Igor Tudor - Sayfa 215 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
En az gereksiz yere gomenler kadar sacmaliyorsun

Basarili olacagina dair bir kanit yok ortada, basarisiz olacagina dair bir kanit olmadigi gibi

Genc bir hoca, Udinese'yle kume dusse bile kariyeri bitmemeli acikcasi

ne alaka? Adam geleli 2 hafta bile olmamış. Takımı 11 maç üst üste yenilmiş.. Burada yazılanları görünce ben mi saçmalıyorum, o yazanlar mı?

Takımı bu sene kümede tutsun, seneye görelim diyorum. Yanlış mı yani?

Ben Galatasarayın başındayken göreceğimi gördüm, karabük ve udineseye göre konusmuyorum. Tek yaptığı contenin dizilislerini ve oyuncu tercihlerini hafta hafta kopyalayıp bize uyarlamaktı. Chelseali oyuncularla bizimkileri de kafasinda eslestirmisti. Hazard Feguliydi mesela.

Takıntılı ve inat bir insan. Ayrica oyuncularla, medyayla, taraftarla iletişimi sıfır. Udineseyi bu sene düşürmezse seneye kesin düşürür.

Buyuk camialarda yapamayabilir ama kucuk camialarda medya, taraftar derdi cekmez ve yuksek egolu topcularla da ugrasmaz. Zamanla bunu ogrenebilir zaten.

Conte'yle ayni Juve takiminda oynadilar. Lippi'li Juve'nin topcularindan bir suru hoca cikti, hepsi de bu tarz oynuyor. (Zidane haric)
Küçük takım hocası olduğu hususunda birleşiyoruz işte. Küçük takım hocası olmak da meziyet değil zaten. Kimler olmuyor ki.

Yeni hoca gelince takım bir silkelenir kendine gelir. Ama tudor hocam gelince italya tarihinin en kötü takımı olan beneventoya hem de 10 kişi kalmislarken puan verirsin. Hocam benim ya kıymetini bilemedik seneye reale gidince ağlarız.

Onur yalniz Tudor'u iyi savunuyorsun ha helal olsun.

Demek ki derbilerde ezildigimizde cok uzulmemissin.

Derdim Tudor'u savunmak değil,doğruları savunmak. Sırf nefreti yüzünden doğruyu görmeyenleri,doğruyu göstermek.

Evet doğru hiç üzülmedim,kahkaha attım hatta.. Manyak mısınız nesiniz ya..

2 senedir 6. ve 4. olan takımın göbekli 10 numarasını burada hala "neden gitti" diye ağlayanlar varken ben o durumdaki takımı bu sene nereye getirmiş adamı savunuyorum çok mu yani??

Sezon başında da belittiğim gibi, ilk haftalarda bu kadro neler yapabileceğini açıkça masaya koydu. Eğer birgün işler tersine dönerse kesinlikle bu sorunun tamamı futbolcu kaynaklı olmayacaktır...
Ve dediğim gibi yarışı kazanan arabadan çok şoförlük/sürücülüktür..

Ve kendisine 1-2 yetersiz/uyumsuz/şanssız dışında kazandırdığı oyuncular için teşekkür ederiz..

Sneijder 2-3 sene sonra efsane adı altında Arena'ya gelip onurlandırılacakken bu leş herif, leş herif olarak anılmaya devam edecek. Sneijder Avrupa futbolunda her zaman büyük olarak anılacakken , bu herif İtalya'da küme düşmemeye uğraşacak. Hiçbir zaman birinci sınıf bir futbolcu değildi, hiçbir zaman birinci sınıf bir hoca olamayacak.

Sen istediğin kadar ağla Galatasaray taraftarının büyük kısmı Sneijder'i görünce sevinecek, efsane diyecek; bu aptalı gören de sadece küfredecek.

Ayrıca bu kekoya yapılan transferler ile Anadolu takımlarına karşı aldığı galibiyetleri bile bu kadar büyütürken; Juve, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi büyük maçlarda ortaya çıkmış adamın başardıklarını unutup, kötü döneminden vurmak da ayrıca ne kadar tutarlı bir insan olduğunu gösteriyor.

3lu savunma takintili galiba. 3lu savunma olacaksa ki bu bir tercihdir yanlis veya dogru degildir dogru oyuncuyu bulmaniz lazim. Suan mesela bizim takimda Nagatomo ve Serdar 3lu savunmaya harika uyar bence ama 3 adam yok.
Tudor'da bunu anlamiyor. Hala aklimdan gitmiyor. Hadi uclu defansla cikiyorsun, Maiconu sag'da niye oynatiyorsun danga.

