Igor Tudor İddiası! - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Igor Tudor İddiası!

Tabi tabi o kadar adamdı ki devre arası operasyonunun yükünü bugün bile çekiyoruz

Ama beyimiz fesih bedeli almadı ne büyük iş..

80-90 milyon harcayıp Lokomotif'in gerisinde kaldı ne büyük hoca

Sırf atkı takıyor,karizma diye seviliyor işte başka bir halt yaptığı yok

Ne alaka yaw olay para olsa hakki olan tazminati birakir miydi? Adam bu transferlerin yapilip yapilmamasi gerektigini bilemez ki. Ister sadece transferleri. Yonetim de onay verirse gerceklesir transfer. O hatalarin esas sorumlusu Unal Aysal ve kurmaylaridir.

Basarili demedim ki zaten, Zenit'mis Inter'mis konusman sacma yani.

Niyet okuyuculugu yapmayi kesmen gerek kim niye seviyorsa seviyordur.

Olsun Mancini cok transfer yapmayi 40 kisilik kadrolar kurmayi sever FM'de bile boyledir cop sevdasi vardir yani.

Mancini'nin hocalığını hiç beğenmedim, çok para az verim. Aysal'ın en büyük hatasıdır. Ama bu adamla ilgili iki şeyi hiç unutmuyorum ki ikisi de ülkedeki futbol atmosferini çok iyi anlatıyor.

Birincisi daha ilk maçlarından birinde taraftarın gösterdiği karşı tepki. Taraftar dediğim de ultraslan. İkincisi de bu adam hiç bir zorunluluğu yokken, üstelik risk daha yüksekken gelip Juventus maçına 3 gün sonra çıkarken ülkede her gün tapınmalar yapılan Denizli'nin Atletico Madrid maçına çıkmaktan korkmasıdır.

Valla vizyoncu tayfa Tudor'a sallıyor ama nedense ex aşkları Mancini için tek kelam etmiyorlar

İlginç doğrusu

Geçen Fenerlinin teki bile adamın gerçek yüzünü görmüş bizim vizyoncu tayfa adamdır diyip dursun

vizyonerlerin baskani unal bey olsa gidip garip bir italyan getirirdi o da tudordan da kotu olurdu
tum olay bu ahbab
takimin basina suursuz prandelliyi getirene laf edemeyenler burda 1 sene once atilmis postlarin hesabini sormaya kalkiyor taraftara #Laughable Shit

Tabi tabi o kadar adamdı ki devre arası operasyonunun yükünü bugün bile çekiyoruz

Ama beyimiz fesih bedeli almadı ne büyük iş..

80-90 milyon harcayıp Lokomotif'in gerisinde kaldı ne büyük hoca

Sırf atkı takıyor,karizma diye seviliyor işte başka bir halt yaptığı yok

Mancini konusunda bir tespit yapmistim. Futbolda menejerleri zengin ediyor, onlar da onu sürekli büyük bütceli kulüplere yamiyorlar diye. Inter Milan, ve sonrasinda Zenit... Dönen 100 Milyonlarca avro para... Bizde kalsaydi 10-15 Milyon avroya transfer yapip, ligi hüsranla bitirecekti... Galatasaray´dan ayrilmasi kendi cikarinaydi, bizde para kalmamisti cünkü...

Birden Italya Milli takiminin basina gecirdiler adami... Zor bir is belki, ama prestij anlaminda bir ödül. Italya okadar kötü ki, aslinda kaybedilecek birseyde yok. Civi parlatma operasyonu ve yeni bir sans.

Ünal Aysal olsaydı Fatih Terim yerine kafama uyuyor diye gider bir İtalyanı getirirdi. Muhtemelen o dönem boşta olanları görünce Spalleti falan gelirdi,iyice boka batardık.

Terim disinda son donem hocalarimizi

Hamza > Tudor > Mancini > Riekerink > Denizli > Prandelli seklinde siralamayan cesitli onyargilarin kurbani olmustur

Belhanda konusunda yazdigim gibi. Igor Tudor gizli kahramanidir bu kulübün. Genc yasta, o genis omuzlarina büyük bir yük aldi. Ama cesur bir sekilde aldigi kararlari uyguladi. Sadece temizlik dogru degildi, alinan oyuncularda dogruydu. Tudor oyunun hücum yönünü cözemedi, ama önde baskiya dayali kurdugu kadro Fatih Hoca´ya bicilmis kaftandi...

- Eger baskiyi kaldirip, cözümü bulsaydi kahraman olacakti.
- Eger baskiya boyun egip, cöküse gecseydi, bu sefer Terim devre girecek, ve basari gelecekti.

= Galatasaray´in acisindan artik yolun sonunda kesinlikle basaridan baska opsiyon kalmamisti.

Bu yüzden Igor Tudor gizli bir kahraman, ve Galatasaray´in Dar Knight´idir... Fatih Hoca´nin, o gecmis polemikleri ile bir Sneijder krizi ile ugrasmasi gerektigini bir düsünün ? Herkes Fatih Hoca kininden oynatmadigini iddia edecekti. Yedek oynadigi maclarda tribünler ismini haykiracakti. Cünkü taraftarlar irrasyoneldir.

Bir nevi Tudor´u öne sürüp, linc ettirdik taraftara... Yolun sonunda ya sehadet, yada Gazilik vardi. Tudor takimi basarili kilamadi. Ama taraftarin nefretinin Tudor´a fokus edilmis olmasi Fatih Hoca´yi bile rahatlatti. Fatih Hoca´ya düsman olanlar, Tudor gitsinde, gerekirse Fatih Hoca bile gelsin moduna girdi. Cünkü o onlarin göz bebegini almisti ellerinden.

