İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulundu - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulundu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulundu

Şu matemati ifadelerinden anlasak şu anda üniversite mezunuyduk.Nerden çıkardılar şu matematiği ya.Şu ifadeleri bilsem ne olcak.Polis olsam matematik ifadeleriylemi hareket etcem.

Matematik bilen insan daha sağlıklı düşünen insandır. Analitik düşünme diye birşey var. Ne yazmış thales kapıya

Geometri bilmeyen bu kapıdan girmesin. BRAVO

Tamam ya buldum ne oldugunu

zaten A (B-C-A) = B (B-C-A) ifadesi 0=0 olmus bile. Oraya A ve B'ye ne versen yine farketmez. Cunku A * 0 = B * 0 ifadesinde A ve B hersey olabilir. Oyle bi cakallik var orda.

Şu matemati ifadelerinden anlasak şu anda üniversite mezunuyduk.Nerden çıkardılar şu matematiği ya.Şu ifadeleri bilsem ne olcak.Polis olsam matematik ifadeleriylemi hareket etcem.

Polis olsan ve bir hırsızı kovalasan sana merkezden tam adresini değilde bulunduğu yerin koordinatlarını verseler neden matematiği öğrenmediğin için kendine küfür edebilirsin. Tabi koordinatları bilmeyecek kadar da matematiğin kötü olamaz değil mi? Sakın hayır deme! :)

İşlem önceliği unutuluyor orada Onur'un dediği gibi. Ayrıca sonuç doğru çıkıyor diye kafana göre şeyler ekleyip çıkarırsan genelleme yapamazsın o işleme göre:)

Tamam ya buldum ne oldugunu

zaten A (B-C-A) = B (B-C-A) ifadesi 0=0 olmus bile. Oraya A ve B'ye ne versen yine farketmez. Cunku A * 0 = B * 0 ifadesinde A ve B hersey olabilir. Oyle bi cakallik var orda.

Sayı / sıfır tanımsızdır bölemezsin :evilsmile:

Sıfıra bölme hatası.

Evet herif orda (4 * 0) / 0 = 5 gibi bir islem yapiyor, alakasiz.

bi soru da ben soruyorum biraz uzun bekleyin mümkünse 2 dk.

Polis olsan ve bir hırsızı kovalasan sana merkezden tam adresini değilde bulunduğu yerin koordinatlarını verseler neden matematiği öğrenmediğin için kendine küfür edebilirsin. Tabi koordinatları bilmeyecek kadar da matematiğin kötü olamaz değil mi? Sakın hayır deme! :)

Her üniversiteyi bitiren de hopp diye iş bulamıyor zaten.Hatta gidip bir fabrikaya girebilirse çalışıyor.Mesela otomotiv yan sanayine girdi diyrlim.Hiç bir işine yaramayacak.%80 insan gücüne dayalı bir fabrikada çalıştım.Yardırmaktan başka bildiğin şey yok:D

Bence böyle konularıda ilerleyen günlerde konuşalım.Her insana matematiği fiziği kimyayı dayatmamaları gerek.Mesela bazılarıda sözel derslerine kafası basmıyor.Demekki yapısal bir durum var.Bunu konuşalım.

3 kişi lokantaya gitmişler. hesap 30 lira tutmuş. Herkes cebinden 10 lira çıkartıp vermiş. sonra garson bi bakmış hesap aslında 30 değil 25 tl imiş. garson bi çakallık edip 2 tl yi cebe atıp bunlara hesap aslında 27 lira demiş ve herkese 1 lira vermiş.

Şimdi düz bakınca aslında 25 tl hesap + 2 tl garson çaldı+ 3 tl de müşterilere dağıttı eder 30 lira

Ama tersten bakınca herkes 10 lira verdiydi ama herkes 1 lira geri aldı sonuçta kişi başı 9 tl müşterinin cebinden çıktı.

9+9+9= 27 tl 2 tl de garson çaldı etti mi 29 Nasıl oluyo bu böyle mirim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt