İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz (ARŞİV) - Sayfa 536 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
the discovery.

olumden sonra hayat oldugu kesfediliyor ve dunyada bir intihar furyası baslıyor. bir norolog bu kesfe supheyle yaklasıyor ve isin aslını arastırıyor.

konu guzel ama maalesef tum netflix yapımları gibi aceleye getirilmis ve olmamıs bir film. aslında film guzel baslıyor, olum, intihar ve olumden sonraki hayatla ilgili felsefik yaklasım iyi, gizem ve merak duygusu da canlı tutulmus ama bir noktadan sonra film yokus asagı gidip ucurumdan yuvarlanmıs. filmin sonunda sacmalamak yerine havayı bozmayıp olumden sonra ne oluyor sorusunun cevabını acık bıraksalarmıs daha iyi olabilirmis.

80D45AD0-F444-445C-8EA0-9E45A6078C32.jpeg

the discovery.

olumden sonra hayat oldugu kesfediliyor ve dunyada bir intihar furyası baslıyor. bir norolog bu kesfe supheyle yaklasıyor ve isin aslını arastırıyor.

konu guzel ama maalesef tum netflix yapımları gibi aceleye getirilmis ve olmamıs bir film. aslında film guzel baslıyor, olum, intihar ve olumden sonraki hayatla ilgili felsefik yaklasım iyi, gizem ve merak duygusu da canlı tutulmus ama bir noktadan sonra film yokus asagı gidip ucurumdan yuvarlanmıs. filmin sonunda sacmalamak yerine havayı bozmayıp olumden sonra ne oluyor sorusunun cevabını acık bıraksalarmıs daha iyi olabilirmis.

Ekli dosyayı görüntüle 137798

kadrosunda begendigim isimler mevcut. robert redford efsanesi , rooney mara(the girl with the dragon tattoo), mary steenburgen( ilk, leo ve depp'in efsane oynadigi what's eating gilbert grape filminde tanimistim),...

konu , bilim kurgu,dram karisimi gibi 'anladigim kadariyla...

ilk ciktiginda izledigim ; >
turu ayni olmasa da,
filmin tarzini(torture vsvs,,) pek tutmasamda konu olarak(felsefik yonu mu diyelim - yoruma acik) ; > martyrs(2008) filmi oldukca ilginc idi filmde ara ara gecen diyaloglar ozelinde.

*filmde bolca cok agir sahneler mevcuttu hatirladigim kadariyla. <; elbette goreceli bir durum.
spoiler olmasin diye fazla yazmak istemiyorum. nadir gorulen x bir konuya deginmis pascal kardesim.

kendisi bir aciklamasinda , *''aci''yi anlatan bir *film olarak aciklamis bu filmle ilgili gelen soruya....

a classic horror story (2021) netflixx yapimi...

nacizane gorusum;

oncelikle, film netflix yapimlari ozelinde - standartlarinin uzerinde bir film olmus.
imdb puanlamasinin daha uzerinde bir filmdi diye dusunuyorum. biraz haksizlik yapilmis kanimca. < ; > elbette goreceli.

*soundtracks cok guzel, italyanlar bu iste kanimca muthisler.
massimiliano mechelli onderliginde , sergio endrigo & gino paoli parcalariyla bezeli enfes muzikler. ozellikle kapanis muzigi nokta atisi benim adima sahne ile baglantili.......

filme genel anlamda donersem;

*filmin yonetmen/yazar, filmde bir cok filmden ilham veya o filmlere saygi denkleminde karelere ve diyaloglara ucundan dokundurmus. < ; > haliyle her yonden italyan filmi,yonetmeni ve yazari ve hikayesi...
diger yandan italyan efsanelerinden de ilham almasi dokundurmasi olagandi, misal benim aklima ilk efsane *dario argento~giallo donemi(60,70,,) cagristiran sahneler,renkler ve kimi muzikler....

filmsel olarak ise kimi sahnelerden ; > cabin in the wood , wicker man , hostel , rituel , midsommar, texas chainsaw vs gibi filmleri hatirlatti.

konu cok iyi harmanlanmis kanimca.
salt horror/korku olarak bir ture indirgemek istemem sahsen. filmde dram da mevcut.
*slasher,gore,torture gibi gibi yonler filmde *italyan folklor hikayeleri rituelleri(resimler ve buna dayali hikayeleri etkileyici buldum) gunumuz dunyasi cercevesinde islemek istemisler....
cheap jump scare(ucuz bolca ansizin cikan ses bezeli ziplatan sahneler vb) yok gibi,, bu da arti bir puan benim adima.

spoiler vermek istemiyorum. beklentiyi de fazla tutmak istemiyorum. neticesinde puani dusuk bir film idmb ozelinde.
basta da dedigim gibi, goreclei bri durum, begeni,puan vs... tarafsiz gozle bakarsam biraz haksizlik edilmis puan yonunden. ustte anlattigim noktalar baglaminda baktigim vakit.

elbette bu film/konu, a klas bir yonetmenin elinde olsaydi veya misal midsommar yonetmeni *ari ester yonetmis olsaydi daha fazla ses getirebilir veya daha karanlik yapilabilirdi kimi yonlerden.

yine de, misal *eli roth 'un kimi korku filmlerinden daha iyi kotarilmis bir filme imza atmis *roberto de feo ve *paolo strippoli ikilisi... ikili diyorum ilginc ender gorulen bir denklemde, iki yonetmen tarafindan cekilmis bir film.

ps;

spoiler gorulebilir ,
film bittikten sonra filmi *kapamayin. sonda yazilar basladiktan sonra bir kac sahne mevcut, atlanilmamali.

iyi seyirler.

Dun sinemada yeni Marvel filmi olan SHANG-CHI AND THE LEGEND OF THE TEN RINGS izledim.

Tipik bir Marvel filmi. Eglence ve bol aksiyon icerir. Izlenilmesi gerek mi? Guzel vakit gecirmek için evet. Ama bir şaheser beklemeyin.

true grit - bunun daha evvel ilk versiyonunu izlemişim john wayneli olan izlerken biraz geç farkettim güzel olmuş bu da.
dünyadan haberler - güzel
ruhların sonbaharı - fena değil
kayıp şeylerin bakım kılavuzu -fena film değil buna benzer yerli bi film izlemiştim bundan arak olmalı.
lion 2016- baya iyi
rififi 1955 - son 20 dakikası haricinde muazzam bir soygun filmiydi. türün atası olsa gerek

Nazi içerikli filmlere oldukca düşkün birisiyim.2.dünya savaşı ile ilgili filmleri izlemek hoşuma gidiyor.Çöküş,piyanist,schindlerin listesi,gibi filmleri severek izledim.Yani bu kalitede olmasa da çok bilinmeyen bu tarz filmleri izleyip öneride bulunabilecek arkadaş var ise memnun olurum.Ancak Fury gibi filmler değilde hani herkesin bi haber olduğu gereken değeri görmemiş filmlerden bahsediyorum.Yoksa 20 civarı bu temalı filmleri izledim.Belki gözden kacirdiklarim vardır .

Nazi içerikli filmlere oldukca düşkün birisiyim.2.dünya savaşı ile ilgili filmleri izlemek hoşuma gidiyor.Çöküş,piyanist,schindlerin listesi,gibi filmleri severek izledim.Yani bu kalitede olmasa da çok bilinmeyen bu tarz filmleri izleyip öneride bulunabilecek arkadaş var ise memnun olurum.Ancak Fury gibi filmler değilde hani herkesin bi haber olduğu gereken değeri görmemiş filmlerden bahsediyorum.Yoksa 20 civarı bu temalı filmleri izledim.Belki gözden kacirdiklarim vardır .
images (65).jpeg

B75F749D-34C3-4828-B625-3707782B4AA1.jpeg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt