Hobbit 1. Film Vizyonda! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hobbit 1. Film Vizyonda!

Cevap: Hobbit 1. Film Vizyonda!

Ben de geçen haftasonu gittim.Yüzüklerin Efendisini 50 kere izlemiş birisi olarak hiç sıkılmadın film boyunca yanlız bir kaç kısmında filmi uzatmak için saçmalamışlar çok net biçimde.Taş devler ve tavşan arabası kısmı çocuk animasyonuna çevirmiş filmi.Ayrıca orc/goblin tasarımı da dandik disney filmlerinden fırlamış gibiydi keşke Yüzüklerin Efendisinde olduğu gibi makyajla,maskeyle halletselerdi animasyon yerine.

bazı yerlerinde uyudum gereksiz uzatmalar var ama gene yüzünklerin efendisi triosunun anısına izleniyor , begendim. 3 d tam işkence film için. gandalf gene günün kurtarıcı modunda.

Ben de geçen haftasonu gittim.Yüzüklerin Efendisini 50 kere izlemiş birisi olarak hiç sıkılmadın film boyunca yanlız bir kaç kısmında filmi uzatmak için saçmalamışlar çok net biçimde.Taş devler ve tavşan arabası kısmı çocuk animasyonuna çevirmiş filmi.Ayrıca orc/goblin tasarımı da dandik disney filmlerinden fırlamış gibiydi keşke Yüzüklerin Efendisinde olduğu gibi makyajla,maskeyle halletselerdi animasyon yerine.

Tavşan arabasını hatırlamıyorum ama taş dev (troller) kısmı zaten kitapta mevcut ve birebir aynı şekilde yaşanıyor. Uzatma değil yani o kısım. Zaten hobbit Tolkien tarafından masal niyetine yazılmış bir kitap. Çok şaşırtıcı değil o yüzden filmin biraz çocuksu olması :)

Tavşan arabasını hatırlamıyorum ama taş dev (troller) kısmı zaten kitapta mevcut ve birebir aynı şekilde yaşanıyor. Uzatma değil yani o kısım. Zaten hobbit Tolkien tarafından masal niyetine yazılmış bir kitap. Çok şaşırtıcı değil o yüzden filmin biraz çocuksu olması :)

hobbitteki o necromenser

[h=1]Sauron[/h]

mıydı

Necromancer, Sauron'un 9 Nazgul'unun başı olan arkadaş. Diğer adıyla Angmar'ın Cadı Kralı. Yani Sauron'un güç yüzüklerini verdiği 9 İnsan Krallarının en büyüğü. Frodo'yu Fırtınadibi Tepesi'nde omzundan yaralayan arkadaş. Eowyn ve Merry tarafından öldürülen varlık. Umarım açıklayıcı olmuştur :D

Sauron'un yokluğunda filmde geçen bölgede ciddi anlamda güçlendiği belirtiliyordu kitapta.

sauronda bi ara necro olmuş ya o yüzden şey ettim heralde daha eski onun mevzusu.

Necromancer, Sauron'un 9 Nazgul'unun başı olan arkadaş. Diğer adıyla Angmar'ın Cadı Kralı. Yani Sauron'un güç yüzüklerini verdiği 9 İnsan Krallarının en büyüğü. Frodo'yu Fırtınadibi Tepesi'nde omzundan yaralayan arkadaş. Eowyn ve Merry tarafından öldürülen varlık. Umarım açıklayıcı olmuştur :D

Sauron'un yokluğunda filmde geçen bölgede ciddi anlamda güçlendiği belirtiliyordu kitapta.

peki biişi sorcam elflerin kraliçesinin olayı ne ? büyücülerle falan mevzuları nedir *

Film 3D'de,İstanbul'da nerdeyse her salonda 3D gösterildi heralde.Aga çok şükür gözlerimiz sapasağlam da,gözlük kullanan insanlar nasıl takıyor lan bi de 3D gözlüğü?

Bi de filmin Yüzüklerin Efendisi serisine göre bazı yerleri uzatması normal.Yüzüklerin Efendisi serisi 3 kitaptı ve her bir kitaba ait bir film oldu.

Ama Hobbit 290 küsür safyadan oluşan tek bir kitap.Bu filmi sırf daha fazla para kazanmak için üçlemeye çevrince taş devlerin gereksiz savaşını dakkalarca izlemek zorunda kalıyoruz.

Film 3D'de,İstanbul'da nerdeyse her salonda 3D gösterildi heralde.Aga çok şükür gözlerimiz sapasağlam da,gözlük kullanan insanlar nasıl takıyor lan bi de 3D gözlüğü?

Üstüne takıyorsun problem olmuyor.

Hatta şu normal satılan 3d Tvlerde normal ve gözlüklüler için diye 2 farklı gözlük veriyorlar. Sinemadakiler onlar kadar kaliteli ve özenli olmasa da genel olarak problem yaratmıyor.

İki gözlük üst üste takıyorsun yani büyük olduğu için oturuyor tam.

Üstüne takıyorsun problem olmuyor.

Hatta şu normal satılan 3d Tvlerde normal ve gözlüklüler için diye 2 farklı gözlük veriyorlar. Sinemadakiler onlar kadar kaliteli ve özenli olmasa da genel olarak problem yaratmıyor.

İki gözlük üst üste takıyorsun yani büyük olduğu için oturuyor tam.

Valla bilmiyom aga,kafam büyük değildir ama sinemada verilen gözlükler bile baya sıkıyor kulakların üstünü.İyice rahatsız eder.Ya da lens kullanmak en iyisi böyle durumlarda.

Kitabını ben de okudum biliyorum aynı şekilde yaşandığını yanlız sinemaya aktarırken o kısımları atlayabilirlerdi.Yüzüklerin Efendisinde de bazı kısımları filme koymamışlardı hatırladığım kadarıyla.Hobbit çocuklar için yazılmış bi kitap ama filminin izleyici kitlesi çocuklar değil yine de bu sene içerisinde izlerken en fazla keyif aldığım filmlerden biriydi.Eminim 2. ve 3. film çok daha güzel olacaktır :yenieek:

Kitabını ben de okudum biliyorum aynı şekilde yaşandığını yanlız sinemaya aktarırken o kısımları atlayabilirlerdi.Yüzüklerin Efendisinde de bazı kısımları filme koymamışlardı hatırladığım kadarıyla.Hobbit çocuklar için yazılmış bi kitap ama filminin izleyici kitlesi çocuklar değil yine de bu sene içerisinde izlerken en fazla keyif aldığım filmlerden biriydi.Eminim 2. ve 3. film çok daha güzel olacaktır :yenieek:

Çıkarmasınlar zaten abi. Yüzüklerin Efendisi'nde bir Tom Bombadil olmasını isterdim açıkcası :)

Galadriel, Sauron'un Elfler için yaptığı 3 yüzükten birisinin sahibi. Ciddi bir kudreti ve gücü var. Bunun dışında büyücülerle bir alakası genel olarak yok. Sadece halkının simgelerinden ve en kudretlilerinden birisi olduğu için büyücülerle muhatap olanlardan biri oluyor doğal olarak.

Yüzüklerin Efendisi hastası olarak ( Her sene extended editionlarını 2 kere izlerim :D ) tam olarak beklediğimi alamadım ama yinede bayıldım tabi ki ... Orta dünya ve müzikler yine büyüledi beni ... Genelde herkes gibi bende bazı sahnelerin gereksiz uzatıldığını düşünüyorum ama açıkçası 2 saat daha olsa yine izlerdim hiç sorun değil benim için ...

Tolkien'in aslında inanılmaz büyük bir dünya yarattığını Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi'nin bu kitaptaki ufak bölümler olduğunu okudum bazı kaynaklarda ... Aslında çok daha öncelere ve ayrıntılara giden bu asıl kaynakta inanılmaz detaylar varmış ... Bunla ilgili bilgisi olan varmı ? Bulması da oldukça zor bir kitapmış sanırım ?

Üst Alt