İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İzlediğiniz Filmler, Görüşleriniz ve Önerileriniz

Abbas Kiarostami sinemasının önemli filmlerinden biri. Kişisel görüşüm; diğer izlediğim filmlerine nazaran daha az beğendim bu filmi. Film sinematografik olarak muhteşem ve ayrıca bolca sembolizm içermekte. Bu arada Nuri Bilge Ceylan'ın da Abbas Kiarostami sinemasından bolca feyz aldığını düşünüyorum. 7/10

1B21B666-8E51-40B5-9E9D-2F4AA7A612B5.jpeg
ikinci dunya savasinda yasanan gercek bir karsi casusluk hikayesinden uyarlama oldugu icin merak edip izledim ama pek begenmedim. bir savas/casusluk filminden beklenen gerilimi hic yaratamiyor. ana hikayeye baglanmayan yan hikaye sorunu da var. aslinda guzel bir malzemeymis ama ziyan edilmis gibi. ikinci dunya savasiyla ilgili her filmi izlerim diyenlerin ilgisini cekebilir, ama imitation game, operation valkyrie gibi iyi orneklerin yanina yaklasamaz.

Son düzenleme:

17 yaşında genç bir kızın eşcinsel yönelimini keşfetmesi ve devamında tanıştığı başka bir genç kızla yıllara uzanan birlikteliğini anlatan bir film. Eşcinsellik teması ve sevişme sahneleriyle zamanında bayağı tartışmalara yol açmış bir film. Uzun süresine rağmen özellikle filmin ilk bir buçuk saatlik kısmının tempolu ve iyi olduğunu düşünüyorum. Sonlara doğru sıksa da bence bütünüyle iyi bir filmdi. 8/10
1652736606053.png

Köker Üçlemesi'nin son filmi. Bir önceki film 'Ve Yaşam Sürüyor' filminin çekim süreci anlatılmakta. Bu kez hikayenin merkezinde karşılık aşk teması yer almakta. Kiarostami sinemasına özgü sembolizm, çocuk karakterler ve diyaloglar bu filmde de ön planda. Bir önceki filme göre daha çok beğendim. 7/10

Mülteci hikayesi. Sri Lanka iç savaşından kaçan ve Fransa'nın gettosuna gelen bir ailenin hikayesi. Ödüllü bir film ancak beklentilerimin altında kaldı. Özellikle de finali benim için hayal kırıklığıydı. 6/10

Requiem for a Dream

IMDB puanı yüksek ekşide de öveni çok diye bakayım dedim ama beğenmedim. çok ağır ilerliyor gibi geldi ve fast sceneler acayip derecede rahatsız etti. pek bir etkisi olmadı bende 6/10

K-PAX

Abi bu kadar basit ve kısıtlı konuyu nasıl bu kadar sıkmadan akıcı ve merak uyandırıcı bir şekilde izlettiniz. Tabi bunda en büyük pay sahibi kevin spacey abim ayatollah.gif

8.1/10

Birkaç övgü görünce atladım ben de buna sazan gibi. Ciddi manada leş.

Dün gece bende öyle bir hata yaptım bunu izlemekle.Listede 1 numara olunca merak etmiştim ,fakat büyük zaman kaybı.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gerçekten aklım almıyor 15 sene önce çekilen hostel-testere gibi filmlerin kalitesine bakın bir de bu film bozuntularina..Senaryo yok zaten bir anda herşey başlıyor ne olduğunu anlamiyorsun bile.. Hadi senaryoyu geçtim o ölüm sahneleri neydi yahu kanalD de gece yarısı yayınlanan köpek balığı filmleri ayarında grafikler var..

Üst Alt