Kim Gelmeli? Gheorghe Hagi mi? Fatih Terim mi? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kim Gelmeli? Gheorghe Hagi mi? Fatih Terim mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Kim Gelmeli? Gheorghe Hagi mi? Fatih Terim mi?

Saidou ve Hakan Yakin'i oynatmamis... Kardesim adam takimin teknik direktör degil mi? Begenmedigi icin oynatmiyordur bu kadar basit. Gören de sanki Saidou degil Viera'dan bahsediyorsun sanacak.

Bana laf atmak yerine ilk önce oturma organinla degilde görme organi olan gözlerinle okursan sorun cözülecektir. Zaten yazdiklarinin okunmaya degmedigini "elden birsey gelmezdi, besiktas'in kadrosu cok iyiydi" cümlesini gördügüm anda anladim. Bosuna Avrupa Kupasi, Sampiyonlar Ligi diyede debelenmeyelim o zaman, oraya katilan bütün takimlarin kadrosu cok iyi, en bastan pes edelim.

Sizin gibilerin unuttugu bir nokta var. Siz Fatih Terim taraftari, hayrani olabilirsiniz ama benim bit Fatih Terim karsitligim yok. Taraf olabilecegim, taraftari olabilecegim tek sey Galatasaray'dir, gerisi teferruattir. Fatih Terim gider, baskasi gelir. Jardel gider, Baros gelir. Taffarel gider, Mondi gelir. Önemli olan o adamlarin giydikleri formanin rengi ve üzerinde tüm asaletiyle duran armasidir. Sizin gibi bir adami hic elestirmeden sevmek ve desteklemek gibi sig bir düsünceye sahip degilim, hic de olmadim acikcasi. Bu yüzden anlamakta zorluk cekiyorum. Unuttugun nokta su; Galatasaray olmasaydi Fatih Terim olmazdi. Fatih Terim olmasaydi Galatasaray yine olurdu. Ilk önce ne oldugunu kendin de bir anlasan cok iyi olur.

Hep anlamadigim bir nokta var. Hagi büyük futbolcuymus ama teknik direktörlügü beceremiyormus... Nasil karar verdiniz buna cok merak ediyorum. O kadroyla 76 puan elde eden adam kötü teknik direktör degildir, göklere cikarilan Ertugrul Saglam ve takimi bile gecen sezon o puani elde edememistir.

Fatih Terim'in Galatasaray'daki son senesi ve sonrasiyla ilgili düsüncelerim ve istatistikler iceren bir yazi bu. Zaman zaman benim düsüncelerimde agir basiyor ki bu da cok normaldir. Taraftar olmanin en önemli yani da elestiri yapabilme, fikirler üretebilmektir. Diger taraftanda karsit görüsleri, baska fikirleri dinlemek, tartismakta esastir. Bu benim istatistiksel bilgilerle güclendirilmis düsüncelerimdir, katilmazsan diger arkadaslar gibi düsüncelerini yazarsin, durduk yere saldirmana gerek yok.

Selametle

Lig TV'nin son dakika haberine göre yaklasik 5 dakika önce Adnan Polat ve yöneticiler klüp binasina gelmis ve toplanti baslamis.

Agirlikli olarak Rijkard'in görevine son verilecegi yönünde bilgiler oldugu söylendi. Teknik direktörlük icin düsünülen isimler arasinda Tugay ve Hagi de bulunuyor.Son olarak Fatih Terim bu görev icin düsünülmüyormus, hic bir görüsme olmadigi söyleniyor.

özhan canaydın'ın 2002 yılında seçimleri kazanmasından sonra bi cacık olmayacak,sezon başında şampiyonluk şansı oldukça düşük görülen bir kadroyu şampiyon yapmış daha ötesi şampiyonlar liginde takımı çeyrek finalin eşiğinden döndürmüş lucescu'yu kovup ''gönüllerin teknik direktörünü galatasaray'a getirecem'' vaadi üzerine takımın başına fatih terim'i getirmesi ile 2002-2004 yılları arasında yaşanan maceralı dönemdir.

lucescu'yu gönderip kimsenin rüyasında dahi göremeyeceği uefa kupasını hemde ingiliz,italyan,ispanyol,alman hiçbir dünya devine malubiyet almadan türkiye'ye getirmiş, 4 senede 4 şampiyonluk yaşatmış bir teknik adamı takımın başına getirmek doğru bir karar olabilirdi. eğer galatasaray'da o sene işler kötü gitse eyvallah ama ortada takıma şampiyonluk yaşatmış bir lucescu varken göndermek neyin nesiydi ?

ve o yanlışlara aynı şekilde cevap veren fatih terim rumen aşçı lucescu'nun ustalıkla pişirdiği ucuz etin yahnisini vejeteryanım diyerekten yememiş. müthiş bir dengeyle oluşturulan kadronun temel direği olan perez, fleurquin, victoria hatta pek hatırlanmasa bile niculescu gibi adamları göndererek o zaman için basit ama kesinlikle istikrar kavramı ile bağdaşmayan kararlar alıp maceralar peşinde koşmuştu. yani bu gün tolunay kafkas'ın kayseri gibi bir takımda yaptığını fatih terim o zaman galatasaray için yapamamıştı değil yapmamıştı. ilk döneminde adeta enkaz gibi bir galatasaray almıştı o sebepten kadroyu yeniledi, ümit davala, okan buruk, emre belözoğlu gibi oyuncuları ortaya çıkardı ama ikinci dönemindeki macerasında devraldığı başarılı kadroyu toptan değiştirip silbaştan yeni bi ekip oluşturma çabası boş bir maceradan öteye geçememişti.

ilk birkaç ay çok iyi geçsede ilerleyen aylar kötü günlerin gelmesini engelleyememişti. avrupa'da yaşanan başarısızlıklar, ligteki kötü sonuçlar, fatih terim'in galatasaray'a ilk geldiği günlerde kendisinden kesinlikle görmediğimiz daha sonradan ortaya çıkan ''ego'' kavramı ile takımı sırtlayacak playmakerları ''koşmuyorlar'' gerekçesiyle takımdan soğutması ki bunların başında belki de türkiye'ye gelmiş en iyi pasörlerden felipe ve fenerbahçe'de büyük işler yapmış revivo gelir yaptığı akılalmaz hatalardandı.

ilk döneminde hagi,popescu,taffarel daha sonraki sezon capone ile yabancı transferler konusunda da istikrarı sağlamış fatih terim'in ikinci macerasında bu durum tam anlamıyla skandal olmuştu. ne xavierler ne cristianlar ne frank de boerler geldi takıma ama hepsi bir şekilde fıs oldu. her ne kadar kulüp kabul etmese bile tazminatlar ve ödenen maaşlar ile birlikte turist olarak galatasaray'a gelen yabancı futbolcuların kulübe maliyeti 50 milyon dolar civarında olduğu ağızdan ağıza dolaşmaktadır.

galatasaray'a ilkleri yaşatan fatih terim 2004 sezonunda da bir ilk olmayı başararak galatasaray tarihinde sezon bitmeden gönderilen yegane teknik adamlar arasına girmiş ve galatasaraydaki son macerası bu şekilde kendisi içinde galatasaraylı taraftarlar içinde acı bir şekilde noktalanmıştı.

galatasaray da ikinci fatih terim dönemi - itü sözlük

Lig TV'nin son dakika haberine göre yaklasik 5 dakika önce Adnan Polat ve yöneticiler klüp binasina gelmis ve toplanti baslamis.

Agirlikli olarak Rijkard'in görevine son verilecegi yönünde bilgiler oldugu söylendi. Teknik direktörlük icin düsünülen isimler arasinda Tugay ve Hagi de bulunuyor.Son olarak Fatih Terim bu görev icin düsünülmüyormus, hic bir görüsme olmadigi söyleniyor.

guzel insallah Hagi gelir, gitmesi gereken oyuncular da gonderilir..

guzel insallah Hagi gelir, gitmesi gereken oyuncular da gonderilir..

Hagi gelirse bu kez tüm kontrolü kendi eline almasi lazim, kimseyi isine karistirmamali. En bastan bunu teyit ettirmesi gerekiyor. Tugay adi da geciyor ama yönetim Tugay'i sanki piyon gibi kullanacakmis gibi geliyor bana.

Hagi gelirse bu kez tüm kontrolü kendi eline almasi lazim, kimseyi isine karistirmamali. En bastan bunu teyit ettirmesi gerekiyor. Tugay adi da geciyor ama yönetim Tugay'i sanki piyon gibi kullanacakmis gibi geliyor bana.

zaten Hagi baska turlu gelmez, Adnan Sezgin kabul edermi o ayri tabi, ayrica Tugay suandaki gorevine bence devam etmeli atese atilmamali..

Eğer Rijkaard gerçekten gidecekse Fatih Terim gelmeli bugün Rijkaarda oynanan oyunlar zamanında farklı aktörlerle Fatih Terime oynandı.Yarım kalan işleri var hem onları bitirmeli hemde takımı disipline sokup medyaya haddini bildirecek tek adam ...

Hagi gelirse ona da küfür edilmesinden korkuyorum. Cahil çapulcular olası bir başarısızlıkta bir efsanemizi daha küstürür.

Fatih Terim gelsin, başarılı olsun ya da olmasın önce Adnan Sezgin'e tekmeyi vursun, ardından Arda'yı şöyle güzelce bir tokatlasın, kendine getirsin. Kesin başarılı olur diyemiyorum ama Fatih Terim'den başka başarılı olma ihtimali olan hiç kimse yok bu kadro ile, Hagi'yi, Hikmet'i, Ersun'u maymuna çevirir bizdeki futbolcular. Gel Fatih Hoca, hem Galatasaray'ın sana hem senin Galatarasay'a ihtiyacı var. Ednan'ı da gönder *****'e maç alım satım işine devam etsin boynu bükük gezmekten bıktık artık ya

Tugay Kerimoğlu gelsin, Hollandanın işe yaramayan ekolü yerine , İngiliz tarzı oynamaya çalışırız, hem takımdaki yabancıların çoğu ingilterede oynamış, iyi bir yemek çıkabilir, yetti artık Fatih Terim

Fatih Terim-Hagi veya Fatih Terim- Hakan Şükür ikililerinden biri gelmeli. tabii ikna edilebilirler mi ayrı mesele.

Terim gelirse 2. defa geldiğiyle aynı olacak diye birşey yok. 2.gelişindeki başarısızlıkta Lucescunun yaptığı takım çok iyiydi ama bıçak sırtında bir takımdı o. Çoğu kiralık birsürü oyuncu vardı ve bunları istemedi. Yabancılar kaliteli değildi. Lucescu çok büyük bir teknik direktördü yoksa bu takım o sene şampiyonda olamazdı. Terimin hatalarıda vardı tabi. Fdeboer, Abdullah-Revivo-Tolunay gibi ahı gitmiş vahı gitmiş adamları aldırdı mesela.

Bu sefer ise durum farklı. 1.defa geldiği gibi olabilir. Hatırlayın ilk geldiğinde enkaz devralmıştı.4 senedir şampiyon olamayan başarılı olamayan bir takım vardı. Yani şu anki dönem gibi. Ayrıca Hagi Terimden az kaprisli değildir. Hatta daha kaprislidir. Ayrıca Hagi geldiğinde Rijkardı gönderen mafyanın Hagiyede aynısını yapamayacağınımı sanıyoruz. Ayrıca Hagi nin teknik direktörlük yeteneği Terimden fazlamıdır ne başarısı vardır, Romanyada bile takım bulamıyor kendisi ki orada çalıştırdığı bir takımdanda devre arasında koıvulmuştu.

Bence Terime 3.defa bir şans verilmeli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt