Honda Fabrikayı Kapattı İşçilere Servet Bıraktı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Honda Fabrikayı Kapattı İşçilere Servet Bıraktı

devlet indiregandi yapmış hemen. keşke farklı yollarla verselerdi. elden falan.

hayır adam zaten işsiz kalmış. bir daha bu adamlar ne zaman iş bulabilir allah bilir. sen devlet olarak iş sahası oluşturup, insanlara iş sunabiliyorsun da sanki adamların elindeki parayı da çalıyorsun

Gecen haftanin haberi degil mi bu?

Honda iscilerine guzel tazminat birakmis.

Devlet tabi ki gelir vergisi alacak sanki Almanya'da bu farkli. :)
almanya ile türkiyeyi mi kıyaslayacaz. almanya vergi alıp halkına yatırım yapan bi devlet. en azından o vergiyi aldığında sana hizmet sunuyor ve almanya halkına iş sahası açabiliyor.

bizim vergiler haramzadelere gidiyor. bu vergi değil bana göre hırsızlıktır

Kurtuluş savaşında da bu millet savaşarak ülkeyi ayakta tuttu, şimdi de vergi vererek ayakta tutuyoruz.

Devlet bize hiç bakmıyor, biz devlete bakıyoruz.
kurtuluş savaşı bir avuç muktedirin gününü gün etmesi için, bu dünayda cenneti yaşaması için kazanılmış sanki. açık bir plütokrasi hükümranlığı var ülkede, bizler sadece figüranız. esasında o meşhur ifade ile bizler %99'uz. ama kapitalizm klasik taktiği olan böl ve yönet'i kullanarak insanların esas meseleyi görmesini engelliyor.

1 senedir % 80 vergi dilimindeki araçlarını % 50lik vergi diliminden sokup, aksesuarlara ayrı fatura kestirerek Honda Civic başına 50 bin lira vergi kaçırdılar, hem kendileri kazandı hem de bayileri kazandı.

O araçları % 50'lik vergi diliminden sattıkları için de yerli araçların stoklarını bitirdiler, yapmadıkları seviyede satış yaptılar.

Her şey dışardan göründüğü gibi değil kısacası.

almanya ile türkiyeyi mi kıyaslayacaz. almanya vergi alıp halkına yatırım yapan bi devlet. en azından o vergiyi aldığında sana hizmet sunuyor ve almanya halkına iş sahası açabiliyor.

bizim vergiler haramzadelere gidiyor. bu vergi değil bana göre hırsızlıktır
Almanya ile Turkiye kiyasi yapmadim dunyada her ulkede gelir vergisi vardir bunu bilmeyecek kadar cahil bir toplum yoktur diye bir vurgu yaptim arkadasin deyimine. Yoksa ulke-ulke kiyasi yapan kim? Arkadas Alamanci o yuzden Almanya dedim. Hem gelir alacan hem vergi verilmeyen bir ulke varsa bilelim bende oraya tasinayim. Buradan vergi alinmasini sacma bulmak asil sacmalik.

Almanya ile Turkiye kiyasi yapmadim dunyada her ulkede gelir vergisi vardir bunu bilmeyecek kadar cahil bir toplum yoktur diye bir vurgu yaptim arkadasin deyimine. Yoksa ulke-ulke kiyasi yapan kim? Arkadas Alamanci o yuzden Almanya ornegini verdim.

8 sene once, Hollanda'da Capax diye bir sirket kapanmisti, tandigim bir amcaya 60.000 euro vermisler oda 40 sene calisiyordu orda.

Üst Alt