Kedi Almayı Düşünüyorum [ Yardim ] - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kedi Almayı Düşünüyorum [ Yardim ]

Cevap: Kedi Almayı Düşünüyorum [ Yardim ]

Scottish Fold alırsan işler değişir. Çocuklardan daha uysallardır.

scottish-fold2-1590.jpg

cok sevimli

Selamin Aleykum renktaslar,

Bir kedi almayi dusunuyorum ama su an kararsizim. Evde koku yaparmi, yikamaya degermi, haftada kaç kere degisirsiniz yuvasini ... gibi aklima takilan sorular var.

Geçmisinizde, ya'da $u an kediniz var'sa tavsiye edermisiniz, hangi onlemler almaliyim, killar için vs... ?

Evde 4 ve 7 yasinda çocuk var ve ev gunde 2 veya 3 saat bos olabiliyor.

Simdi size garip gelebilir bu sorular ama gavur memlekete çok degisik insanlar gordum, adam kedi b.ku kokuyordu resmen ve konusulmaz hale geliyordu insan, koku o kadar igrençti diye

Yardimci olsaniz çok memnun olurum

3 kez kedi şimdi de köpek besleyen biri olarak fikrimi belirteceğim.

Kedinin bakımı yani yaşamsal bakımı kolaydır. Yemini-suyunu-kumunu eksik etmemen yeterlidir. Birde veteriner işleri.

Ancak çok tüy dökerler ve erkek ise koku yaparlar (Şubat-Nisan döneminde özellikle ergenleştikten sonra). Ufakken (yaklaşık 1-1.5 yıl) oyun ister yaramazlık yapar. Büyüdükten sonra (yaklaşık 1.5-2 yıl) pek yüzmez vermez (cinsine göre değişebilir!) kendi halinde takılır. Dışarı çıkmak ister (ergenlik zamanı erkek ise özellikle).

Köpek için ise durumlar farklı. İlk 3 ay eğitim devresi (yavru alırsan) baya zahmetli olur. Çiş-kaka-yemek saatini öğretmen-alıştırman gerekiyor. Olur olmadık yerlere pisleyecek evde vilada-bez koşturacaksın. Ancak, yaşı ne olursa olsun ilgi isteri, yanında durur. Tüy ise cinsine bağlı olmak üzere birçok yönden kediden azdır. Duygusaldır. Kırılırsa hasta olabilir o yüzden ilgisiz kalmamalı. Enerjisini atması için ya bahçe olmalı ya da günde yaklaşık 2-3 kez dışarı çıkarılmalı. Ergenlik döneminde erkek ise kedi kadar olmamak kaydı ile koku yapar. Sağa sola saldırabilir bu dönem (ilişkiye girer gibi:) ) dişi ise erkekleri toplar etrafa. Adet dönemide ağır geçiyor dişi köpeklerin. Sorunlu olabiliyor. Hasta olabiliyor kusabiliyor ya da saldırgan. Köpeklerin ayrıca beslenme durumu farklıdır veteriner tavsiyesi ile ürün-yem oranı gerekiyor. Çok yerse obez olurlar ya da hasta ve çok pislerler. Su içersede aynı durum geçerli. Durum bu.

Köpek çok ilgi ve çok eğlence, kedi az ilgi ama çok takip ister.

Şuan İngiliz C-ocker (şifreliyor:)) sahibiyim. Kısaca güzel yanlarını anlatayım çünkü geriye kalan kötü yanlar ya da zahmetli yanlar üstte belirttiklerim gibi.

Sabah gelir uyandırmak için yalar öper konuşur (kendince), bazen yatağa geliyor yanımda yatıyor sarılıyor. Şuan işteyim eve gittiğimde kapıda karşılıyor heyecanla üstümü değiştirdiğim süre içinde bile etrafımda. Sonra salona geçtiğimizde oyuncaklarıyla ya da bana ait bir eşya hatta elimle uğraşarak "oynayalım" diyor. Eğer bunları yapmazsam (bazen yorgun oluyorsunuz) kucağıma çıkıp bildiğin sarılıyor omuzuma ve yüz-boyun yalamaya başlıyor:) Eğittik biz birazda (yat-yuvarlan-sus(havladığında)-yatağa git(kendi yatağına)-dışarı çıkıyoruz(heyecan yapıyor ve tasmasını arıyor-getiriyor) - pati ver-diğer patiyi ver ...) bu tip komutları öğrettik ve eğlenceli oluyor. En güzelide tenis topunu yerde sektirdiğimizde tamamen sıçrayıp havada yakalaması ve getirmesi:)

Burani okudum bende heves yarandi

Gitdim bunlari aldim Muhabbet kuslari galiba

Yahu cok uzgun duruyorlar hic ses yok boyle heykel gibi

bende huzunlendimbunlarin yeri galiba kafes degil

Disarimi biraksam dusunuyorum amma disarisda cok soguk

2x3sf.jpg

Üst Alt