Tudor bu yolun sonunda öldü. Ama kimse sanmasin ki onlar ölü, Galatasaray yolunda aslinda diridir bazi kahramanlar. Belki basaramadi, ama basaracak hocanin önünü acti yaptigi hamleler ile...

The Dark Knight of Galatasaray...

images

Basarisiz olsa da, hizmeti büyük olmustur.

Ben geldigi dönem güveniyordum, gelmesini istedim.
Sonra ufak ufak sogudum, cünkü bir bir oyuncular ile takismaya basladi idare özelligi zayif izlenimi olustu.
"Kendi takimini" kurdu, iyi basladi, özellikle Bursa maci umit verici idi.
Ilerleyen haftalar da takim her gecen hafta daha da kötü olmaya basladi, icerde oynadigimiz bir Genclerbirligi maci var, icerde oynamamiza ragmen ilk golü bulana kadar hic bir sey oynamadik, ilk gol sonrasi rakibin dagilmasi sonucu olusan skora aldandi bir cok kisi.

Benim düsüncem sezonu erken acmamizin ekmegini yedi.
Haftalar ilerledikce rakipler bizim seviyemize yaklastilar, artik sezonu erken acmanin verdigi avantaj kayboldu ve oyun olarak rakipleri acmakta zorlandigimiz malum sürec yasanmaya basladi.
Eger kalmaya devam etse idi bence Göztepe macini dahi alamayabilir idik.
Yine bence takim icinde, kendi kurdugu bir takim olmasina ragmen idare sorunlari yasadi.

Keza ben kendisi ile gecirdigimiz transfer dönemini basarilir bulmuyorum.
Cok fazla para harcayip cok kirilgan bir takim kurduk.
Baktigim zaman, buna Fernando da dahil, bir tane lider karakterli sahada takim zora düstügü zaman takimin dagilmasini engelleyecek, skor aleyhimize oldugu zaman reaksiyon gösterip, takimin da reaksiyon göstermesini saglayacak oyuncu yok.
Ben Ndiaye ve Ferenando´nun olmadigi bir kadro ile Tudor yönetimini düsünemiyorum dogrusu.

Tudor denen gerizekali ile CL arenasina ciktigimizi bir hayal et bence bu listeyi yapmadan önce. Hayaldan öte kabus kabus.

Insan bir ürperiyor durduk yere.

Nasil yani acikcasi CL maclarinda ne olacagini bilemezdik faraziler uzerinden konusmak mantikli degil Mancini > Tudor argumani belki yapilabilir (kupasi var gruptan cikti ligde ikinci oldu gibi) ama onun disinda hic kimsenin Tudor'dan iyi oldugunu soylemek mantikli olmaz.

Bu adam hiçbir şey yapmadıysa dahi Kendinden öncekilerin Mancini'nin, Prandelli'nin, Hamza'nın ( Riekerink'e birşey diyemem adam zaten etliye sütlüye karışmadı) aldıkları veya göndermeye cesaret edemediklerinin enkazını temizledi. 2013- 2017 arasındaki kadronun oynadığı oyunları filan unutmayın.

Tudor denen gerizekali ile CL arenasina ciktigimizi bir hayal et bence bu listeyi yapmadan önce. Hayaldan öte kabus kabus.

Insan bir ürperiyor durduk yere.
Neden o kadar uzaga gidiyor sunuz?
Bu takimin Tudor yönetiminde gecen sezon Fenerbahce deplasmanina ciktigini düsünün.
Üstelik Ndiaye olmadan ve sakatliktan yeni cikmis bir Fernando ile.

buna istirak etmeyen at gozlugu takarak futbolun gerceklerinden uzaklasmistir
(belki prandelliyi zurnazenin onune koyabiliriz)

Ben de aslen oyle yapmistim listeyi ama rakamlar ortada:
  • Zurnoid: 22 mac, 11 galibiyet, 6 beraberlik, 5 maglubiyet, +12 averaj. Mac basina 1.77 puan, +0.55 averaj.
  • Prandelli: 16 mac, 6 galibiyet, 3 beraberlik, 7 maglubiyet, -14 averaj. Mac basina 1.19 puan, -0.88 averaj.
Tamam Prandelli'nin maclari cok daha zordu sonucta CL falan ama yine de yani.

Ben de aslen oyle yapmistim listeyi ama rakamlar ortada:
  • Zurnoid: 22 mac, 11 galibiyet, 6 beraberlik, 5 maglubiyet, +12 averaj. Mac basina 1.77 puan, +0.55 averaj.
  • Prandelli: 16 mac, 6 galibiyet, 3 beraberlik, 7 maglubiyet, -14 averaj. Mac basina 1.19 puan, -0.88 averaj.
Tamam Prandelli'nin maclari cok daha zordu sonucta CL falan ama yine de yani.

prandelliyi resmen amuda kaldirmis

Nasil yani acikcasi CL maclarinda ne olacagini bilemezdik faraziler uzerinden konusmak mantikli degil Mancini > Tudor argumani belki yapilabilir (kupasi var gruptan cikti ligde ikinci oldu gibi) ama onun disinda hic kimsenin Tudor'dan iyi oldugunu soylemek mantikli olmaz.

Ne olacagini bilemezdik ama tahmin edebilirdik, bu acikcasi cok zor birsey degil Tudor'u yeterince tanima sansina sahip olduk maalesef.

Mancini tabi ki Tudor'un önünde olacak, ek olarak kimsenin begenmedigi Riekerink'in 2 kupasi var. Tudor bey ile Avrupa Ligi ön elemesinden elendik daha Temmuz ayinda. Yakin tarihte sportif anlamda kulübün yasadigi en skandal olay budur.

Üst Alt