İsrail'in Demir Kubbe Hava Savunma Sistemi - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İsrail'in Demir Kubbe Hava Savunma Sistemi

Dün Filistin'in attığı roketleri patır patır düşürdüler videolarını izledim de acayip zevkli. Atılan onlarca roketi havada imha ettiler. Sınıfında kesinlikle dünyanın en iyisi. İsrail'in kullandığı teknolojik aletler ABD ve Rusya'da bile yok öyle söyleyeyim.

Filistin'in attığı roketler bugün düşmeye başlamış İsrail tarafında 2 ölü ve onlarca yaralı varmış. Peki bu Demir Kubbe sistemi neden sürekli işe yaramıyor derseniz cevabı satürasyon saldırısı.

Nedir bu satürasyon saldırısı? Hava savunma sisteminin bataryaları ve atacağı füze sınırı bellidir. Mesela atıyorum 50 karşı-füze atacağı varsa sen aynı anda 100 füze atarsan HSS, 404 error verir hangi birisini vuracağını şaşırır ve hepsini vuramaz. İşte şu an Filistin bu saldırıyı yapıyor. Önce Demir Kubbe'yi yordu ve ardından etkili füzeler atmaya başladılar.

Ayrıca şunu söyleyeyim Filistin'in attığı füzeler 100 dolarlık. İsrail'in Demir Kubbe füzelerinin sadece birisi 50 bin dolarlık. İşin ekonomik boyutu da var. Bir tane dandik füze için bile 50 bin doları gidiyor İsrail'in.

devletler arasındaki sorun başka bir şey ama yahudi düşmanlığı birilerinin işine geliyor. çok özendikleri osmanlı niye yahudi düşmanlığı yapmamış kendi kitlesi onu bile sorgulamaz. iran menşeili dünyanın sonunu yahudiler getirecek mitleri, dünyayı 3 yahudi aile yönetiyor, osmanlıyı yahudiler yıktı gibi altı boş hurafelerle paranoyaları besleniyor bu kitlenin. yahudilerin inançlarında başkalarını köle olarak görmek var da bizim inancımızda yok mu? kafir ilan ettiklerinin canı da malı da namusu da helal değil mi? ama uygulamada, islam devletlerinin büyük bir kısmı bunu yapmamış çünkü bazı inançların, uygulamaların gerçek hayatta özellikle devlet adına karşılığı yoktur.

israil devletinin ezeli düşmanı irandır. bizim de yapmamız gereken bu düşmanlıktan faydalanıp koparabildiğimizi koparmaktır. 2. dünya savaşında yaşananlardan dolayı adamların sevmediği yunanistan'la işbirliği yapmalarının sebebi bizim muazzam dış politikamızdır. kudüsten bize ne oranın hamiliği bize mi kaldı? israil dost veya düşman değil ama bölgede müttefikliğe en uygun ülke. suriye'nin toprak bütünlüğünü baştan savunsan, yönetimini tanısan zaten suriye'ye girmeye gerek kalmayacaktı.

suriye'nin toprak bütünlüğünü baştan savunsan, yönetimini tanısan zaten suriye'ye girmeye gerek kalmayacaktı.

O dönem Suriye´nin toprak bütünlügünü savunsan soykirimci bir diktatör ile is birligi yapiyorsun diye senin de basini kopartirlardi batida, yani iliskiler cok daha önceden catlardi. Rusya, Suriye, Iran bloguna girmek demektir bu bastan itibaren zaten yine avrasyacilarin istedigi bu, ilginc bir sekilde neredeyse tüm emekli generallerimiz de avrasyaci cikti.

Burada hem ayranim dökülmesin, hemde popoma aci biber sürülmesin opsiyonu yok bizim icin.

2015 öncesinin ISID´i Esed´di. Esed Rusya ile kendini saglama aldiktan sonra yeni Esed ISID oldu...

ISID´da, Esed´de soykirim suclamasi ile hedef haline geldi batida.

Sovanizme gerek yok. Turk milleti ve Turkiye Cumhuriyeti dini irki dili rengi ne olursa olsun tarih boyunca hep ezilenin yaninda olmaya calismistir. Bu konu bunun disinda ve ustunde tartisiliyor ve elestiriler Siyasal Islam'in ulkemizdeki kontrolsuz ve basina buyruk hareketleri. Uzulmek ve destek vermek ayri, Mehmetcik Gazze'ye falan demek ayri. Biri insani biri siyasi ve anlami cok bariz. Turk insani ezileni bilir, gorur ve kollar ancak o videodakiler baska amacla oradalar. Tepkiler de sirt donmelerde buna. Oradaki masum bebelere, insanlara degil. Kahrolsun Israil yazinca kahrolmuyor iste oyle.

Sovanizm nedir ve de demek istediğin şovenizm ise bunla benim mesajımın alakası nedir?

Şovenizme (tabi demek istediğin buysa) gerek yok dedikten sonra ''Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti dini irki dili rengi ne olursa olsun tarih boyunca hep ezilenin yaninda olmaya calismistir'' gibi şovenist bir yalanın gereği nedir bunu da anlamış değilim. Mehmetçik Gazze'ye meselesine gelince, bırakın Gazze'yi mümkün olsa sınır çizgisinin 1 m ilerisine göndermem askeri. Her neyse diğer konularda hemfikiriz.

Renktaş lafını sırf Cahil dediğin için cevaplıyorum..

Reisimiz 1100 lira yardım yapıyor hamdolsun.. S-400'ümüz var bundan mütevellit yayılmacı politika izliyoruz lafını ben söylemediğim halde bir tarafından uydur kılıfıda benim gibi düşünenlere geçirmeye çalışıp cahil de.. O kılıf bana tutmaz da sana bu yüzden EYYAMCI desem cuk diye oturur.. Ben AKP seçmeni olabilirdim ama muhalefetin yürüttüğü ve eleştirdiği dış politikanın bizi felakete götüreceğini düşünüyorum.. Buna katılmasanda bu söylediklerim malesef katıksız gerçeklerdir..

Biz buralardan elimizi çekelim.. Bize ne buralardan diyip yayılmacı politika izlemeyelim.. Sonra bize karşı oluşturulan cephe bugün olduğu gibi Doğu Akdeniz'de Yunanla iş yapsın , PKK'yı silahlandırsın ve en önemlisi bizle kuruş ticaret yapmasın.. Sonra çıkıp batının milyar dolarlık yatırımlarına gıpta ile bakıp başa gelen hükümetleri bir güzel cahillikle , vasıfsızlıkla suçlayalım.. Zamanında Chirac'ın eğer Ortadoğu ve Afrika olmasa sıradan 3.dünya ülkesi olurduk dediği gibi..

İhracatın yerlerde sürünsün bizde çıkıp dolar neden yükseliyor diye ağlayalım.. Bugün Libya'da Milli meclis başkanı bugün çıkıp Türkiye'nin petrol ihtiyacının tamamını biz karşılayalım derken bunu görmeyecek kadar kör olacağıma Cahil olmak evladır diye diye düşünüyorum..

Bugün Suriyeliler yüzünden 50 milyar dolarımız gitti diyoruz da zamanında Irak'a girmemenin bedelini 40 yılda kaç milyar dolarla ödedik.. Muhaliflerden yandaşlara kadar hesap yapanlara git bak.. En aşağı 500 milyar dolardan ağzını açarken Sadece Suriye'ye girip terör koridorunu parçalamamız bile benim için bu dönemde dış politika için yeterlidir.. Şu anda da aynı şey Irak'ta yapılıyor..

Çok fazla uzatmadan söyleyeceğim şey şudur ki.. Savunma Sanayi'de yaptığın milyar dolarlarca yatırımı kaldırabilmek için silah satacaksın.. Ülkeler etki alanında olmadan o yıkılmış ülkeleri sen inşa edemezsin , o ülkelere ihracat yapamazsın ve akabinde işsizlik ve dolar karşısında bir çıkış yolun olmaz.. Yarın Doğu Akdeniz gibi hayati bir oluşumda senin karşına dikilirler..

Bu yüzden sen yayılmacı politika izlemezsen onlar sana çok güzel yayılır.. Adım kadar emin olduğum gerçek budur..

Öncelikle senin neyi söylediğini ve neyi anlatmaya çalıştığını anladığımı belirteyim. Sonra da yaptığım benzetmelerin senin lafların olduğu üzerine bir iddiam olmadığını, adı üstünde benzetme yaptığımı tekrar edeyim. Öte yandan sadece senin lafların üzerinden cevap vermek isteseydim seni alıntılayarak cevap verebileceğimi de hatırlatayım.
Sonra da senin hangi partinin seçmeni olduğunun beni ilgilendirmediğini, alakamı çeken şeyin yanlış gördüğüm fikirlerin olduğunu tekrar belirteyim.
Laf arasında da bizim henüz s400’lere sahip olmadığımızı, yayılmacı politika denen şeyin ise kin kustuğun emperyalistlerin özelliği olduğu gerçeğiyle seni yüzleştireyim.

