GSC Haber - İşte Riva Arazisi İçin Teklif Veren Firmalar! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber İşte Riva Arazisi İçin Teklif Veren Firmalar!

Cok biliyorsan milleti elestirmek yerine aciklama yaparak olayi aydinlatabilirsin.
Boş yapmaya bayiliyorsunuz elestirelimde ne olursa olsun. Su muhasebe uzmanligi lafina da ayri bir gicigim insanlar kulupleri zarar etmesin diye burada bir tarafini yirtip kafa patlatiyor kustahca davranmak yerine elini taain altina koyup dusunuyor.

diğer konuda açıkladım renktaş

Galatasaray’dan KAP’a yapılan açıklama şöyle:
“Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.(Emlak GYO) ile ana ortağımız Galatasaray Spor Kulübü Derneği, mülkiyeti Galatasaray Spor Kulübü Derneğine ait toplam yüzölçümü 1.098.649,18 m2 olan arsalar üzerinde proje geliştirmek üzere 29.06.2016 tarihinde protokol, 27.12.2016 tarihinde ek protokol imzalamışlardır.
Emlak Konut GYO’nun söz konusu arsalar üzerinde geliştireceği projelerdeki minimum Galatasaray Spor Kulübü Derneği payı 508.729.251,72 TL olacaktır.
İhale yöntemi ile geliştirilecek projelerden elde edilecek gelirin % 80’i Galatasaray Spor Kulübü Derneği’ne, % 20’si Emlak Konut’a ait olmak üzere paylaşım yapılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Beyler simdiii :

508 mio Lira MINIMUM aliyoruz zaten ( o cepte). Simdi de atiyorum o 1 milyar lira'yi kabul ederlerse 800 mio'nu üstüne aliyoruz degilmi? Yani sonunda kasamiza 1,3 milyar lira giriyor

Şimdi mevzuyu biraz anladım. Bize Emlak Konut arsa bedeli olarak 520 milyon TL para vermiş başlangıçta ( kazanacağımız tüm para bu değil) Dursun yönetimi, bu para peşin değil 2-3 yıl içinde verileceğinden faizdi vs. hesaba katılarak sen bize 360 milyon peşin ver biz kalan 160 milyondan feragat edelim diyerek parayı kırdırmış.

Sonra da Emlak Konut araziyi ihaleye çıkarmış.
Gelir, ihaleyi alan firma, emlâk konut ve Galatasaray arasında paylaştırılacak. Diyelim bir firma belirli bir miktarda kâr payı ile 2 milyar TL teklif yaparak ihaleyi aldı. Firma böylece diyor ki, ben aldığım araziye yaptığım projeden ne kazanırsam kazanayım, Emlak Konut & Galatasaray'a 2 Milyar TL - kâr payım kadar garanti para veriyorum. Firmanın da atıyorum kâr payı %20 olsun. 2 Milyar TL tekliften %20 çık; 400 milyon TL ihaleyi alan firmaya, geri kalan 1,6 milyar TL de Galatasaray ve Emlak Konut'a kalıyor.

Başlangıçta 360'ını kırdırdığımız 520 milyon TL'yi(düz 500 diyelim) 1,6'dan çıkarıyoruz geriye 1,1 milyar TL kalıyor.
Yapılan anlaşma gereği de, kalan paranın %80'i bize, %20'si Emlâk Konut'a veriliyor. Yani 1,1 milyar TL'nin %80'i bize (880 milyon TL) %20'si de Emlak Konut'a (220 milyon TL) kalmış oluyor.

Özetle %20 kâr paylı 2 Milyar TL teklifli ihale neticesinde Riva arazisinden 880 + 360 = 1,24 milyar TL para kazanmış oluyoruz. Tabi bu paranın kac yılda ödeneceği de mühim zira faizlere çar çur olma ihtimali de mevcut.

Not: bu sadece Riva arazisi için geçerli, Florya dahil değil.

Son düzenleme:
Şimdi mevzuyu biraz anladım. Bize Emlak Konut arsa bedeli olarak 520 milyon TL para vermiş başlangıçta ( kazanacağımız tüm para bu değil) Dursun yönetimi, bu para peşin değil 2-3 yıl içinde verileceğinden faizdi vs. hesaba katılarak sen bize 360 milyon peşin ver biz kalan 160 milyondan feragat edelim diyerek parayı kırdırmış.

Sonra da Emlak Konut araziyi ihaleye çıkarmış.
Gelir, ihaleyi alan firma, emlâk konut ve Galatasaray arasında paylaştırılacak. Diyelim bir firma belirli bir miktarda kâr payı ile 2 milyar TL teklif yaparak ihaleyi aldı. Firma böylece diyor ki, ben aldığım araziye yaptığım projeden ne kazanırsam kazanayım Emlak Konut & Galatasaray'a 2 Milyar TL garanti para veriyorum. Firmanın da atıyorum kâr payı %20 olsun. 2 Milyar TL tekliften %20 çık; 400 milyon TL ihaleyi alan firmaya, geri kalan 1,6 milyar TL de Galatasaray ve Emlak Konut'a kalıyor.

Başlangıçta 360'ını kırdırdığımız 520 milyon TL'yi(düz 500 diyelim) 1,6'dan çıkarıyoruz geriye 1,1 milyar TL kalıyor.
Yapılan anlaşma gereği de, kalan paranın %80'i bize, %20'si Emlâk Konut'a veriliyor. Yani 1,1 milyar TL'nin %80'i bize (880 milyon TL) %20'si de Emlak Konut'a (220 milyon TL) kalmış oluyor.

Özetle %20 kâr paylı 2 Milyar TL teklifli ihale neticesinde Riva arazisinden 880 + 360 = 1,24 milyar TL para kazanmış oluyoruz. Tabi bu paranın kac yılda ödeneceği de mühim zira faizlere çar çur olma ihtimali de mevcut.

Not: bu sadece Riva arazisi için geçerli, Florya dahil değil.

o hesapta bir sıkıntı var. 350-400 milyon TL inşaat maliyeti var. Firma 400 milyona yapar mı bu işi?

Kapniyor borcumuz 792 mio lira. 8 mio kar ile kapatmis oluruz.

Florya icin ne zaman ihale yapiliyor

borc kapanıyorsa iyi. en azından her yıl faize milyonlar akmayacak. sadece faizin parasıyla sağlam bir transfer bütçesi acılır.

tabi futbol aklı lazım. su anki yönetime borcları kapatıp üzerine 1 milyar tl versen 4-5 sene icinde onuda batırır, ortaya enkaz bırakır.

Arkadaşlar toparlıyorum. Yanlış anlaşılmalar olmuş. 1 milyar TL Galatasaray`a verilecek rakam değil. Projenin toplam satış geliri. Yani firma diyorki 1 milyar TL ye satarım %10 Emlak Konut`a veririm. Yani 100 milyon TL. %10 ile zaten olmaz bu iş. 100 milyonun da %80 i Galatasaray`ın olacak. Yani minimum rakam bu olacak. 2. turda bu rakamlar 3-4 milyar seviyesine ve % 40-45 seviyelerine kadar çıkabilir. Bu da 1 ila 1,4 milyar TL demek. 520 sini zaten almıştık.

DBzmpjBW0AQ_xal.jpg

Son düzenleme:
Özetle daha florya var borç kapanır üzerine 300 milyon tl civari para kalabilir. En kötü 100 civari olur. Artı birde sıfır tesisimiz olur. Ne kadar sevmesekte o tesisin önüne yada klüp binasına beyazıt başkan ve dursun başkanın heykelini dikerler.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.Tur ne zaman yapılacak 1 milyar tl ilk tur için fena para değil ama 2.turda bunun daha da artması lazım.Şöyle 1.6 hatta 1.6'nın üstüne çıkmış olsa fena olmaz.Eltes iyi fiyat vermiş.100 milyon teklif verenler ben kozumu 2.tura saklıyorum diyebilirler ama eltes dahil tüm firmalar pintilik edip çok fazla da artmayabilir.Umarım kazık yemeyiz.Bu işin sonunda zararlı çıkan biz olacağız gibi geliyor.Söz konusu dursun özbek ne de olsa.
15 Haziran olması lazım.

Açıkçası bu tip ihalelerde danışıklı dövüş çok olur 1 milyar TL teklifi gelmese işler farklıydı o kesindi ama böyle olması da biraz işkillendirdi beni.

500 milyon dolar denilmişti bunun için yaklaşık 2 milyar liradan fazlalık teklif lazım bu rakamlara ulaşmak zor. Eğer iyi rakam çıkacaksa bu adamlara ciddi bir rakip olmalı yani projenin cazibesi olmalı, gayrimenkul sektörü yabancılarla batağa sürüklenmekten kurtuluyor son dönemde, böyle düşününce çok da yüksek rakamlar beklemek ütopik.

Şimdik biz bu satıştan sonra dünyadaki ender borçsuz 3-5 takımdan biri mi olacaz ?

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Üst Alt