Karne Paylaşım Alanı - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Karne Paylaşım Alanı

Cevap: Karne Paylaşım Alanı

Karnenizi falan hadi neyse de o resmi elbiseler nedir ya okullardaki. Yani kucucuk cocuklar zaten uniforma gibi birsey giyiyorlar. Digerleri de okul icin hep ayni kiyafeti giyiyorlar. Bunun mantigi ne halen anlamis degilim. Bunalir insan surekli ayni ayni her gun ayni elbise. Ne ise yariyor anlamis da degilim askeri bir disiplin anlayisinin disinda o kiyafetlerin.

Ciddi benim sok oldugum anlardan birisidir gørdugumde o kucucuk cocuklara rahat hazirol falan deyip sonra birseyler okutup iceriye almalari. Cocuk onlar ya asker mi ne demekse rahat hazirol falan. Sunlari duzeltse hic fena olmayacak Turkiye.

uniforma cok dogru birsey cocuk psikolojisi acisindan

tartismaya bile gerek yok

ozellikle devlet okullarinda

dunyanin en luzumsuz seyi

"Türküm, doğruyum, çalışkanım,

İlkem; küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.

Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir.

Ey Büyük Atatürk!

Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım Türk varlığına armağan olsun.

Ne mutlu Türküm diyene!"

LU

ZUM

SUZ

çocuklara bir disiplin altında

topluca birşeyler söyletmek toplu olarak hareket etmelerini öğretmek vs vs

neden lüzümsuz ki !!!

Aynı kıyafetin giyilmesinin sebebi,herkesin eşit olduğunu göstermektir.

Örneğin zengin olan çocuk hergün farklı farklı adidas ayakkabılar,500-600 liralık deri montlarla okula gelirken,fakir çocuklar haftada en fazla 2-3 değişik elbise giyebilecektir ve giydikleri de ucuz şeyler olacaktır.O çocuk diğerlerini kıskanacak,kendisini ezik hissedecek sonunda psikolojisi alt üst olacaktır.

Bence gayet mantıklı bir uygulama.

Öğretmenlerin ve bu uygulamayı savunanların tipik görüşüdür bu. Benim ise buna karşı görüşüm şudur; eğer psikolojiyi alt üst edecek derecede ekonomik şartlar farklı ise, bırakın çocuklar bunu yaşamlarının her döneminde fark etsinler. Eşit oldukları yalanı ile kandırılmadan ve eğitim sisteminin yalanlarına kapılmadan (çok iyimser oldu bu) bir gelişim sağlasınlar.

Öğretmenlerin ve bu uygulamayı savunanların tipik görüşüdür bu. Benim ise buna karşı görüşüm şudur; eğer psikolojiyi alt üst edecek derecede ekonomik şartlar farklı ise, bırakın çocuklar bunu yaşamlarının her döneminde fark etsinler. Eşit oldukları yalanı ile kandırılmadan ve eğitim sisteminin yalanlarına kapılmadan (çok iyimser oldu bu) bir gelişim sağlasınlar.

alakasi yok

senin gibi dusunebilecek yasa gelene kadar cocugu kaybetmis olursun

TR gibi gelir dagilimi cok bozuk yerlerde uniforma sart olmalidir

sen saniyormusunki o cocuk aaa bak cok dogru parasizligin anlamini 5 yasindan beri ogretiyor sevgili okulum bana

yoksa ne yapardim tesekkurler hepinize desin

ne güzel notlar la..

ben hep zayıf getirirdim, böyle karneyi ilk okul 1-2-3 ve 5'te gördüm sadece, 4 bile kötüydü :D

Okula gitmezsen direk mesaj atılıyor ailene.

Ben en son geçen sene karne aldım artık üniliyim :)

Karne aldı diye dalga geçenler direk üniden mezun olmuş heralde..

alakasi yok

senin gibi dusunebilecek yasa gelene kadar cocugu kaybetmis olursun

TR gibi gelir dagilimi cok bozuk yerlerde uniforma sart olmalidir

sen saniyormusunki o cocuk aaa bak cok dogru parasizligin anlamini 5 yasindan beri ogretiyor sevgili okulum bana

yoksa ne yapardim tesekkurler hepinize desin

Çocuk zaten okulun bunu yaptığını düşünmeyecek, düşünmesine de gerek yok. Bunun bilinci de çocuğun bahsettiğiniz şekilde kaybına neden olmaz. Sanıyor musunuz ki çocuk sadece üniformadan dolayı psikolojik olarak çok sağlıklı ortamlarda yetişiyor ?

Çocuk psikolojisi apayrı bişey.Böyle düşünmez o yaşdaki çocuklar.

İnsan beyni 5 inde neyse 25 inde de o olsa neyse ama öyle değil.

Aynı kıyafetin giyilmesinin sebebi,herkesin eşit olduğunu göstermektir.

Örneğin zengin olan çocuk hergün farklı farklı adidas ayakkabılar,500-600 liralık deri montlarla okula gelirken,fakir çocuklar haftada en fazla 2-3 değişik elbise giyebilecektir ve giydikleri de ucuz şeyler olacaktır.O çocuk diğerlerini kıskanacak,kendisini ezik hissedecek sonunda psikolojisi alt üst olacaktır.

Bence gayet mantıklı bir uygulama.

Aynen. Zaten okul üniformasının giyilmesinin en büyük nedeni de budur.

Bakan bugün çocuklara sordu

serbest kıyafet olsun istermisiniz??

evet isteriz dedi çocuklar

büyük ihtimalle serbest kıyafet olacak

super cahil insanların kurdugu, duzenledigi ve super cahil insanlar yetistiren egitim sistemi hakkında tartısıyorsunuz bide.

Çocuk zaten okulun bunu yaptığını düşünmeyecek, düşünmesine de gerek yok. Bunun bilinci de çocuğun bahsettiğiniz şekilde kaybına neden olmaz. Sanıyor musunuz ki çocuk sadece üniformadan dolayı psikolojik olarak çok sağlıklı ortamlarda yetişiyor ?

cocuk olmadin yada hic hatirlamiyorsun:(

Yahu bunun için ailesini suçlamayacağını nerden biliyorsun? Yetişkin gibi düşünemezler ki onlar,adı üstünde çocuk.

Tamam babacım senin maaşın buna müsade etmiyor,bende haddimi bileyim o zaman mı demesini bekliyorsun ailesine? Banane banane Ahmetin var benim yok,sen ne biçim babasın der.

Üst Alt