“Biz buralardan elimizi çekelim” sözüyle övdüğün, olması gereken olarak anlattığın zihniyetin; onurlu, örnek alınacak ve yurtta sulh cihanda sulh düsturunu bütün dünyaya yayacak ülke politikasının aksine illegal, insanlık dışı, zalimane ve İslam karşıtı olduğunu sana hatırlatayım. Üstelik bunu yapabilmek için gerekli olan diplomatik ve ekonomik güce de fersah fersah uzak olduğunu idrakine sunayım.

En basitinden bugün İsrail’in uyguladığı yayılmacı politikadan şikayet eden birinin tarihten zerre ders almamış bir halde çözüm olarak yayılmacı politikayı hayal ediyor olmasının ahmaklık mı yoksa ikiyüzlülük mü olduğu konusunda kararsızlık yaşadığımı söyleyeyim.

Ahaber-ahsen tv yapımı altı boş hamaset edebiyatının, dış politikada yaşattığı hüsranlardan ders almamış bir kafayla, Suriye’ye NEDEN girmek zorunda kaldık, Suriyelere NEDEN 50 milyar harcadık, diye sormak yerine hala Irak’a girmediği için üzülen bakış açısına yanmayıp da ne yapayım?

İleri teknoloji içeren ürün ihracatımızın 1990 yılından bile düşük seviyede olduğunu görmemezlikten gelerek milyarlarca dolar harcanan! beton yığınlarının pardon savunma sanayiinin gelişmesine duyduğun sevinç kadar, neden yerli olarak üretildiği iddia edilen helikopterlerin Pakistan’a satılamadığını, yine yerli ve milli olan ve Azerbaycan’a yardımda kullanılan Siha’ların parçalarını satmaktan vazgeçen Kanada’ya ricacı olduğumuzu sorgulaman gerektiği inancındayım.

Bu ülkenin kurucu kadrosundan bile fazla süre iktidar olanların, geldiği günden beri terörü bitirme yeminleriyle aldıkları seçimler neticesinde 90’lı yıllardan daha fazla şehit vererek ulaştığımız 20. yılda bizi getirdikleri nokta, ABD başkanının izin verdiği ölçüde PKK’nın koridorunu kesmekten öteye gidemedi. Hadi kutlayalım.

Söylenecek çok şey var fakat idrakine bırakayım.

Sana cahil diyorum ama bunu hakaret olarak söylemiyorum. Bilgisiz bir vatansever olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Biz geçmişte bilgisiz vatanseverler yüzünden çok zarar gördük, söylemiş olayım.

O dönem Suriye´nin toprak bütünlügünü savunsan soykirimci bir diktatör ile is birligi yapiyorsun diye senin de basini kopartirlardi batida, yani iliskiler cok daha önceden catlardi. Rusya, Suriye, Iran bloguna girmek demektir bu bastan itibaren zaten yine avrasyacilarin istedigi bu, ilginc bir sekilde neredeyse tüm emekli generallerimiz de avrasyaci cikti.

Burada hem ayranim dökülmesin, hemde popoma aci biber sürülmesin opsiyonu yok bizim icin.

2015 öncesinin ISID´i Esed´di. Esed Rusya ile kendini saglama aldiktan sonra yeni Esed ISID oldu...

ISID´da, Esed´de soykirim suclamasi ile hedef haline geldi batida.
ne güzel demişsin batı kafanı kopartırdı diye demek ki sen oraya baştan batının isteğiyle karışmışsın. yani sen mecbur bırakılmışsın. ee bu durumda bu politikaya politika da değil dikteye başarılı dış politika demek bana saçma geliyor. batının isteği filan da hikaye ahmet davutoğlu'nun şam' da cuma namazı kılardık gibi söylemi aslında bizim niyetimizin de suriye'nin parçalanmışlığından bir menfaatimizin olduğunu gösteriyor.

ne güzel demişsin batı kafanı kopartırdı diye demek ki sen oraya baştan batının isteğiyle karışmışsın. yani sen mecbur bırakılmışsın. ee bu durumda bu politikaya politika da değil dikteye başarılı dış politika demek bana saçma geliyor. batının isteği filan da hikaye ahmet davutoğlu'nun şam' da cuma namazı kılardık gibi söylemi aslında bizim niyetimizin de suriye'nin parçalanmışlığından bir menfaatimizin olduğunu gösteriyor.

Bu konulari tartisirken ezbere yazmayalim lütfen, benim basarili dis politikasi uyguladigimizi iddia ettigimi bir yerde okudugunu zannetmiyorum, ama ezbere cevap veriyorsun. Yanlis anlasilmadan bastan yazayim istedim adem biyik kardesim.

Bir konuda "suclu arama" icgüdüsü tüm tartismalari sulandirdigi gibi icini bosaltiyor ve Kindergarten seviyesine düsürüyor sadece. Bu hükümetin capsizligi konu disi.

Bir kac sayfa önce hafif daha ayrintili yazdim. Bu hükümet Irak´a da Amerika ile girmek istiyordu, Suriye olaylarina da isteyerek dahil oldu. Ancak bunu yapmasaydi, herseyin cok güzel yada farkli olacagi anlamina gelmiyor. Ozamanlar Akep zayifti, ve Irak planlarini muhalefet suya düsürdü. Amerika destek vermedigimiz icin bize agir bedel ödetti, ve ödetmeye devam ediyor.

Isin aci kismi bizim Türkiye olarak olaylara isvicre tarzi ortada kalma gibi bir lüksümüz bile yok. Piyonlugun biraz ötesine ciktigimizda da bizden kötüsü yok.

Kibris Savasindan beri bize bati zerre güvenmiyor. Bunu yapip da iyi bir konuma geliriz gibi bir opsiyonumuz bile yok. Herfiler bizi direk 2011´de suriye ile savasa sokmak istedi. Girmeyince catladi iliskiler.

İsraile senelerdir düşman kesilmek şovdan başka bişey değil, kendi tarafındanki tipleri kandırmak için sadece. Yoksa Çin'in yaptığı İsrail'in yaptığından daha az bişey mi adamlar soykırım yapıyor onlara niye bişey yok?
sisi'ye darbeci, demokrasi düşmanı diyip emirlikle yönetilen qatar ile müttefik olmamıza ne demeli:asd:

Bu konulari tartisirken ezbere yazmayalim lütfen, benim basarili dis politikasi uyguladigimizi iddia ettigimi bir yerde okudugunu zannetmiyorum, ama ezbere cevap veriyorsun. Yanlis anlasilmadan bastan yazayim istedim adem biyik kardesim.

Bir konuda "suclu arama" icgüdüsü tüm tartismalari sulandirdigi gibi icini bosaltiyor ve Kindergarten seviyesine düsürüyor sadece. Bu hükümetin capsizligi konu disi.

Bir kac sayfa önce hafif daha ayrintili yazdim. Bu hükümet Irak´a da Amerika ile girmek istiyordu, Suriye olaylarina da isteyerek dahil oldu. Ancak bunu yapmasaydi, herseyin cok güzel yada farkli olacagi anlamina gelmiyor. Ozamanlar Akep zayifti, ve Irak planlarini muhalefet suya düsürdü. Amerika destek vermedigimiz icin bize agir bedel ödetti, ve ödetmeye devam ediyor.

Isin aci kismi bizim Türkiye olarak olaylara isvicre tarzi ortada kalma gibi bir lüksümüz bile yok. Piyonlugun biraz ötesine ciktigimizda da bizden kötüsü yok.

Kibris Savasindan beri bize bati zerre güvenmiyor. Bunu yapip da iyi bir konuma geliriz gibi bir opsiyonumuz bile yok. Herfiler bizi direk 2011´de suriye ile savasa sokmak istedi. Girmeyince catladi iliskiler.
2. dünya savaşında gayet ortada kalmışsın. isteyince yapabiliyorsun yani. batı niye güvensin ki bize biz de onlara güvenmiyoruz onlar birbirine güvenmiyor vs. zaten neyi tartışıyoruz başarılı bir dış politika izlemediğimizi sen de kabul ediyorsun. senin bakış açın sonuçları sebep olarak görmek ben de diyorum ki sebepler bu sonuca götürdü bizi.

Üst Alt