Kim Gelmeli? Gheorghe Hagi mi? Fatih Terim mi? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kim Gelmeli? Gheorghe Hagi mi? Fatih Terim mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Kim Gelmeli? Gheorghe Hagi mi? Fatih Terim mi?

Haldun Ustunel istifa ettiginde hicbiri cikip bagirdimi bunlarin?

Bağıramazlar işte.Benim tanıdığım bir arkadaş var adını vermiyorum bağıramayız diyor.Yönetim bize kombineleri vermese diyor zaten gidip bilet almam manyakmıyım diyor.Gerçekten kombineleri dağıtıp maşa gibi kullanıyorlar bunları. Ua falan yönetimin oyuncağıdır.

Bağıramazlar işte.Benim tanıdığım bir arkadaş var adını vermiyorum bağıramayız diyor.Yönetim bize kombineleri vermese diyor zaten gidip bilet almam manyakmıyım diyor.Gerçekten kombineleri dağıtıp maşa gibi kullanıyorlar bunları. Ua falan yönetimin oyuncağıdır.

katiliyorum.. ve in Haldun we trust diyorum artik yonetime destek vermem soz konusu degil, burada defalarca yonetimi destekleyen yorumlar yaptim ama anladimki bosa kurek cekmisiz.. hepsi defolsun gitsin..

Kombine karşılığı yönetimin paralı askerliğini yapanlar Hagi'yi de yuhlarlar.Hagi'ye hırsız diye tempo tutulduğunu ben unutmadım. Aynısı olur.

Tamamen istisna bir durumdu o bana göre. Hagi'nin yetmeyen Türkcesinin Fenerbahce medyasi tarafindan abartildigi, taraftarin kiskirtildigi bir olaydi. Bu ülkede insanlar bu kiskirtmalar yüzünden adam öldürebiliyor be kardesim, kardesini, babasini öldürüyor. E napalim yasamayalim mi, gelecegini düsünmeyelim mi takimin ultraköpekler sürüsü tribünde diye?

Hagi, Galatasaray için bir efsanedir. Antrenörlük bilgisi tartışılabilir ama bir Galatasaray'lı da çıkıp ben Hagi'nin gelmesini istemiyorum diyemez. Çünkü ona karşı müthiş bir sevgi ve saygı besledi bu taraftar yıllarca. Ama Fatih Hoca'da böyle bir durum söz konusu değil.

Ben Hagi diyorum...

Tamamen istisna bir durumdu o bana göre. Hagi'nin yetmeyen Türkcesinin Fenerbahce medyasi tarafindan abartildigi, taraftarin kiskirtildigi bir olaydi. Bu ülkede insanlar bu kiskirtmalar yüzünden adam öldürebiliyor be kardesim, kardesini, babasini öldürüyor. E napalim yasamayalim mi, gelecegini düsünmeyelim mi takimin ultraköpekler sürüsü tribünde diye?

Peki sen gene yuhalanmayacağının garantisini verebilirmisin.Ben veremem.Benim gönlüm razı olmaz öyle bir duruma.

Az bir zaman gibi görünen bu süreçten sonra çok şeyler değişti, değirmenin altından çok sular geçti. 100 küsür gollerin atıldığı açık ara 80 küsür puanla şampiyon olunan devirler nasıl geride kaldıysa yavaş yavaş, Kolay kolay puan kazanabilmekte kolay değil artık. Global dünya değişiyor, dengeler değişiyor. Ligimizin orta sıra takımlarında kuzey avrupa, afrika milli takımı formalarını terleten onlarca oyuncu, onlarca gelecek vaad eden yıldız adayı mevcut.

Yayın hakları, sponsorluk anlaşmaları ve "basit oyun" büyük takım ve kücük takımlar arasındaki farkı iyice azalttı (olması gerektiği ve özenildiği gibi). Çok değil bu etkenler bukadar faal değilken yani 5 sene kadar önce takımlar büyük takımlar karşısında (ne alakaysa?) "haddini bilerek oynama" sendromu vardı tüm anadolu klüpleri camia olarak kendilerini bu piskolojiye sokup istanbul takımları karşısında sahaya zaten mağlup çıkarlardı. Gelgörki, para denen bu illetin savcısı " Globalizm" etkisi altına aldığı tüm takımların çehresini değiştirdi.

İşler asla daha kolay olmayacak, o yüzden geçmişle ilgili günümüze dayalı yapacağımız her istatistik bizi yanıltacaktır, çünkü platform artık eski platform değil. Ve bu ivmesel olarak gittikçe daha fazla artacak büyük/ küçük takım arasındaki fark daha fazla azalıcak. Takım başına 20m€ alabilen orta sıra takımları yarın örneğin Saviola yı getirebilecek. Hızlı geçecek olursak artık; Ekmek aslanın ağzında değil ekmek, aslanın miğdesinde..

Benim görüşüme göre bu Global dünyada Cengaverler değil! yüreğiyle oynayanlar değil!,Gaz ve motivasyona dayalı oynayanlar değil!..

Hayatını taktiğe adamış Morinho gibi Lucescu gibi insanlar kazanacak. Aklını ve zekasını kullanabilen ve rakibine karşı yapabileceğinin en fazlasının onu ciddiye almak gerektiğini bilen insanlar. Neden böyle düşünüyorum? Hücum ve Atak oyunu devri yavaş yavaş kapanıyor diye düşünüyorum, eğer bu bir oyunsa bu oyunu gerekli stratejilere uygun oynamak gerekir, eğer devamlı saldırırsanız sahip çıkmanızgerekenleri koruyamazsınız ve size verilen süre intikam alabilmek için çok kısıtlı, insanlar bu oyunda nekadar hırslı oynadıgınıza değil kimin galip geldiğine yada puan aldığına bakıyor.

Bana Göre Mircea Lucescu 'nun yer yüzünde bilerek ve istiyerek Berabere kalamıyacağı takım yoktur! Bakın dikkatinizi çekiyorum, kainatta berabere kalamıyacağı bir takım yok!, İstediğiniz kadar o maç sizin için hayat memat ifade etsin, istediğiniz kadar hırslı ve mücadele gücünüz yüksek olsun Lucescu gibi bir teknik ve taktik dehası sizi isterse KİLİTLER.. Ne büyük lütuf dimi? Malesef öyle.. Değişim içerisinde dönen dünyada hiçbirşey aynı şekliyle kalmıyor. Geçtiğimiz yaz birkezdaha gördükki, Futbol profösörlerinden Van Ghaal bir diğer Kilitleyebilme ustası Morinho tarafından alt edildi..

Güzel oyun kaybetti dostlar.. "1-0" cı oyun kazandı..

16 ay ne top oynattığı belli olmayan elin adamına sabretme başarısı gösterenler 16 a hagiye bu sabrı göstersin -ki gösterecektir - bu takım seneye bu zamanlar ligin tozunu attırır. Fatih terim gelirse ne mi olur? Servet banko oynamaya devam eder Hakan balta sol bekte müdavim olur. Belki sarpı keser diyeceğim ama o da zor sonra rijkaardın suçu neydiye döner muhabbet. Rijkaardı gönderip Terimi getirmek sabotajcıları ödüllendirmektir. Getir Hagiyi bırak kadro dışı parazitleri bak bakalım nasıl oluyor takım. Ha diyecekler ki aynısını Rijkaarda yapsınlar kadro dışı bıraksınlar bazı futbolcuları rijkaard ile devam desinler. Be o zaman neden dün inadına Servet ile Sarp ile Balta ile oynadı bu adam o zaman. Çıkıp kulübeye hapsedemez miydi bu topçuları. Ederdi. Etmedi. Neden mi ? Sebebi : Aşk-ı Tazminat

Peki sen gene yuhalanmayacağının garantisini verebilirmisin.Ben veremem.Benim gönlüm razı olmaz öyle bir duruma.

Dedim ya hocam idol olan, taraftarin taptigi Metin Oktay yasasaydi ve su anda Galatasaray teknik direktörü olsaydi onun bile yuhlanmayacagi garantisini veremezdim. Ama su anda en dogru ismin Hagi oldugu garantisini verebilirim.

Tazminat peşinde olan bizi umursamayan adam babasının öldüğü gün takımının başında maça çıkmazdı.Rijkaard'ın bizden alacağı tazminatı düşüneceğini sanmıyorum.Onun tek derdi kariyerini kurtarmak. Stoper diye sezon başında rapor verip Servet'in satılmasını isteyen adamı Servet'e mecbur kıldılar.Eldeki tek yedeği 6 aydır futbol oynamayıp göbek bağlayan Ali Turan adamın.Bu seferde niye Servet oynamıyor Ali oynuyor diyecekler. Arkadaşlar olmadı işte bu Rijkard yüzünden değil yönetim yüzünden olmadı.Vizyonlu güçlü bir yönetimle Rijkaard'ı izlemek isterdim .

Tazminat peşinde olan bizi umursamayan adam babasının öldüğü gün takımının başında maça çıkmazdı.Rijkaard'ın bizden alacağı tazminatı düşüneceğini sanmıyorum.Onun tek derdi kariyerini kurtarmak. Stoper diye sezon başında rapor verip Servet'in satılmasını isteyen adamı Servet'e mecbur kıldılar.Eldeki tek yedeği 6 aydır futbol oynamayıp göbek bağlayan Ali Turan adamın.Bu seferde niye Servet oynamıyor Ali oynuyor diyecekler. Arkadaşlar olmadı işte bu Rijkard yüzünden değil yönetim yüzünden olmadı.Vizyonlu güçlü bir yönetimle Rijkaard'ı izlemek isterdim .

Adam kovulmak için her şeyi yapıyo ELano yu her maç ısıtıyo yarım saat oyuna sokmuyo gole ihtiyaç varken Misimovic i çıkarıyo. Rijkard ın burda kalmak gibi düşüncesi yok.

Ya niye her sikistigimizda illa arkamiza bakiyoruz. Hagi mi, Terim mi, Lucescu mu, yok Gerets mi..? Saka misiniz ya? Ne kadar ilerleyebiliriz ki hep geriye bakarsak? Ayrica neyin degisecegini saniyorsunuz ki baska bir hoca geldiginde? Sorun cok daha büyük, hoca degisikligi bizi kurtarmayacak, hepimiz biliyoruz maalesef..!

Nerde bu duayen denen adamlar,nerede bu camianın ağır topları denen adamlar hepinize yazıklar olsun..Derhal imzalar toplanıp erken seçime gidilmelidir....Demokrasidir ,zartttur,zurttur bir kenarıya bırakılıp,Galatasaray camiası bir dönemliğinede olsa herkesin üzerinde birleştiği bir yönetim oluşturmalıdır..

Bunu zamanında borç batağında yapmalıydı Galatasaray camiası ama bazı çıkarlar,kıskançlıklar olduğu için yapamadılar.Çünkü Galatasaray kimsenin umurunda değil...

Ondan sonrada tarihi revizyon..Bu kadar basit..

Hagi,Fatih Terim,Abdullah Avcı...Bunların hepsi uyar..Ama sorun çok büyük Hagi mi Terim mi diye sormaktan vazgeçelim..Birbirimizi kırdırmaktan vazgeçelim..

Benim bu konuda düşüncem

Fatih Terim -Hagi-Tugay

Fatih Terim-Abdullah Avcı-Arif Erdem olabilir.

Yani Fatih Terim yönetici görevinde....

abdullah avcı gelsin bence taraftarsız ibb yle yaptıkları ortada bu takımı ancak türk teknik diröktör toparlar fatih terimde olabilir

hagi getirilmeli bu kadroyu uçurur bence. fatih terim kesinlikle getirilmemeli.

liverpoolda izlersin üzülme

2004 yilinin sonlarinda Galatasaray-Fenerbahce maci. Mac Ali Sami Yen'de, teknik direktör de Gheorghe Hagi. Kadro su sekilde;

Faryd Mondragón

Sabri Sarioglu - Rigobert Song - Stjepan Tomas - Orhan Ak

Cihan Haspolatli - Flávio Conceição - Volkan Arslan - Hasan Sas

Necati Ates - Hakan Sükür

Galatasaray : 1 Fenerbahce : 0

Hatirlarsiniz golü de Necati atmisti Rüstü'yü calimlayarak... Ehh 5-1'lik macta da kadro pek farkli degildi Ribery disinda...

Kadrolari karsilastirma acisindan yararli olabilir.

Ben tam tersini düşünüyorum,reijkaard bu kadar olumsuz tabloda alacağı olmasa 1 dk dururmuydu? hiç sanmıyorum. 2 milyon euro az para değil,reijkaard kendi içinde "gitti yere kadar gider,inceldiği yerden kopar" politikası güdüyor.Yönetimle uyumsuz,futbolcularla düşman bir teknik adam daha nasıl maç plan programı yapar bu saaten sonra orasıda ayrı bir tartışma söz konusu,birde fener maçı var pazar günü..

Göreve kim gelebilir? Neden? Uzun uzun aciklamak istiyorum.

Göreve gelecek isim hem otoriter olabilecek, hem saygi duygulan, hem futbol bilgisi, gecmisi güclü hem de medyaya fazla malzeme vermeyecek bir kisi olmali. Daha önce yazdim tekrar yaziyorum bu isim Gheorghe Hagi'den baskasi degildir.

Hatirlayin Hagi'nin Galatasaray TD'ü oldugu dönemi... Eldeki kadro iyi olmasada iyi futbol oynuyorduk, zevk aliyorduk maclari izlerken. O sezon yani 04-05 sezonu Fenerbahce'nin 3, Trabzonspor'un 1 puan arkasindan 3. olduk. Elde edilen derece ne kadar kötü gibi görünse de daha sonraki senelerde 3 ve 4.lüge abone olduk diyebiliriz. Peki Hagi bu takimi 3. yaptigi icin basarisizmiydi? Hayir hic de basarisiz degildi.

Istatistiksel olarak aciklamak gerekirse;

04-05 sezonu 76 puan toplayarak 3. olduk. 24 galibiyet, 4 beraberlik, 6 maglubiyet.

Son sezonlardaki sampiyonlara bir bakalim;

05-06 sezonu 83 puanla sampiyon Galatasaray. 26 galibiyet, 5 beraberlik. 3 maglubiyet. ( Fenerbahce 81 puanla ikinci oldu, 3.Besiktas 54 puanda.)

06-07 sezonu 70 puanla sampiyon Fenerbahce. 20 galibiyet, 10 beraberlik. 4 maglubiyet.

07-08 sezonu 79 puanla sampiyon Galatasaray. 24 galibiyet, 7 beraberlik. 3 maglubiyet. ( Fenerbahce 73 puanla ikinci oldu.)

08-09 sezonu 71 puanla sampiyon Besiktas. 21 galibiyet, 8 beraberlik. 5 maglubiyet.

09-10 sezonu 75 puanla sampiyon Bursaspor. 23 galibiyet, 6 beraberlik. 5 maglubiyet.

Hagi'den sonraki 5 sezon yer aliyor yukaridaki tabloda. 76 puanla basarisiz bulunan Hagi, o puanla son 4 senede Galatasaray'i sampiyon yapabiliyordu. Bunun yanisira 5-1'lik Fenerbahce galibiyetiyle alinan Türkiye Kupasini da unutmamak gerekiyor. Son olarak o sezon yapilan transferlere bi göz atalim...

Stjepan Tomas, Flávio Conceição, Alioum Saidou, Hasan Kabze, Franck Ribéry(yarim sezon), Rigobert Song transferleri yapildi. Mevcut kadroda bulunan TERIM transferleri de teker teker gönderildi. Bratu, Petre, Lukunku... Su andaki kadroyla arada cok acik bir güc farki var, bu fark su andaki kadronun daha güclü oldugunu isaret ediyor.

O dönem yapilmayan transferler ve Hagi'ye sampiyon yapmasi icin emanet edilen kadro, belki de son 10 yildaki en kötü kadrodur. Ama son 10 yilda ulastigimiz en iyi puanlar biri ve güzel futbol oynadigimiz ender senelerdendir.

Bu seneye gelip de Rijkard'in hatalari, yerli oyuncularin yenicerilesmeleri, gruplasmalari, kelle istemeleri, yönetimin aciz ve futbol bilgisinden uzak icraatlerini anlatmaya gerek yok. Zaten neyin ne oldugu asikardir.

Sonuc olarak biz o sezon bu kadroyla güzel futbol oynadik, güzel futbol izledik. Hagi'nin Türkcesinin yetmemesi nedeniyle olusan telefon mevzusu ve son hafta Trabzonspor'a da gecilmenin verdigi üzüntüyle yüklenen medyaya Hagi'yi kurban verdik. Ama bu adam hala Galatasaray'in davetlerine hayir diyemeyecegini acik acik söylüyor. Bu takimin ilaci, kurtaricisi Fatih Terim olamaz. Önceki sene Sampiyonlar Liginde ceyrek final oynayan takimi egolari, sistemi ugruna yerle bir edip 6. yapan Fatih Terim bu takima bu sene hic bir sey katamaz.

Felipe kosmuyor, benim sistemime uygun degil diyordu Sinyor Terim. Misimovic ne olacak?

Bratu, Tamas, Petre, Orhan Ak gibi adamlar transfer edildi paralar basilarak. Ne ugruna? Fatih Terim'in takimi 6. yapacagi sistemi ugruna. O sene Galatasaray 6. olurken sadece 54 puana sahipti, sadece 54... Simdilerde ise hem kulislerde, hem taraftar arasinda Fatih Terim sesi yükseliyor.

Fatih Terim'i tekrar basa getirmek Osmanli'da yeniceriler istedigi icin padisahin ya da sadrazamin kellesini ellerine vermektir. Bu futbolcularla yeniceriler arasinda tek bir fark var. Onlar padisahi istemedikleri zaman savasa gitmiyor, bunlar sahaya cikmiyor. Fatih Terim'i göreve getirmek Galatasaray ile puzzle gibi oynamaktir. Sistemini oturtmak icin verecegi cabalar, kararlar ne günü ne de gelecegi kurtaracaktir. Uefa sampiyonlugu, 4 sene üst üste Lig Sampiyonlugu herkesin Fatih Terim demesindeki en büyük neden... Ama unutulan bir nokta var, o takimi Fatih Terim kurmadi, belli bir birikim ve gücün oldugu takimi sahlandirdi. Fatih Terim'in kendi kurdugu ya da kuracagi takimlarin basari elde etmesi zor, bunu da 2.döneminden cok iyi biliyoruz.

Ayrica getir Fatih Terim'i takimin basina da teknik direktörleri basindayken "Imparator geliyormus abiler" diyebilen haysiyetsizler kazansin. Getirin bakalim...

Ekleme : Baska bir baslikta yazdigim bu yaziyi, daha genel bir bicimde tartismak icin bu basligi actim.

Yanlışın var bi kere yazı yazmadan önce bilmiyosan önce doğru araştır . Fatih Terim 1 bucuk yıl çalıştırdı 2. döneminde Galatasarayımızı ilk sezonu 2002-2003 sezonuydu gayet iyi futbol oynuyorduk 77 puan topladık Şampiyon 85 Puanla beşiktaş olmuştu. Elden bişey gelmezdi bjk nin 100. yılıydı çok iyi kadrosu vardı vs vs bu yüzden geçildik bjk ye o yıl.

Bahsettigin o 6. oldugumuz 2003-204 sezonu Fatih Terim ligin 2. yarısının başında gönderildi Hagi geldi o kadroyla hagide fatih terimden farklı değildi o sezon kadro çok kötü oldugu için başaramadık 6. olduk işte.

Diğer önemli konu ise 2003 - 2004 sezonunda yapılan transferlerde nedense Terim karşıtları hep Fatih Terim i suçluyor. Ama yönetim Fatih Hocanın verdiği transfer listesinin hep son sırasındaki isimleri aldı o yıl fatih terim in yapabilceği hiçbirşey yoktu yani o sezon tamamen yönetim suçluydu.

Kabul etmemiz gereken önemli birşey var Hagi futbolculuğu tartışılmaz bence Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük 20 futbolcusundan biri hatta bu nesilin izledigi en iyi 3 futbolcudan biri ( Diğerleri Zidane ve brezilyalı Ronaldo ) ama her iyi futbolcu iyi teknik direktör olcak diye de bi kural yok ben tekik direktörlüğünü beğenmiyorum hagi nin kim ne derse desin.

teknik direktörlük futbolculuktan bambaşka bi olay koskoca maradona bile beceremiyor teknik direktörlüğü malum.

Uzun lafın kısası eğer Hagi ve Fatih Terim arasında bi seçim yapılcaksa ben Fatih Terim i seçerim. Fatih Terim teknik direktör olsun yardımcısıda Tugay kaptanımız olsun 3-4 sene fatih terim teknik direktör olarak kaldıktan sonra Tugay bu arada pişsin Fatih Terim ayrıldıktan sonra yerine Tugay geçsin ben bundan yanayım.

şunu da ekleyeyim sonradan aklıma geldi Hagi de teknik direktör olarak bi melek değil yani 2004 - 2005 yıllarında bir sürü futbolcuyla sorun yaşadı Saidou yu oynatmadı Hakan Yakın ı kesti takımdan ki bence oynasa çok başarılı olurdu bizde Ümit Karan ı gözü görmedi Ankaraspora kiralık verildi vs vs. Hagi de teknik direktör olarak kaprisli birisidir

Bırakında Hagi yi o efsane futbolcumuz olarak sevelim 2. kez teknik direktörümüz olmasın yoksa gözümüzde o değeri ericek gitcek tıpkı Maradonanın Arjantinde düştüğü durum gibi olmasın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt