İstanbul'da Deprem - Sayfa 23 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İstanbul'da Deprem

Merdivenlere koşmayın,deprem bitene kadar kendinize alan belirleyin diyorlar ya deprem 1 dakika sürse İstanbul'da bir çok ev yıkılır

Tamam belki ilk yıkılacak yerlerden biri merdivenler ama beklemekte enayilik gibi sanki

İzmit depremi 45sn örneğin. İstanbul'da benzeri oldu diyelim. Bu sürede binayı terk etmek mümkün değil. Deprem bitene kadar üzerinize devrilmeyecek, herhangi bir çökmeye karşı sizi koruyacak bir eşyanın yanında cenin pozisyonunda yatmak en doğrusu. Bittikten sonra bina terk edilir tabi. İlk depremde yıkılmayıp artçılarında yıkılan çok bina olur.

İzmit depremi 45sn örneğin. İstanbul'da benzeri oldu diyelim. Bu sürede binayı terk etmek mümkün değil. Deprem bitene kadar üzerinize devrilmeyecek, herhangi bir çökmeye karşı sizi koruyacak bir eşyanın yanında cenin pozisyonunda yatmak en doğrusu. Bittikten sonra bina terk edilir tabi. İlk depremde yıkılmayıp artçılarında yıkılan çok bina olur.
Yapının da görevi o dur zaten. İlk depremden sonra ayakta kalıyorsa o yapı görevini yapmıştır. Daha sonra olacak artçılar bu yapı için daha fazla risk içerir

Evs. Avrupa gönüllülük topluluğu ile şansını denedin mi?

o nedir ki? bilmiyorum bile, beni yönlendireceğin bir yer varsa can ata ata kaçarım burdan. zaten bu benim için bi ideal

bu güzel topiğin sahibi olarak gurur duyarım kaçmaktan

Bizim milletin hikaye uydurma sevdasına benziyor muhakkak kötü şeyler olmuştur ama bu uç bir durum. Hele Gölcük gibi küçük yerde az çok herkes herkesi tanıyor, etnik yapısı yakın tiplerdir bu dediğin İstanbul'da çok rahat olur maalesef.

Millet bir taraftan göçük altındakilere ulaşmaya çalışırken bir taraftan mahallesini koruyordu potansiyel yağmacılara karşı. Dışardan yardıma diye gelip yağma yapan çok insan vardı. Günümüzde daha da yozlaşmış bir topluluk olduğumuzu hesap edersek bin beteri gelebilir başımıza.

buraya-man.jpg

Ağabey deprem deprem içimiz karardı, şöyle hareketli bir şeyler müzik paylaş da odayı toplarken zulüm gelmesin bana çok net tanım yapmadım mı ya bence buna karşılık bir şarkın vardır kesin repartuarında

Ne yalan söyleyeyim direk merdivenlerden kaçacağım

Yıkılırsa yıkılır yapacak bir şey yok :D

izmit depreminde bizim eski yapılan şahsi evde kiracıydık ev sapasağlam kaldı birşey olmadı ama buzdolabı bile depremde hoplaya hoplaya kapının önüne geldi kapıyı açamadık o yüzden eşyaları kesinlikle sabitlemek lazım.

Üst Alt