Karne Paylaşım Alanı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Karne Paylaşım Alanı

Cevap: Karne Paylaşım Alanı

401186_330221897012631_205220559512766_1084246_529453581_n.jpg

Ulen vay beee, en son karne aldığım sene doğan çocuklar bile karne almıyo şimdi. Yaşlanmışız, ölmüşüz biz resmen :)

Karnenizi falan hadi neyse de o resmi elbiseler nedir ya okullardaki. Yani kucucuk cocuklar zaten uniforma gibi birsey giyiyorlar. Digerleri de okul icin hep ayni kiyafeti giyiyorlar. Bunun mantigi ne halen anlamis degilim. Bunalir insan surekli ayni ayni her gun ayni elbise. Ne ise yariyor anlamis da degilim askeri bir disiplin anlayisinin disinda o kiyafetlerin.

Ciddi benim sok oldugum anlardan birisidir gørdugumde o kucucuk cocuklara rahat hazirol falan deyip sonra birseyler okutup iceriye almalari. Cocuk onlar ya asker mi ne demekse rahat hazirol falan. Sunlari duzeltse hic fena olmayacak Turkiye.

Karnenizi falan hadi neyse de o resmi elbiseler nedir ya okullardaki. Yani kucucuk cocuklar zaten uniforma gibi birsey giyiyorlar. Digerleri de okul icin hep ayni kiyafeti giyiyorlar. Bunun mantigi ne halen anlamis degilim. Bunalir insan surekli ayni ayni her gun ayni elbise. Ne ise yariyor anlamis da degilim askeri bir disiplin anlayisinin disinda o kiyafetlerin.

Ciddi benim sok oldugum anlardan birisidir gørdugumde o kucucuk cocuklara rahat hazirol falan deyip sonra birseyler okutup iceriye almalari. Cocuk onlar ya asker mi ne demekse rahat hazirol falan. Sunlari duzeltse hic fena olmayacak Turkiye.

birşeyler okutuyorlar dediğin şey bizim ANDIMIZ!!!

o değil bu e-karne işi çok b.ktan olmuş ben eskiden 1lerimi 4 yapardım artık yeni nesilin öyle şansı yok :sad007:

dunyanin en luzumsuz seyi

"Türküm, doğruyum, çalışkanım,

İlkem; küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.

Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir.

Ey Büyük Atatürk!

Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım Türk varlığına armağan olsun.

Ne mutlu Türküm diyene!"

LU

ZUM

SUZ

Aynı kıyafetin giyilmesinin sebebi,herkesin eşit olduğunu göstermektir.

Örneğin zengin olan çocuk hergün farklı farklı adidas ayakkabılar,500-600 liralık deri montlarla okula gelirken,fakir çocuklar haftada en fazla 2-3 değişik elbise giyebilecektir ve giydikleri de ucuz şeyler olacaktır.O çocuk diğerlerini kıskanacak,kendisini ezik hissedecek sonunda psikolojisi alt üst olacaktır.

Bence gayet mantıklı bir uygulama.

Üst Alt