Kaptan Arda neden Galatasaray 'da kalmalı? | Destek konusu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kaptan Arda neden Galatasaray 'da kalmalı? | Destek konusu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Kaptan Arda neden Galatasaray 'da kalmalı? | Destek konusu

arda galatasaray'da neden kalmalı... ?????...

işin doğrusu hiç bir neden yok... 2 senedir kimse sahip çıkmadı... şimdi kalkmış kaptan takıma sahip çık diyoruz...

kolpa medya sinema kapattı diye demediğini bırakmadı... biz ne yaptık?... şarkı yaptık... sinema şarkısı...

neymiş araba almış... neymiş kız arkadaşı aktristmiş... neymiş açılışa gitmiş...

bu ülkenin basınıyla, taraftarıyla (sadece rakip degil kendi taraftarıda) üzerine gittik...

yüzüne karşı küfrettik... televizyonlarda kız arkadaşıyla ilişkisi bile tartışma konusu oldu... zamanında baş tacı yaptığımız "adamın" teki takım kötü diye oynamıyordur bile dedi...

futbolcu değil dendi... abuk subuk messiyle kıyaslandı... oynamadığı maçlarda bile malum spor programlarında en çok o konuşuldu... oynasa haber oldu... oynamasa haber oldu...

eğer olursa gidip avrupada oynayacak... basın üzerine gelmeyecek... restoranlarda elinde kamera kovalamayacak, taciz etmeyecek, yenilgide hep ondan hesap sormayacak, daha profesyonel bir ortamda huzur içinde futbolunu oynayacak...

neymiş takımın kaptanıymış... ona ihtiyaç duyulurken bırakıp gitmek yakışık almazmış... gemiyi terk etmemeliymiş...

beyleerrr... gemiyi ne terketmesi... adamı gemiden biz attık...

eeeee??? arda galatasaray'da neden kalmalı... ?????...

arda galatasaray'da neden kalmalı... ?????...

işin doğrusu hiç bir neden yok... 2 senedir kimse sahip çıkmadı... şimdi kalkmış kaptan takıma sahip çık diyoruz...

kolpa medya sinema kapattı diye demediğini bırakmadı... biz ne yaptık?... şarkı yaptık... sinema şarkısı...

neymiş araba almış... neymiş kız arkadaşı aktristmiş... neymiş açılışa gitmiş...

bu ülkenin basınıyla, taraftarıyla (sadece rakip degil kendi taraftarıda) üzerine gittik...

yüzüne karşı küfrettik... televizyonlarda kız arkadaşıyla ilişkisi bile tartışma konusu oldu... zamanında baş tacı yaptığımız "adamın" teki takım kötü diye oynamıyordur bile dedi...

futbolcu değil dendi... abuk subuk messiyle kıyaslandı... oynamadığı maçlarda bile malum spor programlarında en çok o konuşuldu... oynasa haber oldu... oynamasa haber oldu...

eğer olursa gidip avrupada oynayacak... basın üzerine gelmeyecek... restoranlarda elinde kamera kovalamayacak, taciz etmeyecek, yenilgide hep ondan hesap sormayacak, daha profesyonel bir ortamda huzur içinde futbolunu oynayacak...

neymiş takımın kaptanıymış... ona ihtiyaç duyulurken bırakıp gitmek yakışık almazmış... gemiyi terk etmemeliymiş...

Mehmet Demirkol - Arda kalmalı - Milliyet.com.tr

Bu yazıyı okumanızı rica edeceğim. :)

Senin tarzın insanı biraz geriyor. Söylemek istediğini çok ilginç bir şekilde ortaya koyuyorsun. Eleştirmeden bir fikir ortaya koyduğun oldu mu hiç merak ettim?

25 milyondan fabrikasyon aynı seri robotlar gibi davranmasını bekleyemezsin. İçimizde her türden insan var. Bu kadar geydirdin bize madem aynı soruyu bir de kendine sor: Madem biz bu kadar tukakayız, sen neden hala Galatasaray'ı tutyorsun. Neden ayrılmıyorsun bizden?

Senin mantığına göre Cristiano Ronaldo her gittiği yerde benzerlerini yaşadığına göre, napacak ? Futbolu mu bırakacak? Yapacağı tek şey var: Çıkıp üst düzey futbolunu oynamak, takımını sırtlamak. Hele taraftarı olduğu, onu bulunduğu yere getiren, kaptanı olduğu takımsa bu, göğüslemeli tüm baskıları. Zamanı geldiğinde gideekse biz en kral şekilde göndeririz, döndüğünde de omuumuza alır taşırız, formasını da müzeye asarız.

Senin tarzın insanı biraz geriyor. Söylemek istediğini çok ilginç bir şekilde ortaya koyuyorsun. Eleştirmeden bir fikir ortaya koyduğun oldu mu hiç merak ettim?

25 milyondan fabrikasyon aynı seri robotlar gibi davranmasını bekleyemezsin. İçimizde her türden insan var. Bu kadar geydirdin bize madem aynı soruyu bir de kendine sor: Madem biz bu kadar tukakayız, sen neden hala Galatasaray'ı tutyorsun. Neden ayrılmıyorsun bizden?

Senin mantığına göre Cristiano Ronaldo her gittiği yerde benzerlerini yaşadığına göre, napacak ? Futbolu mu bırakacak? Yapacağı tek şey var: Çıkıp üst düzey futbolunu oynamak, takımını sırtlamak. Hele taraftarı olduğu, onu bulunduğu yere getiren, kaptanı olduğu takımsa bu, göğüslemeli tüm baskıları. Zamanı geldiğinde gidecekse biz en kral şekilde göndeririz, döndüğünde de yine omuzumuza alır taşırız, formasını da müzemize asarız. Bugün bu şekilde giderse o burukluk hem onda hem de bizde her daim kalacak.

Senin tarzın insanı biraz geriyor. Söylemek istediğini çok ilginç bir şekilde ortaya koyuyorsun. Eleştirmeden bir fikir ortaya koyduğun oldu mu hiç?

Bu kadar geydirdin bize madem aynı soruyı bir de kendine sor: Madem biz bu kadar tukakayız sen neden hala Galatasaray'ı tutyorsun. Neden ayrılmıyorsun bizden?

Senin mantığına göre Cristiano Ronaldo her gittiği yerde benzerlerini yaşıyor, napsın futbolumu bıraksın? Yapacağı tek şey var: çıkıp üst düzey futbolunu oynamak. Gerisi boş.

öncelikle; ben galatasaray'ı tutuyorum... ama o renklere gönül veriyorum diye at gözlügüyle bakmam gerekmiyor... ayrıca ben kendimi de ayrı tutmuyorum dikkat edersen "biz" diyorum...

sen taraftarımızın zihniyetini beğeniyor musun?? veya eleştirdiğin hiç birşey yok mu?...

eleştirmek bir kenarda dursun "diğer" bir kesim taraftara, yöneticilere, futbolculara, bu kulübün başkanına bırak giydirmeyi hakaretin en ağırını yapmayı biliyoruz...

eleştirilen taraftar olunca mı geriliyorsun?... yapma gözünü seveyim...

ronaldo rakip takımdan küfür yer ancak... ama kafası rahat çıkar topunu oynar...

bence hala manevi değerler dışında kalması için herhangi bir neden bulamadık...

ne geleceği için geçerli bir sebep, ne de yaşantısını daha huzurlu olmasına dair geçerli bir sebep bulamadık...

manevi değerler demişken vermediğimiz değerleri bize vermesini bekliyoruz bu da ayrı tartışma konusu... tabi gerilmeden... :)

öncelikle; ben galatasaray'ı tutuyorum... ama o renklere gönül veriyorum diye at gözlügüyle bakmam gerekmiyor... ayrıca ben kendimi de ayrı tutmuyorum dikkat edersen "biz" diyorum...

sen taraftarımızın zihniyetini beğeniyor musun?? veya eleştirdiğin hiç birşey yok mu?...

eleştirmek bir kenarda dursun "diğer" bir kesim taraftara, yöneticilere, futbolculara, bu kulübün başkanına bırak giydirmeyi hakaretin en ağırını yapmayı biliyoruz...

eleştirilen taraftar olunca mı geriliyorsun?... yapma gözünü seveyim...

ronaldo rakip takımdan küfür yer ancak... ama kafası rahat çıkar topunu oynar...

bence hala manevi değerler dışında kalması için herhangi bir neden bulamadık...

ne geleceği için geçerli bir sebep, ne de yaşantısını daha huzurlu olmasına dair geçerli bir sebep bulamadık...

manevi değerler demişken vermediğimiz değerleri bize vermesini bekliyoruz bu da ayrı tartışma konusu... tabi gerilmeden... :)

Zor senle bir konu üzerine yazışmak mahlas. At gözlüğü takmıyorsun ama taktığın gözlük de hep nedense kötüleri görüyor. (Ha bu arada söylemeden geçemiyeceğim: bu yazdıkların yarın silinecek bu başlıktan. Benim sana cevaplarımda öyle. Başlık yazısını okursan anlayacaksın.)

1- Tüm taraftarımız yok şöyle yok böyle demek çok saçma. Bu kadar geniş genelleme yaparsan ofsayta düşersin. O kadar geniş bir yelpazeyi genelliyorsun ki şaşmamak mümkün değil. Biraz düşünsen, o taktığın gözlüğü çıkarsan ne komik olduğunu anlayacaksın.

2- Kendini de o genellemenin içine sokman kendini ayrı tutmaman durumu kurtarmıyor ne yazık ki. (ki düz mantıkla sende Arda ya küfredenlerden birisin sonucu çıkar, b.k olursun)

3- Belli ki İngiliz tabloid basınını, holiganlarını, İspanyol, Portekiz futbol camiasını yakından takip etmiyorsun. Arda'nın burda yaşadıkları Ronaldo'nun yaşadıklarının, gördüğü baskının yanında solda sıfır kalır bilmiyorsun.

4- Manevi değerler dışında bir çok neden var Arda'nın kalması için, yanılıyorsun. ( ki manevi değerler az buz bir şey de değildir)

- Dünyanın en güzel ülkelerinden birinin, en güzel şehrinde yaşıyor.

- Futbol tutkunu, içten, cana yakın insanların yaşadığı bir ülkede top koşturuyor.

- Kendi dilinden, kültüründen insanların yaşadığı bir ülkede oynuyor.

- Bu ülkenin 25 milyon taraftarı olan en büyük klübünün takım kaptanlığını yapıyor.

- 70 milyonun 50 milyonunun onu tanıdığı, hepsi sevmesede çoğunluğunun beğendiği bir ülkede oynuyor.

- Taraftarı olduğu klüpte oynuyor.

- Kaprislerine, liderlik özelliği eksikliğine rağmen (çoğunluğu) onu bağrına basan/basacak olan bir taraftarın önünde oynuyor

- Ona en çok ihtiyaç duyulan dönemde takımda bulunuyor.

- Paraysa para, isterse en çok parayı kazanacağı takımda oynuyor.

daha sayarım ama gece gece bu kadar sevgili mahlas.

Şerefsiz uA adamı küstürmeseydi şuan herşey çok farklıdı. Arda tepkisinde çok haklı beyler.. Satılmış uA ne çıkarı varsa artık adamı soğuttular takımdan.. Ben olsam bende soğurdum.. Ben çıkıyorum adam gibi topumu oynuyorum.. Sanane sinema kapatmışsam behlülle gezmişsem hay çakal.. Hesap mı vericem sana? Dingil uA!!

Ardanın burayı okuyacagından adım gibi eminim.

Her yerde Galatasaraylıyım diyor. Taraftar son senelerde cektigi onca cileye ragmen hala Galatasaray diyorsa, Galatasarayın bu en kötü döneminde Arda'da herseyden evvel bir kaptan olarak Galatasaraylılıgını kanıtlamak zorundadır. Cekip gitmek en kolay sey. Biz Inamotoları bin cileyle alırken Fenerbahce Anelkaları tak diye getiriyordu. En basitini yapıp neden Fenerli olmadı 25 milyon taraftar hic sordumu acaba Arda kendine?

Arda kesinlikle kalmalıdır. Takıma gelecek sezon astronomik rakamlar harcanmadan Song gibi, Tomas gibi mütavazi isimlerden olusan bir omurga kurulmalıdır. Yerli oyuncu kalitesi yukarı cekilmeli ve biri sag kanat digeri serbest ofansif orta saha olmak uzere kaliteli iki ayak alınmalıdır.

Ardanın burayı okuyacagından adım gibi eminim.

Her yerde Galatasaraylıyım diyor. Taraftar son senelerde cektigi onca cileye ragmen hala Galatasaray diyorsa, Galatasarayın bu en kötü döneminde Arda'da herseyden evvel bir kaptan olarak Galatasaraylılıgını kanıtlamak zorundadır. Cekip gitmek en kolay sey. Biz Inamotoları bin cileyle alırken Fenerbahce Anelkaları tak diye getiriyordu. En basitini yapıp neden Fenerli olmadı 25 milyon taraftar hic sordumu acaba Arda kendine?

Arda kesinlikle kalmalıdır. Takıma gelecek sezon astronomik rakamlar harcanmadan Song gibi, Tomas gibi mütavazi isimlerden olusan bir omurga kurulmalıdır. Yerli oyuncu kalitesi yukarı cekilmeli ve biri sag kanat digeri serbest ofansif orta saha olmak uzere kaliteli iki ayak alınmalıdır.

Göze batan tek değerimiz. Seviyoruz. Juve küme düştüğünde Del Piero bırakmamıştı ve hala o Del Piero ise Arda kaptanda hertürlü baskıya medyanın oyunlarına,eleştirilere kulağını kapayıp yine o bildiğimiz neşeli şen şakrak taç çizgisi kenarlarında rakibleri ipe dizen klas ortaları ve spontane hareketleri ile Arda olacaktır. En azından takım kötüyken gitmek en kolayıdır zor olan iyi iken gitmek. Mesela bir Şampiyonlar Liginde seni Galatasaray forması ile izleyememek ne büyük bir cezadır bizler için bilemezsin.

-Türkiye daha iyisini çıkarana kadar en iyisi Arda

-Türkiye'nin en iyi futbolcusu çoğumuzdan daha Galatasaray'lı.

Ardanin yerini doldurmak için hem ardadan alinan bonservisin daha fazlasini hemde yabanci kontenjanimizin 1 tanesini kullanmamiz gerekte ondan.

Belki Galatasaray'ı çok seviyor olsa bile kafasında Galatasaray'da oynamayı bitirmiş bir oyuncuyu,üstelik 16,5 milyon euro gibi bir teklif konuşulurken takımda tutmak faydadan çok zarar sağlar.

Umarım gider ve gittiği yerde başarılı olur.

Belki Galatasaray'ı çok seviyor olsa bile kafasında Galatasaray'da oynamayı bitirmiş bir oyuncuyu,üstelik 16,5 milyon euro gibi bir teklif konuşulurken takımda tutmak faydadan çok zarar sağlar.

Umarım gider ve gittiği yerde başarılı olur.

Hemde dosdoğru gitmeli zaten kendiside her yerde gitmek istediğini söylüyor.

Arda Gitmemeli;

Yerli kalitemiz bu kadar düşükken en kaliteli oyuncuyu satmak büyük takım olmaktan vazgeçmekten başka birşey değildir. Yönetim Ardayı satmamalı,

Ama bu sezon olduğu gibi medyanın önündede yanlız bırakmamalı. Arda şuan Fenerbahçenin oyuncusu olsaydı medya bu yaptıklarını yapabilir miydi?

Sıkırdı.

Aziz YILDIRIM futbolcularını korumak ve onlar hakkında olayların büyütülmesini önlemek adına inanılmaz bir duruş sergiliyor.İster korku deyin ister tehdit deyin medya yazamıyor.

Yönetime düşen görev elindeki değerin farkında olmalırı gerekiyor. Düşünün Bir şirket sahibisiniz en kaliteli işini en iyi yapacak kapasitedeki müdürünüzü sırf kendi yönetim zaafiyetiniz yüzünden gönderiyorsunuz. Bunu yapar mısınız?

ARDA KALMALIDIR. Bu konuda yönetime çok iş düşüyor.

Tek taraflı mıdır? Hayır burda ARDA'ya da düşüen görevler var elbet.

Öncelikli olarak sadece futbol oynamalıdır. Dışarıda çapsız medya ne yazmış buna dikkat etmemelidir. Sevdiği renklerin altında büyüdükçe büyümelidir.

Kendine dikkat etmelidir. Özel hayatına dikkat etmelidir. Hatta mümkünse bu yaz Evlensin ve düzenli bir yaşam kursun kendine.

ARDA bir METİN OKTAY olmak istiyorsa işte önünde en büyük fırsat. İLK zorlukta ben gidiyorum demeyi düşünüyorsa zaten hiç bir zaman METİN OKTAY olma ihtimalini hak etmemiştir. Güzel günlerde sevmek ve güle oynaya yaşamak kolaydır. Bunu herkes başarır. Önemli olan kötü günlerde sevgine sahip çıkabilmektedir.

DALGALI DENİZDE GEMİSİNİ KIYIYA YANAŞTIRABİLEN KAPTANLAR EFSANE OLURLAR...

Ve son söz Taraftara:

Medyanın gazına gelerek kaptanınızı yerden yere vurmayın. O bir değer ve o değeri sizden alabilmek için Fenerbahça 20 Milyon € vermeye hazır.

Hepsinin ağzının suyu akıyor ama siz elinideki değerin farkında değilsiniz.

Kaptana sevgimizi gösterdiğimiz takdirde onun performansının artacağına inanıyorum.

ARDA BİR DEĞERDİR ve TAŞ YERİNDE AĞARDIR....

Türkiye'nin en iyi 10 oyuncusu dersek, sadece Sabri ve Arda bizde sanırım. Arda'da gitti mi, yerli kalitesine önem verecek bir kulüp olarak, gelecekte yapacağımız işlemler pek samimi olmaz. Yani Arda'yı satıp Gökhan İnler veya Nuri'yi mi alacağız orta bölüme? Hayır alamayacağız. Arda'nın yerine iyi bir sol kanat da alamayız, yabancı. En azından bu taraftar, Keita-Kewell gibi kaliteli isimlere alıştı, artık daha altında isimleri istemez. Ama yine de Arda'ya verilecek 15 milyon ve üzeri rakam, illa ki satılması gerektirdiğini gösteren bir rakamdır.

Konuyu bütün isteklerime rağmen amacı dışına taşımışsınız arkadaşlar.

Şimdi kilitleyeceğim, olmayacak. İlk fırsatta destek harici mesajları Arda başlığına kaydıracağım. Bilginiz olsun.

okudum...

çok da doğru yazmış mehmet demirkol...

gerçi aynı demirkolun arda gitmeli artık dediğini de biliyorum o da ayrı mesele...

biz ardanın kalması için nedenler arıyoruz... benim de gönlüm arda'nın ömrü boyunca galatasaray'da kalması... maldini gibi... baressi gibi... bülent gibi...

ama ülke olarak öyle bir ortam yarattık ki... kaldığı her dakika biz ve bizim gibi düşünenler ona destek verirken, bir diğer kesim devamlı ardaya vuracak...

keşke onlar ardaya vururken biz tribünlerden ona destek çıksak, ona kalması için bir neden verebilsek...

ama onu da yapmadık... bir darbe de biz vurduk...

yani "neden" arıyoruz ama o nedenleri yine kendimiz ortadan kaldırıyoruz...

Konuyu bütün isteklerime rağmen amacı dışına taşımışsınız arkadaşlar.

Şimdi kilitleyeceğim, olmayacak. İlk fırsatta destek harici mesajları Arda başlığına kaydıracağım. Bilginiz olsun.

nacizane fikrim... arda neden kalmalı yerine... kalması için ne yapmalı diye sormalıyız kendimize...

destek ise sonuna kadar destek... keske hep galatasaray da kalsa hep efsane olsa...

Arda kalmalı çünkü Galatasaray'ın ona ihtiyacı var.

Bir kaptan gibi davranmalı,ilerde efsane olmak istiyorsa kalmalı,kulağını kapatmalı taa ki oynadığı futbolla onu eleştirenleri susturana dek.Bir avuç dengesiz taraftar yüzünden kendisinin de dediği gibi çok sevdiği Galatasaray'ı bırakıp gitmemeli.Herkes aynı ağızda el birliği ile Arda'yı göndertmeye çalışıyor neden acaba?Galatasaray'ın ve Arda'nın iyiliği için mi? :mad:

Arda kalmalı efsane olmalı!Fenerli medyanın oyununa gelmeyelim,onlara çanak tutmayalım.

Yemişim parasını,gemiyi ilk önce kaptan terketmemeli!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt