Herkeste Nimet Azgınlığı Var, Şükretmiyoruz! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Herkeste Nimet Azgınlığı Var, Şükretmiyoruz!

Alkışlanacak yazı.

Mühendislik puanlarına bakıyorum 500 küsür puan üzerinden 200 puan alan mühendisliğe girip diploma alabilir hale gelmiş. Eskiden üniversite kazanmak büyük bir olaydı insanlar okullara girebilmek için birbirini yerdi. En kötü okulun bile bir değeri olurdu.

Her ile bir üniversite her mahalleye bir fakülte derken bölge halkı üniversite öğrencilerini yolacak da cepleri dolacak, bize oy verecekler win win durumu derken sonunda istihdam imkanlarının on katı kadar fakülte açılmış oldu. Üniversite okumak sıradanlaştı. İşverenler de bunun farkında. Sen gidersen yerine gelecek 1000 adam kapıda diye basıyor mobbingi. Bu kadın gibilerin kafaya göre şükredip sürünmen lazım işte. Kendi oy verdikleri de lüksün şatafatın içinde yaşıyor onlara laf yok. Bu ülkede kimin gücü kime yeterse ona laf ediyor zaten.
Din elden gidiyor diye oy verdikleri elemanlar prada esofman giyip 1 dakikada bunlarin 1 ayda kazandigi parayi kazaniyor.

Ablamız dibine kadar haklı. Nalına mıhına vurmuş vallahi tebrik ediyorum. Kral çıplak demiş ablamız. Lan 2002'den önce buzdolabı nedir bilir miydiniz? Yemeklerinizi erzaklarınızı mahzenlerde saklıyordunuz bozulmasınlar diye ayıptır. Şimdi hepinizin evinde buzdolabı var hem de nofrost! Şimdi o buzdolabınızda yeni erzak koyacak yer bulamıyorsunuz. Yediğiniz önünüzde yemediğiniz arkanızda nankörler. 2002'den önce afedersiniz kıçınızı A4 saman kağıdı ile siliyordunuz da reyiz hepinize rulo rulo tuvalet kağıtları getirtti ecnebi memleketlerden.

Bir millet nankör olmaya görsün! Jilet gibi yollar, köprüler, hastaneler, avmler, camiiler.... vs. say say bitmez. Yemin ediyorum sinirleniyorum ya bu kadar nankörlük olmaz.

Hep böyle ol

Biz Şükür ediyoruz Ama İktidara bu şartları bize sağladığı için değil Hükümetlerin görevi zaten Halkını Ferah ve daha iyi şartlar altında yaşamasını sağlamaktır. Bu ablaya bir şey anlatamazsın Taş kaynatsa suyunu içer şükür eder. Geçinemediği için siyanür içip intihar eden, Eşi pazara gidelim deyince parası olmadığı için hayatına son veren insanlar var. Ülkede İktidarı elinde tutan zenginleşiyor zam üstüne zam vergi üstüne vergi alınıyor Olaya nerden baktığına bağlı.

Üst Alt