İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz (ARŞİV) - Sayfa 535 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üstad dediğim film buydu işte ya. Kapak fotosundan tanıdım. :D

sevgili @Ekin Amad renkdasimizin hafizasina gipta ettigim 2. ornek bir durum bu son film mesaji.
< ; > benimde boyle bir *eskiden izleyipte etkilendigim *film olmustu - *yerli filmdi,,,sagolsun kendisi buldu.
*filmi bul basliginda deginmistim bahse gecen yerli filmi. < : > tekrardan bu vesile ile kendisine tesekkur ederim.

bu arada onur ,
hazir etkilendigin filmi bulmusken, muziklerini yerinde olsam bir sekilde tum parcalarini dinlerdim.
kanimca dort dortluk bir albumu var.
misal , muse grubu bu filmle bayagi trend olmustu filmin ciktigi donem.
albumde keza italya ,fransa vs den saglam parcalar ve artistler var.
benim en begendigim film albumlerinden di o donem.

sevgili @Ekin Amad renkdasimizin hafizasina gipta ettigim 2. ornek bir durum bu son film mesaji.
< ; > benimde boyle bir *eskiden izleyipte etkilendigim *film olmustu - *yerli filmdi,,,sagolsun kendisi buldu.
*filmi bul basliginda deginmistim bahse gecen yerli filmi. < : > tekrardan bu vesile ile kendisine tesekkur ederim.

bu arada onur ,
hazir etkilendigin filmi bulmusken, muziklerini yerinde olsam bir sekilde tum parcalarini dinlerdim.
kanimca dort dortluk bir albumu var.
misal , muse grubu bu filmle bayagi trend olmustu filmin ciktigi donem.
albumde keza italya ,fransa vs den saglam parcalar ve artistler var.
benim en begendigim film albumlerinden di o donem.
Üstad eskiden müziklere filan hiç dikkat etmezdim. Lakin şimdi izlediğim dizi ve filmlerde müzikler olsun, soundtrack'ler olsun hoşuma giden bi tını olduğunda direkt listeme ekliyorum zaten. Şu filmi de fırsat bulduğum ilk anda izleyeceğim. Bakalım, o dönem bende yarattığı etkiyi tekrar yaratabilecek mi.

images

Büyük şerefsizsin Javier.

7.0/10

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Güzel film 1 hafta önce izlemiştim adama uyuz oldum harbi izlerken

Üstad eskiden müziklere filan hiç dikkat etmezdim. Lakin şimdi izlediğim dizi ve filmlerde müzikler olsun, soundtrack'ler olsun hoşuma giden bi tını olduğunda direkt listeme ekliyorum zaten. Şu filmi de fırsat bulduğum ilk anda izleyeceğim. Bakalım, o dönem bende yarattığı etkiyi tekrar yaratabilecek mi.

kendi turunde benim en begendigim filmlerdendi o donem.
hatta , filmdeki sahnelerde calan parcalar yuzunden ertesi gun resmi albumunu almistim.
muse 'un salt albumunu de almistim ek olarak.
*newborn parcasi cok ozel kanimca.
veya, italyanlarin guzel parcalarindan sara perche ti amo , parcasi klas gelir kulagima...

*bu tur filmlere cekim bazli konsantrasyon sagliyabiliyorum. kanimca yonetmenin ve de goruntu yonetmeninin basarisi bir bakima...

film ,

*spoil olarak gorulebilir;
------------------------
ismi gibi *yuksek tansiyon ve gerilimin dozu ozellikle *benzin istasyonu vari mola yerindeki lavabo takip vs sahnesi efso kult benim adima.
keza, villain'in ilk eve giris akabindeki salt resitali ender gorulen sinema sekansi girislerinden bence.
------------------------

genel anlamda
kurgu, hikaye, oyunculuklar, muzikler benim adima dort dortluk nerede ise ,,,
bunlara
muthis acili kamera cekimini de ekleyebilirim(ozellikle villain karekteri film boyunca misal evere giris sekansi karesinden son gorundugu kareye dek) benzeri az gorulen turde cekim turu oldugunu dusunuyorum.

bu baslikta bir ara ghostland'i bu yuzden onermistim yuksek tansiyonu vakti zamaninda onerdikten sonra.
iki filmin yonetmeni

ghostland ; pascal laugier < ; >
martyrs meshur filminin yonetmeni.
hatta hellreiser(1987) nin remake'i icin dusunulmus anlasilmis fakat son anda olmamis...
dusunuyorumda remake'i yonetse idi nasil bri sey cikardi....
martyrs kanimca agir bir film. her bunyeye gitmeyecegini dusunuyorum. filmin bir felsefesi olabilir kendi hikaye ozelinde... salt film olarak onermek istememem agir goruntulerden vsden dolayi.

*bu yonetmen o filmden 4 sene sonra tallman'i cekiyor... genel toplamda 10 yil sonra 2018 de ghostland'i yonetiyor...
*bir sonraki filmi icin yien bu kadar ara verir mi sahsen merak ediyorum. ozellikle *ghostland kanimca cok basarili yonetmenlik ve oyunculuk filmi.....her yil cikan turde degil, kaliteli konusu ve islenisi ,cekimi oldugunu dusunuyorum.

nedense cok film ceken bir bakisi yok gibi kariyer bazli... az ve oz suan icin goruntu bu gozlemledigim ve takip ettigim kadariyla...
dolayisiyla , *yonetmen bir sekilde netflix vs icin dizi yapsin en azindan ,ghostland vs tarzinda...
*film teklif mi edilmiyor yoksa yapimcilar mi tereddutlu yoruma acik.

yuksek tansiyon. yonetmeni ;
alexandre aja....

ikisinin de ortak yonu. ; fransiz olmalari.

ben sahsen aja'nin hostel tarzi filmlerini tutmamistim.
fakat yuksek tansiyon ve bu tarzda filmlerine sapka cikaririm.

pascal az film cekmis olmasina ragmen nokta atisi yapiyor gozlemledigim kadariyla...

*the green inferno. (2013)
*eli roth imzali...
*cannibal temali filmler arasinda *hayvanlara zarar vermeyen -yapimlardanmis okuguma gore.
giris temasi;

filmi ilk izledigimde bana , yonetmenin < ; >
1980 yapimli kult ve de ciktigi donemde bir cok ulkede yasakli film olan >
*cannibal holocaust filminden bayagi ilham aldigini hissettirmisti. ; >
akabinde okudugum makale ve izledigim rop vidyolarda *eli roth kendisi de 80 yapimli filmden ilham aldigini esinlendigini belirten cumlelere denk geldim. favori korku filmiymis yonetmenin.

oyle-ki , yonetmen eli roth , amazon tribe kabilesini bu filmde oynatmadan once > kendilerine nasil bir film ,hikaye ve konseptin neye benzedigine dair ve nasil oynamalari gerektigine dair > *done/havayi anlamalari adina ornek olarak 80 yapimi kult filmi *izletip oyle hazirlamis kabileyi,.. < ufak kose notu; ilk defa film izlemisler hayatlarinda.
hatta kabile ahalisi izledikten sonra filmi cok begenmisler ve oynamaktan memnun olmuslar.- gibi bir anektoda denk gelmistim hayal meyal hatirliyorum ilk ciktiginda izledikten sonra okuduklarim arasinda...

cannibal holocaust filmini ustte bahsettigimden dolayi biraz acayim ;
*80 yapimli kult filmde *canliya zarar (animal cruelty) verdiklerinden dolayi filme saygi duymam,..
<; *80 yapimli filmin muzikleri ustad *riz ortolani imzasi tasidigini not dusmek gerekir, *salt soundtracks olarak score anlaminda buyuk ses getirmisti ciktigi donemden bugune.... kanimca, filmle alakasiz bir tarzda tema_*score imzasi tasiyor muziklerden one cikanlar...*80 yapimi film dokument tarz el kamerasi tandansli bir filmdi hayal meyal hatirliyorum.

@Gökhan Sancak

birdbox begendigim filmler arasinda idi son donem cikan-netflix tandansli.

sayet izlemediysen, >
blindness(2008) filmini onermek isterim.
romani meshurdur. yazari keza nobel odullu portekizli....

kanimca film cok iyi kotarilmis versus kitapla kiyas yaptigim vakit.
bunda basrollerin ust duzey oyunculuklari tarafimi bu yonde yorum yapmama dogrultan neden.
julianne moore her oynadigi filmde citayi bir tik uste tasiyor kanimca. keza marc ruffola da.

tavsiye ederim distopik filmler severlere ozellikle...

@Gökhan Sancak

birdbox begendigim filmler arasinda idi son donem cikan-netflix tandansli.

sayet izlemediysen, >
blindness(2008) filmini onermek isterim.
romani meshurdur. yazari keza nobel odullu portekizli....

kanimca film cok iyi kotarilmis versus kitapla kiyas yaptigim vakit.
bunda basrollerin ust duzey oyunculuklari tarafimi bu yonde yorum yapmama dogrultan neden.
julianne moore her oynadigi filmde citayi bir tik uste tasiyor kanimca. keza marc ruffola da.

tavsiye ederim distopik filmler severlere ozellikle...
Filmi olduğunu ilk defa duydum 🤔
Kitap ödülünü hak ediyordu

images

Ne kadınmışsın be Frida

8.0/10

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@salma hayek ,
en begendigim kadin oyunculardandir, daha once de belirtmistim.

kariyerinde bir cok turde/genre oynadi sanirim. korku turunde de gormek isterdim, yanilmiyorsam bugune dek oynamadi bu turde.

yine begendigim bir diger oyuncu olan *n. kidman misal > *the others(2001) filminde oynamisti hatirladigim.

ozetle; nacizane olarak , salma hayek'i *korku turu bir filmde izlemek ilginc olurdu.....
sayet oynamis ise, hatirlayan eklerse memnun olurum.

ps;

90larin kult filmlerinden;

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt