Kartal stoperini buldu: Sidnei - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kartal stoperini buldu: Sidnei

Cevap: Kartal stoperini buldu: Sidnei

Katılıyorum. Bana göre çok iyi bir stoper bu. Fikir ayrılığımız Atletico'daki Costa. O adamı ben hiç beğenmedim ya. :)

Kotu bir oyuncu degil, ama tabii bende Lucas'in gelmesini istiyorum. Fon araciligi ve kulup kendisi'de parayi verip alinmasi gerek. Miranda'nin cok zor olacagi belliydi, ama Lucas'i su an alabiliriz.

Gol'e bak be.

[video=youtube;B6JwQAwXkRI]https://www.youtube.com/watch?v=B6JwQAwXkRI[/video]

İyi oyuncudur 21 yaşında daha.kendisini geliştirebilir.hemen bi kulp bulmayın arkadaşlar.

Cevap: Kartal stoperini buldu

Koca Beşiktaş camiasına laf söyletecek değilim.

Beşiktaş 'ta çok fazla Portekizli oluşunu hicvetmiş arkadaşımız. Kinaye biliriz, rahat olun.

Bak kardeşim, bunun milliyetçilikle alakası yok, ki ben milliyetçi de değilim zaten. Bayrak, arma, sembol düşmanının dahi olsa önemlidir, biz böyle gördük, böyle yetiştirildik, bu 1. O bayrağı oraya sen koymadıysan sen kaldıramazsın, bu 2.

Antuda falan da rakamlı makamlı Galatasaray amblemleri var, onlar da kendince "geyik" yapıyor. Antudan bir farkın olmasın mı istiyorsun? O zaman kaldırın rakiplere üyeliği, rahata erin.

Son olarak, dışarıda yüzyüze kullanamayacağın üslubu burada kullanma kardeşim. Beşiktaşlıyım diye otomatikman posta koyableceğin ergen statüsüne girmiyorum. Öyle git, ayak yapma, yedir falan. Kimin kısmeti neyse bulur, getirir yediririm. Terbiyesizliğin lüzumu yok.

Sitenin sahibi konu hakkında konuşmuş,açıkça belirtmiş olayı.Vatan,millet sakarya edebiyatıyla olayı büyütüp başka konulara çekenlere tepkimi her türlü veririm.Bu yaşıma kadar hakedene hakettiğini söylemekten gocunmadımda çekinmedimde.Yeri,mevkisi,ismi önemli değil.Mesajın editlenip cezanı almazsan da sitede online olduğun bir an hakettiğin cevabı sana da veririm.

Türk Bayrağına laf söylemek, yada saygıdan yoksun bir üslupla yazılan bir yazının içinde kullanmak, konu her ne olursa olsun kimsenin haddine değildir. Ne yazık ki okullarımızda Türk Bayrağı' nın neleri simgelediği ve ne anlamlara geldiği yeteri kadar öğretilmiyor. Ayrıca Beşiktaş' la ilgili yapılan her geyikte lafı Türk Bayrağına getiren Beşiktaşlılar da ne yazık ki Türk Bayrağı' nın ehemmiyetinin farkında değiller. Bende bu eğitim sisteminden dolayı halen kendini haklı gösterme çabanı mazur görüyorum.

Anlatamadığım,yada anlayamadığın nokta aynı mevzudan muzdarip olmamız.Bayrağın böyle bir konuda "kullanılması"nı doğru bulmadığım için koydum bu tepkiyi.Söylemek istediğini anlıyorum ama bende bundan bahsediyorum zaten.

Dostum BJK'liyim bu da ilk mesajım. Ersan'dan vazgeçmiş olmaları şart değil, elimizi güçlendirme amacı olabilir. Fakat açıkçası Ersan'ın aşırı abartıldığını düşünüyorum. Bizde Ümit Milli 2 stoper var Furkan ve Sezer, ayrıca Atınç'ın da bir kusurunu görmedim, çok başarılı maçlar çıkardı. Ersan'ın açıkçası alınmasını istemiyor takımdaşlarımın neden Ersan diye bu kadar şişirdiklerini de bilmiyorum. Umarım 4-5 milyona siz alırsınız. Zira bizdeki stoperlerin Ersan'dan bir eksiği yok, potansiyelleri de daha fazla.

Costa kotu bir futbolcu degil. Neden taraftarimizin bu oyuncuyu istememesini anlam veremiyorum. Fizigi ligimize uygun, 22 yasinda ve top hakimiyeti Bobo'dan cok daha iyi. Topla mesafe kat edebilen bir futbolcu. Iyi bir futbolcu. Atletico'da Forlani veya Aguero'yu yedekte tutacak degil ya.

Zaten Beşiktaş'ın en büyük sorunlarından birisi, sözüm meclisten dışarı, futbolcudan anlamayan taraftar. Ölçümüz Bobo mudur yani? Nobre'nin, Delgado'nun, Bobo'nun yetersizliğini anlatacağız diye yıllarımız gitti. Şükür hepsinden kurtuluyoruz, yerine Costa gelecek bu sefer. İstemez kardeşim. Bir senede 8-10-12 gol atan patates çuvallarından bıkkıntı geldi, ben İlhan istiyorum, Jardel gibi leblebici istiyorum. İsterse kazık gibi dikilsin ama top geldi mi golünü atsın. Almeida var işte, o indirecek yanından gelen çakacak tarzı bir forvet arkası almamız lazım bizim.

Çok iyi bir transfer yaptı Beşiktaş, opsiyonunun ne olacağını da merak ediyorum...

Bu arada Sidnei'nin çok iyi transfer olduğunu düşünüyorum. Brezilya Genç Milli oynamış, Benfica daha 18-19 yaşında bir ton para saymış, henüz 21 yaşında + FM'de çok sağlam yapılmış bir adam kötü olamaz :D. Hele hele Türkiye ligi gibi bir ligde çatır çatır çıkar topunu oynar. Yeter ki hakemler Lugano'ya gösterdikleri hoş görünün onda birini bizim stoperlere de göstersinler.

Zaten Beşiktaş'ın en büyük sorunlarından birisi, sözüm meclisten dışarı, futbolcudan anlamayan taraftar. Ölçümüz Bobo mudur yani? Nobre'nin, Delgado'nun, Bobo'nun yetersizliğini anlatacağız diye yıllarımız gitti. Şükür hepsinden kurtuluyoruz, yerine Costa gelecek bu sefer. İstemez kardeşim. Bir senede 8-10-12 gol atan patates çuvallarından bıkkıntı geldi, ben İlhan istiyorum, Jardel gibi leblebici istiyorum. İsterse kazık gibi dikilsin ama top geldi mi golünü atsın. Almeida var işte, o indirecek yanından gelen çakacak tarzı bir forvet arkası almamız lazım bizim.

Olcumuz asla Bobo degildir, ama yaptigimiz transferlerden sonra öfori'ye kapilip, ismi buyuk olmayan bir oyuncuda "Bumu yani" demek'te asla dogru degil. Neden Atletico'da yedek kalmasi bizim taraftarimizi bu transferden sogutuyor ? Bu adamin'in onunde Forlan ve Aguero gibi oyuncular var. Kanat desen Reyes ve Juanfran var, zira bu oyuncu zaten kanat oyuncusu degil ve oynadigi bolgede dunya'nin en iyi 10 santrofor'undan 2'si oynuyor.

Diego Costa yaklasik 1.88 boyunda bir santrofor. Buna ragmen hantal degil ve gayet hizli. Top kontrolu ve teknigi gayet yerinde, dribbling yapip topla mesafe kat edebilenn bir oyuncu. Bunun yani sira 21/22 yasinda. Inan, sandiginiz kadar vasat olsaydi teklifimizi yukseltmek zorunda kalmazdik, onumuzdeki seneye Avrupa kupalarina katilamayacak, bircok gelir'i elde edemeyecek bir Atletico bize alin sizin olsun derdi.

Dostum tamam da Bobo'dan iyi demenin manası ne o zaman? Bobo zaten kötüydü hiç iyi olmadı ki. Bobo'ya kıyasla Pektemek zaten daha iyi bir transfer olarak geldi. Bize şu an gereken potansiyeli olabilecek sürpriz yumurta değil. Garanti, sağlam, kariyeri belli ve vurduğunu atan aralara koşan GOLCÜ bir adam. Mesela Adebayor, mesela Forlan (genç olsa daha iyi olurdu), mesela Robinho vs. Olmadı genç olacaksa potansiyeli çok büyük mesela Neymar tarzı bir adam alınsın. Böyle sürpriz yumurtalar yıllardır gelip kahretti bizi artık ders çıkaralım. Şu takımdan kene Nobre, Aurelio, Bobo vs. de gittiğinde düzgün adamlar alalım artık.

Turk futbolundaki beyenmedigim mentalite'nin ornegini veriyorsun Demir dostum. Transfer sezon'u mevcut kadro'yu guclestirmek icin. Costa elimizdeki bir oyuncudan iyi ise, dogru bir hamle yapmis oluyorsun. Bunu sirf Bobo'yu olcu olarak kullanmak gibi goremezsin, ama gercek sudur ki elimizde olandan iyiyse, yonetim bu transfer'le iyi bir hamle yapmis oluyor.

Leblebici dedigin oyunculara dikkat ediyorum hepsi isimli oyuncu. O tur oyunculari ancak patlama yapmadan once veya kariyerinde dusukluk yasarsa veya yasi ilerlerse alabilirsin. Yazdigin oyuncularin maaliyetini biliyormusun ? O tur oyuncularin sadece bonservisi en az 10-15 milyon euro'ya patlar. Senelik isteyecekleri para en az 4 milyon euro'yu bulur. Transfer hic bitmeyen bir ozkaynak'la yapilmiyor, bunu bircok taraftar unutuyor. Forlan alinsa, 32 yasinda bir adam'a 3 senelik kontrat verip, senede 4 milyon euro garanti para verirsen sonun ne olur ? Forlan gol'e garanti degil. 32 yasinda, kariyerinde gozle gorunen bir dusus yasiyan bir oyuncudan 32 yasina gelmesine ragmen, 2 senelik onceki performans'ini beklemek hic'te mantikli degil. Neymar dedigin oyuncu genc olmasina ragmen coktan patlama yapmis bir oyuncu. Internacional'in Leondro Damiao icin yapilan 12 milyon euro'luk bir teklifi reddettigi piyasa'dan bahsediyoruz. Gercekci olmak gerek.

Hem neden elindeki mevcut kadro'yu dogru kullanmaktansa, milyon dolarlar harcamadan tarafasiniz ? Bir santrofor alirken sistemine uyuyormu bakacaksin. Almeida gibi bir santrofor alip ayagi pas yaparak, iceri kat ederek gol atmaya calisirsan sonunda saydigin santroforlardan istersin. Teknik hoca verilen imkanlarla calismali. Oynadigi oyuna uymuyorsa, sistemini degistirmeli. Dedigim gibi, para tukenmeyen bir ozkaynak'tan gelmiyor, bu isin maddi tarafinida dusunmek gerek. Bu sadece bizim icin degil, butun Turk takimlari icin gecerli. Avrupa'da Turk takimlarindan cok az bir butce ile oynayip, daha iyi basarilara imza atan takimlar var. Bunlar nerden buluyor o "leblebicileri" ?

Turk futbolundaki beyenmedigim mentalite'nin ornegini veriyorsun Demir dostum. Transfer sezon'u mevcut kadro'yu guclestirmek icin. Costa elimizdeki bir oyuncudan iyi ise, dogru bir hamle yapmis oluyorsun. Bunu sirf Bobo'yu olcu olarak kullanmak gibi goremezsin, ama gercek sudur ki elimizde olandan iyiyse, yonetim bu transfer'le iyi bir hamle yapmis oluyor.

Mehmet o adamların lafı çok geçtiği için örnek verdim; yoksa Avrupa'da alınabilecek onlarca kaliteli ve GOLCÜ adam var. Almeida golcü niteliği ön planda bir oyuncu değil fakat yanında iyi bitirici olursa çok iyi iş yapabilecek bir adam. Bizim şu an böyle bitirici aralara koşan bir adama ihtiyacımız var. Costa böyle bir adam olmadığını zaten 36 küsür maçta 8 gol atabilerek göstermiş zaten. Yıllardır bitirici adam sorunu yaşıyoruz, ne olursa olsun böyle bir adam gelmeli. Boyuna da ayak numarasına da bakmıyorum, yeter ki buldu mu atsın. Mesela Dame N'doye diye bir adam var, o gelecek olsa bu Costa'dan fazla isterim. Çünkü bitirici ve acayip hırslı bir adam. Tam bir yeni Pascal olabilir.

[video=youtube;0zx7RvQC2Bo]https://www.youtube.com/watch?v=0zx7RvQC2Bo[/video]

Puyol'u yediği pozisyon ve bizim inek Bobo gibi topun ayağına ya da kafasına gelmesini beklemeden topa hareketlenmesine dikkat. Ayrıca psikopat tavırlarına dikkat. :D

Bu da performansı:

Dame N'Doye - Performance data - transfermarkt.co.uk

4 milyon euro civarına biter bu iş. Hem de 26 yaşında ve milli futbolcu. Kendisini şampiyonlar liginde de ispatlamış, daha ne?

Mükemmel ve nokta atışı transfer diyebiliriz.

Opsiyonlu kiralık olması da çok iyi oldu , sanırım maksimum 8 Milyon Euro olur opsiyonu zaten daha uçuk bi rakam olsa bizimkiler opsiyon koymazdılar.

beşiktaşa hayırlı olsun..

benim tek istediğim şey beşiktaşlı kardeşlerimizin şu an adanaspor oyuncusu olan ersanın Galatasaray oyuncusu olduktan sonra ersan avatarlarını değiştirmemeleri..böylece ne kadar ersan hayranı olduklarını anlayalım ki ersanın avatarını gelip bizim forumumuzda kullanmalarında herhangi bir art niyet aramayalım :)

saygılar kardeşlerim,transferiniz hayırlı olsun..

kiralık olması iyi olmuş ligi tecrübe eder, aldığımızda problem olmaz diyerekten azıcık uğraşmayı ihmal de etmeyelim :)

Ersan avatarını değiştirenler (başta ben Galatasaray'la anlaşmaya çok yakın olmasından dolayı değil Diren ve Efsane ol yazılı bi avatar olduğundan değiştirir-değiştirdim).

Ha şunu yine söylerim Ersan hala bizim canımızdır , Gs'de olsun , Fb'de olsun nerede olursa olsun.

O iyi bi Beşiktaş'lıdır ve öyle de kalacak , profesyonel şartlar her şeyi etkilebilir onu da etkiledi.

Neyse konu Ersan değil.

Bence üzülecek bir şey yok. Hemen vezir ediyoruz birini Türkiye'de. Ersan Beşiktaş'ta ne yaptı ki bu kadar abartılıyor anlamış değilim. Oynadığı 15-16 maç, bu maçların 12'sini kazandık, 3'ünü berabere bitirdik, Ersan tek başına defansı toparladı da haberim mi yok? Ciddi diyorum, Sezer, Furkan, Atınç gibi adamlar varken, hem de altyapımızdan sağlam Beşiktaşlı yetişmişken Ersan'a bu kadar takılmak niye. Atınç'ın oynadığı maçlarda Ersan'dan eksiğini gördünüz de benim mi haberim yok? Çocuk çıktı çatır çatır oynadı daha ne yapsın? Necip'e verdiğimiz şansı Atınç, Furkan, Sezer'e de verelim 15 sene stoper sorunu yaşamayız. Pektemek gibi yıllardır Süper Lig'de kendisini ispatlamış adam 4 milyonsa Ersan'ın değeri taş çatlasın 2 milyondur. Fazlasını veren kimse de oraya gitsin, gram üzülmem. Sorunumuz zaten hiç stoper olmadı, GS ya da FB'lilerin sandığı gibi. Yıllardır kanat bek sorunumuz var. Beşiktaş'ın son on yıldaki en iyi sağ beki kim desen cevabım yok, çünkü öyle biri olmadı. Dalga geçtiğimiz medrese öğrencisi Sabri'yi koysak sağ bekte Maicon etkisi yapacak o kadar yani, sol bekte en önemli adamımız Deli İbo, o da orta açmayı 35'inde öğrendi. Asıl sorunlarımız da hala bu mevkiler. Defansta sorun var diyorsun gidip 10 tane stoper alıyor adamlar, yönetimin futbol bilgisi bu. Hala düzgün bir bek adamı alınmış değil.

Üst Alt