İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz (ARŞİV) - Sayfa 538 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bugüne kadar neden izlemedim bilmiyorum ama Alien harika bir seri olmuş. Özellikle 2.filmi başka bir seviye olmuş. Bununla bağlantılı olarak Prometheus’u da izledim,izlenebilir oda. Sadece alien covenant beklediğimden kötü çıktı.

alien serilerini cok severim. *aliens(1986) james cameron efsanesinin elindne cikmis bir yapim.
genel konsept anlaminda evladiyelik sinifinda bir seri.... yillar gecse-de kultlugunden odun vermeyecek bir yapim bence.

prometheus yine bu serideki bir diger efsane olan ridley'in eseri...
filmdeki basroller kendini izlettiren basarili oyuncular kanimca- bir bakima kendi jenerasyonlarinda cok tutulan oyuncular agirlikli . misal , charles theron, guy pearce, idris elba, michael fassbender ,* noomi rapace.
bu arada , *kendisinin *dragon tattoo filmi bayagi ses getirmisti vaktinde...

*covenant ise kanimca hikaye den bagimsiz, kadro olarak bir alt lig ,bir iki oyuncu disinda benim adima...

efsane james yonetmenden bahsetmisken, siddetle onerdigim filmi nacizane ;
dvd'sini almistim ilk ciktiginda. dev ekrani hak eden cok cok saglam bir eser. hikaye olarak ,cekimler,gorseller vs....
kalite olarak 4k ciksa fiyati ne olursa olsun almak isteyecegim ,koleksiyona 4k olarak eklemek isteyecegim bir basyapit.

Bu arada eklemek lazim amatör olarak 1 yıldan beri iyi bir dizi izleyicisiyim.Daha önce Blue TV ye uyeydim baya standart üstü dizi vardı.Alef,bozkır(var bazı mantık hataları ama kötü diyemem),Masum(ki var bazı hatalar ancak izlenir),Şimdi Netflixde üye oldum açıkcasi konusunlari da izlemek isterdim ancak acunla alakalı diye para vermek istemedim.Yukarida yazdığım diziler ile aynı ışıkta yol alıyor.Netflixte neleri izlemeyelim sizce?

Bu arada eklemek lazim amatör olarak 1 yıldan beri iyi bir dizi izleyicisinim.Daha önce Blue TV ye uyeydim baya standart üstü dizi vardı.Alef,bozkır(var bazı mantık hataları ama kötü diyemem),Masum(ki var bazı hatalar ancak izlenir),Şimdi Netflixde üye oldum açıkcasi konusunlari da izlemek isterdim ancak acunla alakalı diye para vermek istemedim.Yukarida yazdığım diziler aynı ışıkta yol alıyor.Netflixte neleri izlemeyelim sizce?

blu tv - bahsini ettigin dizileri bende izlemistim. bayagi begendigim yapimlardi.
begendigim oyuncular oynadigi icin bir sans vermistim. bozkir dizisinde acik hava ,doga vs karelerde bir nbc film esintileri aldim kimi zaman - minimal kareler ozelinde...

blu tv de , * yarim kalan asklar - dizisini de begenmistim. farkli bir yapimdi kanimca.

begendigim diger yapimlar;
yesilcam,
saygi,,,

genelin begenisi ve begenmemesi, yuzde olarak ,
izlemeyen kararsiz izleyicilerin karar verme asamasinda elbette etkili olabiliyor ilk planda ve bakista.

goreceli durumlar...

bazen modla da kaynakli. modunda olmadiginda izlediginden tat alamiyorsun gibi de bir durum olabiliyor ufakta olsa etkileyen.

elbette kaliteli yapimlar,konusu ,kurgusu,oyunculuklari ve cekimleriyle beraber kendisini ilk bolumden hissettiriyordur,izlettiriyordur kuskusuz...

ben misal dizi olarak ustte bahsettigin parali sitelerin haricinde, tvde de izledigim bir iki yerli yapim var, suresi uzun olsa-da , bazi kriterler yuzunden izlemeye calisiyorum. < ; >
*forumumuzda , *basligini acip sonradan pisman oldugum(dizi ile alakasiz) *bas belasi-dizisi ,son donemde misal bu anlamda guzel bir ornek begendigim tv yerli dizisi baglaminda.

son yaz dizisi vardi, ali atay dan dolayi baslamistim.

filmlere donersek,

guzel bir filmdi. oyunculuklar ,senaryo,cekim,renk secimleri,muziklerini begenmistim.

blu tv - bahsini ettigin dizileri bende izlemistim. bayagi begendigim yapimlardi.
begendigim oyuncular oynadigi icin bir sans vermistim. bozkir dizisinde acik hava ,doga vs karelerde bir nbc film esintileri aldim kimi zaman - minimal kareler ozelinde...

blu tv de , * yarim kalan asklar - dizisini de begenmistim. farkli bir yapimdi kanimca.

