Kafasına 'Donk' Etti! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kafasına 'Donk' Etti!

kafasina-donk-etti-1482638890.jpg

Galatasaray’ın çalıştırıcısı stoper problemi için yönetimin “Donk için Real Betis ile masaya oturabiliriz” teklifine “Böyle bir girişim olabileceğini sanmıyordum, tabii ki Donk’un Florya’ya dönmesini isterim” cevabını verdi.

Transfer politikasını “Minimum masrafla nokta atışı” olarak belirleyen sarı-kırmızılılar, Norveçli savunmacı Vegard Forren ile yaptığı görüşmeler şu an için tıkanma noktasına geldi. Hem Forren hem de menajeri Galatasaray ile anlaşmaya sıcak baksa da, 28 yaşındaki futbolcunun danışmanının, sar-kırmızılı yöneticilerden daha sonra süre isteyip, diğer teklifleri de değerlendirmeye geçmesi, iki taraf arasında gerginlik oluşturdu. Bu olumsuz durumun ardından G.Saraylı yöneticiler başka seçeneklere yönelmeye başladı.

ÖNCE BEKLENİLDİ

Futbol Direktörü Cenk Ergün, yöneticiler Mehmet Özbek ve Levent Nazifoğlu’nun yaptığı istişareler neticesinde İspanyol Real Betis’e kiralık gönderilen Ryan Donk’u geri getirme fikri ortaya çıktı. Ancak bir süre teknik heyete bu plan sunulmadı. Önceki gün G.Saray Teknik Direktörü Riekerink “Stoper transferi yapmaya hazırız ama bunu takım içinde de çözebiliriz, De Jong stoper oynayabilir” dedi, yönetim devreye girdi ve Hollandalı hocaya “Donk için Real Betis ile masaya oturabiliriz” teklifi yaptı. Riekerink de “Böyle bir girişim olabileceğini sanmıyordum, tabii ki dönmesini” isterim cevabını verdi.

BAŞKAN KARAR VERECEK!

Teknik direktör Jan Olde Riekerink’ten, Donk konusunda olumlu geri dönüş alan Galatasaraylı yöneticilerin asıl çekincesi ise taraftarın vereceği reaksiyon. Geçen sezonun ortasında ön libero bölgesine ilaç olarak transfer edilen Ryan Donk gösterdiği performansla taraftarın büyük tepkisini almış, adeta hedefteki adam olmuştu. Bu sebeple sarı-kırmızılı yöneticiler şu an herhangi bir hamlede bulunmazken, Başkan Dursun Özbek’ten gelecek direktif bekleniyor.

PAROLA: SÜPER FİNAL

Süper Lig’in ilk yarısının son maçı niteliğindeki Alanya karşılaşması öncesi G.Saray’da kimse herhangi bir kötü sürpriz yaşamayı aklına dahi getirmiyor. Teknik direktör Riekerink oyuncularla yaptığı konuşmada, “Bu karşılaşmanın ardından da olumsuz bir açıklama yapmak istemiyorum. Lütfen beni yine şaşırtmayın. Gerçek oyununuzu oynayın ve ilk yarıyı muhteşem bir finalle kapatalım” ifadelerini kullandı. Öte yandan sakatlığı bulunan Serdar’ın yerine Semih’i oynatacak Hollandalı hocanın 11’inde başka bir değişiklik yapması eklenmiyor.

Türkiye Gazetesi

Kafasına 'Donk' Etti!

Üst Alt