Işıl Alben | Genel Koordinatör - Sayfa 43 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Işıl Alben | Genel Koordinatör

Gideceği sezon içinde yaptığı açıklamalardan belliydi daha önce çıkan dedikolarda yok öyle birşey diyordu ama bu yıl surekli yıl sonu bakacağız dedi...Ona kimse kızamaz yönetim ve taraftar sezon boyunca sahipsiz bıraktı dişi aslanları 10 taraftar ortalamasıyla oynadılar.Adamlık ayrı birşey erkeklik ayrı birşey çoğu erkekten daha adamdır Işıl Alben en azından gittiği kulüpte Galatasaray'da bize yemek vermiyorlardı felan demeyecektir.Yolun açık olsun büyük kaptan benim için Bülent Korkmaz nasıl bir efsaneyse sende hep öyle kalacaksın...

Büyük ihtimal 4-5 ay maaş ödenmediğinden ve ilgisizlikten ötürü Kursk'la ön anlaşma yapmıştır 1 ay önce,şimdi 3 kupa getirip-baş tacı olunca yönetim ikna etmeye çalışıyodur Işıl'ı,şimdi kararı değişsede Kursk'la anlaştığından ötürü Kursk'un oyuncusu olduğundan ve biz bonservis gibi bişey ödemeden bizde oynayamaz herhalde,bu mal yönetimde bonservis ödemekten yırtmaya çalışıyodur kesin.

Alba gidiyor Işıl gidiyor Nevriye bırakıyor .

Seneye Zellous'un da gidip yerine Augustus gelmeli .

Alba'nın yerine de Johannah Leedham veya Frida Eldebrink .

Bir de Işıl'ın yerine Celine Dumerc .

Türk olarak da Tuğba Palazoğlu ve bir devşirme oyuncusu .

Bu senekinden daha müthiş bir sezon geçiririz .

Nasıl olacak o daha muthiş konusu?

Mars-jupiter kupası varsa alamadığımız bilemem tabiki:DD

Celine Dumerc olmaz 35'ine falan girdi sanırım kadın. 20 dakika zor oynuyor. Bize her maç 30-35 dakika oynayabilecek oyuncu lazım. Bana kalsa Işıl'ın yerini Abd'li bir kısadan yana kullanırdım Elena Delle Donne gibi. Ama gelmesi çok zor. [media]https://www.youtube.com/watch?v=nwrg7l0X5HA[/media]

Celine Dumerc olmaz 35'ine falan girdi sanırım kadın. 20 dakika zor oynuyor. Bize her maç 30-35 dakika oynayabilecek oyuncu lazım. Bana kalsa Işıl'ın yerini Abd'li bir kısadan yana kullanırdım Elena Delle Donne gibi. Ama gelmesi çok zor. [media]https://www.youtube.com/watch?v=nwrg7l0X5HA[/media]

Celine Dumerc'in Avrupa pasaportu olması da büyük avantaj . Yada oraya Becky Hammon'u alacaksın ama o da yaşlı :)

20-25 dakika süre alsa da olur . Gerekirse Tuğba oynar kalan kısımları . Elena için ise ben de gelmesini isterim ama kardeşi mi annesi mi ne hastaymış galiba o yüzden ABD'de kalmak istiyormuş deniliyor .

Bu şampiyonluklar birazda yürek işi. 41 Milyon Euro'ya futbolcu alırsın yine şampiyon olamazsın, 94 Milyon Euro'ya futbolcu alırsın ligi kazanamazsın. Taurasi'yi alırsın ligi yine rakibe kaptırırsın.

Atletico gibi takım olmak şart, öyle bi takım kurulmalı.

Güle güle kaptan , medikal parkta rastlamıştım kendisine , tokalaşmıştık.Çok efendi , hayat dolu ve mütevazi bir bayan.

Celine Dumerc'in Avrupa pasaportu olması da büyük avantaj . Yada oraya Becky Hammon'u alacaksın ama o da yaşlı :)

20-25 dakika süre alsa da olur . Gerekirse Tuğba oynar kalan kısımları . Elena için ise ben de gelmesini isterim ama kardeşi mi annesi mi ne hastaymış galiba o yüzden ABD'de kalmak istiyormuş deniliyor .

Celine Dumerc Becky Hammon gibi oyunculardan uzak durmak laızm. Bize genç başarıya aç takım oyununa uygun kişiler lazım. Kalitelerini tartışmam ama ikiside yaşlı.Spartak'ın genç yabancıları vardı onlar olabilir mesela. Ama hiçbiri Işıl'ın yerini doldurmaz çünkü yerliydi ve 2 senedir ciddi anlamda kendini geliştirmişti. Elena'nın hasta kardeşi var ondan gelmez deniliyor ama bence zorlanmalı. Kelsey Bone kalsın diyordum ama şu şartlarda kalıp kalmayacağı ciddi anlamda düşünülmeli.

Bakalım hele bir ne olacak . Küçülmeye gideriz belkide hazır zaten herkez gitmişken.

Parada aktıramıyoruz futboldan maalesef artık.

Ünal Aysal divan toplantılarında açıkladı zaten 2014/2015 sezonu GS için milattır diye . Çok şey beklemeyin dedi . Ama Mali Disiplini yaratarak önümüzdeki seneler için mali gücümüz daha da artacak dedi .

Bu şampiyonluklar birazda yürek işi. 41 Milyon Euro'ya futbolcu alırsın yine şampiyon olamazsın, 94 Milyon Euro'ya futbolcu alırsın ligi kazanamazsın. Taurasi'yi alırsın ligi yine rakibe kaptırırsın.

Atletico gibi takım olmak şart, öyle bi takım kurulmalı.

Evet buda var işde. Sadece ejatenburg gibi veya real madrid gibi elit oyuncu toplamakla olmuyor.

Takım ruhunu yakalamının fiyatı yok maalesef. Ya yakalarsın o ruhu yada birisi senden güçsüz olan gelir tokatlar .

Ne olduğunu bile anlamadan rakibin kupayı kaldırmasını izlersin.

Celine Dumerc Becky Hammon gibi oyunculardan uzak durmak laızm. Bize genç başarıya aç takım oyununa uygun kişiler lazım. Kalitelerini tartışmam ama ikiside yaşlı.Spartak'ın genç yabancıları vardı onlar olabilir mesela. Ama hiçbiri Işıl'ın yerini doldurmaz çünkü yerliydi ve 2 senedir ciddi anlamda kendini geliştirmişti. Elena'nın hasta kardeşi var ondan gelmez deniliyor ama bence zorlanmalı. Kelsey Bone kalsın diyordum ama şu şartlarda kalıp kalmayacağı ciddi anlamda düşünülmeli.

Şu takımda kalacak banko oyuncuları sayarsam ;

Kelsey Bone - Sancho Lyttle - Şebnem Kimyacıoğlu - Işıl Alben ve Alba Torrens

Şebnem bu sene basketbolu bırakıp asıl mesleği olan avukatlık öğrenimi görecekmiş . Işıl ve Alba da gidiyor yani banko oyuncumuz şu aşamada 2 oyuncu olarak kalıyor .

Kelsey Bone daha ilk profesyonel yılı olmasına rağmen harika bir sezon geçirdi . Belki ilk dönemlerde pek de başarılı değildi . Ama sonra toparladı . En iyi oyuncularımızdan biri oldu . Avrupa basketbolu ve WNBA basketbolu arasında çok ciddi farklar var . Avrupa basketbol biraz daha savunmaya dayalı bir lig . Kelsey Bone 1-2 sene daha kalırsa Avrupa basketbolu için çok elit bir oyuncu olacağı kesin .

Sancho'ya gelirsek ona ne diyeceğimi bilemiyorum :) Avrupa'nın tartışmasız en iyi PF'si . Orta mesafe , ribaund , asist , top çalma , blok , iyi savunma , pota altında bitiriciliği iyi . Her yönüyle komple bir oyuncu . 1 sene daha sözleşmesi var . Ama Ocak'ta katılacakmış takıma . WNBA ve Dünya Şampiyonası'ndan sonra 2 ay gibi bir süre istemiş . Ocak'a kadar geçici bir PF oyuncusu almalıyız . Maaliyeti pek fazla olmayan vasat bir oyuncu alınabilir oraya .

Ünal Aysal divan toplantılarında açıkladı zaten 2014/2015 sezonu GS için milattır diye . Çok şey beklemeyin dedi . Ama Mali Disiplini yaratarak önümüzdeki seneler için mali gücümüz daha da artacak dedi .

Bekleyeceğiz bakalım. Benim gibi amatör branşları sevenler çok bekledi, bekledik zaten. Şurada bile bu branşları seven kaç kişi vardır bilmiyorum ama herkesin de bir sabrı var. Ben artık amatör branşlarda ciddi başarı bekliyorum. Bu yıl oyuncuların bireysel gayreti olmasa ligi ve Euroleague'i alamasak burada birçok kişi kapatalım şubeyi yada Işıl gittiği için defolsun gitsin diyecekti iyi biliyorum. Bizim sesimiz çok çıkmaz her şeyi sineye çekeriz ama seneye futbolda başarı olamazsak yönetim o çoğunluk olan güruhu nasıl uyutacak onu düşünsün bence.

Üst Alt