# Kim Källström - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Kim Källström

Cevap: # Kim Kallström

Benim aldığım duyumlar doğrultusunda fener Amunike, Babangida veya Babayarro'dan birine sene sonunda imzayı bastıracakmış.

amunike.jpg

Evet Barça'da oynamış reis ::D

nuri ile gökhan gelmezler:eek: 13253 kere söylediler zaten,bu yaşta türkiye ye gelirlerse kendi salaklıkları olur

Olur, bir de aptallık olur. Üstüne bir de enayilik olur. Şöyle baktığımız da hatta ve hatta baktığımız zaman ne işi var bu adamların Türkiye'de. Burası sonuçta Dünya'nın en ücra, en geri kalmış, en futboldan yoksun ülkesi. Ne işleri var burada. Birisi Udinese'de sürekli Avrupa'yı inletecek başarılar yakalıyor, öteki de Dortmund'da her yıl lig şampiyonluğu ve Gökhan'ın takımının en büyük rakibi. Ne işleri var Türkiye'de. Doğru.

1- Bu adam eskisi kadar iyi degil, takip eden herkes bunun farkında. Ama hala bizde iş yapacak kadar iyi. Hele ki bonservisi elindeyken gayet mantıklı bir transfer olur.

2- Bu adam bir kere ne dmc ne de mc (euro2004'teki genç cocuk olsa belki mc oynayabilirdi ama artık degil) gelirse, orta uclunun hucuma yakın tarafında oynar. Yani Elano yerine gelir. Elano'ya kat be kat tercih edecegim bir adamdır.

3- Elano'nun aldıgı yıllık ucreti versek, buyuk ihtimal gelir. Elano'nun satısından gelecek para kar kalır boylece.

Bu bold'ladığımı alttakine bağlıyorum;

Kallostrom hiçbir sey yapmasa, bonservis elinde oldugu için +7m euro demektir. Ki buyuk bir artı bence. Diger taraftan Elano kadar oyundan kopan biri degil ve daha kuvvetli oldugu asikar.

Asıl Kallstrom'un arkasına iki gobek adamı yerlestirmek lazım. Hatta Kaalstrom'um Elano'ya gore artısı. Elano'nu arkasına iki adam alırken birinin mutlaka statik-çapa (M.Topal-A.Diarra gibi) olamsı gerekiyor. Ama Kallstrom'un arkasına statik-capa koymaya gerek kalmaz, iki mc ile işi halledebilirsin. Lyon oyle yapıyordu.

Misal,

--------g.İnler-----

-Emana----Kallstrom---

3'lusu oldukca ofansif gelse de defansif anlamda hiç de zayıf degildir.

Ama,

------XXXX---

Elano----Kallstrom--

Yaparsan xxxx kim olursa olsun ölür. Kallstrom bir sure sonra sorumluluk duygusu varsa mc gibi oynamaya calısacaktır. Goruldugu gibi maliyeti bir yana Elano'yu takımda tutmak, yarardan cok zarardır.

** Emana--Kallstrom--Schaars

3 lusu bile,

---XXXX---

Elano----Kalstrom 3lusunden daha dengelidir. Temel sorun Emana Kallstrom Schaars Hamit gibi oyuncular hem savunmada hem hucumda, hem toplu hem topsuz oyunda oyunun içinde var olurken, ve gerktiginde sorumluluk alıp kacak dovusmez. Fizik gucleri musaittir. Belli bir agresiflikleri vardir. Elano ise iyi oldugu maçlarda bile iyi niyetiyle cabalasa da ancak faul yapabilmektedir. Ve asıl onemlisi cogu zaman sahada kaybolmaktadır. mental olarak sahaya yuregini koyma, sinmeme gibi bir tavrı yoktur.

Dünya futbol piyasasında bu rakam şu an için bizim gibi kulüpler için büyük rakam. Hele ki o paraya biz Keita ve Elano gibi iki adamın bonservis ücretinin yarısını ödeyebiliyorsak.

Gelelim söylediğine. O söylediğin rakamı neye dayanarak, neye dayandırarak söylüyorsun? Kim diyor +7 milyon euro diye? Süpermarketten aldığın et değil, domates değil, ananas değil. Bu adamdan dünyada çok var da piyasa fiyatı mı bu?

Bunları bir kenara bırakalım. Adamı Fm taktiğiyle boşta diye alıp aldığımız sezon göndermeyeceğimize göre +7 falan hikaye kalıyor. Yok yani öyle bir kâr falan. Gelir, yıllık 3 ve üstü milyon euro'larını alır, bakarsın performansı çok kötü olur 3 yıllık kontrattan elinde kalır, sonra da göndermek için bindirirsin tazminatı kâr falan elde edemezsin.

Yani boştaki oyuncu eğer Kewell gibi bir adam değilse +7 falan yoktur. Küçümseme sakın o aradaki 4 yaşlık farkı.;) Biri 32'sinde öteki 28'inde gelmiş olacak. Ciddi bir zaman dilimi.

İşin tuhaf tarafı da Cm 03-04 yıllarından beri Kallström'e hayranlık duyulması ve adamın son dönemdeki futbolundan bi' haber olunması. (Senin özelinde söylemiyorum genel bir kanı bu.) Yani Kallström Juninho'lu dönemde falan forma bulamayan adamdı. İyi hatırlıyorum. Kenardan geldiği çok maçını gördüm. Emana da bunun gibi birşey. Hamit desen Euro 2008 takıntısı.

Benim 2 gündür anlatmak istediğim de bu. Eski performanslara göre oyuncu almak (bkz. Elano, bkz. Jo ) sonuç alamama ihtimalini arttırıyor.

Not: Bu arada (bkz.) olarak verdiğim örneklerde memnuniyetsizliğimi anlatmak istemedim. Genel performans itibariyle söylüyorum.

+7m euro için demek istediklerini tam anlayamadım. Ben sunu demek istemiştim. Biz bu adamı Elano yerine dusunuyoruz. Elano'yu aldıgımız ucrete elden cıkardıgımızı varsayıyorum. Yani 7m euro. Kallstrom'un bonservisi elinde oldugu için, Elano'nun satısından gelecek para safi kardır. Bunu demeye calıştım. Kallstrom bedavaya mı gelecek? Bonservis elinde oldugu için tabii ki de normal fiyatının ustunde isteyecektir.

Peki yine Elano'yla karsılastıralım, Elano net=vergisiz 3m euro alıyormus. Kallstrom vergisiz net Lyon'dan kaç aldıgını varsayalım, ya da İng. İsp. liglerinden gelecek tekliflerde eline net ne kadar gececek? Vergisiz net 3m euro'dan fazla verecek takım oldukca az, zaten verebilen trakımlarda Kallstrom'u almaz, onlarda rotasyon oyuncusu olacak adama 3m euro vermezler bence.

Mali kısmı gectikten sonra, takıma faydası zararına gelirsek, yine kıstas Elano olsun. Kim Kallstrom ne kadar euro 2004'un gerisinde olsa da futbol oyun stili ve karakteri pek degismez, formda formsuz ayrı konu. Elano'da formsuz zaten.

Gelelim oyun karakteri ve stiline. Kallstrom ile Elano arasında aynı mevki olsalarda buyuk farklar var. Kallstrom'un mucadele gucu, mental dayanıklılıgı, fiziksel-atletik ozellikleri Elano'dan cok daha iyi. İkisininde formsuz oldugu maçta biri kaybolup gitmeye cok musaitken, oteki hiç olmazsa oyunun içinde kalmaya cabalar, fiziksel ozellik gerektiren kosup mucadele etme gibi ozelliklerle takıma yine katkı verir.

Tazminat sozlesme feshine gelince, yine kıstas Elano, 29 yasındaki oyuncuyu bu yıl satamazsak, ve bu sekilde devam ederse, 7m euro bonservis + 4 yıllık *3m euro = 19 m euro kasadan cıkmıs olacak.

Kallstrom su haliyle bile, Elano'dan ozellikle maddi acıdan cok daha mantıklı bir secim gibi duruyor. Teknik anlamda ise, formsuz olsa bile eger kosup mucadele edecek kadar gucu ve istegi varsa, yine Elano'dan daha faydalı olur. Cunku Elano yuzunden, iki tane ust duzey mucadele eden mc gerekirken, Kallstrom'de bu ihtiyac daha azdır. Elano'nun oldugu takımda birileri Elano'nun savunmasına ve surekliligine guvenemediklerinden, acık vermemek için rahat hareket edememekte savunmanın onunu kollamak zorunda kalmaktadır.

Hamit eski hamit degil, Kallstrom de degil, Emana gecen sene cok iyiyidi bu sene bilmiyorum. Ama Jo ve Elano'yu en iyi oldukarı donemde bile komple oyuncular degillerdi. Hep bir tamamlayıcıya muhtactılar. Bu tur oyuncuları sevmiyorum. Herkes kendi evinin onunu temizlemeli.

Beyler siz bu sozlesme bitme isini nerden cikardiniz ayiptir sormasi? :eek:

French Football League : Foreign Correspondent: Kim Källström

With his side on the ropes at half-time against a buoyant Real Madrid on Wednesday, Lyon coach Claude Puel brought on Kim Källström for the injured Jean II Makoun. Ligue1.com caught up with the Sweden international - one of the heroes for the French side who sent the Galacticos packing on th back of an excellent second-half performance...

Ligue1.com: Kim, you’ve been in France for six years now! Were you expecting to stay so long when you left Sweden?

Kim Källström: “I came to France with a really open mind to see what happened. I wanted to leave Sweden and try and new league, a new experience overseas – that had always been my aim in football. I’ve always had such a great time in France, I’ve always had new challenges. I moved from a little club to the biggest club in France and I’ve never had a reason to leave France. I love it here and I hope I stay for a long time to come.”

L1: What do you remember most from your time at Rennes?

KK: I’ve only got great memories of my time there. I signed for them when they were really starting to climb the ladder. The new stadium wasn’t quite ready – it was for my second season and that’s when we finished fourth and there were so many people at the ground. The Club played in the UEFA Cup for the first time in ages. Just great memories. The coach, Laszlo Bölöni had confidence in me which is hugely important when you’re young and move to a new country and culture. It was a great experience and I thank everyone at Rennes whenever I see them.”

L1: You won two league titles with Lyon, won the French Cup, played in the Champions League. And then last year, nothing...

KK: “It was very hard to accept. I think the supporters, the players, everyone at Lyon had got used to winning a trophy every season. But every good run has to come to an end some day. But having said that, and as we’re proving at the moment, everyone at the club is working hard to win back the championship. There’s no lack of motivation, that’s for sure.”

L1: What does the future hold for Kim Källström?

KK: “I don’t know. I’m very happy with Lyon. But I also think that football is a sport where you can’t afford to look too far down the track. You really have to concentrate on the present. I still have two and a half years to run on my contract, I’m happy at the club and I like the city, so why would I change?

:ask:

+7m euro için demek istediklerini tam anlayamadım. Ben sunu demek istemiştim. Biz bu adamı Elano yerine dusunuyoruz. Elano'yu aldıgımız ucrete elden cıkardıgımızı varsayıyorum. Yani 7m euro. Kallstrom'un bonservisi elinde oldugu için, Elano'nun satısından gelecek para safi kardır. Bunu demeye calıştım. Kallstrom bedavaya mı gelecek? Bonservis elinde oldugu için tabii ki de normal fiyatının ustunde isteyecektir.

Peki yine Elano'yla karsılastıralım, Elano net=vergisiz 3m euro alıyormus. Kallstrom vergisiz net Lyon'dan kaç aldıgını varsayalım, ya da İng. İsp. liglerinden gelecek tekliflerde eline net ne kadar gececek? Vergisiz net 3m euro'dan fazla verecek takım oldukca az, zaten verebilen trakımlarda Kallstrom'u almaz, onlarda rotasyon oyuncusu olacak adama 3m euro vermezler bence.

Mali kısmı gectikten sonra, takıma faydası zararına gelirsek, yine kıstas Elano olsun. Kim Kallstrom ne kadar euro 2004'un gerisinde olsa da futbol oyun stili ve karakteri pek degismez, formda formsuz ayrı konu. Elano'da formsuz zaten.

Gelelim oyun karakteri ve stiline. Kallstrom ile Elano arasında aynı mevki olsalarda buyuk farklar var. Kallstrom'un mucadele gucu, mental dayanıklılıgı, fiziksel-atletik ozellikleri Elano'dan cok daha iyi. İkisininde formsuz oldugu maçta biri kaybolup gitmeye cok musaitken, oteki hiç olmazsa oyunun içinde kalmaya cabalar, fiziksel ozellik gerektiren kosup mucadele etme gibi ozelliklerle takıma yine katkı verir.

Tazminat sozlesme feshine gelince, yine kıstas Elano, 29 yasındaki oyuncuyu bu yıl satamazsak, ve bu sekilde devam ederse, 7m euro bonservis + 4 yıllık *3m euro = 19 m euro kasadan cıkmıs olacak.

Kallstrom su haliyle bile, Elano'dan ozellikle maddi acıdan cok daha mantıklı bir secim gibi duruyor. Teknik anlamda ise, formsuz olsa bile eger kosup mucadele edecek kadar gucu ve istegi varsa, yine Elano'dan daha faydalı olur. Cunku Elano yuzunden, iki tane ust duzey mucadele eden mc gerekirken, Kallstrom'de bu ihtiyac daha azdır. Elano'nun oldugu takımda birileri Elano'nun savunmasına ve surekliligine guvenemediklerinden, acık vermemek için rahat hareket edememekte savunmanın onunu kollamak zorunda kalmaktadır.

Hamit eski hamit degil, Kallstrom de degil, Emana gecen sene cok iyiyidi bu sene bilmiyorum. Ama Jo ve Elano'yu en iyi oldukarı donemde bile komple oyuncular degillerdi. Hep bir tamamlayıcıya muhtactılar. Bu tur oyuncuları sevmiyorum. Herkes kendi evinin onunu temizlemeli.

Dediklerinin büyük bir çoğunluğunda haklısın. Fakat sen de biliyorsun ki Elano geldiği fiyata gitmez şu anki durumuyla. Dünya Kupası'nda patlama yaparsa biz satmayız, yapmazsa o parayı veren çıkmaz. Anlayacağın Kallström'le yapacağımız 3 yıllık anlaşma ile Elano'nun geriye kalan 3 yılının hiç bir farkı yok gibi.:)

Gelelim oyun karakteri ve stiline. Kallstrom ile Elano arasında aynı mevki olsalarda buyuk farklar var.

Şuraya katılmıyorum açıkçası. Aynı mevki oldukları söylenemez. Aynı mevkide -şu an itibariyle- oynuyorlar sadece o kadar. Elano M. City'de izlediğim oyun karakterine göre ikili forvetin tekiydi. İkili forvet sistemi de Alex ve partneri gibi. Yani Fb'nin oluşturduğu ikili forvet sisteminin Alex'i. Milli takımda sağ açık oynuyor ki şu an Keita takımımızda o mevkiyi fazlasıyla dolduruyor. Galatasaray'da gösterdiği oyun karakteri Xavi'nin görevi gibi birşey. Aslında bunu gösteremiyor demek daha doğru. Amaçlanan bu diyelim.

Kallström'le kıyasladığımız vakit zaten şu anki -amaçlanan- rolünde tabii ki geride kalıyor. Asıl mesele burada Elano-Kallström kıyasından öte Kallström'ün katabilecekleri.

Bizim takımımızda orta sahaya çağ atlatır mı dersek cevabı olumsuz olacaktır muhtemelen. Bir Neill katkısı yapmaz. Zaten Neill'in katkısının da bizim defansın seviyesinin yerlerde olması bu derece göze batmasına sebep. Bu ölçüde ele alırsak da şöyle bir sonuç ortaya çıkar Kallström bizim üst düzeye yakın seviyede olan ama bunu gösteremeyen orta sahamıza ekstra birşey katmaz. (+) mücadele dışında tabii ki. Onu Sarp da yapıyor der geçerim bu konuya.:)

Hem mücadele hem teknik hem de seviye atlatma açısından bakarsak aslında alınacak yabancı tipi belli. Nigel de Jong. Bu isim geliştirir orta sahamızı, hatta ve hatta çağ atlatır kanaatindeyim. Şimdi eğer biz Elano'nun bir satışında +7'yi hesaba katıyorsak oradan gelen para ve bir de üstüne bir miktar bütçe ayrılırsa De Jong zor olma gibi.

Neden De Jong diye sorarsan sebebini açıklayabilirim fakat sen de az çok hakimsindir bu isme. İşin gerçeği Kallström'lerle uğraşacağımıza "üstüne 3 daha koyar şunu alırım"larla uğraşmak daha mantıklı geliyor bana.:)

Üst Alt