İhtiyacımız Olan Forvet Tipi Hangisi? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İhtiyacımız Olan Forvet Tipi Hangisi?

Ng2nQ0K8_400x400.jpeg

Hangi forvet tipinin tercih edilmesi gerektiği konusu, mevcut forvet oyuncularımızın özelliklerinden de çok, diğer mevkiilerdeki oyuncularımızın yapısıyla ilintilidir...

Şöyle ki;

Çok değerli kanat oyuncularımızın ikisi de çizgiyi kullanma niyet ve becerisine pek sahip olmadıklarından dolayı oyunu genişletemiyorlar; defansif katkıları, çok gayret etseler de üst düzey olamayacaktır zaten. Yanlış anlaşılmasın, yetenekli, sevdiğim ve başarılı olmalarını çok istediğim futbolcularımızdır ama ikisi birden sahada olunca işler karışıyor. Daha da vahimi, mesela Kerem yerine Mertens' i attığın vakit, yeterlilikleri şüpheli Akbaba-Berkan-Kazımcan dan birini sahaya sürmek zorundasın (İşin formsuzluk-sakatlık-ceza durumlarını hesaba katmadan söylüyorum üstelik). Kanatlar konusunu ayrı bir başlıkta etraflıca irdelemeyi düşünüyorum. Yerli rotasyonumuzun yetersizliğine dair de bir başlık açmıştım, oradan devam ederiz gerekirse...

Merkez orta sahada iki oyuncu kullanılacağı vakit, bunların geniş bir alanı kontrol edebilmeleri gerekiyor. Bu bakımdan Torreira' nın çok daha iyi duruma geleceğinden kuşkum yok, Midtsjö nün de öne çıkan özelliği o zaten. Oliveira takımdaki en klas futbolculardan biri olsa da enerjisi çok düşük kaldı şu ana kadar. Üç merkez orta saha oyuncusu kullanılsa, bu defa hücum üretkenliğinin düşük kalması çok muhtemel görünüyor...

Nokta atışı en az üç transfer yapılamazsa, şu ana kadarki kadro planlamasını net yersiz buluyorum ki dediğim gibi, o transferler yapılsa bile yerli rotasyonu baş ağrıtacaktır ve o minvalde alınabilecek pek oyuncu da kalmadı...

Üst Alt