begendigim diger yapimlar;
yesilcam,
saygi,,,

genelin begenisi ve begenmemesi, yuzde olarak ,
izlemeyen kararsiz izleyicilerin karar verme asamasinda elbette etkili olabiliyor ilk planda ve bakista.

goreceli durumlar...

bazen modla da kaynakli. modunda olmadiginda izlediginden tat alamiyorsun gibi de bir durum olabiliyor ufakta olsa etkileyen.

elbette kaliteli yapimlar,konusu ,kurgusu,oyunculuklari ve cekimleriyle beraber kendisini ilk bolumden hissettiriyordur,izlettiriyordur kuskusuz...

ben misal dizi olarak ustte bahsettigin parali sitelerin haricinde, tvde de izledigim bir iki yerli yapim var, suresi uzun olsa-da , bazi kriterler yuzunden izlemeye calisiyorum. < ; >
*forumumuzda , *basligini acip sonradan pisman oldugum(dizi ile alakasiz) *bas belasi-dizisi ,son donemde misal bu anlamda guzel bir ornek begendigim tv yerli dizisi baglaminda.

son yaz dizisi vardi, ali atay dan dolayi baslamistim.

filmlere donersek,

guzel bir filmdi. oyunculuklar ,senaryo,cekim,renk secimleri,muziklerini begenmistim.
Dijital platformlarda bahsettikleriniz de haklısınız üstadım,ancak zamanım çok olduğu için film onerinizi büyük bir memnuniyetle değerlendireceğim,dediğim gibi zaman çok.İzlenecek filmde çok.Az çok tarzımı anladiginizi düşünüyorum,lütfen önemli fikirlerinizi esirgemeyin.👃

mesaja genel anlamda donecek olursak,
*salt bu filmdeki siddet sahnelerine yonelik ,yine de uyariyi eklemek istedim nacizane.

*diger yandan basta da dedigim gibi, filmlerin turleri/genreleri ozelinde, misal hostel serisi,saw serisi torture sinifinda bir bakis acisinda kanimca.

*eskilerin zombi ,vampirli,kurt adam vs filmlerinde genelde *slash/slasher nokta baz alinirdi.ozellikle 80ler ve sonrasi...
hafifti kimine gore,...

zamanla kalite anlaminda ,cekim ,makyaj, bilgisayar dijital vs isin icine fazla girince hayal gucu ile beraber > ucu acik bir yola girdi > sinema sektorunde > ustte bahsettigim turler icerisindeki -kullanilan doneler(gore,toruture vsvsvs) .

bu arada ,
son donemde begendigim korku filmleri arasinda olan(baslikta daha once deginmistim) ghostland,
yonetmenin meshur *martyrs filmi ile kiyaslarsam dozaj olarak cok farkli dunyalar...
ghostland salt korku turunde kisitli kalmamasindan dolayi ,genel toplamda kendince avantaji oldugunu dusunuyorum. *ghostland'in dram yonu -filmi salt korku filmi olmaktan ayirmis bir bakima, kanimca bu da kimi sahneleri izlerken empati yapmayi kolaylastiriyor kimi izleyiciye... ozellikle korku filminde empati kolay olmuyor. basrol sevilip benimsenip benimsenmemesi ozelinde.

diger yandan,
*martyrs'in uslubu konuyu ele alisi - kendisini ve filmde gecen *ana konunun < ; > *aci ile ilisilik oldugunu izleyiciye izletirken-aciyi ekrandan izletene de rahatsiz edercesine aksettiren bir ambiansi ve havasi vardi. *yonetmen keskin cizgilerde yurumus idi bir bakima.... fazla cesaret isteyen turde bir film kanimca.
her bunyeye gitmeyecegini dusundugum tarzda bir yapim.

* ghostland yine *dagon gibi bir *lovecraft dunyasi temasi havasini veren bir yapim. son donemde cikan konusu olarak ezber olmayan ilginc bir filmdi... mutlak onerdigim filmler arasindadir dagon.

son olarak,
hem ghostland hem martyrs - yonetmen pascal'in ses getiren yapimlarindandi... ikisi de farkli bir tat sunuyor izleyene...
Martyrs’i depresyon veya anksiyete sorunu olanlara tavsiye etmem. Sorunu daha da derinleştirebilir.

images

Güzel bir eleştiri ustadan.

6.5/10

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ilk filmin yanından geçmez 5/10

bazı saçmalıklar var ama fena değil maggie q sırtlamış filmi john wick tarzı aksiyon severler izlesin 6.5/10

bu da ilk filmin yanından geçmeyenlerden bazı yerler çok sırıtıyor 5.5/10

images

Klasik saçma Türk Romantik Komedi

Melis Sezen için izledim. Harikuladeydi.

5.5/10

images

Klasik saçma Türk Romantik Komedi

Melis Sezen için izledim. Harikuladeydi.

5.0/10

0882988.jpg

Ezgi Mola’nın komedisini seviyorum. Yer yer eğlendirdi.

6.0/10

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt