 2 milli macta gördük.

Denayer'den olsa olsa çok sıkı savunma yapman gereken maçlarda sağ bek olur. Stoperlikle uzaktan yakından alakası yok. Bir stoper her pozisyonda rakibinden uzakta kalır mı_ her pozisyonda ürkek olur mu, her pozisyonda kafa toplarında ezilir mi? Duran topta bile ne yapacağını bilmiyor markaj konusunda.

YouTube

Ilk 2 golde Serdarin yaptigini amatör kümede stoperler yapar belki. Ilk gol komedi, ikinci golde diyelim kaleci topu kurtardi, rakip takimin oyuncusu bunu hesaplayip ceza sahasina Serdarin önünde kosu yapiyor, Serdar Aziz ise takip bile etmiyor. Orda kaleci topu ilk hamlede cikarsa, Serdar uzaklastirmali normalde.

Başak maçında Serdar oynasaydı 2. ve 3. golleri yemezdik. Denayer'den çok umutluydum ama maalesef resmen hayal kırıklığının da ötesinde.

Neresi daha iyi aga

Teknik ve pas desen hak veririm ama bir stoperin en önemli özellikleri defansif özellikleri [pozisyon bilgisi, hava toplarında iyi olmak, man marking vs. vs.]

Ahmet bu konuda denayerden daha iyi bence.
valla ilk başlarda rakibi sert karşılamasını ben de takdir ediyordum ama oyun kurmak da çok başarısız , hiç güven vermiyor.Tudorun sisteminde defansın oyuna katkısı çok önemli.Dikine oyunu açabilen adamlara ihtiyacımız var.

Denayer oyun kurabiliyor ama tam istenilen düzeyde performans gösteremedi , aslında hava topları iyi , hızı iyi , sertlik düzeyi de o kadar kötü değil ama aynı semih gibi bir konsantrasyon eksikliği var sanki.

Ahmet çok dengesiz stoper, her an patlayacak bomba gibi .Ben yerinde olsam Galatasaray'da kariyerim bitmeden bir an önce ayrılırdım.
En azından bir ugur demirok falan gibi bir takımda istikrar yakalayabilir.

Denayer de ispanya'ya falan gitmeli , kendisini geliştirmesi için hala 2-3 senesi var.

İki oyuncunun da Galatasaray'da geleceği belirsiz ve serdar gibi sakatlık afinitesi yüksek bir oyuncu yüzünden tamah ediyoruz.

ikisimi kıyaslamanın bir manası yok bence.

Stoper rakibe yakın olur 5 metre geride karşılamaz karşılarsan çalımı yersin
Sertliğini yapamazsın dengen kaybolur
Denayer kaliteli biri olabilir lakin temel eksikleri cok eğitimi yetersiz
Oynadığı her maç saçmalıyor

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Igor'a guvenmiyorum, buda cok dogal. Destek veyahut kostek olmakla alakasi yok, realist olacaksin. Sen Tudor'la sampiyon olsan bile Tudor CL macinda 3lu cikarinca ne yapacaksin? Turkiye'deki futbolcular kalitesiz oldugu icin birsey olmuyor pek, ama avrupa'da tecavuz ederler adami.

Ileriye'de bakmak lazim arkadas, Tudor'la olmaz.

bu yıl şampiyon olma ihtimalimizi hep düşük olarak değerlendirdim ve o doğrultuda ilerliyor herşey büyük maçları kazanamadığımız sürece küçük takımlarda bizim geçen senelerden çok bir farkımız olmadığını anlayacak ve karşımıza daha cesur çıkacaklar bunun neticesinde küçük maçlardada puan kayıpları yaşayacağımız aşikar.

Oyuncular bile ilk haftalardaki çoşkulu oyunu oynamıyorlar. Bu takımı bu hale bu hoca getirdi maalesef. Oyuncu hocası için oynar. Ben Belhanda'nın açıklamalarının Cenk Ergün'ün dediği gibi olduğuna inanmıyorum. Çatır çatır hocayı eleştirdi. Gayet açık olan şu oyuncular bile isteksiz mücadele ediyor.

Şöyle bir durumda var bu salak yönetim sezon başında Lucescu'ya gitti. Neden gitti ? Çok açık bir şekilde Tudor'a güvenmediği için. Yahu kardeşim sormazlar mı güvenmediğin adama ne diye 2-3 maç daha sabrediyorsun ? Her hareketleri falso. Dediğim gibi kaldığı her hafta taraftar-takım arasındaki bağın kopmasına neden olur ve şampiyonluk yolunda çok büyük bir yara alırız.

Üst Alt