Amma abartiniz be adami oldurdunuz ya. Sirf bizde bazi guzel isler yaptigi icin Udinesede basarili olmasini istiyorum. Ne kadar nefret dolu insan varsa Turkiyede hepsi toplanmis GSC'de bulunuyor. Harbiden neden internet'de bu kadar laf atiliyor GSC'e sasirmiyorum. Kanser bir forumuz.

Udinese - Inter maci mi buyuk mac?

??? Guardiola da mi takintili ? Her hocanin sistem tercihleri olabilir, bu dogaldir. 3'lu Italya'da bol bol oynanir. Burada oynatmasi sacmaydi kadro uygun olmadigindan ama orada oynatmasi kadar normal bir sey yok, zaten daha ikinci mac ve deniyor sadece.

Kadro yapın bu taktiği oynamaya müsaitse tabii ki oynayabilirsin ben 3lü sistemi kötülemiyorum. Bu adamın takıntılı olduğundan bahsediyorum. Yunan liginde de bir çok kez benzer taktikle oynamış. Farklı lige gitse de durumun aynı olacağını düşünüyorum ben. Takıma uygun olmamasına rağmen bazı şeylerde ısrarcı davranıyor.

Derdim Tudor'u savunmak değil,doğruları savunmak. Sırf nefreti yüzünden doğruyu görmeyenleri,doğruyu göstermek.

Evet doğru hiç üzülmedim,kahkaha attım hatta.. Manyak mısınız nesiniz ya..

2 senedir 6. ve 4. olan takımın göbekli 10 numarasını burada hala "neden gitti" diye ağlayanlar varken ben o durumdaki takımı bu sene nereye getirmiş adamı savunuyorum çok mu yani??

Sevilla'nin sag beki, Sao Paulo'nun kaptani, Man City'nin orta sahasini, Fransa liginde 20 gol atan forveti, yillardir Valencia'da banko oynayan kanat oyuncusunu, yani transfer doneminde toplam 40m gibi bir parayi transferler icin kullanirsan "basarili" olabilmek icin Tudor olmana gerek yok. Ver 40 milyonu bana, bende kendini kanitlamis oyuncular aliyim, icerde anadolu takimlarini tokatlayim ama buyuk maclarda geri adim atiyim, 3lu savunmayla oynayim beraberlik yeter bana dusuncesiyle sahaya cikiyim, nasil olur?

Yanlis anlama Tudor'u bende severim ve gelmesini istemistim tarzini begendigim icin, son 5 yilda kimsenin yapamadigi temizligi yapti hakkini yemeyelim ama malesef buyuk takim calistirmak icin dogru dusunceye sahip degil. Ben sampiyon olmak icin anadolu takimlarini yeneyim, buyuk maclarda yenilsem de olur dusuncesi Turkiye gibi bir ulkede kabul edilemez. Ha Italya'da olur, orda Juve, Milan, Inter, Napoli, Roma, Lazio var ama bizim ligde olmaz.

Kimse hikaye anlatmasin buyuk maclarda bok gibi oynatti. Basaksehir macindan sonra Belhanda fransada bir spor programina konuk oldugunda fazla uzerinde calisilmayan bir oyun anlayisi ile sahaya ciktiklarini soylemisti, yeterli mi? Her mac 4lu savunmayla oynarken fener derbisi gelince 3luye dondu. Yeterli mi?

Buyuk maclarda isik vermedi Onur, buyuk maclarda korkak oynatti. Hamza bile derbilerde bu kadar kotu oynatmiyordu. Hatta hayatimda ilk kez bir derbi macini 90 dk sessiz sakin izledim sayesinde, o da besiktas derbisi. Ilk kez bir macta ezildigimizi gordum. Sampiyonlar liginde her mac 4 yemistik ve mac sonrasi sozun bittigi yerdesin diyorlar ya, aynisini besiktas derbisinde yasatti.

Yanlis anlama bende yeni bir teknik direktor ile yeni bir duzen kurulmasini isterim ama su an dogru zaman degil. Tudor ile denedik, olmadi. Fatih hoca ile bir 10 yil daha devam etmeliyiz, sonrasinda da Allah buyuk.

Sneijder 2-3 sene sonra efsane adı altında Arena'ya gelip onurlandırılacakken bu leş herif, leş herif olarak anılmaya devam edecek. Sneijder Avrupa futbolunda her zaman büyük olarak anılacakken , bu herif İtalya'da küme düşmemeye uğraşacak. Hiçbir zaman birinci sınıf bir futbolcu değildi, hiçbir zaman birinci sınıf bir hoca olamayacak.

Sen istediğin kadar ağla Galatasaray taraftarının büyük kısmı Sneijder'i görünce sevinecek, efsane diyecek; bu aptalı gören de sadece küfredecek.

Eeee yani? Sneijder kötü oyuncu dedim ben hiçbir zaman? 2 senedir ister kabul et-ister etme rezil oynadı ve şimdi de Nice gibi takımda bile oynayamayıp Katar'a gitti.

Tudor küme düşmemeye oynuyorsa kendide Bülent Uygun'la beraber Katar'da elle yemek yiyor işte.

Kadro yapın bu taktiği oynamaya müsaitse tabii ki oynayabilirsin ben 3lü sistemi kötülemiyorum. Bu adamın takıntılı olduğundan bahsediyorum. Yunan liginde de bir çok kez benzer taktikle oynamış. Farklı lige gitse de durumun aynı olacağını düşünüyorum ben. Takıma uygun olmamasına rağmen bazı şeylerde ısrarcı davranıyor.
Bazi hocalar oyle ve buyuk kismi basarisiz oluyor. Bakiniz Wenger. Bir zamanlar radikal degisimler yapti Ingilterede son 10 senenin tutucu ve kendi sistemden (uygu olsa veya olmasa) israrci hocalardan oldu ve basarisiz oldu.
Umarim Tudor cok gec olmadan bundan vazgecer, yonetecegi takimlari daha iyi analiz edip ona gore futbolu oynamak olur.
Tabiikide her hocanin cok sevdigi bir sistem olur, ama her hoca bu bu takima uygun olmadigini goremez.

Sevilla'nin sag beki, Sao Paulo'nun kaptani, Man City'nin orta sahasini, Fransa liginde 20 gol atan forveti, yillardir Valencia'da banko oynayan kanat oyuncusunu, yani transfer doneminde toplam 40m gibi bir parayi transferler icin kullanirsan "basarili" olabilmek icin Tudor olmana gerek yok. Ver 40 milyonu bana, bende kendini kanitlamis oyuncular aliyim, icerde anadolu takimlarini tokatlayim ama buyuk maclarda geri adim atiyim, 3lu savunmayla oynayim beraberlik yeter bana dusuncesiyle sahaya cikiyim, nasil olur?

Yanlis anlama Tudor'u bende severim ve gelmesini istemistim tarzini begendigim icin, son 5 yilda kimsenin yapamadigi temizligi yapti hakkini yemeyelim ama malesef buyuk takim calistirmak icin dogru dusunceye sahip degil. Ben sampiyon olmak icin anadolu takimlarini yeneyim, buyuk maclarda yenilsem de olur dusuncesi Turkiye gibi bir ulkede kabul edilemez. Ha Italya'da olur, orda Juve, Milan, Inter, Napoli, Roma, Lazio var ama bizim ligde olmaz.

Kimse hikaye anlatmasin buyuk maclarda bok gibi oynatti. Basaksehir macindan sonra Belhanda fransada bir spor programina konuk oldugunda fazla uzerinde calisilmayan bir oyun anlayisi ile sahaya ciktiklarini soylemisti, yeterli mi? Her mac 4lu savunmayla oynarken fener derbisi gelince 3luye dondu. Yeterli mi?

Buyuk maclarda isik vermedi Onur, buyuk maclarda korkak oynatti. Hamza bile derbilerde bu kadar kotu oynatmiyordu. Hatta hayatimda ilk kez bir derbi macini 90 dk sessiz sakin izledim sayesinde, o da besiktas derbisi. Ilk kez bir macta ezildigimizi gordum. Sampiyonlar liginde her mac 4 yemistik ve mac sonrasi sozun bittigi yerdesin diyorlar ya, aynisini besiktas derbisinde yasatti.

Yanlis anlama bende yeni bir teknik direktor ile yeni bir duzen kurulmasini isterim ama su an dogru zaman degil. Tudor ile denedik, olmadi. Fatih hoca ile bir 10 yil daha devam etmeliyiz, sonrasinda da Allah buyuk.

Korkak oynattığı maç hangisi ya? Fener maçında net penaltı verilmedi, 25 dakika 10 kişi oynadık, buna rağmen ikinci yarı pozisyon bile vermeden bitirdik. Başak maçına korkak dediğin adam çift forvet çıkıp yanlış yaptı. Bjk maçında dengede giden maçta basit bir hata ile geri düştük ve farka gitti.

Geçen hafta Negredo o basit hatadan faydalanıp golü atsa maçı çevirebilir miydik? Zor. Üstelik deplasmandaydık o maçta.

Geçen sene ise Bjk maçının hakimi bizken frikikte baraja çarpan top girdi ve kaybettik. Golden sonra bir çok pozisyonumuz da vardı. Fener maçında maçın hakimi bizdik ama son dakika yenen golle kaybettik. Yani korkak falan oynattığı maç hatırlamıyorum.

Üst Alt