Jose Mourinho'dan Kevin de Bruyne İtirafı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Jose Mourinho'dan Kevin de Bruyne İtirafı

Yeni sezon Roma'yı çalıştıracak olan Jose Mourinho, Chelsea döneminden öğrencisi Kevin De Bruyne hakkında konuştu.

Manchester City ve Belçika Milli Takımı'nın en önemli yıldız Kevin De Bruyne daha önce Chelsea forması giymiş ancak beğenilmeyerek gönderilmişti.

O dönem Chelsea'yi çalıştıran Jose Mourinho, yıldız oyuncunun ayrılmasına izin verdiği için yıllarca pek çok eleştiriye maruz kaldı.

Jose Mourinho neler söyledi?

talkSPORT'a konuşan başarılı teknik direktör, asla Kevin De Bruyne'nin kalıcı olarak takımdan gönderilmesini istemdiğini açıkladı.

"Beni o kadar etkiledi ki, bu çocuğun kiralık gitmesini istemediğime karar verdim. Kalmasını istiyordum. Premier Lig'de sezonun ilk maçında Hull City'e karşı ilk 11 çıktı.

"İkinci maçta Old Trafford'a geldi ve bana gelip, 'Her maçı oynamak, her dakika oynamak istiyorum' dedi. Bu konuda çok baskı yaptı.

"Daha sonra ayrılmak istedi. Daha önce kiralık gittiği ve çok mutlu olduğu Almanya'ya gitmek istedi ve gitmeye karar verdi. Hikaye bu. Çok kaliyeli bir oyuncu, o dünyanın ilk beşinde.

"Chelsea'de o sezona hazır değildi, sabrı yoktu. Biz antrenörler bazen hatalar yaparız ama bu konuda durum böyle değildi."

1624437363210.png

Üst Alt