İşte Galatasaray'ın UEFA'ya Teklifi! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İşte Galatasaray'ın UEFA'ya Teklifi!

56bd90d7c03c0e39387d842e.jpg

FFP kriteri nedeniyle Avrupa’dan 1+1 yıl men cezası alma tehlikesiyle karşı karşıya olan Galatasaray, UEFA yetkililerine “Cezamızı erteleyin. Eğer, yükümlülüklerimizi yerine getiremezsek, o zaman cezamızı iki yıl olarak verin” diyecek.

Galatasaray, tarihi zirvede UEFA’ya sunacağı ideal çözüm formülünü belirledi; 0+2... Sarı kırmızılı kulüpte artık tüm gözler 23 Şubat’ta UEFA yetkilileri ile yapılacak kritik görüşmeye çevrildi...

Finansal Fair Play kriteri nedeniyle Avrupa’dan 1+1 yıl men cezası alma tehlikesiyle karşı karşıya olan Cimbom’da tek hedef UEFA engelini hasarsız atlatmak. İsviçre’deki tarihi toplantıya kilitlenen Galatasaray’da yoğun mesai harcayan Başkan Dursun Özbek, önemli bir stratejik çözüm belirledi.

RAKAM 10 MİLYON EURO’NUN ALTINA DÜŞECEK

Gelirleri arttırıcı projeler ve giderleri azaltmak adına önlemler alan Özbek, İsviçre’deki zirvede UEFA’ya önemli bir çözüm formülü sunacak.
Peki, nedir UEFA’ya sunulacak olan bu formülün açılımı, gelin hep birlikte bakalım...

UEFA’nın, Mayıs 2016 tarihinde 10 milyon Euro’nun altına inmesini istediği Sportif A.Ş. zararını, Özbek, Divan Kurulu’nda 7.5 milyon Euro’ya kadar düşüreceklerini açıklamıştı. Bu konuda tüm argümanları UEFA’ya sunacak olan Galatasaray, 2 yıl üst üste zarar rakamını 10 milyon Euro’nun altına düşüreceği garantisini verecek. Ve işte bu noktada G.Saray, UEFA’ya ‘şartlı ceza erteleme’ talebinde bulunacak.

DAHA AĞIR BİR CEZAYA RAZI OLACAKLAR

Bu yaptırım da önemli bir şarta bağlanarak, ‘1+1’ yıl olarak öngörülen men cezasının ‘0+2’ olarak

Galatasaray, UEFA’ya Mayıs 2016 ve 2017’de zarar rakamının 10 milyon Euro’nun altına ineceğini taahhüt edip “Eğer 2 yıl üstüste bu kriteri sağlarsak, cezamızı kaldırın. Yükümlülüğe uyamaz ve zararımızı bu rakamın altına indiremezsek bize iki yıl ceza verin” diyerek yaptırımın 0+2 olarak belirlenmesini talep edecek.

Yani, Galatasaray mali tablosunun iyiye gittiğinin altını çizip ceza erteleme talebinde bulunurken, şartlar yerine gelmezse daha ağırına razı olduğunu belirtecek.

İSVİÇRE'YE 3 GÜN ÖNCEDEN GİDECEKLER

23 Şubat’taki tarihi zirve için Galatasaray Kulübü, 3 gün önceden İsviçre’ye çıkarma yapacak. Başkan Dursun Özbek, Genel Sekreter Fatih İşbecer ve yönetim kurulu üyesi Ural Aküzüm, 20 Şubat’ta İsviçre’ye uçacak. UEFA ile yapılacak olan tarihi zirvede Galatasaray’ın avukatlığını yapacak olan Jean Luis Dupont ile bir araya gelinecek.

Ünlü avukat, konuyla ilgili tüm bilgileri istedi. Dupont ile yapılacak olan görüşmeden sonra savunmanın son hali de şekillenecek. Yöneticiler buradan Lazio maçı rövanşı için Roma’ya geçecek.

PERSONEL TENSİKATI GÜNDEMDE

Mayıs 2016’da UEFA’nın 10 milyon Euro olarak belirlediği zarar rakamını daha da aşağıya çekeceğinin garantisini veren Başkan Dursun Özbek, yoğun bir mesai harcıyor.

Gelirleri arttırıcı projelerin yanı sıra yönetim giderleri kısmak adına da kolları sıvadı. UEFA FFP kriteri kapsamında istenilen mali tabloya kavuşmak adına bu ay içinde personel tensikatına da gidilecek. Ayrıca amatör branşların bütçeleri de aşağı çekilecek.

Gelirleri arttırıcı projeler içinde ‘Tek Yürek Tek Bilek’ adı altında düzenlenen bileklik kampanyasının yanı sıra loca satışı, Burak Yılmaz’ın transferinden elde edilen gelir, Ali Sami Yen Otelinin işletmesi adına bazı otel zincirlerinin yaptığı tekliflerde dosyaya eklenecek.

HÜRRİYET

arkadaslar bu haberler yalan medya manipülasyon yaratma çabasında kulüpten yetkili kişi şöyle demis galatasaray avrupadan 1 yıl garanti aldık ertelemeye calısıyoruz bunlar fenerli medyanın baskı kurmasından başka bir şey degildir bu haberlere itibar etmeyiniz

ulan bırak ceza versinler zaten Şampiyonlar ligine katılamıcaz seneye,ligte olucaz 5.-6.cı ceza almanın tam senesi

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
ulan bırak ceza versinler zaten Şampiyonlar ligine katılamıcaz seneye,ligte olucaz 5.-6.cı ceza almanın tam senesi

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sanirim öyle kolay degil. Yanilmiyorsam cezan turnuva'ya katilma hakki kazandigin zaman gecerli oluyor.

Yani turnuvaya dolayli yoldan katilmayi basaramadiysan ceza erteleniyor sanirim. Tabi pek emin olmamak ile birlikte söylüyorum bunu.

Sanirim öyle kolay degil. Yanilmiyorsam cezan turnuva'ya katilma hakki kazandigin zaman gecerli oluyor.

Yani turnuvaya dolayli yoldan katilmayi basaramadiysan ceza erteleniyor sanirim. Tabi pek emin olmamak ile birlikte söylüyorum bunu.

Yanilmiyorsun, dogru dediklerin. Kupayi alamazsak, ligde salliyorum 9. olursak o cezayi ne zaman UEFA kupalarina katilirsan o zaman cekersin. Yoksa adi ustunde ''ceza'' olmaz..

cl ye gidemeyeceğimiz için çok büyük bir kayıp olmaz diye düşünüyorum en büyük kayıp bu yönetimin devam etmesi olur o yüzden bir an önce İ S T İ F A !!!

Ceza alacağımızı sanmıyorum.Bir kere 1+1 adamların istediği en yüksek ceza ve her zaman en yüksek sınrdan isterler.Adamlar evrakta sahtekarlık+şikeden 2 yıl ceza alıyor,diğeri şikenin kitabını yazmış ve onlar da 2 yıl ceza alıyor.Biz de borcumuzdan dolayı mı yıl ceza alacağız?Herkes yazıyor,bunların derdi ceza gelmeyince reklam yapmak "bak işte cezayı kaldırdık"

Şu konuda benim anlayamadığım zarar eden tek kulüp biz miyiz? Fenerbahçe' nin ve Beşiktaş' ın da borcu bizim kadar, Fenerbahçe' nin oyunculara verdiği para bizden daha fazla. Bir tek bize mi işliyor bu FFP yoksa biz mi çok abartıyoruz acaba? Ya da onlar bir yolunu buluyor da biz mi bulamıyoruz.

Şu konuda benim anlayamadığım zarar eden tek kulüp biz miyiz? Fenerbahçe' nin ve Beşiktaş' ın da borcu bizim kadar, Fenerbahçe' nin oyunculara verdiği para bizden daha fazla. Bir tek bize mi işliyor bu FFP yoksa biz mi çok abartıyoruz acaba? Ya da onlar bir yolunu buluyor da biz mi bulamıyoruz.

Fenerbahce bundan once Avrupa kupalarina katilamadigi icin (men almislardi) onlara islemedi FFP, daha dogrusu isliyor ama bu prosedur onlar icin ''yeni'' basladi sezon basi. Biz her yil UEFA kupalarinda oynadigimiz icin FFP nin radarina daha once girip arastirildik ve bu yuzden bizim basimiz simdi agriyor. Fenerin finansal tablosunu bilemiyorum ama bizden cok daha iyi olmadigini dusunuyorum o yuzden onlar da bu dogrultuda yakinda (en gec seneye) UEFA ile bir gorusme/anlasma yapacaktir, ve eger onlarin durumundada iyilesme olmazsa anlasma geregi ozaman onlarda ayni durum ile karsi karsiya kalabilirler.

Besiktas in durumu bizimkine benziyor ama onlar UEFA ile yaptigi anlasmayi yerine getirmis diyorlar. Tam detaylari bilmiyorum suanda.

Son düzenleme:
Dursun Galatasarayin mal varligini hortumlamak adina atilmis bir adim, ne demek bu sartlari yerine getiremesem iki yil ceza ver? sen söz verecegim o rakami nasil yakaliyacaksin efendi? is den bir kac personali cikarakmi? bileklik sacmali ile mi? hangi projeden bahsediyor bu adam? oyuncularindan indirim istemiyorsan cok pis kokular geliyor burnuma, öyle bir duruma getirecek ki külübü son care olarak mal varliklari ortaya atilip bunlarin satisini veya degerlerndirme yetkisini isteyip ordan büyük paralar koparma pesinde.

sezon sonu şıreydır, podolski ve muslera'yı satar. Yerinede birlo, jem gibi komisyon transferleri yaparak bütçeyi düşürür.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt